TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397177 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 25, 2024, 05:28:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc! Sta raditi?  (Pročitano 5881 puta)
mrle88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Formula je volja!

« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2014, 01:32:24 pre podne »

Hvala svim na pomoci! Da znam kako se pije koristio sam ga pre.  ;) Razmisljao sam i moj neki plane sto se tice suplimentacije je sledeci: L-glutamin, BCAA Xpress, Creatine monohydrate Micronized. Neka vasa sugestija-primedba???
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2014, 10:29:29 posle podne »

Verovatno bi ti pomogao kreatin. Da li znaš kako se pije?
« Poslednja izmena: Mart 06, 2014, 12:11:35 pre podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Mart 05, 2014, 04:34:37 posle podne »

pa moguće da si bio na striktnoj dijeti, da si unosio veoma malo kalorija ili da si preterivao sa kardiom, unosio malo proteina... pa je jednostavno došlo do katabolizma.  Može biti više razloga...

u svakom slučaju, fokusiraj se na ono što je sada. Nije ti loša ishrana, pojačaj unos proteina i jedi što više kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata.

Od suplementacije whey, kreatin se uklapa u celu priču, uzmi klasičan kreatin monohidrat.  Ukoliko ostane novca bcaa i glutamin - neće biti bačen novac.
Sačuvana
mrle88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Formula je volja!

« Odgovor #15 poslato: Mart 05, 2014, 12:41:29 posle podne »

iz ishrane sam izbacio sokove, slatko, masno, hleb. Odprilike cu vam nabrojati sta jedem u toku dana mada svaki dan gledam da nesto promenim da ne udjem i rutinu. Ujutru bareno povrce sa mesom mix (sargarepa, brokelj, grasak,crvena paprika, boranija, kukuruz secerac, masline, belo meso i junetina) za uzinu uzmem bananu i pomorandzu, rucak opet ponovim ono od ujutru jer spremam u vecoj kolicini ne samo za jedan obroj, druga uzina kostunjavo voce sa jogurtom sa 0.0%mm (badem, lesnik, orasi, susam, seme lana i brusnica) i za veceru ocedjenu tunjevinu u komadima sa pola integralne kifle. Eto to bi od prilike bio jedan dan moje ishrane.

Da opet objasnim ako nisam bio jasan, kad sam krenuo da treniram imao sam 80kg (visina 173cm) hteo sam da skinem salo sa stomaka, ruke i ramena su mi tad bili skroz ok pa sam mislio da to samo malo izdefinisem, sad posle 2 meseca treninga imam 75kg i osecaj da su mi misici opali na odnosu od pre dva meseca pa bih voleo da to povratim :)

Mene je interesovalo dali bi mi pomogao kreatin u tome?

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 04, 2014, 04:14:17 posle podne »

mislim da su ovde mnogo bitnije informacije koliko proteina unosiš u toku dana, i generalno klopa i treninzi?

normalno da si izgubio mišićnu masu za 3 godine neaktivnosti, ako sam te dobro razumela.

Glutamin je ok za oporavak, ali sam za sebe bez kvalitetne ishrane ne može puno da "uradi"...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #13 poslato: Mart 04, 2014, 03:35:41 posle podne »

Misic ne moze da nestane tako lako..Isto kao sto ne moze ni da se izgradi brzo.Ono sto si izgubio je mast i voda, na malom broju hidrata si, normalno je to da se osecas ispumpano.Nemoj da te opterecuju obimi i kilaza, neka ti ogledalo bude merilo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #12 poslato: Mart 04, 2014, 03:00:00 posle podne »

Ja i dalje nisam baš potpuno shvatio,d ali želiš da nabaciš masu ili hoćeš samo mišiće da vratiš,da ti se vide ? Odnosno,da li želiš masu ili definiciju?
Sačuvana
mrle88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Formula je volja!

« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2014, 11:59:08 posle podne »

Bitno mi je bilo da se posavetujem sa nekim ko imam iskustva tako da si mi pomogao. Ako gde zapne javljam se  ;)
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2014, 11:57:18 posle podne »

Nema na cemu drago mi je ako sam ti ikako mogao pomoci  :)
Ako ti bude trebala pomoc javi se  ;)
Sačuvana
mrle88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Formula je volja!

« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2014, 11:53:49 posle podne »

Hvala puno na odgovorima od hvala nemas nista al ajde... jos jednom cu dobro razmisliti! ;)
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2014, 11:44:14 posle podne »

Iskreno, kre-alkalyn nisam koristio i tu ti ne bih mogo puno pomoci. Mogu ti samo reci iskustvo mog strica koji je koristio kre-alkalyn i kaze da je dobio na snazi . Kre-alkalyn ne povlaci vodu i to mu je jedna prednost. Da, bas mi neki dan jedan covek u teretani rekao da uzima alkalyn i da je veoma zadovoljan sa njime. Ali kazem ti ako radis masu bolje uzmi monohidrat.  I sam kazes da si imao rezultata sa njime znaci da ti odgovara i ne moras ga menjati. Ali ti odluci sta ces raditi. Inace dymatizov kreatin svi hvale i sve koje znam imali su rezultata sa njim.  :)
Sačuvana
mrle88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Formula je volja!

« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2014, 11:34:23 posle podne »

Dymatize-ov sam koristio pre 3 godine i super su bili rezultati a koristio sam samo njega bez bilo cega drugoga. Tvoje misljenje o Kre - alkalyn?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2014, 11:23:04 posle podne »

Ja koliko znam da ti kazem o toj kombinaciji je da ih nikako ne uzimas zajedno jel je nemoguce smrsati i raditi na masi u isto vreme. E sada za masu uzmi monohidrat bolji je. Iz svog iskustva ti preporucujem Dymatize creatine micronized. Kod.ovog neces imati osecaj medju zubima ko da pijes pesak sto kod Scitecovog nije slucaj. Imas i na akciji Prolab mozes i taj uzeti i taj je mikronizovan :)
Sačuvana
mrle88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Formula je volja!

« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2014, 11:01:53 posle podne »

Imao sam finu masu i mnislio sam da skinem salo sa stomaka sto sam za 70% od zeljenog i uradio. Ali ponavljam primetio sam da su mi misici opali na odnosu od prvog dana treninga pa sam mislio da ubacim kreatin ali ne znam kako finkcionise veza kreatin-sagorevac. A sto se tice kreatina mislio sam da uzem Kre - alkalyn cini mi se kao najbolji...
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2014, 10:54:35 posle podne »

Svaki suplement je dobar ako imas sredjenu ishranu i dobar trening. Sagorevac ti nije potreban ako radis masu. Ako ti je cilj prvo masa izbaci sagorevac nabaci masu pa tek onda skidaj visak masti. Kombinacija kreatina i glutamina je ok ako mozes ubaci jos dextrozu uz creatin i glutamin ako vec nemas uslove za protein.
Jel si se odlucio za kreatin? :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.422 sekundi sa 18 upita.