TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 05:32:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bez secera molim  (Pročitano 3166 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Mart 15, 2014, 08:28:12 pre podne »

Pogledaj isoflex
Ja mislim da nikakvi vestacki zasladjivaci nisu potrebni(pogotovu meni jer sam inace sladak ;) i znam da vecina  nema aspartam  ali ovo drugo skoro svuda
,necu da drzim nikome predavanja ail smatram da su vestacki zasladjivaci  jezivo zlo , kao da nema zasladjivaca na prirodnoj bazi
kao sto je stevia??Upravo iz ovog razloga sam i preso na hemp protein ukus je grozan moze da se spase sa bananaom ali se covek navikne, izgleda da cu morati samo njega i da koristim, al' ajde da sacekam jos nekoga mozda neko zna za ovo sto ja trazim...

Stevia do relativno skoro nije bila registrovana kod nas, a i generalno je novijeg datuma pa ce se ( mozda ) tek koristiti u buducnosti. Uglavnom danas u svim preparatima i namirnicama ima ponesto od zasladivaca, a jedina razlika je u tome da li proizvodjac to naglasi ili ne.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 15, 2014, 12:06:51 pre podne »

Uh kako volim kada se krene sa biohemijom na forumu, secam se mladosti :D
Sačuvana
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2014, 09:43:50 posle podne »

Pa cekaj, oko vestackih zasladjivaca se toliko cimas, a genetski modifikovana soja koja se nalazi u dymatize-u ti nije bas ok,ali si ipak u fazonu - pa dobro sta da se radi...? Nisi mi bas jasan... Ali kao sto su vec pokusali da ti objasne ljudi ovde, ima mnogo vise stvari u ishrani oko koje treba da se cimas nego oko zasladjivaca, kada bi mogao da odradis neku ozbiljnu studiju, iznenadio bi se koliko kroz ishranu uneses razno raznog djubreta.. Ili se pomiri sa tim, ili se preseli na Goliju i pravi svoju zdravu hranu bez aditiva.Ko kaze da mi  je ok??Jel' sam rekao da cu da ga uzmem??Cimam se za ishranu onoliko koliko mogu,niko ne moze da se hrani 100 posto zdravo jer je to nije moguce, na tebi je da izbegavas stvari koje je moguce izbegavati...Ja sam sardine iz konzerve ranije obozavao,e al bas zbog ovog sojinog ulja i  jos nekih drugih svari ih ne konzumiram...Ovo je zadnji post da odgovaram van teme ko hoce da se raspravlja  nek se raspravlja nemam nista protiv, ko hoce da pomogne i odgovori na temu  hvala  unapred!!
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #14 poslato: Mart 14, 2014, 09:24:27 posle podne »

Pa cekaj, oko vestackih zasladjivaca se toliko cimas, a genetski modifikovana soja koja se nalazi u dymatize-u ti nije bas ok,ali si ipak u fazonu - pa dobro sta da se radi...? Nisi mi bas jasan... Ali kao sto su vec pokusali da ti objasne ljudi ovde, ima mnogo vise stvari u ishrani oko koje treba da se cimas nego oko zasladjivaca, kada bi mogao da odradis neku ozbiljnu studiju, iznenadio bi se koliko kroz ishranu uneses razno raznog djubreta.. Ili se pomiri sa tim, ili se preseli na Goliju i pravi svoju zdravu hranu bez aditiva.
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #13 poslato: Mart 14, 2014, 08:54:01 posle podne »

Ima sojin lecitin , recimo 0,001% ...
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #12 poslato: Mart 14, 2014, 08:50:22 posle podne »

Imas Dymatize All Natural Elite Whey , zasladjen steviom , bez vestackih boja i dodataka ...
Hvala ti! Steta sto ima Soje inace je sve ostalo ok...
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #11 poslato: Mart 14, 2014, 08:31:21 posle podne »

Imas Dymatize All Natural Elite Whey , zasladjen steviom , bez vestackih boja i dodataka ...
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #10 poslato: Mart 14, 2014, 08:22:55 posle podne »

Ok, a jel ti sve ostale namirnice u zivotu koje unosis su ^prirodne^ ? :D Jel znas za koliko stvari u zivotu trebas da se brines i koliko su nezdrave, aspartam i ostalo je na nekom 529 mestu.  A i to sto govoris o guglanju, zar neke ozbiljnije studije o tome naci cemo preko gugla jel ? ko je te studije potpisao  ? Na netu ces uvek imati podeljena misljenja u vezi svega. tako da to i nije tako validno.
O tome se i radi sto ima hiljadu stvari koje ne valjaju, tim pre mozes neke izbeci,ja licno ako cu da dajem  relativno velike pare za protein  necu djubre u njemu.  Ovo sto se tice studija ocigledno nisi ni pogledao, ali ajmo ovako,
zar verujes da ce neko  ko je predstavnik farmakoloske industrije nesto lose napisati o vestackim zasladjivacima i tako ugroziti profit??jel' verujes da je sve sto odobri FDA sto posto sigurno? kakav profit ima neko ko pise protiv ovih stvari?
kakav profit imaju ljudi na forumu koji imaju problema konkretno zbog sukraloze?Oce li dobiti neke pare za to i od koga??
Malo razmisli svojom glavom....
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 14, 2014, 07:51:28 posle podne »

Ok, a jel ti sve ostale namirnice u zivotu koje unosis su ^prirodne^ ? :D Jel znas za koliko stvari u zivotu trebas da se brines i koliko su nezdrave, aspartam i ostalo je na nekom 529 mestu.  A i to sto govoris o guglanju, zar neke ozbiljnije studije o tome naci cemo preko gugla jel ? ko je te studije potpisao  ? Na netu ces uvek imati podeljena misljenja u vezi svega. tako da to i nije tako validno.
Sačuvana
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #8 poslato: Mart 14, 2014, 04:52:44 posle podne »

Ja sam trazio samo objasnjenje, jer kada nesto govoris onda to potkrepis nekim cinjenicama, naucnim studijama i tako dalje..price rekla kazala ne piju vodu u danasnjici. Dakle ako znas nesto sto mi ne znamo podeli sa nama da nam bude od koristi
Za aspartam se zna da je u vecini zemalja zabranjen, za sukralozu imas rizik od alergijskih reakcija, vrtoglavicu zamucen vid,migrene,povecanje secera u krvi, gojaznost.... hvala bogu pa imas internet da se informises vise, najbolje od svega je sto mozes naci clanke kako je sukraloza izuzetno zdrava  i bog zna kako se preporucuje cak i dijabeticarima sto je naravno  veliki marifetluk , kako nesto sto je  cista hemija  pre svega moze biti zdravo?? kao sto rekoh, iimas net, pa slobodno istrazi i formiraj svoje misljenje.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 14, 2014, 04:32:45 posle podne »

Ja sam trazio samo objasnjenje, jer kada nesto govoris onda to potkrepis nekim cinjenicama, naucnim studijama i tako dalje..price rekla kazala ne piju vodu u danasnjici. Dakle ako znas nesto sto mi ne znamo podeli sa nama da nam bude od koristi
Sačuvana
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2014, 04:31:22 posle podne »

hoces nam malo bolje pojasniti zasto vestacki zasladjivaci su tako opasni, pa eto svi pomresmo od njih ? ja kolko sam aspartama pojeo, do sad bi trebali vec neku godisnjicu da mi stavljaju
Vidi, imas ljude koji svaki dan jedu u meku, pa im nije nista, godinama tako idu u mek i nisu  crkli jel' tako?
to ti je odgovor na tvoje pitanje posto razmisljas istom logikom.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2014, 04:10:46 posle podne »

hoces nam malo bolje pojasniti zasto vestacki zasladjivaci su tako opasni, pa eto svi pomresmo od njih ? ja kolko sam aspartama pojeo, do sad bi trebali vec neku godisnjicu da mi stavljaju
Sačuvana
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2014, 03:30:59 posle podne »

Pogledaj isoflex
Ja mislim da nikakvi vestacki zasladjivaci nisu potrebni(pogotovu meni jer sam inace sladak ;) i znam da vecina  nema aspartam  ali ovo drugo skoro svuda
,necu da drzim nikome predavanja ail smatram da su vestacki zasladjivaci  jezivo zlo , kao da nema zasladjivaca na prirodnoj bazi
kao sto je stevia??Upravo iz ovog razloga sam i preso na hemp protein ukus je grozan moze da se spase sa bananaom ali se covek navikne, izgleda da cu morati samo njega i da koristim, al' ajde da sacekam jos nekoga mozda neko zna za ovo sto ja trazim...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2014, 10:22:38 pre podne »

Scitec 100% whey protein professional je aspartame free, ali sadrži sukralozu i druge zaslaĂ°ivače.  Zapravo, većina proteina sadrži neki oblik zaslaĂ°ivača jer bi bili nepodnošljivog ukusa.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.