TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:14:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jogurt ili mleko  (Pročitano 5536 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Februar 05, 2015, 01:55:25 posle podne »

Ljudi najčešće "poklanjaju" doručak, ručak tu se najedu malo, a za večeru sledi pravo džankovanje :)
Ja sam bukvalno tako radio do skoro ili kao hranim se "zdravo" 5 dana dodje vikend pojedem nesto cokoladno i odma mi u glavi "aaa prekrsio sam, blablabla" i odvalim se od hrane u stanju sam bio da pojedem ceo hleb, pa kad dodje sledeci dan opet isto i odjednom mi nesto sinulo u glavi i resio sam se tog problema.

1 cheatmeal 1 nedeljno je dozvoljeno sagresenje...a i Nenad je to lepo naglasio..."kontrolisan" skok hidrata moze doprineti ubrzanju metabolizma...ali opet treba znati pravu meru...

Nasigurniji put uspeha je srednji put...put umerenosti...
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #16 poslato: Februar 05, 2015, 12:29:29 posle podne »

Ako pazis 5,6 dana u nedelji onda taj jedan,dva dana nije problem ubaciti neki junk obrokl,cak je i pozeljno sokirati metabolizam nekim takvim obrokom ali opet bez preterivanja..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #15 poslato: Februar 03, 2015, 04:37:56 posle podne »

Ljudi najčešće "poklanjaju" doručak, ručak tu se najedu malo, a za večeru sledi pravo džankovanje :)
Ja sam bukvalno tako radio do skoro ili kao hranim se "zdravo" 5 dana dodje vikend pojedem nesto cokoladno i odma mi u glavi "aaa prekrsio sam, blablabla" i odvalim se od hrane u stanju sam bio da pojedem ceo hleb, pa kad dodje sledeci dan opet isto i odjednom mi nesto sinulo u glavi i resio sam se tog problema.
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2015, 10:26:28 pre podne »


Ljudi najčešće "poklanjaju" doručak, ručak tu se najedu malo, a za večeru sledi pravo džankovanje :)
Da to je definitivno tacno,ali vremenom postaje sve stvar navike.
Sačuvana
maja Pavlovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2015, 10:30:06 pre podne »

Hahah u pravu si brt i sam sam jedno vreme tako radio preko dana slabo jedem ali se uvece najedem za dva dana :D naravno ovo je jako lose i velike su mogucnosti za skladistenje masti,ali malo sam odmarao posle takmicenja tako da nije nesto bitnije promenilo jer sam ubrzo nastavio sa pravilnom ishranom :)
Sačuvana
Nenad Glisovic
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #12 poslato: Januar 30, 2015, 04:54:58 posle podne »

pitanje,
dali onda valja ela mleko ili neko drugo 0.5 masti?
sa cim jedete ovsene sa vodom, ja sa malekom!
ili je bolje ovsene sa jogurtom, to nisam ni probao!
i dali valja ela mleko i ovsene svaki dorucak cim ustanes, ja nekada nisam doruckovao do 12, mislim da to nevalja.  Sada uvek kada ustanem prvo mleko i ovsene pa posle sta se ulovi....




Ja u potpunosti sam za ela proizvode! Tako da slobodno a ovsene sa jogurtom..super kombinacija,mozes da promenis malo.
Nikako dorucak posle 10 najkasnije pola 11.. :)
« Poslednja izmena: Januar 30, 2015, 05:05:51 posle podne od strane Maja Pavlovic » Sačuvana
maja Pavlovic
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 30, 2015, 12:50:28 pre podne »

pitanje,
dali onda valja ela mleko ili neko drugo 0.5 masti?
sa cim jedete ovsene sa vodom, ja sa malekom!
ili je bolje ovsene sa jogurtom, to nisam ni probao!
i dali valja ela mleko i ovsene svaki dorucak cim ustanes, ja nekada nisam doruckovao do 12, mislim da to nevalja.  Sada uvek kada ustanem prvo mleko i ovsene pa posle sta se ulovi....


Ako mene pitate jogurt ili mleko...

Jogurt je uvek bolje rešenje...bolja tolerancija mlečnog šećera u odnosu na mleko...( prisustvo nekih enzima za bolje varenje)

Prisustvo probiotskih kultura koje povoljno deluju na crevu floru( "dobre bakterije naših creva") i na imunitet...

Moj "ideal doručak kombo" oko 200 ml balans jogurta, 100 gr ovesnih, ostavim da ostoji oko 10-15 min, 5-7 belanaca plus dva cela jaja...i eto zdravog doručka...  ;)

U globalu dodaj još malo proteina uz doručak...kao što i katler reče eggs  ;D

NE PRESKAČI DORUČAK!

"Doručak pojedi sam, ručak podeli, večeru pokloni"...
« Poslednja izmena: Januar 30, 2015, 12:53:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #10 poslato: Januar 29, 2015, 10:06:43 posle podne »

pitanje,
dali onda valja ela mleko ili neko drugo 0.5 masti?
sa cim jedete ovsene sa vodom, ja sa malekom!
ili je bolje ovsene sa jogurtom, to nisam ni probao!
i dali valja ela mleko i ovsene svaki dorucak cim ustanes, ja nekada nisam doruckovao do 12, mislim da to nevalja.  Sada uvek kada ustanem prvo mleko i ovsene pa posle sta se ulovi....
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2014, 02:56:19 posle podne »

Ja sam izbacio kravlje mleko , pijem pirincano , bademovo i lesnikovo.A koji jogurt je dobar , ja uglavnom uzimam onaj zeleni Balans.
Viva se, cini mi se, lakse vari. Balans je bas "tezak" ali ako tebi odgovara pij taj sto ti prija, samo da nema puno masti.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2014, 02:38:19 posle podne »

Ja sam izbacio kravlje mleko , pijem pirincano , bademovo i lesnikovo.A koji jogurt je dobar , ja uglavnom uzimam onaj zeleni Balans.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2014, 02:12:21 posle podne »

A kako ti definises definiciju djejkatler? Kao proces totalnog rezanja kalorija i nutritijenata koji kasnije dovodi do jo-jo efekta, ili je cilj ipak izbalansirati ishranu tako da mozes da je upraznjavas do beskonacnosti, plus trening koji ce razviti misice toliko da ce izgled poprimiti karakter izdefinisanog? I od kakve je vrednosti cinjenica o kalorijskoj vrednosti ovsenih, kad onaj kome je iznosis ne poznaje ni njen glikemijski indeks, ni sadrzaj vlakana, ni znacaj svega toga i zasto ovsene a ne mars cokoladica koja sadrzi isti broj kalorija?

Je l to ona ista definicija zbog koje pola ljudi sa foruma ne sme ni sliku da okaci a vazda su "na definiciji"?
Ne naravno. Ali opšte je poznato da mlečni proizvodi nisu baš najbolji zbog laktoze i masti. Ali ako hoće nešto malo da se izdefiniše, onda što da ne upotrebljava jogurt i mleko. Jo-jo efekat je svakako ono što treba izbeći...

Mleko ne podrzavam ali jogurt ne treba izbaciti iz ishrane, dovoljno je jesti ga samo u prepodnevnim casovima i neka 2-3 puta nedeljno. Ima vise pozitivnih dejstava na organizam nego sto ga onemogucava u postizanju fit izgleda. Regulise crevnu mikrofloru koja je zaduzena za apsorpciju vitamina, minerala i svih hranljivih materija iz creva, kao sto poboljsava i samu peristaltiku creva, sto su sve pozitivna dejstva na metabolizam jednog organizma. Ne smemo gledati samo kalorijsku vec moramo uzeti u obzir i nutritivnu vrednost namirnica.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2014, 01:37:23 posle podne »

A sto se tice jo-jo efekta , da li onda treba ubaciti i neki slatkis ili tako nesto posto sam skoro sve izbacio i za uzinu pojedem uglavnom voce(jabuka,banana,sok od grejpa+bonzita pravljena,saka badema ili suncokreta) da li je to ok ?
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2014, 01:34:13 posle podne »

Cilj ipak izbalansirati ishranu tako da mozes da je upraznjavas do beskonacnosti, plus trening koji ce razviti misice toliko da ce izgled poprimiti karakter izdefinisanog .. ovako nekako :) Ali kako izbalansirati ishranu ?

Pa rekoh ti na onoj temi kojih namirnica da se drzis... to je dovoljno za poceta. Kad to savladas, lako cemo kalkulisati kolicine. Gledaj da svaki obrok sadrzi i hidrate koji ce to obezbediti energiju, proteine i malo masti da te drzi sitim. Ovsene je najbolje omeksati u vodi i jesti sa proteinskim prahom, uz dodatak seckanih badema, kakaoa, cimeta...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2014, 01:11:57 posle podne »

 Cilj ipak izbalansirati ishranu tako da mozes da je upraznjavas do beskonacnosti, plus trening koji ce razviti misice toliko da ce izgled poprimiti karakter izdefinisanog .. ovako nekako :) Ali kako izbalansirati ishranu ?
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2014, 12:03:45 posle podne »

A kako ti definises definiciju djejkatler? Kao proces totalnog rezanja kalorija i nutritijenata koji kasnije dovodi do jo-jo efekta, ili je cilj ipak izbalansirati ishranu tako da mozes da je upraznjavas do beskonacnosti, plus trening koji ce razviti misice toliko da ce izgled poprimiti karakter izdefinisanog? I od kakve je vrednosti cinjenica o kalorijskoj vrednosti ovsenih, kad onaj kome je iznosis ne poznaje ni njen glikemijski indeks, ni sadrzaj vlakana, ni znacaj svega toga i zasto ovsene a ne mars cokoladica koja sadrzi isti broj kalorija?

Je l to ona ista definicija zbog koje pola ljudi sa foruma ne sme ni sliku da okaci a vazda su "na definiciji"?
« Poslednja izmena: Mart 09, 2014, 12:20:44 posle podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.