TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:09:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja  (Pročitano 5096 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Mart 12, 2014, 10:48:50 pre podne »

niko se nije naučen rodio :)  što bi se reklo...  tako da je bitno da si razumela.

taj obrok mi se čini super...  i ja često sameljem ovsene pahuljice pa dodam whey ili neko rendano voće, cimet i vrelu vodu...

to što je tečno je samo varka za mozak, da nisi pojela nego popila doručak :) a u stvari ima kalorija, i još je lakše za varenje i apsorpciju jer nema nesažvakanih zalogaja.

Ako si gladna ujutru, jedi još nešto, ne treba ujutru da se lišavaš kalorija i kvalitetne hrane ako osetiš potrebu za njom.
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #24 poslato: Mart 11, 2014, 02:03:01 posle podne »

Hvala ti, ovaj tekst mi je stvarno pomogao da razumem ceo proces.
Sad se osecam krivo sto nisam radila kardio duze od 30 min. :p

Inace sad sam samlela ovsene i dodala ih u whey zajedno sa par lesnika, jel ovo ok obrok za dorucak?
Sad ga pijem, prvi put mi je da imam obrok u tecnom stanju, valjda necu biti gladna naredna 3 sata.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Mart 11, 2014, 01:38:54 posle podne »

nije isto da li potrosis na treningu za sat vremena 700 kcal, i da je 80% iz ugljenih hidrata, ili 300,400 kcal  a da je 80% iz masti :)  misli o tome, hehe

razumem te, vecina ljudi radi tako jer misli sto vise to bolje... to u treningu ne vazi uvek :)

ostavicu ti link teksta u biltenu koji sam pisala na tu temu, samo da ga nadjem


evo ga
http://www.pansport.rs/images/bilteni/maj-jun2013.pdf

tekst je pod nazivom "aerobni trening i zdravlje"   potrudila sam se da sto jednostavnije odgovorim na sva pitanja, najcesca, medju kojima je i ovo sto ti pitas :)

javi ako ima nekih nedoumica
« Poslednja izmena: Mart 11, 2014, 01:40:50 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #22 poslato: Mart 11, 2014, 01:22:59 posle podne »

Ima smisla. Ja mislim da sam preterivala jer cim zavrsim sa voznjom bajsa ili trcanjem, meni je CELA majica natopljena i posle 30 minuta ne mogu vise kardio da radim, zato ga i radim posle treninga sa tegovima. Mada ja se zaludim kada gledam u displej koliko kalorija sagorevam, pa hocu jos, i jos... :D
Mislila sam da i u subotu ubacim samo kardio da radim, dok bi mi u nedelju bio odmor.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Mart 11, 2014, 01:14:37 posle podne »

U kratkim crtama, u aerobnoj zoni (uz prisustvo kiseonika) je telo sposobno da koristi masnoće kao izvor energije. Prilikom visokointenzivnog rada (npr trčanje bržim tempom) telo troši primarno ugljene hidrate, koje imamo u ograničenim količinama, a cilj nam je sagorevanje masti, zar ne?   ujedno, aerobni trening ima mnogobrojne prednosti po pitanju zdravlja. 
Drugo, nećeš imati padove i oscilacije šećera, osećaćeš se "energizovano" i nećeš lipsati na treningu. Intenzitet treba da bude takav da bi intenzitet lako održala bar 2 h u kontinuitetu i kao da bi mogla da pričaš u isto vreme :)

za izračunavanje zona ja sam se koristila jednom dobro poznatom formulom, koja od podataka uključuje maksimalni puls, tj pol i godine, puls u mirovanju.  Što je srce jače, puls u mirovanju će biti niži i kondiicija je bolja.
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2014, 01:03:56 posle podne »

TwinSix e ok, hvala ti. :)

Marko, preko formule sam racunala. Mada sumnjam da je to greska. 1.90cm sam visoka :D
Pa ne vidim zasto bi mi trebalo vise uh.. Izracunala sam da okvirno unosim 160P, 80-100UH dnevno. Okvirno 1600kcal dnevno.
Mozda bih mogla na rotacije da predjem.. Radila sam ih ranije, mada bilo mi je tesko kada dodje dan sa 150uh, nemam bas mnogo apetita.

MightyMO, o tome nikad nisam razmisljala. Bas cu obratiti paznju na puls sledeci put. Jel mozes da mi kazes zasto je bitno da ne predjem tu moju okvirnu zonu?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Mart 11, 2014, 10:19:03 pre podne »

za protein si već dobila odgovor,

a što se pulsa tiče nije loše 55-60.

ako računam da je 60
tvoja okvirna zona 65-75%  (aerobna, i preko ovoga ne bi trebala da ideš)
je   150 i 164

Dakle drži puls izmeĂ°u 150 i 164,  minimum 4 puta nedeljno što duže.... 45-60 minuta.   Možeš i posle treninga sa tegovima ili odvojeno.


Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2014, 08:14:20 pre podne »

Jos jedno pitanje vezano za whey - na kutiji pise "Pripremati neposredno pre konzumiranja."
Ja sam planirala da ga napravim u sejkeru pa odem na trening, i posle 2 sata ga popijem. Jel to u redu, ili moram da ga pravim "svezeg" cim zavrsim sa treningom?
Protein stavis u sejker i nakon treninga sipas vodu i popijes.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2014, 08:13:27 pre podne »

Bazalni metabolizam 1800.
Za potrosnju npr. dok radim kardio oko 200-300 koliko se secam, a za trening sa tegovima ne bih znala da izracunam. :)
Jesi li radila testirananja ili se prko formule racunala bazalni metabolizam?Mala je verovatnoca da ti je vrednost bazalnog metabolizma preko 1500 cal(sto je vec greska na dnevnom nivou 300 cal,na mesecnom nivou oko 9000 cal sto je skoro 1kg masti!).generalno tvoja ishrana bi trebala da bude na nivou bazalnog metabolizma i deficit ces praviti kroz trening i druge aktivnosti u toku dana , a sama ishrana treba da bude 50% iz UH i 35% iz P i 15% iz masti.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2014, 07:44:15 pre podne »

Stvar je u tome da ga ne mesas sa vodom kod kuce, pa da ga pijes nakon sat-dva,nego stavis u sejker prah,i posle treninga dodas vodu,promuckas i ...uzivas.  :)
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2014, 02:14:02 pre podne »

Jos jedno pitanje vezano za whey - na kutiji pise "Pripremati neposredno pre konzumiranja."
Ja sam planirala da ga napravim u sejkeru pa odem na trening, i posle 2 sata ga popijem. Jel to u redu, ili moram da ga pravim "svezeg" cim zavrsim sa treningom?
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2014, 09:31:03 posle podne »

Bazalni metabolizam 1800.
Za potrosnju npr. dok radim kardio oko 200-300 koliko se secam, a za trening sa tegovima ne bih znala da izracunam. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2014, 08:34:44 posle podne »

Koliko ti je bazalni metabolizam i kalorijska potrosnja na treningu ?
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2014, 08:31:20 posle podne »

Naravno. Merim obroke upravo prema svom kalorijskom unosu. :)
Ponekad ubacim u treci obrok krompir ili pirinac umesto salate. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2014, 08:26:02 posle podne »

Ishrana ti je uglavnom proteinska,mislim da treba malo vise ugljenih hidrta da imas i najbolje da znas koliki je kalorijski unos i da meris obroke.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.