TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:33:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja  (Pročitano 5097 puta)
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2014, 07:22:17 posle podne »

Zaboravih da dodam da sa ella sirom jedem i bademe. :)
Kupila sam ovaj protein
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html

Sreca, sreca, radost ;D ;D
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2014, 03:14:36 posle podne »

Cao MightyMO  :) Imam 21 godinu.
Nisam uzela protein, idem za par sati da kupim, a ne znam koji.. sta bih trebalo da trazim? da li da gledam da ima sto manje hidrata?

Ishrana:
1. Ovsene (ovde su bila i jaja, ali su mi se stvarno smucila, tako da cu ubaciti protein tu)
2. Piletina + povrce, krompir ili pirinac
3. Piletina + salata
4. Tunjevina
5. Ella sir
 :)

Trening:
Ponedeljak - noge, gluteus
Utorak - grudi
Sreda - ramena i trbusnjaci
Cetvrtak - ledja
Petak triceps, biceps
Posle svakog treninga (osim kada radim noge), kardio u trajanju od 30 minuta.

Nazalost, od treninga sam imala pauzu dva meseca zbog zdravstvenih problema, i sada opet krecem da treniram.
Puls je 55-60.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2014, 09:36:35 pre podne »

ćao Tijana :)

ja mislim da si napravila super kombinaciju, L-karnitin i kofein.... pogotovo pre aerobnog treninga, ovo je super kombinacija!

Da li si već uzela neki protein?

Volela bih da detaljnije opišeš način ishrane i kako treniraš... pa da vidimo dalje.   TakoĂ°e, koliko imaš godina i koliko je tvoj puls u mirovanju (jutarnji najniži)?

Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2014, 12:35:45 pre podne »

Da, i prvenstveno pred kardio za l-karnitin, a kofein kad god ti je potrebno jos energije, u principu posto je logicno kardio ujutru da radis, onda i kofein pred KARDIO.
Nisam ni rekao da treniras na prazan stomak, vec kardio da radis na prazan stomak.
Ugljeni hidrati ti nisu neophodni, telo sasvim perfektno moze da funkcionise i bez toga, a i ako zelis da smrsas uh pred trening ti zaista ni malo nisu potrebni, pogotovo kompleksi uh u vidu pirinca, ovsenih itd. Cilj ti je da ti telo koristi masti a ne hidrate kao primarni vid energije, a to ces postici tako sto ces unositi minimalnu kolicinu uh (oko 20-30gr kompleksnih uh 50g vlakana i 20-30gr brzih uh nakon treninga, sto je 100gr). Ovo naravno takodje u velikoj meri zavisi od toga koliko brzo zelis da skines visak kg-a. Ako se ne zuris, onda naravno hidrate svedi na minimum (mada i dalje ih izbegavaj u obroku pred trening), jer to je dakako zdravija i u svakom drugom pogledu bolja varijanta.
Whey NIKADA ne moze biti zamena za obrok, cak ni u onim varijantama gde pise da je zamena za obrok je cist marketing. Tek pogotovo za dorucak. U svakom slucaju da se ne pravim pametan, posto si pitala za savet, najbolji ubedljivo iz ponude pansport-a je dymatize elite whey (koji je kolko vidim cak i na akciji), a najbolji ovako generalno gledano sa svih aspekata je The Nutrition Amino Whey Hydro.
Pozdrav.
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #6 poslato: Mart 10, 2014, 12:23:29 pre podne »

Ok, dakle, pijem 1 tabletu kofeina i 1 tabletu l-karnitina pred trening. Neka me neko ispravi ako gresim. :)

Nazalost ne mogu da treniram na prazan stomak. Visak koze imam samo na tricepsima, a zelim da probam treningom to da korigujem, ako ne uspem, idem na operaciju. Nista me ne kosta da probam prirodnim putem to da sredim. ;)

Koliko znam, ugljeni hidrati su mi potrebni (naravno, u ogranicenim kolicinama i skladu dnevnog kalorijskog unosa), ne mogu da zivim na salati i piletini po ceo dan jer se ubijam tegovima. ;D

Whey mi je potreban kao zamena za obrok, prvenstveno posle treninga i mozda cak i za dorucak. :)
Ne znam koji da kupim, ako ima neko savet..?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2014, 11:40:42 posle podne »

I P. S. Procitao sam tvoje postove, vidim da si smrsala 50kg, ako ti je ostalo viska na bokovima, stomaku, zadnici, butinama...dobra verovatnoca je da je to zapravo visak koze, i tu nema druge pomoci osim abdominoplastike.
Ovo ti govorim iz licnog iskustva, jer sam i ja smrsao u periodu od nekih 5 meseci 50kg i narednih 4-5 godine, bukvalno ma koliko god da sam spustao bf (recimo da sam isao i ispod 7% bf), koza nije htela da se povuce, te sam nadavno odradio abdominoplastiku.
Nzm koji je kod tebe slucaj, ali ako postoji visak koze, ON SE NECE NIKAD POVUCI ma sta god ti ko rekao.
« Poslednja izmena: Mart 09, 2014, 11:47:31 posle podne od strane Stef » Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2014, 11:37:27 posle podne »

Za l-karnitin, za taj konkretno nzm, ali ja sam ga pio i tako kazu da je najbolje, pre trcanja (ono ne direkt vec 30-60min pre, sad jeste malo teze ako trcis ujutru na prazan stomak, sto isto da dodam je ubedljivo najbolja varijanta kardio-a), pa samim tim kontam da bi tako mogla i sa tim da radim, a iskreno ne vidim potrebu za 2 tablete dnevno, mada sigurno da nece nista da ti skodi (takodje na sajtu Scitec-a pise 1 tableta pre treninga).

Kofein, ujutru i pred trening (opet ujutru ako radis kardio i mozes neposredno pre treninga). Takodje, da naglasim da svako drugacije reaguje na kofein, tj manje i vise je osetljiv. Ja eto licno ako popijem solju zelenog caja recimo 3-4 sata pred spavanje, nema sansi da zaspim. Tako da eto ono, pocni ujutru sa jednom, i ako posle osetis potrebu za jos energije povecaj na jos jednu. Generalno gledano, nema pravila :)

Ne moze nikako, l-carnitin je slaba hemija u svakom pogledu, bas kao i kofein, pogotovo sto pretpostavljam da ces ti ici sa minimalnim (preporucenim) dozama.

Generalno gledano, po suplementaciji vidim da zelis da skines visak kilograma, te samim tim uh bi trebala da svedes na minimum, pogotovo pre treninga i kardia. Jer ako uneses uh, telo ce njih koristiti kao energiju, i masti koje zelis da skines ostace i dalje tu gde jesu. Tako da, ako ti je zelja da smrsas, uh slobodno izbaci skroz, znaci ostavi uh za dorucak u vidu ovsenih (50-100gr), i povrce jedi uz svaki obrok, sto vise povrca, ovde ne mozes da preteras (znaci ne racunajuci grasak i krompir, i ako ima neko drugo jos povrce koje ima vise od 15g uh na 100gr). Takodje, ubaci voce direkt nakon treninga i mozes neposredno pred trening (samo pazi da ne preteras, jer voce nasuprot misljenju vecine zapravo goji, te ono par vocki). Zakljucak, uh izbegavaj u svakom obroku sem dorucka, i unosi tu minimalnu dozu uh preko povrca (uz svaki obrok slobodno) i voca (ujutru, pre i posle treninga).

Svejedno je koji, generalno gledano whey-u je primarno uloga kod izgradnje misica, ako je tebi primarni i osnovni cilj da smrsas, whey bas i nece imati neku funkciju. :/
Pozdrav.

Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2014, 11:35:09 posle podne »

Cao, to vec sve znam, izgubila sam 50kg pre dve godine bb ishranom i treninzima, sada zelim jos malo da se doteram. ;D
Prvi put koristim suplemente pa zato i pitam vezano za to.
Hvala ti na odgovoru u svakom slucaju. :)
Sačuvana
Jev
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2014, 11:33:13 posle podne »

Za suplementaciju ti ne mogu dati neki komentar, s' obzirom da suplemente generalno ne koristim.
A za trening, pa ovako... prvo sto bi trebala da uradis jeste da izracunas svoj BMR (osnovni matabolicki rejting) i da baziras ishranu na osnovu toga (ja na cut-u uzimam +150 od BMR-a).
BMR calculator --> http://www.thecalculatorsite.com/health/bmr-calculator.php

Drugo, trening i nivo aktivnosti prilagodi zeljenim rezultatima, za mrsavljenje onda fokus na kardio + trening sa tegovima + ishrana BMR+150cal (ili kako ti vec odgovara) i posle par meseci rezultat ce da bude odlican.
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2014, 11:07:50 posle podne »

Cao :)
Imam par pitanja vezana za suplemente.
Imam dosta kg viska, ishrana mi je ok, piletina, ella, ovsene, povrce, pirinac i sve kako treba :)
Treniram sa tezinama + kardio :)

Danas sam kupila L-Carnitine (SCI Carni X 500mg, kapsule) i  Coffeine 200mg, kapsule.
E sad, ne zamerite na laickim pitanjima. ;D

Na kutiji kofeina pise da treba uzimati 2 tablete dnevno, ne pise kad. Koliko znam, to se uzima pre treninga. Da li je ok uzeti samo jednu dnevno pre treninga ili..?

Za L-Carnitin na sajtu pise 1 kapsula sa vodom 20 do 30 min pre treninga i 1 neposredno pre treninga, dok na kutiji pise 1. Kako bih trebalo da uzimam, da li je svejedno da li uzimam jednu ili dve?

Zanima me i da li mi moze stetiti kombinacija karnitina+kofeina, posto sam negde procitala da je to "previse za srce"? ::)

Koji obrok pre treninga je najbolji? Bez ugljenih hidrata, samo protein ili mesavina oba? Pitam zato sto sam citala da ne treba jesti obrok sa slozenim ugljenim hidratima pre treninga kada se uzima i sagorevac?

Sutra planiram da uzmem whey, da li je svejedno koji uzimam?

Jedva cekam odgovore, i hvala unapred  8)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.