TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:12:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Carni FX i Tyrosine  (Pročitano 4049 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2014, 03:55:17 posle podne »

Mislim da ti nije neophodan kreatin u ovom momentu, ali sve zavisi kakvi su ti ciljevi.

Da li je i dalje u pitanju skidanje "viška" i povećanje fokusa i koncentracije?

Da li gubiš na snazi pa zbog toga želiš da probaš kreatin?

da li si probao sa običnim kofeinom ili guaranom pre treninga?
Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Mart 17, 2014, 04:46:49 posle podne »

A da ubacim sledeći mesec kreatin uz Carni FX , bez tirozina?
Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #11 poslato: Mart 14, 2014, 05:33:29 posle podne »

Ok, hvala puno. Javljam rezultate za koji mesec.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Mart 14, 2014, 09:47:42 pre podne »

to je ok, ali i dalje dosta visoko. Možeš još dosta da radiš na kondiciji.  Ili si samo umoran, pretreniran...

Okvirno, ja savetujem ljudima da ne prelaze 75% od maximuma, dakle negde izmeĂ°u 65 i 75% je najveća verovatnoća da ćemo pogoditi aerobnu zonu.

Max. puls ćemo računati 220 - godine, tj. on bi u tvom slučaju iznosio 194
puls u miru računam višu vrednost, tj 67 otkucaja.

Donja granica  (194-67) x 0,65 + 67 = 149
gornja granica (194-67) x 0,75  + 67 = 162

dakle drži puls u ovoj zoni i kardio radi bar 4-5 puta nedeljno, 50-60 minuta na 65-70% od max, ne više od 75%.

Osećaj treba da bude takav da bi mogao da pričaš u isto vreme, osećaš napor ali bi intenzitet lako održao u dužem vremenskom periodu.
Skoncentriši se na disanje i opusti se i uživaj :)
Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Mart 14, 2014, 08:47:58 pre podne »

Na 15s izmerio već dva jutra, pomnožio sa 4 dobio 65-67 otkucaja u min.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2014, 12:12:34 posle podne »

jeste, sigurno. Pomoćiću ti kako da sastaviš program za kardio trening, ako me budeš poslušao napredovaćeš po pitanju kondicije, ali će biti drugačije nego što očekuješ i trebaće strpljenja :)
Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2014, 12:09:56 posle podne »

Pre sat-sat i po sam došao sa trčanja, možda je to. Javljam u naredna 2 dana šta se dešava. Hvala puno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2014, 12:06:24 posle podne »

jesi li siguran da je 80 u mirovanju?  ako je tako, to je jako loše.  Što je niži puls u mirovanju srce je jače.  Može biti da si umoran, da si popio kafu ili da nisi dovoljno opušten, pogotovo ako si sada merio.  Meri tri dana zaredom, ujutru pre ustajanja, bukvalno samo uključi štopericu i izmeri puls u miru, diši duboko i cilj je da bude što niži... kroz tri dana ne bi trebalo puno da odskače vrednost...ako odskače nešto ne valja u treningu i najverovatnije si pretreniran ili si umoran.  Ovo je jako bitan parametar za dalje, zato ti kažem.  Mora se krenuti od aerobne osnove kada se gradi kondicija. A pogotovo zbog sagorevanja masti i zdravlja uopšte.

Izmeri još ovih dana puls , pa javi.
Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2014, 12:03:21 posle podne »

26 godina, jedem dosta raznovrsno. Izbegavam hleb i šećere. Dosta povrća više puta dnevno, volim da spremam hranu pa mi nije neka muka da se pripazim. A puls u mirovanju je 80 otkucaja u min.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2014, 11:49:00 pre podne »

sad cu i ja kao papagaj :)  koliko je puls u mirovanju?  zone ne znaš dok ih ne izračunaš, pomoćiću ti.  I da, koliko imaš godina?

dok se ne izračuna sve je šacometrija... jedino  kad uložiš u kupovinu pulsmetra i kad budeš vodio računa o pulsu ćeš biti u pravim zonama :)

kako se hraniš, najvažnije pitanje?

Carni FX odlično može da se uklopi pre kardia, pogotovo, a kaži mi da li si probao sa običnim kofeinom ili guaranom?  pre sam za te opcije nego za tirozin
Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2014, 11:44:36 pre podne »

Ne treniram sa tegovima, radim TRX traku i pliometrijski poligon. Visok sam 180 a težak 89kg. Pogodiću zone i povećaću vreme trajanja treninga. Nego me zanima , može li ova kombinacija suplemenata da mi pomogne u tome da skinem na 80-82kg?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2014, 10:10:57 pre podne »

Puls treba da drzis negde oko 65% od max. da bi koristio masti kao izvor energije,3o plus minuta. To ti je LISS.
Nadam se da si sredio ishranu jer je ona najbitnija. Za L carnitin postoje navodno i potvrde da nije placebo, a Tyrosin ne znam konkretno da li si uzeo jer ti je ostalo nesto para, ali dobro. Postoje i bolje opcije sagorevaca, ali nisu supsi u ovoj prici najbitniji. Da li treniras sa tegovima i je l' ti ishrana sredjena?? Koliko imas kg,i koliko si visok??
« Poslednja izmena: Mart 12, 2014, 10:13:45 pre podne od strane TwinSix » Sačuvana
kojadinov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2014, 12:42:25 pre podne »

Trčim 3 nedelje, počeo četvrtu. Od 20-ak minuta dnevnog trčanja danas sam povećao na 42min prvi put i planiram postepeno da povećavam. Trčim u različitim ritmovima tako da mi puls varira od 100 do 150 otkucaja u min.
Imao sam nešto para pa sam kupio Carni FX u želji da izgubim koji "sloj". Imao sam još nešto novca i uložio sam u Tyrosin jer mi fali malo fokusa i koncentracije. Pa me zanima vaše mišljenje. Hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 19 upita.