TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:15:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda donji dio ledja - Misljenje  (Pročitano 13562 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Maj 28, 2014, 11:31:18 pre podne »

Hvala na lepim recima  :)
Drago mi je da si dobar. Istezi se redovno, vodi racuna da odrzavas misiće donjih ledja, opružace trupa, trbusnjake, stabilizatore trupa...tonus tih misića čuva kicmu.
 vazno je, kako si rekao, vezbe raditi pravilno i napredovati postepeno....
Nadam se da povreda neće biti   ;)
Cuvaj ledja i sebe...
Pozdrav
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #48 poslato: Maj 26, 2014, 08:19:06 posle podne »

Nisam se dugo javio, ali evo da malo kazem sta ima jel.. Mislim da moja ledja se ne mogu komplet izlijecit da budu kao prije ali ja mogu biti zadovoljan sa trenutnim stanjem, naravno nastojat cu da ovo stanje odrzavam i pokusati da ne ponovim istu gresku kako ne bi ponovo se nasao u slicnoj situaciji.
Ovako bila je sumnja da skracena zadnja loza i listovi uzrokuju vecinu problema, sto je i Pedja posumnjao i na tome radim da to pokusam "popravit".
Sa svakodnevnim istezanjem sam prestao jer mi je bolje, jedino kad ledja istegnem jeste kada sam na treningu pa ih na kraju istezem.
Nesto sto mislim da mi je pomoglo jeste TRETMAN KOD KIROPRAKTICARA i to veoma uglednog i cijenjenog doktora kojeg bi svima preporucio, bilo ko da ima problema sa ledjima neka proba, bio sam kod svih doktora sa raznim prognozama i misljenjima ali naravno to sve pada u vodu, zalim protraceno vrijeme i baceni novac uzalud. Obavljam svakodnevne aktivnosti, radim cak i neke zahtjevnije poslove pa se probam cuvati koliko mogu.
Svima bi preporucio da ukoliko idu u teretanu da svoj ego ostave isped vrata teretane, a u teretani rade kvalitetno i ispostuju pravilnu tehniku pri svakoj vjezbi. Ukoliko neko ima slican problem ili ga zanima jos detaljnije mada je sve vec receno u samoj temi, neka pita rado cu pomoci koliko mogu.
Svakako bi zahvalio Pedji, citajuci i ostale teme mogu reci da je strucna i kompetentna osoba koja moze pomoci sa svojim nesebicnim savjetima, i da je bogdom vise takvih ljudi, respect. Vidimo se do sledece povrede  :P

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: April 25, 2014, 11:08:45 pre podne »

Tu vezbu mozes probati i stojeći pretklon, mozda je lakše...
Skraćeni su ti ilistovi i zato ima zatezanja u njima.
Dodaj malo istezanja i listova...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: April 25, 2014, 11:07:13 pre podne »

Radi polako, sa rsdovnim istezanjem će se fleksibilnost popraviti i vratiti...
Radi do granice bola, polako, ako osetis bol, malo popusti.
Važno je da ostanes zadrzaj u položaju zatezanja do 1min, pa pojacaš malo, pa zadržaj do 1min....
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #45 poslato: April 24, 2014, 01:02:53 posle podne »

Ovo nema sanse da sa 100 % pravim nogama uradim.
Desna ajd mozda bi mogo onako polako se istezat, ali lijeva noga strasno je kakvo imam zatezanje u listovima. Osjetim i u desnoj nozi zatezanje ali manje.

Takodje, kad dodirujem rukama nozne prste u pretklonu kad se 100% ispruzim takodje mogu se zadrzat nekih 5 sekundi, jer pocne zatezati u listovima.

Da li bi redovnim istezanjem bi mogao tu pokretljivost vratiti, da mogu normalno dotaknuti nozne prste,  da li mogu da se ne spustim do kraja vec polagano se istzezati dok ne mognem dotaci normalno, ili da odma dotaknem nozne prste i tako drzim dok ne pocne bolit?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: April 19, 2014, 02:54:36 posle podne »

Jednu vežbu istezanja odradiš 2-3min, pa radiš sledeću...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: April 19, 2014, 02:53:04 posle podne »

Kod istezanja zadržaji su oko 45sec,  onda povećaš istezanje za 2-3cm, ponovo zadržaj 45sec, povučeš još 2 - 3 cm...
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #42 poslato: April 17, 2014, 09:39:47 pre podne »

Sve ove vjezbe za istezanje sto ste nabrojali radim, trenutno i pokusavam da smanjim kilazu za 2-3 kg.
Dodirivanje prstiju sa ravnim kolenima mogu odraditi bez problema, samo nebitno koja je vjezba koliko da se zadrzim u nekom polozaju i koliko je najbolje zadrzati se u nategnutom polozaju, koliko ponavljanja? Jer ja radim ovako zadrzaju su po 10-tak sec, i odradim jednu seriju od 10-tak ponavljanja, ili da povecam to ??
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: April 17, 2014, 08:02:32 pre podne »

Moras uvek voditi računa o jakim trbušnim i ledjnim misićima, pravilnom drzanju ledja i fleksibinosti misića posebno ledja i lože...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: April 17, 2014, 07:59:51 pre podne »

Treba da radiš istezanja zadnje lože,  listova,  za rotatore kuka i iliotibijalnu traku...
- pretklon vezba
- listovi iskorak noga prava pozadi
Za  rotatore kuka: sedeći napodu, noga jedna prava, duga savijena u kolenu preko pave noge, prava ruka preko suprotnog savijenog kolena, pogled preko suprotnog ramena od ispravljene ruke.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: April 17, 2014, 07:36:50 pre podne »

Još uvek imaš skraćenost misića zadnje lože,  listova,  rotatora kuka.... zato osećaš zatezanje.
Pretklon sa pravim kolenima mozeš do poda ili fali nekoliko cm?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: April 17, 2014, 07:33:55 pre podne »

Slažem se da u tvom stanju magnetna rezonanca nije neophodna.
Pobljšanje je sigurno rezultat i kiropraktike i vezbi istezanja. Znacajan problem kod tebe je bio skraćenost mišića i poremećaji kinetičkog lanca pokreta i stava tela zbog toga...
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #37 poslato: April 15, 2014, 12:55:41 posle podne »

Pitao me je da li bol silazi u noge, da li mogu hodati na prstima i petama. Bola u nogama nemam, a na prstima i petama mogu hodat.
Za rezonacnu je rekao da mozemo uraditi ali misli da nema potrebe jer nije bol velika, te ako se stanje pogorsa da onda idem to raditi.

Ja sam se vec uveliko vratio treninranju, radim sve osim mrtvih dizanja i veslanja u pretklonu i nemam problema, cak mislim da mi i cucnjevi pomazu.
( Noge nikad nisam ozbiljnije radio). Osjecam da imam snage i da sam spreman za mrtva ali ne zelim jednostavno riskirati.

Jedino sto sam zapazio je to da prilikom ovoga da kad pojedinacno privalcim noge, osjetim malo vece zatezanje u lijevoj nozi u natkolenici.
 i ovoga kad radim dodirivanje noznih prstiju osjetim vise zatezanje u listu lijeve noge.



Od novembra kada sam i ojsetio tu bol i danas, stanje se nemoze porediti. Danas je bol minimalna ili je nema nikako. Jedino kad osjetim malu bol je to kada stojim duze vrijeme, ali to izbjegavam. Ne znam da li je to zbog kiropraktike ili zbog istezanja koja radim posebno za ledja, da stanje ovako hoce ostati ja bih bio zadovoljan,
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: April 15, 2014, 09:12:20 pre podne »

Potrebno je,  anw, jaki trbusni i ledjni misići, stabilizatori trupa, izbegavas podizanje tereta pregibom ledja, vodis računa o uvek pravim ledjima.
Potreban je oprez na cucnju, mrtvom dizanju, veslanju u pregibu...
Oprez sa tezinama/tehnikom...
Istezanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: April 15, 2014, 09:08:33 pre podne »

Klinicki znaci tegoba od diskus hernije su bol koji se spusta prema stopalu, prema butini, jak bll koji preseca, bol koji se pojacava pri kasljanju, kijanju, naporu....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.