TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:16:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda donji dio ledja - Misljenje  (Pročitano 13563 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: April 15, 2014, 09:06:53 pre podne »

Po nalazu sa rendgena se može razmisljati o pocetnom ostećenju medjupršljenskog diskusa, ali tvoje tegobe ne ukazuju da je problem funkckonalno i klinički značajan.
Tacna dijagnoza statusa diskusa se moze dati jedino magnetnom rezonancom.
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #33 poslato: April 11, 2014, 06:53:27 posle podne »

Evo danas sam bio kod verebrologa i evo njegovog misljena:

"Dolazi zbog bolova u predjelu LS kicme koji traju oko godinu dana. Bolovi pojacani kod dužeg stojanja.
Klinicki antefleksija blago bolno ogranicena, LL negativan pobostrano, GMS DE uredna, pokreti u kukovima uredni.

DG: Discopathia L5/S1.
TH: Sobzirom na klinicku sliku i RTG nalaz za sada nije indicirano operativno lijecenje, pošteda vecih opterecenja,
Dexomen 2x1 tbl kod bolova, povremeni fizikalni tretman. "

Rekao sam da je povreda nastala u teretani, da sam bio kod kiroprakticara i da se redovno istezem, na sto mi je rekao da je to uredu.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: April 02, 2014, 07:59:35 pre podne »

Zbog cega dolazi do skracenja misica donjih ledja i loze. Da li je moguce da je to sto sam preforsirao na DL-u moglo prouzrokovati problem.
Stanje je bolje, i to najbolje se osjecam kad odradim trening pa posle kao da me nikad nije ni bolilo. Jedini problem mi predstavlja ako se nagnem napred u prektlonu tu osjetim zatezanje.
Imam zakazano 10 aprila. kod doktora da mi pogleda detaljnije onaj snimak kicme, da utvrdi da li se radi o necemu ozbiljnije, pa javim se.
Svakako, to sto si forsirao trening, nisi se istezao i skratio mišiće...
Javi novosti...
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: April 02, 2014, 07:57:14 pre podne »

Skraćenje misića menja pokret i dovodi povećanog opterećenja tetiva i zglobova.  Ovo dovodi do povreda tetiva i oštećenja i trošenja zglobova...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: April 02, 2014, 07:54:42 pre podne »

Skraćenje se dešava zbog neistezanja. Tokom zivota koristimo misiće, nekemmanje, neke više - što su mišići više opt, sa vremenom oni postaju krući. Potrebno je istezanje,  da bi mišići sačuvali elastičnost.
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #29 poslato: April 01, 2014, 08:39:21 pre podne »

Zbog cega dolazi do skracenja misica donjih ledja i loze. Da li je moguce da je to sto sam preforsirao na DL-u moglo prouzrokovati problem.
Stanje je bolje, i to najbolje se osjecam kad odradim trening pa posle kao da me nikad nije ni bolilo. Jedini problem mi predstavlja ako se nagnem napred u prektlonu tu osjetim zatezanje.
Imam zakazano 10 aprila. kod doktora da mi pogleda detaljnije onaj snimak kicme, da utvrdi da li se radi o necemu ozbiljnije, pa javim se.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Mart 31, 2014, 12:32:42 posle podne »

Malo sam istrazivao i prilikom obavljanja raznih fizickih poslova osjetim to zatezanje u ovom dijelu ledja:


Tj. LOVER BACK( erector spinae), mislim da je taj misic problem. Ne vjerujem da je problem sa kicmom jer, svakoga zabole ledja od nekog nepravilnog pokreta, ali ja mislim da je u pitanju misic ovaj sto sam oznacio. Sta vi mislite??
Slazem se da je problem mišićnog porekla i msm da je osnova skraćenost donjih misića ledja i zadnje lože.  To su paravertebralni mišić i npr erector spine....
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #27 poslato: Mart 30, 2014, 01:22:26 posle podne »

Malo sam istrazivao i prilikom obavljanja raznih fizickih poslova osjetim to zatezanje u ovom dijelu ledja:


Tj. LOVER BACK( erector spinae), mislim da je taj misic problem. Ne vjerujem da je problem sa kicmom jer, svakoga zabole ledja od nekog nepravilnog pokreta, ali ja mislim da je u pitanju misic ovaj sto sam oznacio. Sta vi mislite??
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #26 poslato: Mart 29, 2014, 11:14:20 pre podne »

Trudim se i da kad sjedim drzati ledja pravilno, ali problem je da kad sam dobio ovu povredu prosle godine, zapustio donji dio ledja, trbusne nisam nesto posebno ni radio, kao ni nogama nisam posvecivao posebnu paznju, i mislim da mi se to sad obilo o glavu.

Ovo su vezbe koje radim:


Sto se tice PLANK-a 1 radim ga po jednu minutu, da li je to optimalno??

Ovo mi je za istezanje ledja.
http://www.youtube.com/watch?v=F3mcF1C6hBc

A sto se tice klasicnih vjezbi sa utezima, veslanje lezeci u bucicama, jednorucno veslanje ja to mogu raditi ili da izbjegavam to i dalje??
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Mart 29, 2014, 10:17:59 pre podne »

Kad voziš kola pazi - ledja moraju biti prava, inace bole....
Zato je važno jaki trbusni, ledjni, core...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Mart 29, 2014, 10:15:52 pre podne »

Takodje, može za ledja - na parteru na ledjima savijes noge u klenima, podigneš karlicu od podloge tako da je u liniji trup karlica, butine....

Javi kako ide....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Mart 29, 2014, 10:14:10 pre podne »

Ok, radi plank, trbusne, kose...
Probaj vezbu za ledja na podlozi, na stomaku, malo podigneš gornji deo tela od podloge, zadržaj 10-15sec.... ruke su u nivou ramena.
Takodje, probaj vezbu za ledja na pilates lopti - na stomaku na lopti, podignes gornjimdeo tela.
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #22 poslato: Mart 28, 2014, 06:59:53 posle podne »

Ovako prekjuce sam gotovo citav dan proveo u autu za volanom, i mislim da sam osjetio onu staru ostru bol u donjem dijelu ledja.
Ali evo danas je malo prestalo, radio sam noge i skoro me skroz prestalo a znam da ce vec sutra opet se javiti mala "upala".

Sto se tice istezanja radim sve, samo nisam siguran za ekstenziju ledja na kosoj klupi, bojim se da necu prouzrokovat jos veci problem, jer osjetim neko zatezanje i mali bol kad se nagnem naprijed.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2014, 01:56:41 posle podne »

Pojas ti ne treba na malim težinama,  samo pazi na pravilno drzanje ledja i snaga core stabilizatora.
Kardio radi zbog kondicije i srca...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2014, 01:54:45 posle podne »

Ok, radi istezanja za ledja, ovu vezbu koju si okacio i iskorak istezanje.
Radi vežbe ledja ext na kosoj (polako, ne hiperext), trbusne, plank....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 17 upita.