TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:35:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet oko treninga i ishrane za početnika  (Pročitano 5320 puta)
misadjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Jun 10, 2014, 06:03:00 posle podne »

ako neko hoce da pogleda moja ishrana... gubim kilazu oko 0,5 nedeljno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2014, 08:28:36 pre podne »

evo novih merenja...

23,4% masti
55,8% tbw
59,8% mišići
6,5kg kosti
80,0 kg

pritisak 110-60 (100-70), šećer izmeren vikendom oko 19h 6,1 (jeo sam oko 15h)

imao sam pauzu ceo april, počeo sam sa laganim treninzima 15.januara i pojačavao i dalje planiram da pojačavam...

zanima me i savet nutricioniste? i dalje se pridrzavam sličnih principa koje sam naveo, želeo bih da procenti masti brže idu nadole? verovatno ne odradim dovoljno eksplozivan trening (ne dobijem uvek upalu)? imam 3 dana treninge sa tegovima, 1 dan trbušnjake i 1 dan kardio-vijača. ubacio sam omega3 i želeo bih da ubacim tribulus ili aminokiseline da ubrzam opadanje masti? možda ne unosim dovoljno proteina...

To što ne gubiš kilažu dovoljno brzo (koliko god to bilo) je vezano samo za kalorijski deficit koji praviš. Ukoliko je ishrana adekvatno usklaĂ°ena sa ciljem koji želiš da postigneš onda može biti da samo ne treniraš dovoljno. Ubaci više kardio treninga ili treniraj sa tegovima svaki dan.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2014, 07:48:53 posle podne »

Stopericom meri vreme pauze izmedju serija. Moj savet je da pauziras 60-90 sekundi, zavisi od vezbe.
Radi od 8-12 ponavljaja sa kilazom koju mozes da radis pravilno u tom opsegu uz minimalno varanje tokom izvodjenja vezbe.
Tako ces i vremenom povecavati kilaze, a treninzi ce ti postajati i intenzivniji.
Sto se kardia tice, savetujem ti da radis HIIT.
« Poslednja izmena: Maj 27, 2014, 07:50:59 posle podne od strane lepizile018 » Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
misadjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2014, 06:04:24 posle podne »

evo novih merenja...

23,4% masti
55,8% tbw
59,8% mišići
6,5kg kosti
80,0 kg

pritisak 110-60 (100-70), šećer izmeren vikendom oko 19h 6,1 (jeo sam oko 15h)

imao sam pauzu ceo april, počeo sam sa laganim treninzima 15.januara i pojačavao i dalje planiram da pojačavam...

zanima me i savet nutricioniste? i dalje se pridrzavam sličnih principa koje sam naveo, želeo bih da procenti masti brže idu nadole? verovatno ne odradim dovoljno eksplozivan trening (ne dobijem uvek upalu)? imam 3 dana treninge sa tegovima, 1 dan trbušnjake i 1 dan kardio-vijača. ubacio sam omega3 i želeo bih da ubacim tribulus ili aminokiseline da ubrzam opadanje masti? možda ne unosim dovoljno proteina...
« Poslednja izmena: Maj 27, 2014, 06:05:59 posle podne od strane misadjole » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2014, 09:58:20 pre podne »

Tempo vežbanja može malo da podigne kalorijsku potrošnju, ali to u treningu snage nije toliko bitno. Trening snage treba da služi za povećanje mišićne mase i snage. To je njegova uloga i svrha. Nema sagorevanja sala dizanjem tegova. U suštini možeš da radiš kardio trening i sa tegovima, ali to je tek druga priča. Razmišljaj o tome kao o cross fit trenizima (poligoni, kompleksni treninzi itd.)

Ne vidim razlog zašto bi ti jaja škodila? Iz kog razloga pitaš?

Nema skidanja sala sa stomaka, niti sa bilo kog posebnog dela tela. To gde mi dobijamo salo, koliko ga dobijamo (pogotovo koliko brzo ga dobijamo) zavisi isključivo od naše genetike. To se ne može menjati. Salo se skida sa celog tela i ne možeš uraditi ništa da ubrzaš lokalno sagorevanje sala. Kakv god da radiš trening i kako god da se hraniš uvek ćeš isto dobijati salo i uvek ćeš ga isto i gubiti.

Slobodno postavi fokte, želeo bi da vidim kakv si napredak ostvario do sada :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2014, 11:48:47 pre podne »

Nece da ti stete, slicno nesto i ja jedem ..
Ishrana ti je glavni faktor tu.. naravno trening i kardio uz to..
Ako te dobro radi zasto? naravno pre svega sredjena ishrana,posle suplementacija.. :)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
misadjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2014, 11:12:37 pre podne »

mislio sam na brze izvodjenje vezbi i brzu rotaciju izmedju serija, a vezbe sa manjim tezinama i vecim brojem ponavljanja, oko 12-15. mogu da postavim sliku, ja licno mislim da napredak postoji, ali da ima jos puno da se radi i sve treba ukolpiti sa poslom i obavezama.

da li mogu da stete po dva cela jaja uz sardinu za dorucak npr 3 puta nedeljno?

kako se skida salo sa stomaka i oko stomaka, osim ishranom i vezbama za celo telo (to sam mislim zapoceo da menjam)? da li kardio, neke druge vezbe, nacin izvodjenja?

da li treba da izbacim kreatin, mislim da mi on ipak daje snagu...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2014, 08:19:08 pre podne »

Intenzitet u treningu sa tegovima znači koji procenat od maksimuma se koristi. Što je veća kilaža sa kojom radiš to je veći intenzitet treninga.

Verujem da ti misliš na brzinu izvoĂ°enja ponavljanja, a to nema veze sa intenzitetom. Isto tako brzina izvoĂ°enja ponavljanja nema neki veliki uticaj na sagorevanje sala. Rad sa malim težinama samo uslovljava gubitak snage i mišićne mase. Pošto si tek počeo sa treninzima posle duže pauze verovatno bi više koristi imao od treninga sa većim težinama u opsegu ponavljanja 6 - 8 bar na jednom broju vežbi kako bi održavao snagu i samim time mišićnu masu.

Zapamti što više mišićne mase imaš to je lakše da sagorevaš višak sala sa sebe.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
misadjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2014, 09:42:11 posle podne »

trenirao sam oko godinu dana pa sam napravio pauzu od mozda dve godine i onda sam poceo sa laganim treninzima mozda 3-4 meseca i sada u teretani 2 meseca jacim, brzim intenzitetom sa manjim tezinama
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2014, 10:12:15 posle podne »

Pozdrav,

Generalno čudno mi je što na ovako malo hrane ne gubiš više kilograma sa sebe. Da li si pre ova dve meseca trenirao u teretani?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
misadjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2014, 10:08:27 posle podne »

pozdrav,

počeo sam sa ozbiljnom promenom tačno pre 2 meseca i moja pametna vaga kaže sledeće, mereno u subotu ujutru. Oko 178 cm visok.

početak
26 masti
54 tbw
57,9 mišići
6,5 kg kosti
83,4 kg

sada
24,2 masti
55,2 tbw
59,1 mišići
6,5 kosti
81,5 kg

Moj osećaj je da sam skinuo šlauf (ne skroz), pojavili su se biceps i triceps. Noge su mi od ranije teretane bile ok. Ostaje da se radi najviše na grudima i stomaku.

Moj dan izgleda ovako. Ustajanje u 06h, doručak: ovsene, mleko i whey ili 2 jaja i sardina ili tunjevina i kuvano povrće. Posle doručka 1*daily multivitamin. Koliko je štetno jesti više puta 2 cela jaja za doručak nedeljno? Užina na poslu oko 10h, kafa i integralna kifla ili projica i jabuka. Ručak na poslu oko 14h, integralna pogača ili projice i belo meso ili riba i jogurt. Večera kući oko 19h, nešto domaće i komad mesa uz salatu. Uveče oko 21-22h trening oko sat vremena i merica whey-a i kreatina posle treninga. Spavanje u 00h.

Trening nešto ovako. Ponedeljak triceps i grudi. Sreda biceps i leĂ°a. Petak ramena i noge. IzmeĂ°u ubacim 1 ili 2 puta stomak. Treniram sa manjim težinama i kraće treninge oko 45-60min. Do sada nisam imao aerobne vežbe, ali možda krenem na bazen 1 nedeljno.

Svaki savet je dobrodošao, da li je ovo napredak ili je loše što gubim kilažu? Raspored mora da bude ovakav ili sličan zbog posla.


Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.