TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:15:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet oko treninga i ishrane za početnika  (Pročitano 5321 puta)
Dovlaa85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #26 poslato: Septembar 22, 2014, 04:36:23 posle podne »

Hvala vam na informaciji..tako cu i da radim :)
Pozdrav
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #25 poslato: Septembar 22, 2014, 09:15:12 pre podne »

Ima u Idei.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #24 poslato: Septembar 22, 2014, 09:08:08 pre podne »

Jel kod nas ele ima samo u maxiju?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Septembar 22, 2014, 06:57:24 pre podne »

Koliko otprilike grama elle da se uzme uvece pred spavanje i da li ona moze da se uzima svaku vece pred spavanje uz neke dodatke, kao npr badem,cimet ili sl?
Pola čaše uzmeš, tako ja radim, nekako ti je najlakše da odmeriš, to mu doĂ°e oko 225 gr.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Septembar 22, 2014, 12:16:20 pre podne »

Vidi, s obzirom da ella sir ima oko 12 gr proteina( kazein-mlečni protein) na 100 gr, savetovao bih bar 200 gr sa dodatkom badema, lešnika,oraha...( malo zdravih masti, oko 30 gr)...

I da, ella sir može da se uzima svako veče nema nikakvih "kontraindikacija" za tako nešto...

Kazeinom bogat sir nam omogućava "sporovareći" izvor amino kiselina koji će hraniti naše mišiće tokom noći ( 6-8 sati)...
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2014, 12:18:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dovlaa85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2014, 11:16:57 posle podne »

Koliko otprilike grama elle da se uzme uvece pred spavanje i da li ona moze da se uzima svaku vece pred spavanje uz neke dodatke, kao npr badem,cimet ili sl?
Sačuvana
gile89bl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #20 poslato: Jun 26, 2014, 11:00:58 pre podne »

Primjetio sam da kada unosim vecu kolicinu proteina da imam problem sa nadimanjem stomaka.Citao sam nesto da je to moguce zbog toga da mi organizam tesko vari proteine i da mi fali enzima za varenje proteina-proteaze.Da li je to moguce i da li ima kupiti tih enzima.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #19 poslato: Jun 20, 2014, 10:48:06 pre podne »

Ukombinovacu nesto :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #18 poslato: Jun 20, 2014, 10:43:06 pre podne »

Ubaci u nju malo badema, cimeta, mozes malo step soka, zbog ukusa...  ;)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #17 poslato: Jun 20, 2014, 10:26:39 pre podne »

Hvala, ipak cu ellu, jer belo jedem vec dva puta preko dana pa da mi ne bude mnogo :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #16 poslato: Jun 20, 2014, 06:47:22 pre podne »

Ja sam probao sa kazeinom i nisam mogao da zaspim, jer sam bio gladan. Ja zato koristim Ellu sa nesto dodataka. Mada je tu racunica otvorena, pola Elle dnevno, znaci 3 komada nedeljno, to ti je oko 550 dinara otprilike, za te pare mozes da kupis preko 1 kg belog. Sta god da odlucis od ta 3, dobro je. Samo ja tecni obrok osim u pwm-u ne mogu. :-\
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #15 poslato: Jun 19, 2014, 08:24:16 posle podne »

Imam pitanje u vezi vecere, sta mi vi predlazete, da li je bolje 200g ella sira ili umesto toga da kupim kazein, racunao sam na mesecnom nivou i nema nikakve razlike u ceni, tako da mi finansije ne uticu na to. Ela nije nesto ukusna ali ne smeta mi da je jedem. Samo koji je bolji izbor po vama, gde ima vise hranljivih materija? Hvala
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2014, 06:43:48 pre podne »

Za dorucak odaberi jedan izvor proteina (meso, jaja, riba) i jedan izvor UH. (pirinac,ovsene,int. hleb, razani,tonus)
Ako rucas u menzi tu ti je izbor suzen, ali gledaj da imas kombinaciju izvora proteina i UH i u njemu.
Ako ti je vecera obrok koji sledi nakon treninga, opet ubacujes proteine iz mesa uz neki brzi izvor UH, po meni najbolje pirinac. Ali ne sutlijas i sl.vec kuvan u vodi sa malo vegete ili soli. Uzine su ti ok, smanji voce a pojacaj orasaste plodove, mozes nemasni sir (megle ili Ella), obrani jogurt...jedna uzina moze da ti bude i voce, ali nemoj racunati jednu jabuku npr. kao obrok, pogotovo sto bi da naguras kilazu.
Pred spavanje kombinuj proteine i masti, pa mozes sireve nemasne, obrani jogurt, orasaste plodove, belo meso uz salatu,sve zavisi koliko ti je takva hrana dostupna.
Sačuvana
totti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Jun 17, 2014, 03:12:13 posle podne »

Pozdrav svima, da ne otvaram nove teme i ne gušim, napisaću ovde šta imam.

Ovako, osnovni cilj mi je dobijanje kilograma. Imam 20 godina, visina oko 184cm, težina 71-73kg, u teretanu idem 1 godinu i 3 meseca. Prvo je to bila rekreacija (bilo je na 2. mestu, jer sam trenirao fudbal, sad više ne), a u poslednjih 8-9 meseci sam počeo ozbiljnije da radim, da se interesujem oko treninga, ishrane, suplementacije itd.
Izbacio sam iz jelovnika slatkiše, gazirano, testo, suhomesnate gluposti. Trudim se da unosim što više (zavisi od finansija, student sam, a roditelji i nemaju baš sluha za sve ovo) hranu koja sadrži proteine, ugljene hidrate itd.
Ishrana mi se bazira na sledećem:
doručak: jaja, tunjevina, piletina, salata, ovsene, mleko, jogurt, palenta
ručak: tu ima svega, trudim se da ima što više piletine, junetine, ribe, ali jedem i kuvana jela, nekad sa drugarom do menze, pa zavisi šta tamo bude
večera: ovde me zanima šta je najbolje
užine: kikiriki, bademi, voće sve živo (najviše banane), pirinač (ali samo kao sutlijaš, slani ne volim)
Zadnja 4 meseca sam pio protein Dymatize + dekstrozu, pre neki dan sam uzeo kreatin (http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html) + dekstrozu. Treniram 4-5 puta sedmično.

E sad, zanima me je l' ovo sve do sada okej, šta ubaciti u ishranu, šta izbaciti, kada šta jesti, kako složiti po obrocima, svaki savet je dobrodošao. Hvala.
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #12 poslato: Jun 15, 2014, 10:34:09 posle podne »

Pozdrav samo bih nesto da pitam dosta sam pomoci dobio na ovom forumu,a ova tema mi deluje prikladna za to.Naime pre par meseci sam drastično redukovao svoju ishranu ne 100% kako bi trebalo jer novčano se ne moze izdrzati.Naime to sada izgleda ovako.
1. 9:00h 3 kašike ovsenih,beli luk,3 belanca na tiganju se isprzi sve i sopska salata sa dosta sira(posan sir)
2. 12:00h 4 kasike ovsenih + 4 kasike lanenog semena + 500ml jogurta 0,5% masti
3  14:00h jedini obrok sa varijacijama,grasak,pasulj,punjena paprika sa sopskom salatom i uglavnom svinjsko meso.
4. 15:00h Haringa 170gr konzervirana sa sopskom salatom
5. Treniram odmah nakon treninga popijem 750ml jogurta trening je oko 16h do 17:30 oko 18 sam kuci
6. 19:00h Pileci batak poveci i sopska salata
i oko 22h popijem času jogurta.

Treniram sa tegovima 3dana pa 1 pauza,kardio je uglavnom 5x nedeljno.Visok sam oko 192cm sadasnja kilaza je 92kg gubitak je sigurno oko 7kg posto sam dosta imao masnih naslaga na stomaku i cilj je bio da tokom leta skidam.Pri startu treninga sam bio jako slab,nista pre toga nisam trenirao tako da je uspeh solidan ali sam poceo da stagniram.U toku leta cu ubaciti Whey posle tegova.Neki savet u vezi ishrane ?
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.