TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 10:27:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Samo strucni  (Pročitano 2001 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: April 04, 2014, 11:34:00 pre podne »

Interesuje me da li bi trebalo da prestanem da treniram ili sta da radim, jer bio sam vadio krv cisto da proverim da li sam zdrav ii CK (kreatin kinaza) mi je bio 927 aa gornja granica je 171 to je jako mnogo ii posle 10 dana tj danas sam izvadio opet krv ii bilo mi je 271 aa tih 10 dana uopste nisam trenirao..pa me zanima vase misljenje, hvala unapred.

Da li je samo cpk bio van granica? Sta si jos uradio od analiza? Kako se ti osecas?
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2014, 02:51:36 posle podne »

Ako ti je spala posle 10 dana ne treniranja, onda nema potrebe da se brineš. Ta povišena vrednost je bila fiziološka usled fizičke aktivnosti.CPK je enzim koji se koristi u procesu dobijanja energije iz ATP-a i  normalno je da bude povišen u situacijama gde se traže velike količine energije.
Patološki povišene vrednosti mogu ukazivati na druge probleme ali su tada i vrednosti daleko veće od tvoje povišene vrednosti (preko 5000 pa i do 15-20000).
Skeletni i srčani mišići, kao i mozak su bogati sa CPK
Povišenje nivoa u krvi javlja se u svim slučajevima gde su oštećena i razorena pomenuta tkiva - srčani infarkt, povrede mišića, mišićne distrofije i premorenost, hipotireoza i moždani udar praćen nekrozom.
Vežbači se pronalaze u povredi tj oštećenju mišića i premoru.
Sačuvana
avalahood
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2014, 04:23:33 posle podne »

Interesuje me da li bi trebalo da prestanem da treniram ili sta da radim, jer bio sam vadio krv cisto da proverim da li sam zdrav ii CK (kreatin kinaza) mi je bio 927 aa gornja granica je 171 to je jako mnogo ii posle 10 dana tj danas sam izvadio opet krv ii bilo mi je 271 aa tih 10 dana uopste nisam trenirao..pa me zanima vase misljenje, hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.