TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:36:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda vrata-ramena...  (Pročitano 9332 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: April 09, 2016, 04:26:11 posle podne »

Pozdrav hvala na lepim rečima - drago mi je da ste pronašli korisne savete  ;)
da ne ponavljam to što ste naveli - povezanost ant pel tilt-a i protruzije glave je važna
takodje, veliki i jedan od osnovnih problema je prednja protruzija glave...
- u suštini - važno je da kičma ima fiziološku S krivinu (!) > čim je narušena fiziološka zakrivljenost kičmenog stuba - to je temelj za bolna stanja kičmenog stuba... (preopterećenje paravertebralnih mišića, oštećenje ligamenata i medjupršljenskih zglobova, oštećenje diskusa...)
Sačuvana
gerga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #23 poslato: April 07, 2016, 08:02:25 pre podne »

pozdrav,  dobrodošao na PS forum  :)

kako je nastala povreda? pri nekom odredjenom pokretu?
da li si ranije imao problema ili povreda vrata?

Poštovani Ognjene, drago mi je da sam napokon našao mesto gde mogu da izložim svoj problem (deformitet) a da to neko razume.
Proćitao sam juče vaše tekstove o proturziji glave i ne mogu da verujem koliko mi je bolje posle samo jednog seta vežbi koje ste opisali. Inače meni je pre više od 20 godina dijagnostikovana ispravljena cervikalana lordoza, prepisane su mi neke vežbe koje ja manje više radim ali nisu ni upola tako delotvorne kao ove što ste vi opisali. Upravo sedim na piates lopti :-)
Ne znam do čega je prvo došlo da li do proturzije glave ili anterior pelvic tilta ali pretopstavljam odnosno čitajući sam došao do saznanja da su ta dva deformiteta povezana, čak mislim da anterior pelvic tilt gura glavu napred pa dolazi do proturzije.
Obraćam vam se iz razloga jer ne znam kako da radim i na jednom i na drugom deformitetu uspešno. Odnosno koje vežbe da radim pored ovih za proturziju a da uključe i vežbe za anterior pelvic tilt. Što se tiče anterior pelvic tilta znam da treba da radim plank (izdržaj) da ojačam trbušne mišiće i da ojačam zadnju ložu noge, da istežem donji deo leĂ°a i pregibče kuka. To sam do sada i radio i pokušavam što ćešće u toku dana da svesno vučem karlicu napred. Ali mi je prilično teško da u isto vreme vučem ramena i glavu nazad a kukove odnosno karlicu napred. Znam da je to zato što su mišići slabi pa sam pored vežbi koje sam do sada rekreativno radio (sklekovi, zgibovi. čučnjevi) počeo da radim i obrnuto veslanje da ojačam romboide jer sam shvatio da zgibovi nisu dovoljni za jačanje te regije mišića. Elem tako dolazim do vas odnsno ovog foruma jer sam pošto su mi romboidi slabi a predpostavljam i trapezi a latisimusi jaki istegao mišić pa se javio bol oko lopatice. To me je brzo prošlo nije velika povreda ali se zbog proturzije glave vraća sva ta ukočenost i sve ono što preoturziju glave prati. Ja bi vas molio za opis (plan i program) nekog korektivnog treninga za naveden deformitete.
Unpred Vam mnogo hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: April 29, 2014, 09:00:08 pre podne »

Bol ne ide u ruke ili noge?
Nema trnjenja ruku?
Sačuvana
LazaSomborUB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


Undisputed Brothers - Street Workout Sombor

Undisputed Brothers - Street Workout
« Odgovor #21 poslato: April 27, 2014, 06:45:43 posle podne »

Da lk ima bola u vratu, kad pomeras glavu levo desno, napred nazad, naginjes glavu prema ramenu?
Da li ima bola koji zraci ka rukama, trnjejje ruku?

Da ima, pri pomeranju levo desno, napred nazad nista, i pri naginjanju glave isto se oseti bol.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: April 26, 2014, 11:20:39 posle podne »

Da lk ima bola u vratu, kad pomeras glavu levo desno, napred nazad, naginjes glavu prema ramenu?
Da li ima bola koji zraci ka rukama, trnjejje ruku?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: April 26, 2014, 11:18:59 posle podne »

Istezanja posle zagrevanja, radis polako, povlačiš do tačke zatezanja, zadržaj 45sec, povučeš još 2 - 3 cm, opet zadrzaj...

-glava prema dole, brada ka grudima, spustaš glavu sto više dlle, da osetis da istežeš vrat pozadi
- rame na dole, glavu lagano prema suprotnom ramenu
- ruku preko suprotnom ramenu, prava u laktu, povlacis drugom rukom ka sebi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: April 26, 2014, 11:13:04 posle podne »

Zagrevanje
-kruzni pokreti ramenima, bez podizanja ruku, ookreti u oba smera - napre/nazad
- pokreti glavom napred nazad, tj gore/dole
-ramena gore/dole
- ramena povlacis unazad/guraš napred

Radis polako, veliki broj ponavljanja, važno da nema bola...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: April 26, 2014, 11:07:44 posle podne »

Probaj da radis nekoliko dana sledeći program za gornja ledja:
- zagrevanja za vrat i rameni pojas, gornja ledja
- istezanja zadnje stdane vrata, nadlopaticne regije, zadnjeg ramena, medjulopaticne regije.
Pre programa moze zagrevanje suvom toplotom, toplo pakovanje ili deepheat...
Sačuvana
LazaSomborUB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


Undisputed Brothers - Street Workout Sombor

Undisputed Brothers - Street Workout
« Odgovor #16 poslato: April 26, 2014, 08:33:32 pre podne »

Posto je naravno jako tesko doci strucnih lekara u oblasti sportske medicine koji rade u drzavnim zdravstevnim ustanovama, odlucio sam da odmorim 2 nedelje, nakon cega mi se bol u vratu - trapezu povukao, ali juce radeci do otkaza ruske (apsolutne zgibove) i sve ostale postojece vrste zgibova, nesto me samo ukljestilo u trapezu, toliko da nocas oka nisam sklopio, pri bilo kakvom pokretu glave, vrat - trapez (gornji deo, blize vratu) me boli i ne popusta, nit da sedim nit da lezim, sta raditi, kako sanirati ovu povredu, mazem svim i svacim, da li treba ovo grejati ili hladiti, pomozite molim vas.
Treba da radiš istezanja za zadnje rame,  vrat, latisimus.
Zbog toliko zgibova, napravio si grc misića, koji je priklještio živac supraspinatus najverovatnije...

Napravi pauzu, primeni terapiju, javi za 2-3 dana kako je...

Pauzirao sam sa treninzima, krenuo sa terapijom koju si mi preporucio, bol i ogranicenost pokreta glave se povukla ali ne skroz, i dalje osetim, u toj nekoj tacki na ledjima, to mesto gde je usinuto. Mozes li mi dati tacne vezbe za zagrevanje tog gornjeg dela tela, jer kad me ovo prodje planiram malo vise paznje da posvetim zagrevanju pre treninga, pa cu onda da vidim ocu li imati opet problem sa ovim usinucem.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: April 23, 2014, 06:01:35 posle podne »

Posto je naravno jako tesko doci strucnih lekara u oblasti sportske medicine koji rade u drzavnim zdravstevnim ustanovama, odlucio sam da odmorim 2 nedelje, nakon cega mi se bol u vratu - trapezu povukao, ali juce radeci do otkaza ruske (apsolutne zgibove) i sve ostale postojece vrste zgibova, nesto me samo ukljestilo u trapezu, toliko da nocas oka nisam sklopio, pri bilo kakvom pokretu glave, vrat - trapez (gornji deo, blize vratu) me boli i ne popusta, nit da sedim nit da lezim, sta raditi, kako sanirati ovu povredu, mazem svim i svacim, da li treba ovo grejati ili hladiti, pomozite molim vas.
Treba da radiš istezanja za zadnje rame,  vrat, latisimus.
Zbog toliko zgibova, napravio si grc misića, koji je priklještio živac supraspinatus najverovatnije...

Napravi pauzu, primeni terapiju, javi za 2-3 dana kako je...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: April 23, 2014, 05:58:32 posle podne »

Uzmi diklofenak duo 1 dnevno,  lokalno zagrevaj, mazi deepreliefe gel utrljaj 3x na dan posle grejanja...
Uzmi magnezijum 1-2 na dan.
Sačuvana
LazaSomborUB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


Undisputed Brothers - Street Workout Sombor

Undisputed Brothers - Street Workout
« Odgovor #13 poslato: April 22, 2014, 06:29:30 pre podne »

Posto je naravno jako tesko doci strucnih lekara u oblasti sportske medicine koji rade u drzavnim zdravstevnim ustanovama, odlucio sam da odmorim 2 nedelje, nakon cega mi se bol u vratu - trapezu povukao, ali juce radeci do otkaza ruske (apsolutne zgibove) i sve ostale postojece vrste zgibova, nesto me samo ukljestilo u trapezu, toliko da nocas oka nisam sklopio, pri bilo kakvom pokretu glave, vrat - trapez (gornji deo, blize vratu) me boli i ne popusta, nit da sedim nit da lezim, sta raditi, kako sanirati ovu povredu, mazem svim i svacim, da li treba ovo grejati ili hladiti, pomozite molim vas.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 24, 2014, 01:13:18 posle podne »

sobzirom na sedenje za racunarom, pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/prednja-postura-glave-protruzija-glave.html

primeni savete iz texta... javi kako ide...
pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 24, 2014, 01:10:41 posle podne »

da li su se bolovi smirili pri pauzi od mesec dana, ili se smanjili, ili je bilo isto?
da li si primetio da se posle neke od vezbi koje si radio posle te pauze da se pojačao bol?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2014, 01:08:52 posle podne »

da li pri pokretima spustens glave u ležećem položaju rotacija levo/desno ima bolova?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.