TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:44:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pozdrav nov sam,da li je ovaj plan treninga dobar?  (Pročitano 4411 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Maj 11, 2014, 08:07:49 posle podne »

I to je individualno,zavisi od inteziteta,obima treninga,kontrole pokreta pri izvodjenju vezbi,ishrane,suplementacije,odmora....
Sačuvana
joca93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #18 poslato: Maj 11, 2014, 11:57:17 pre podne »

znaci mi koji smo mrsaviji bolje da radimo po jednu misicnu grupu po  1 nedeljno ili po dve 2x nedeljno ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Maj 09, 2014, 09:40:16 posle podne »

Bilo ko da se bavi profesionalno ili amaterski nekim sportom mora raditi ozbiljna testiranja funkcionalne dijagnostike,imati saradnju sa nutricionistom i strucnim kondicionim trenerom i sam trening mora biti prilagodjen i dizajniran u odnosu za sport kojim se neko bavi.Narocito ako je u pitanju neka povreda ,treba ukljuciti i dobrog lekara za to koji je upucen u trenazni proces.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2014, 11:07:57 pre podne »

On je 98' godiste, (znaci punih 15 godina ima)... Elem, da bude jos gore, kada je krenuo u teretanu, imao je i vise nego dobru misicnu masu, zeleo je samo da ,,odrzava'', nije se forsirao...
::)

@tema
Nije loš taj program. Nije preobiman, svaki početnik koji krene u teretanu bolje da visi 4-5 dana nego da grize nokte kod kuće što propušta vreme za nabijanje mase :D malo se oznoji, misli da će se napucati, nije to strašno, tako smo manje-više svi počeli. 

Ionako su to neke težine sa kojima neko ko je 5-6 meseci redovan u teretani može da radi 2 puta dnevno treninge bez dana pauze. Sam će shvatiti da (AKO ostane da trenira posle 2 meseca) će biti sve teže imati 6 treninga nedeljno kako se kilaže na vežbama povećavaju. E kad mu tu dozlogrdi teretana, onda treba da smanji na 3-4 treninga nedeljno  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2014, 10:43:05 pre podne »

Povredjuju se i profi sportisti koji iza sebe imaju mali tim strucnjaka a i 'klinci' koji vezbaju bez adekvatnog nadzora.
Sačuvana
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2014, 09:37:24 pre podne »

Pola sveta jede jede brzu hranu, zar sada treba da tvrdim da je to zdravo? Ne bih se vodio time uopste. Ove takozvane studije, njihova validnost i relevantnost se uvek dovodi u pitanje. Ja sam se konkretno vodio iskustvom jednog drugara, evo o cemu se radi. On je 98' godiste, (znaci punih 15 godina ima), trenira za FK Jagodina, odakle sam i ja, i igra fudbal za reprezentaciju. Decko je jedan od onih koje cemo gledati kroz par godina na tv-u, ako me razumes sta hocu da kazem.Vec poslednja dva meseca ne trenira, smrsao je 7 kg, izmedju ostalog jer je na terapiji za ledja, koja je ozbiljno povredio iskljucivo vezbanjem u teretani. Elem, da bude jos gore, kada je krenuo u teretanu, imao je i vise nego dobru misicnu masu, zeleo je samo da ,,odrzava'', nije se forsirao, radio je kruzno uglavnom, 2-3 puta nedeljno, i eventualno zavrsio sa ozbiljnom povredom. Imajuci u vidu i komentar PANSPORT UREDNIK-a, ponavljam da nisam zeleo nikog da uvredim i da ne sumnjam uopste u ekspertizu Marka Dimitrijevica. Jednostavno mislim da je bolje, da imate potencijalno zainteresovanog vezbaca kroz par godina, nego povredjenog klinca kroz par meseci koji ce siriti svoje negativno iskustvo zbog povrede, jer rizik od povrede uvek postoji, samo smatram da je krajnje nepotrebno isti preuzimati u njegovom slucaju, kada moze da se bavi i kosarkom, plivanjem, atletikom, cime hoce, i da polako, ali lepo izgradi svoje telo. To je samo moje misljenje, ne tvrdim da je moje ispravno, a tvoje pogresno, i ponavljam da samo iz dobre namere i za njegovu dobrobit sam ga tako posavetavao. Pozdrav :)
Sačuvana
mrkela
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #13 poslato: Maj 08, 2014, 08:31:23 posle podne »

Sto se tice godina idealno vreme za pocetak  bas, bas idealno, sto  se treninga tice za pocetak 3 x nedelljno bi ti bilo optimalno, samo polako
 ne zuri nigde videces da ce se  u jednom momentu  jako ispaltiti  trud koji sad ulazes, vreme radi za tebe....
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #12 poslato: Maj 08, 2014, 04:43:19 posle podne »

Retardirane savete? Pa kako da ne poslusam nekog sa takvim vokabularom. Da li imas neko medicinsko znanje na osnovu kog dajes takve komentare ili  jednostavno lupas? Ja sam iz krajne dobre namere posavetovao decka, nisam hteo da omalozavam body building kao sport, ja sam idem u teretanu, ali imam 23 godine, cinjenica je da moze da ima ozbiljne probleme sa kicmom pre svega. Imas doktore na ovom forumu, pitaj njih, a usput bi mogao i da naucis nesto o bontonu na Internetu.
Ne boj se ti za moj vokabular, elokventniji sam uzivo.Kakvu si izjavu dao takav si odgovor i dobio.A to za kretanje rano sa dizanjem tegova kazi Rusima i Kinezima koji jos sa 5-7 godina krecu da treniraju pa da vidis sta bi ti rekli.

Edit: Evo ti izvora sto se tice mojih tvrdnji, imas li ti neke za svoje?

Citat
The first question to be addressed is: What does "stunting your growth" mean?

 To "stunt your growth", the growth plates of the human body must be injured. The most common being overuse injures or even a fall/blow to the limb - causing bone fractures. Bone infections, extreme cold, radiations and certain medications, neurological disorders and metabolic disease also can cause growth plate injuries.

http://www.niams.nih.gov/Health_Info.../default.asp#3

 So what are growth plates?

 The growth plates are areas of growing tissue near the end of bones. Growth plates are located on the long bones of children and young people.

 Each long bone has at least two growth plates-one at each end. This is where the long bones grow. When young people finish growing, the growth plates close and are replaced by solid bone.

 Thus injuries to the growth plates are especially dangerous for adolescents. Halting the growth of a child is undesirable and thus should be avoided(duh). Paranoid parents becoming more aware thus began questioning whether weight lifting could stunt the growth of their children.

 However, as stated earlier - unless the heavy weights collide with the bone, weight lifting will not cause bone fractures - thus not "stunting the growth" of a child. However, you don't simply have to take my word for it.

Experimental programs most often used isotonic machines and free weights, 2- and 3-day protocols, and 8- and 12-week durations, with significant improvements in muscular strength during childhood and early adolescence. Strength gains were lost during detraining. Experimental resistance training programs did not influence growth in height and weight of pre- and early-adolescent youth, and changes in estimates of body composition were variable and quite small. Only 10 studies systematically monitored injuries, and only three injuries were reported. Estimated injury rates were 0.176, 0.053, and 0.055 per 100 participant-hours in the respective programs.

CONCLUSION: Experimental training protocols with weights and resistance machines and with supervision and low instructor/participant ratios are relatively safe and do not negatively impact growth and maturation of pre- and early-pubertal youth.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17119361

Epiphyseal plate (growth plate) fractures may be the key concern in this controversy. Damage to these plates induced by weight training is frequently cited as a reason for avoiding weight training in children. The existing medical and scientific data do not support this as a valid contraindication. One instance of epiphyseal fracture attributed to weightlifting has been reported in preadolescents (Gumbs, 1982). In pubescent athletes, five publications have reported instances of fractures related to weight training (Benton, 1983; Brady, 1982; Gumbs, 1982; Rowe, 1979; Ryan, 1976). The overwhelming majority of these injuries were attributed to improper technique in the execution of the exercises and excessive loading. Each report failed to consider that the injury may actually have occurred as a result of contact with the floor or other object subsequent to loss of balance and falling, and not be attributable to the actual weight training movement. Further, proper diagnosis and treatment of this rare injury resulted in no detrimental effect on growth (Caine, 1990).

 It has also been noted that weight training does not interfere with growth by other means (Ramsey, 1990; Sailors, 1987; Seigel, 1989; Weltman, 1986). Research reviewed by Theintz (1994) seems to suggest that sport training for less than 15 hours per week was not disruptive to hormonal status, growth or puberty.

http://www.exrx.net/WeightTraining/W...nceptions.html

Summarized, the present investigation showed that exercise has
 a positive effect in attainment of peak bone mass, an effect that is
 preserved during maturation and consolidation of bone mass. We
 also found a positive effect on femoral neck bone strength. This
 gain of bone strength may be due partly to an increased bone mass
 and partly to an earlier maturation of the skeleton.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...5650090317/pdf

 So in the end, it must be said. Weight lifting does not directly stunt the growth of adolescents.
« Poslednja izmena: Maj 08, 2014, 04:52:16 posle podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
PANSPORT UREDNIK
Gost
« Odgovor #11 poslato: Maj 08, 2014, 11:57:35 pre podne »

A možete i svi zajedno da pročitate tekst Marka Dimitrijevića o mladim ljudima u teretani. Marko kao stručnjak iz oblasti treninga i profesionalni bodibilder potvrĂ°uje da ukoliko je trening dobro voĂ°en i isplaniran ljudi svih uzrasta mogu da mu se priključe.
Inače, molim Vas sve da se suzdržite od vreĂ°anja, ovde smo da savetujemo jedni druge, a ne da se vreĂ°amo.
Uživajte:
http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/predrasude-u-vezi-sa-vebama-snage-za-decu.html
Sačuvana
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #10 poslato: Maj 08, 2014, 11:18:56 pre podne »

Retardirane savete? Pa kako da ne poslusam nekog sa takvim vokabularom. Da li imas neko medicinsko znanje na osnovu kog dajes takve komentare ili  jednostavno lupas? Ja sam iz krajne dobre namere posavetovao decka, nisam hteo da omalozavam body building kao sport, ja sam idem u teretanu, ali imam 23 godine, cinjenica je da moze da ima ozbiljne probleme sa kicmom pre svega. Imas doktore na ovom forumu, pitaj njih, a usput bi mogao i da naucis nesto o bontonu na Internetu.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2014, 12:18:32 posle podne »

Imas 15 godina, jos nekih 5 godina rastes, tako da ti je moj savet da batalis teretanu, mozes ozbiljnu stetu da napravis sebi, i bavi se nekim drugim sportom.
A moj savet tebi je da prestanes da dajes retardirane savete.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2014, 09:11:51 pre podne »

Imas 15 godina, jos nekih 5 godina rastes, tako da ti je moj savet da batalis teretanu, mozes ozbiljnu stetu da napravis sebi, i bavi se nekim drugim sportom.
Sačuvana
Al Pacino123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2014, 07:55:12 pre podne »

da uzmem neko voce ili whey
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2014, 10:38:27 posle podne »

Dobro,ishrana ti je super,jedino bi verovatno trebao da povećaš količinu. Da li imaš užine?
Sačuvana
Al Pacino123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2014, 08:17:20 posle podne »

dorucak 6 belanaca i ovsene pahiljice,rucak belo meso i pirinac,crveno meso,salata pirinac,posle teninga riba i pirinac,imam 75 kila visok sam 1,79
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.