TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 09:24:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 1009 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CAFFE...  (Pročitano 1352936 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14151 poslato: April 11, 2015, 03:04:19 posle podne »

Zbog psihe :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14150 poslato: April 11, 2015, 02:35:55 posle podne »

Radio sam definiciju 6-7 nedelja, izgubio 5-7cm (ne znam tacno, varira pogotovo popodne), treba jos bar 4-5 da izgubim, ali sam mislio da odradim reset, pogotovo sad praznici, krkacu sve i svasta. Na sta da obratim paznju, trening ce biti isti i jaci, kako budem vracao snagu, ali jel mogu ubrljati nesto ako budem krkao cele 2 nedelje, tj vratiti previse sala, ili bi sad to funkcionise malo drugacije, ipak mi je telo bilo u restrikciji blizu 2 meseca?
Zasto bi to radio? Da krkas sve i svasta, zar nije bolje da samo dodas hidrate i to je to..racunaj otprilike da svakog dana budes u suficitu 1000cal i tako dve nedelje i eto ~2kg sala
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14149 poslato: April 11, 2015, 02:14:51 posle podne »

Radio sam definiciju 6-7 nedelja, izgubio 5-7cm (ne znam tacno, varira pogotovo popodne), treba jos bar 4-5 da izgubim, ali sam mislio da odradim reset, pogotovo sad praznici, krkacu sve i svasta. Na sta da obratim paznju, trening ce biti isti i jaci, kako budem vracao snagu, ali jel mogu ubrljati nesto ako budem krkao cele 2 nedelje, tj vratiti previse sala, ili bi sad to funkcionise malo drugacije, ipak mi je telo bilo u restrikciji blizu 2 meseca?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #14148 poslato: April 04, 2015, 09:42:44 posle podne »

Eh koliko ih je samo :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14147 poslato: April 04, 2015, 09:34:18 posle podne »

Himna svih koji ne treniraju noge. :D

https://www.youtube.com/watch?v=UFmgUxxQ6hY
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14146 poslato: April 02, 2015, 12:38:23 posle podne »

Hvala Slavisa, ako zakucam s ovim rezimom menjacu nesto. Za sad nek stoji tako kako je.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14145 poslato: April 02, 2015, 12:30:30 posle podne »

Valjda je to low carb, ne merim grame, ali jedna kasika pirinca, to kad se obari nema pola sake, ne verujem da ima vise od 30-50g, junk ne jedem, voce max jednu dnevno, a 1 dan (nedelja, kad ne radim trening) se napunim, koliko mogu. Za sad je ok, 6. nedelja, u struku sam izgubio 4-5cm, s obzirom da je prva ozbiljna definicija ikad u mom slucaju, mogu reci da sam zadovoljan, obim ruke malo opao, noge isto, ali snaga je cini mi se porasla. Malo se lakse zadisem pa produzim pauzu za 30sek, ali generalno mislim da sam jaci.

Ok...dok god dijeta radi sve je ok...nadam se da je punjenje na 5. dan ? Poliquinci su po pitanju low carb saveta najbolji( najstrucniji)...  ;D

"Bilo bi dobro koristiti split koji koristi Poliquin , jer se svaki 5 dan radi punjenje , tako da natempirate da ona misicna partija koja je slabija , koju zelite da unapredite da padne na taj dan ...

sto se tice ishrane ostalim danima , nema UH sa visokim GL ,  e sada nije samo glukoza , UH , ono sto podize nivo insulina , proteini isto dizu nivo insulina , ali ne u meri kao UH , reci cemo umereno , to je pre svega zbog leucina , leucin podize nivo insulina , ali ko sto rekoh umereno , kada gledamo odnos prema mastima koje ne podizu nivo insulina u krvi

e sada sto se izvora energije , pa masti , masne kiseline kao i ketoni takodje predstavljaju izvor energije  , tako npr kada se radi low carb , dan kada je trening a nije punjenje , predlaze se veca kolicina glutamina i bcaa , zasto , pa zato sto ce vecina glutamina biti oksidisana u jetri i pretvoriti se u masne kiseline ili glukozu , ali nece doci do znacajnijeg skoka insulina , medjutim kod low carb dijeta nakon perioda od 5 dana dolazi do povecane oksidacije BCAA iz free pool i misica , tako da se radi punjenje...
"

Ovo je samo preporuka...procesljaj po netu...ako neko zna najvise o low carbu...to su poliquinci...

Sistem koji valja ne treba menjati...

Koliko je pametno trenirati 6 puta nedeljno? Iste grupe misica ponedeljak-cetvrtak, utorak-petak i sreda-subota, nedeljom odmor


Hm...u principu neka donja granica je 3 puta nedeljno...a misicima je za period oporavka potrebno oko 48h...bolje bi bilo 4-5 nedeljno...

Preporuka split sistem, jedna veca i jedna manja misicna partija - 3 dana treninga,1 dan odmora...

Bitna odrednica je i ishrana, duzina treninga, tj. obim, intenzitet...a i ciljevi...radis li kardio?
« Poslednja izmena: April 02, 2015, 12:32:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14144 poslato: April 02, 2015, 12:24:53 posle podne »

Treniram jednu grupu dnevno.
Sačuvana
sara1712
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #14143 poslato: April 02, 2015, 11:56:46 pre podne »

Koliko je pametno trenirati 6 puta nedeljno? Iste grupe misica ponedeljak-cetvrtak, utorak-petak i sreda-subota, nedeljom odmor
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14142 poslato: April 02, 2015, 11:10:10 pre podne »

Nije peti dan, samo nedeljom radim punjenje? Da promenim to?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14141 poslato: April 02, 2015, 11:05:12 pre podne »

Valjda je to low carb, ne merim grame, ali jedna kasika pirinca, to kad se obari nema pola sake, ne verujem da ima vise od 30-50g, junk ne jedem, voce max jednu dnevno, a 1 dan (nedelja, kad ne radim trening) se napunim, koliko mogu. Za sad je ok, 6. nedelja, u struku sam izgubio 4-5cm, s obzirom da je prva ozbiljna definicija ikad u mom slucaju, mogu reci da sam zadovoljan, obim ruke malo opao, noge isto, ali snaga je cini mi se porasla. Malo se lakse zadisem pa produzim pauzu za 30sek, ali generalno mislim da sam jaci.

Ok...dok god dijeta radi sve je ok...nadam se da je punjenje na 5. dan ? Poliquinci su po pitanju low carb saveta najbolji( najstrucniji)...  ;D

"Bilo bi dobro koristiti split koji koristi Poliquin , jer se svaki 5 dan radi punjenje , tako da natempirate da ona misicna partija koja je slabija , koju zelite da unapredite da padne na taj dan ...

sto se tice ishrane ostalim danima , nema UH sa visokim GL ,  e sada nije samo glukoza , UH , ono sto podize nivo insulina , proteini isto dizu nivo insulina , ali ne u meri kao UH , reci cemo umereno , to je pre svega zbog leucina , leucin podize nivo insulina , ali ko sto rekoh umereno , kada gledamo odnos prema mastima koje ne podizu nivo insulina u krvi

e sada sto se izvora energije , pa masti , masne kiseline kao i ketoni takodje predstavljaju izvor energije  , tako npr kada se radi low carb , dan kada je trening a nije punjenje , predlaze se veca kolicina glutamina i bcaa , zasto , pa zato sto ce vecina glutamina biti oksidisana u jetri i pretvoriti se u masne kiseline ili glukozu , ali nece doci do znacajnijeg skoka insulina , medjutim kod low carb dijeta nakon perioda od 5 dana dolazi do povecane oksidacije BCAA iz free pool i misica , tako da se radi punjenje...
"
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14140 poslato: April 02, 2015, 10:47:31 pre podne »

Valjda je to low carb, ne merim grame, ali jedna kasika pirinca, to kad se obari nema pola sake, ne verujem da ima vise od 30-50g, junk ne jedem, voce max jednu dnevno, a 1 dan (nedelja, kad ne radim trening) se napunim, koliko mogu. Za sad je ok, 6. nedelja, u struku sam izgubio 4-5cm, s obzirom da je prva ozbiljna definicija ikad u mom slucaju, mogu reci da sam zadovoljan, obim ruke malo opao, noge isto, ali snaga je cini mi se porasla. Malo se lakse zadisem pa produzim pauzu za 30sek, ali generalno mislim da sam jaci.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14139 poslato: April 02, 2015, 10:43:56 pre podne »

E hvala i za ovo, i to sam hteo da pitam, znam da nije efikasno biti predugo na takvim dijetama. Ja sam sad u 6oj nedelji, znaci mogu jos toliko :D

Znas kako, bitna stvar koju stalno ponavljamo je i nizak unos hidrata u duzem vremenskom periodu koji moze biti poguban...tj. dovesti do stagnacije...bar jednom nedeljno podici hidrate na 2-3 gr po kg...( naravno u zavisnosti od predjasnjeg unosa)

Jako bitna stvar je i uticaj na hormone štitne žlezde...naime, naša štitna žlezda proizvodi T4 ( tiroksin, „neaktivni” oblik hormona štitne žlezde)...konverzija T4 (relativno neaktivan hormon štitnjače) u T3 (aktivni oblik hormona štitnjače) je drastično umanjena kada se ne unosi dovoljno ugljenih hidrata. Hormoni štitne zlezde su glavni regulatori brzine našeg metabolizma...

MANJE T3 = USPORAVANJE METABOLIZMA=NEDELOTVORNOST „DIJETE”!

Iz ovih razloga je neophodno unošenje ugljenih hidrata ako želimo da svojoj muskulaturi damo priliku da nesmetano raste i razvija se, kao i da onemogućimo usporavanje metabolizma.

Koliko hidrata unosis na dnevnom nivou? Radis rotacije...low carb...keto? Hm?

Preporuka za detaljno citanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14138 poslato: April 02, 2015, 10:09:27 pre podne »

E hvala i za ovo, i to sam hteo da pitam, znam da nije efikasno biti predugo na takvim dijetama. Ja sam sad u 6oj nedelji, znaci mogu jos toliko :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14137 poslato: April 01, 2015, 11:05:02 posle podne »

Nakon duze definicije, 2-3 meseca, koliko je potrebno da se napune depoi, vrati voda, glikogen sve i nastavi normalna masa? Nedelju, dve il manje/vise?

Najkraće moguće pravilo za sve "dijete"...

Osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Ako niste došli „do željene definicije” posle 12 nedelja dijete, uzmite 4 nedelje odmora od dijete . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije) i onda krenite u još jedan ciklus.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 1009 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 15 upita.