TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:22:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik (home workout) i whey  (Pročitano 3085 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 20, 2014, 02:48:28 posle podne »

sutlijaš je ok, ako nije sladak, mleko dodaje kalorije.... možeš probati da dodaš začine uz pirinač, tipa šafran ili vegetu, nešto dodaj da malo poboljšaš ukus...  ili pečurke, mešano povrće, grašak....   treba malo biti kreativan, zdrava hrana ne mora da znači da je monotona i neukusna :)
Sačuvana
miki94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: April 19, 2014, 09:27:03 pre podne »

@MightyMO

Tako ću onda i uraditi, whey + dekstroza.

Povrće obavezno jedem u ručak i večeru, uglavnom neka salata mešana i slično. Krompir jedem uglavnom kada se spremi za ručak dok pirinač retko kad jedem iako znam da ima baš puno UH, jednostavno mi je neukusan spremljen na vodi (ne znam da li je ok sutlijaš ?).

Od orašastih plodova jedem trenutno jedino kikiriki i to na svaka dva-tri dana oko 100g. Videću da ubacim i druge u ishranu.

@Miletić Dušan

Razmišljao sam o kreatinu ali nisam siguran koliko mi je to isplativo uzimati s obzirom da radim bodyweight vežbe + vežbe sa bućicama. Pritom nemam neke velike težine, mogu maksimalno da podesim 2 bućice po 17kg istovremeno.

E već amino kiseline nisam siguran šta su i kako rade tako da o tome nisam razmišljao.

Hvala na brzim odgovorima
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #6 poslato: April 15, 2014, 06:07:56 posle podne »

Zapravo nisam mislio na gejner :D Mislio sam više na kreatin i amino kiseline.
Pazi ishrana ti je solidna.Mislim da preteruješ sa sardinama i tunjevinama u meĂ°uobrocima.
Treninzi moraju da ti budu mnogo teži. A što baš još 10kg hoćeš da nabaciš?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: April 15, 2014, 03:23:51 posle podne »

Pa ovako, dnevno imam minimum 5 obroka, od toga:
1. dorucak (4 jajeta, sunka i 250ml jogurt ili kornfleks i ovsene sa mlekom)
2. uzina (obicno neka sardina ili tunjevina)
3. rucak (sta se spremi - tu ne mogu da uticem)
4. uzina (sardina ili tunjevina)
5. vecera (neko meso - obicno belo - i mleko)

Izmedju obroka obicno pravim "sejkove" kako bih uneo jos UH i kalorija i to obicno ovako izgleda: 1x banana, 2dl mleka, 3-4 kasike plasme, 3-4 kasike ovsenih, 2 kasike meda.

@Dusan

Na koje suplemente mislis pored whey-a ?

s obzirom da želiš da uštediš, onda je najpametnije upravo to što si ti odlučio - da za sada uzimaš samo protein nakon treninga.   A da se maksimalno potrudiš oko ishrane.

tunjevina u konzervi i sve iz konzerve, gledaj da ne jedeš prečesto... nije baš najzdravija opcija. Bolje da spremiš svežu ribu, ako si u mogućnosti naravno.

Konzumiraš li povrće, integralne testenine, pirinač, krompir.... fali ti hidrata?  ako izuzmemo te banane i plazmu... 

takoĂ°e, zdrave masti ne vidim nigde, orašasti plodovi, na primer?

ovo je sve samo okvirno, jer ne znamo koliko kalorija ti treba na dnevnom nivou, koliko trošiš...   ali ako ne napreduješ evidentno je da moraš još da jedeš.


Dakle od suplemenata samo whey posle treninga i možeš isto toliko dekstroze dodati.
Sačuvana
kele
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #4 poslato: April 13, 2014, 07:05:09 posle podne »

Pa verovatno misli na Gainer posto zelis masu.
Sačuvana
miki94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: April 13, 2014, 06:56:30 posle podne »

Pa ovako, dnevno imam minimum 5 obroka, od toga:
1. dorucak (4 jajeta, sunka i 250ml jogurt ili kornfleks i ovsene sa mlekom)
2. uzina (obicno neka sardina ili tunjevina)
3. rucak (sta se spremi - tu ne mogu da uticem)
4. uzina (sardina ili tunjevina)
5. vecera (neko meso - obicno belo - i mleko)

Izmedju obroka obicno pravim "sejkove" kako bih uneo jos UH i kalorija i to obicno ovako izgleda: 1x banana, 2dl mleka, 3-4 kasike plasme, 3-4 kasike ovsenih, 2 kasike meda.

@Dusan

Na koje suplemente mislis pored whey-a ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: April 07, 2014, 04:52:30 posle podne »

 Ćao,

Za 2 meseca je super napredak od 2kg,pogotovo što ne koristiš nikakvu suplementaciju. Sa tim kružnim treninzima sa svojom kilažom i bučicama,iskreno,ne znam baš da li ćeš uspeti da doĂ°eš do +10kg . Protein ti je potreban posle treninga,ali bi ti i joše neki suplementi dobro došli.
Aj nam napiši kako se tačno trenutno hraniš?
Sačuvana
miki94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: April 07, 2014, 03:13:59 posle podne »

Zdravo svima na forumu

Pre dva meseca sam poceo sa vezbanjem, skekovi, zgibovi, trbusnjaci + sve moguce vezbe sa bucicama. Radim trening za celo telo tri puta nedeljno (ponedeljak-sreda-petak).

Napretka ima ali samo u pogledu definicije, u kilazi je napredak svega 2kg.

Moje pitanje je sledece: da li je isplativo kupitii whey (http://www.pansport.rs/Proteini/Koncenrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html) i da ga uzimam samo posle treninga posto ipak mi je ishrana na prvom mestu pa nemam puno para da odvojim za cesce koriscenje ?

Imam 20 godina, visok sam 186cm i tezak 71kg. Cilj mi je da dobijem jos 10kg na tezini.

Da napomenem da nemam mogucnost odlaska u teretanu posto je dosta udaljena od kuce pa zbog dosta privatnih obaveza nisam u mogucnosti da to priustim sebi.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.478 sekundi sa 18 upita.