TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:36:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pozz - Ishrana, savet  (Pročitano 3079 puta)
miminjo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #10 poslato: April 25, 2014, 08:55:59 posle podne »

Hvala svima :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: April 23, 2014, 09:05:18 pre podne »

Ta dva dodatna kardio treninga radi recimo pon i sreda nakon treninga sa opterecenjem.
Sačuvana
miminjo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #8 poslato: April 21, 2014, 11:58:32 posle podne »

Cim ustanes doruckuj,ishrana je dobra tj izbor namirnica ono sto ne znamo tvoj bazalni metabolizam i potrosnju kalorija na tvojim treninzima.Ukoliko skidas masti moras manje kalorija unositi nego sto trosis i fudbal tu nece biti od neke vece koristi kao kardio trening u smislu skidanja masti.Moj predlog je da ubacis jos jedan trening sa opterecenjem i jos 2 kardio treninga nakon treninga sa opterecenjem 60 min u zoni 65% od maksimalnog srcanog ritma.

Ok, znaci u 5:00h prvi obrok.
Druze, mislim da te nisam razumeo bas najbolje. Ovako sam ja to shvatio:
Treniram pon, sre i pet, onda npr. u subotu ubacim trening sa opterecenjem i da npr. uto i cet odradim samo po 60 min kardia sa 65% snage ??..




Nisam druze nista racunao, po prvi put u zivotu zelim da sredim ishranu, tako da nisam bas siguran sta i kako tacno treba.

A sto se tice dorucka, tada obicno ogladnim, meni do posla treba oko sat vremena, sto znaci da bih mogao da doruckujem i sat vremena od ustajanja ??.. mislis li da je tako bolje ??.. i ako je odgovor potvrdan, kazi mi odmah da li su ostali obroci na mestu ili i njih moram da korigujem ??..

Doruckom se smatra obrok odmah po ustajanju, u prvih sat vremena, tako da bi bilo bolje da pojedes ujutru nesto, najranije sto mozes. I meni se cini na prvi pogled da imas dosta proteina, a izbor namirnica je ok. Sta podrazumevas pod masti?


Ok, 15 min nakon ustajanja cu ubaciti prvi obrok.
Pod masti podrazumevam orasaste plodove (indijski orah, obican orah, lesnik), bas te tri namirnice imam i u dva obroka dnevno ubacim po pola sake od svega.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: April 21, 2014, 09:35:26 posle podne »

Nisam druze nista racunao, po prvi put u zivotu zelim da sredim ishranu, tako da nisam bas siguran sta i kako tacno treba.

A sto se tice dorucka, tada obicno ogladnim, meni do posla treba oko sat vremena, sto znaci da bih mogao da doruckujem i sat vremena od ustajanja ??.. mislis li da je tako bolje ??.. i ako je odgovor potvrdan, kazi mi odmah da li su ostali obroci na mestu ili i njih moram da korigujem ??..

Doruckom se smatra obrok odmah po ustajanju, u prvih sat vremena, tako da bi bilo bolje da pojedes ujutru nesto, najranije sto mozes. I meni se cini na prvi pogled da imas dosta proteina, a izbor namirnica je ok. Sta podrazumevas pod masti?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: April 21, 2014, 07:09:30 posle podne »

Cim ustanes doruckuj,ishrana je dobra tj izbor namirnica ono sto ne znamo tvoj bazalni metabolizam i potrosnju kalorija na tvojim treninzima.Ukoliko skidas masti moras manje kalorija unositi nego sto trosis i fudbal tu nece biti od neke vece koristi kao kardio trening u smislu skidanja masti.Moj predlog je da ubacis jos jedan trening sa opterecenjem i jos 2 kardio treninga nakon treninga sa opterecenjem 60 min u zoni 65% od maksimalnog srcanog ritma.
Sačuvana
miminjo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #5 poslato: April 21, 2014, 06:45:52 posle podne »

Nisam druze nista racunao, po prvi put u zivotu zelim da sredim ishranu, tako da nisam bas siguran sta i kako tacno treba.

A sto se tice dorucka, tada obicno ogladnim, meni do posla treba oko sat vremena, sto znaci da bih mogao da doruckujem i sat vremena od ustajanja ??.. mislis li da je tako bolje ??.. i ako je odgovor potvrdan, kazi mi odmah da li su ostali obroci na mestu ili i njih moram da korigujem ??..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #4 poslato: April 21, 2014, 05:51:01 posle podne »

Da li si preko nekog programa računao koliki treba da ti bude dnevni unos čega? Jer je po meni nekako previše proteina.A malo drugih stvari.
Aj ovako.Prvo pitanje, zašto doručkuješ tek posle dva sata od ustajanja?
Sačuvana
miminjo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #3 poslato: April 21, 2014, 03:32:16 posle podne »

Hvala na odobrenju BeastMode, to mi je trebalo ;)
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #2 poslato: April 21, 2014, 03:26:52 posle podne »

Sve je ok , sad samo ostaje da se pridrzavas nedelju dana i ako ne izgubis (ili dobijes) na kilazi onda smanji pirinac i malo masti (10-15g)
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
miminjo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #1 poslato: April 21, 2014, 03:19:05 posle podne »

Pozdrav svima, imam 22 godine, visok sam 170 cm i imam 80 kg (stomak dominira). Citajuci razne forume, clanke itd., sastavio/prepisao sam neki plan i program treniranja i ishrane, pa bih voleo da mi neko ko se razume kaze sta je ok, a sta treba da menjam. Inace, primarni cilj mi je da stesem stomak i zadnjicu, zatim da pokusam da se izdefinisem sto je vise moguce :P. Treniram 3x nedeljno (pon, sre, pet) i jednom nedeljno idem na fudbal. Trening mi odgovara, ne bih nista menjao, samo molim za savet oko ishrane. I da, ovako se hranim danima kada treniram, a kada ne treniram, forsiram voce, povrce, ovsene i jaja.

Hvala unapred :)


budjenje: 4:45h

6:45h .. 4 jaja + 70 g ovsenih sa jogurtom

9:45h .. 100g belog + 50g pirinca

12:20h .. 100g belog + 50g pirinca

13:30h - 15h .. FULL BODY

15:30h .. 200g belog + 150g pirinca

18:30h .. 100 g belog + povrce + masti

21:30h .. tunjevina + masti + povrce

23:00h .. 50g mladi sir ili ela sir
« Poslednja izmena: April 21, 2014, 03:25:51 posle podne od strane miminjo » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.293 sekundi sa 17 upita.