TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:18:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kombinacija i vase misljenje  (Pročitano 43644 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #210 poslato: Januar 16, 2015, 11:03:55 posle podne »

pozdrav..treniram vec 4 meseca i fino sam napredovao bez ikakvih suplemenata..sad bih uze protein i amino kiseline..tj uzeo sam whey i amino..pa me zanima da li se to mesa,kako se pije itd..citam postove i uglavvnom se od svacega buckurisi prave ali reko ipak da PITAM.

Sve je to lepo...suplementacija i sl., i whey i amino, ali se nadam da si savladao osnove...tj. da su trening i ishrana na zavidnom nivou...

Postavi sebi pitanje, koliko dugo ovu "trenutnu" suplementaciju možeš redovno da "uzimaš"? Mesec dana? Dva meseca? Koliko ti to finansije dozvoljavaju?

Tako da ako su finansije problem, uvek akcenat stavi na kvalitetne namirnice, a ako ostane dovoljno novca, suplementacija dobrodošla...ispoštuj "detaljno" sve preporuke u vezi "modifikacija ishrane" prilagoĂ°ene cilju, tj. povećanju čiste mišićne mase...

Uzalud je i whey i amino ako nemaš dovoljan unos makronutrijenata "iz ishrane"...

2-2,5 gr po kg proteina...

3-6 gr po kg hidrata, akcenat na složene hidrate...

0,6-0,8 gr po kg masti, akcenat na zdrave masti...

Sve ovo "pričam", jer većina zaboravlja značaj treninga i ishrane i idealizuje suplemente koji nisu svemogući, ako "osnove"( ishrana i trening) nisu na zavidnom nivou - suplementi neće imati željeni, maksimalni učinak...dakle, suplementi nisu prečica da uspeha, već ako su ispunjeni "osnovni preduslovi" napretka, suplementi su "final touch"...

Dakle, ciljani i sistematski trening, kvalitetna ishrana, pa tek onda suplementacija kao "šlag na tortu"...  ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #209 poslato: Januar 16, 2015, 03:33:45 posle podne »

što bi se reklo - aminokiselina nikad dosta :)   amiino su odlične ali skuplja varijanta jer bi bilo potrebno uneti baš veliku količinu tableta, zato pre savetujem protein i eventualno dodatak BCAA, glutamina (najvažnijih amino kiselina). Savet za kreatin je takoĂ°e na mestu.  Tako da ne mislim da si pogrešio, pij kako su ti naveli,  a moj savet je da ubaciš i nešto od osnovnih suplemenata - tipa vitaminsko mineralni kompleks, omega-3 riblje ulje, C vitamin...

koliko godiina imaš?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #208 poslato: Januar 16, 2015, 07:31:45 pre podne »

Po meni bolje da si umesto amino kiselina kupio kreatin ali sad je već kupljeno. Protein piješ kako ti je Dušan napisao, posle treninga, a amino kako piše na kutiji, ne znam koje si kupio. Ja sam tečne pio za vreme treninga, u tabletama nisam uzimao, ali svakako da amino nema potrebe da mešaš sa proteinom istovremeno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #207 poslato: Januar 15, 2015, 09:37:16 posle podne »

Koje amino si kupio ?
Protein se pije prosle treninga,a možeš da ga ubaciš i još jednom u toku dana - na primer uz doručak :)
Sačuvana
markod1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #206 poslato: Januar 15, 2015, 09:30:40 posle podne »

pozdrav..treniram vec 4 meseca i fino sam napredovao bez ikakvih suplemenata..sad bih uze protein i amino kiseline..tj uzeo sam whey i amino..pa me zanima da li se to mesa,kako se pije itd..citam postove i uglavvnom se od svacega buckurisi prave ali reko ipak da PITAM.
Sačuvana
:-)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #205 poslato: Jul 10, 2014, 08:15:53 posle podne »

Drugari,evo da se javim,jedno vreme sam trenirao programom ledja/biceps,grudi/triceps,noge/ramena/trbusnjaci.. Ok su mi ti treninzi,osecam da me pogadjaju.. Samo bih pitao-da li je bolje da nastavim tako ili da predjem da radim svaki dan po jednu grupu misica,znaci da ceo trening posvetim jednoj grupi misica..? Koji je program po vama bolji?
Treba da odvojis trening za noge (cucanj,leg pres,iskorak,sutiranje,leg curl).
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #204 poslato: Jul 09, 2014, 09:10:18 pre podne »

Radiš dve vežbe za kvadriceps,a za ostale mišiće nogu? Koje to vežbe radiš?
Sačuvana
stefke.the.doctor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #203 poslato: Jul 09, 2014, 07:03:21 pre podne »

Za početak, mogao bi da razdvojiš noge i ramena. Inače, koliko ti traje taj trening i kako izgleda? :)
vazi,probacu tako.. :) uradim 4 vezbe za noge (2 za kvadriceps i 2 za list),3vezbe za ramena i 3 za trbusnjake,vezbe nisu uvek iste. Traje mi otprilike sat i 15 min..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #202 poslato: Jul 08, 2014, 04:16:42 posle podne »

Za početak, mogao bi da razdvojiš noge i ramena. Inače, koliko ti traje taj trening i kako izgleda? :)
Sačuvana
stefke.the.doctor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #201 poslato: Jul 08, 2014, 09:29:43 pre podne »

Drugari,evo da se javim,jedno vreme sam trenirao programom ledja/biceps,grudi/triceps,noge/ramena/trbusnjaci.. Ok su mi ti treninzi,osecam da me pogadjaju.. Samo bih pitao-da li je bolje da nastavim tako ili da predjem da radim svaki dan po jednu grupu misica,znaci da ceo trening posvetim jednoj grupi misica..? Koji je program po vama bolji?
Sačuvana
stefke.the.doctor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #200 poslato: Jun 26, 2014, 07:24:54 posle podne »

Nije baš pametno ni da ih lomiš/sečeš, ivice budu veoma oštre i mogu da izgrebu grlo.
To jeste..ali sam mislio da ih usitnim da se lakse rastope.. ali dobro,nema veze,zgutacu ih i gotova stvar... :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #199 poslato: Jun 26, 2014, 04:24:54 posle podne »

Nije baš pametno ni da ih lomiš/sečeš, ivice budu veoma oštre i mogu da izgrebu grlo.
Sačuvana
stefke.the.doctor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #198 poslato: Jun 26, 2014, 04:22:19 posle podne »

A da ih stavis u usta i zalijes sejkom? Cisto da ne komplikujemo  ;)
Kada ih zgutam tako imam osecaj kao da sam zabu progutao,ne znam zasto... :) nema veze ako ne moze,kada su te stvari u pitanju gutao bi ih i da su kao kamenje.. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #197 poslato: Jun 26, 2014, 03:43:13 posle podne »

Najlakša metoda. :) Nisu te tablete ni nešto velike, svakako ima mnogo većih, a ljudi gutaju i takve. Sećam se API Amino 2300 (jedna tableta sadrži 2,3 grama amino), u životu nisam pio veće tablete. MeĂ°utim, brzo sam se navikao i na njih. Posle takvog testa za moje grlo, sve tablete ostalih proizvoĂ°ača samo su glatko klizile. ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #196 poslato: Jun 26, 2014, 12:10:25 posle podne »

A da ih stavis u usta i zalijes sejkom? Cisto da ne komplikujemo  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 19 upita.