TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:04:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trcanje ( dizanje i spustanje pritiska ) ?  (Pročitano 5025 puta)
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2014, 11:32:14 posle podne »

Ok, hvala  8)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2014, 08:21:56 posle podne »

Ako trcis najbrze sto mozes trosices glikogen(i to nije pozeljno) ,vec treba da trcis malo sporije od maksimuma.
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #12 poslato: Jun 14, 2014, 02:39:45 pre podne »

Ako ti nije tesko, da li bi mi mogao na malo laksi nacin ovo da pojasnis, posto nisam razumeo, mislim na ovo sto si zadnje napisao...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2014, 09:06:09 posle podne »

U intervalnom treningu ne ides maksimalno vec submaksimalno na anaerobnom pragu!Ako radis maksimalno prelazis anaerobni prag I trosices glikogen!
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2014, 11:17:19 posle podne »

Sto znaci, 2 zona jeste od 90% intezitet...

Da, u cilju mi je da se iscrtam sto vise tj. znaci da istopim sto vise te masne naslage, a da pri tom ne izgubim na misicnoj masi... znaci imam takodje ponudjenu opciju, da umjesto ujutru, odradim kardio nakon treninga sa tegovima, to mogu da odradim u teretani na traci ili biciklu sa 65% inteziteta...
Ok videcu, da li cu posle treninga sa tegovima, da odradim kardio na traci ili biciklu, ma da kontam da moze i jedno, a i drugo, tipa 2min intezitetom od 65% trcanje ili pedalanje biciklom :D pa onda odmah nakon 2miin, 30sec maksimalno trcanje ili ti pedalanje na biciklu i tako da ponovim jedno 7-10x bez bilo kakve pauze... jbg, kad ima milion nacina i opcija za kardio :D
« Poslednja izmena: Jun 06, 2014, 11:33:43 posle podne od strane MB » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2014, 07:04:32 posle podne »

1zona je 65% od maksimalnog srcanog ritma.Nakon treninga sa opterecenjem mozes raditi kardio u toj 1 zoni ukoliko ti je cilj topljenje masti u trajanju do sat vremena.
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2014, 02:25:47 pre podne »

Aha ok, hvala :)

=======================================

Trcao sam u teretani i na traci, a i radio biciklo... takodje sam radio suvo trcanje i suvo biciklo, od svega tog, izdvajam suvo trcanje za najbolju opciju, pa onda traka u teretani ili biciklo, na zadnjem mjestu bi mi doslo biciklo napolje...

Fazon je u tome, sad sam bas na definiciji, striknto vodim evindenciju o ishrani, sta, kako i itd... i vidi se da sam opao ( ne toliko preterano, ali primeti se, razlika dok sam bio na masi i sad dok sam na definiciji ) cak sam se neki dan vagao i vidim da je oko 2kg dole ( inace se vagam ujutru na prazan stomak, cak znam da odem prvo da odradim veliku nuzdu XDD pa da se onda izvazem :D ) poenta je u tome, da ne zelim da opadne previse, a cilj mi je da se iscrtam sto vise mogu, volja i zelja za tim je ogromna, pa cu se truditi dok ne postignem svoj cilj :)

=======================================

Inace sam radio jutarnja trcanja, tamo oko 10h, pa onda u 19:45h krenem sa vecernjim treningom ( sa tegovima ), sad sam kontao, da ne radim vise jutarnja trcanja, nego da posle vecernjeg treninga, odradim traku 30min ili biciklo, 1min 50% okretanje, pa onda 30sec sto brze mogu i tako jedno 7-10x, da li je dobro i ovako, da posle tog vecernjeg treninga sa tegovima ubacim taj kardio na kraju treninga?

I ne znam da li ima nekakva caka izmedju jutarnjeg trcanja i trcanja nakon vecernjeg treninga ( sa tegovima ) ono u fazonu, ujutru si slabo sta jeo, pa ces se brze isprzit, dok ovako dok dodjes do tog navodno vecernjeg trcanja, uneo si sve i svasta od hrane u sebe, pa se sama hrana iz tebe przi, a menje se prze masne naslage, kalorije i itd...? Ili to uopste ne igra ulogu, vec je samo glavno da se to trcanje / biciklo tj. bolje receno da se taj kardio odradi i to je to, poenta svega?

=======================================

A sta ti znaci "1 zoni" ?
« Poslednja izmena: Jun 06, 2014, 04:04:39 pre podne od strane MB » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2014, 08:10:29 pre podne »

Nema pause izmedju interval,imas opciju na traci ili steperu da zadas intervalni trening.Ovaj trening mozes raditi do 2puta nedeljno,a jos 2 puta mozes ubaciti po 60 minuta u 1 zoni.Da li je bolje raditi kardio na gladan stomak,zavisi i od tvog treninga sa opterecenjem,od inteziteta,tvojih dnevnih obroka(broj kalorija koji uneses).Ukoliko radis kardio u 1 zoni prvih 20 min trosi se keratin fosfat zatim glikogen pa onda masti,tako da nece misic tako odmah uci u katabolizam,uvek ima glikogena u misicima i jetri.
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2014, 11:25:14 posle podne »

Aha, znaci ako sam te dobro shvatio, trcim prvo brzinom od 65% 3min, posle 3min trcanja od 65%, prelazim na trcanje 90% ( to je skoro pa maksimalan sprint ) i tako 3x ponovim i to je to?
Ima li pauze kada se prelazi sa trcanja od 65% 3min, na 90% 3min, ili se odmah samo pojaca tempo trcanja sa 65% na 90% i nema nikakve pauze?

Koliko puta sedmicno to da radim?


Kontam sam utorak, trcanje od 30min... cetvrtak sprinteve, subota ponovo trcanje od 30min, jer kontam ako budem previse radio te sprinteve, da cu dosta sprzit misice il se varam?

I da li je bolje trcati ujutru na gladan stomak ( il to ne valja, da li pri tom, recicu laicki, kidam maksimalno proteine iz misica?)?
Ili je bolje nesto pojesti pre jutarnjeg trcanja, tipa 2 jabuke ili bananu ili zitarice i slicno tome, cisto da se nesto unese, pa onda nakon toga na trcanje?
« Poslednja izmena: Jun 01, 2014, 11:31:15 posle podne od strane MB » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2014, 09:12:14 pre podne »

3 minuta ides na 65% od maksimalnog srcanog ritma pa 3 min na 90% od max srcanog ritma(anaerobni prag),sve to ponovis 3 puta I taj trening traje 20 minuta ukupno.
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2014, 12:53:48 pre podne »

Regulisi hranu i neces mnogo razmisljati o nebitnim stvarima, i bez trcanja mozes spustiti BF, trcanje i kardio je samo za finese i poslednja neka kockica u slagalici

Evidencija o ishrani je na nivou, striktno vodim racuna sta jedem, koliko unosim proteina, uha, masti i itd... ali zelim da budem sto iscrtaniji, pa me zato zanima ovo u vezi trcanja, sta kako i slicno...

Brz hod sat vremena oko 60 min,65% od max srcanog ritma,druga opcija je intervalni treninh 3x3 min 1 i 4 zona,ukupno 20 min ici do anaerobnog praga.


Sta znaci ovo "intervalni trening 3x3 min 1 i 4 zona" ... ne kontam, sta znaci ovo "3x3 min" ? I ovo "1 i 4 zona"? I pojasni mi takodje "ukupno 20min ici do anaerobnog praga" ?
« Poslednja izmena: Jun 01, 2014, 01:01:05 pre podne od strane MB » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2014, 10:23:48 posle podne »

Brz hod sat vremena oko 60 min,65% od max srcanog ritma,druga opcija je intervalni treninh 3x3 min 1 i 4 zona,ukupno 20 min ici do anaerobnog praga.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2014, 02:52:01 posle podne »

Regulisi hranu i neces mnogo razmisljati o nebitnim stvarima, i bez trcanja mozes spustiti BF, trcanje i kardio je samo za finese i poslednja neka kockica u slagalici
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2014, 02:08:58 posle podne »

Sto se tice trcanja i topljenja masti, a da se pri tom ne izgubi misicna masa, sta je bolje:


- Trcanje 30 - 40min, bez stajanja?
Ili npr. trcis 10min pa prosetas 1min - 2min ( naveo sam ovu pauzu od 1min-2min, stim da se te pauze ne ubrajaju u vremensko trcanje, to je samo medju pauza ) cisto da se pritisak spusti i onda odmah nakon 2min pauzice ( da se pritisak spusti ) krenes sa trcanjem?

- Sprintanje, npr. 100m sprint, i onda isto kao gore navedeno. setnja 1min - 2min da se pritisak spusti i opet odmah nakon te pauzice, ponovo sprint od 100m?


Najvise sto me zanima jeste sledece, da li je bolje da pritisak varira, znaci da li je bolje da se pritisak dize i spusta ili ( naravno kod sprinteva to se ne moze izbjeci, jer ne mozes sprintati 30min :D haha :D ) je to nepotrebno?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.