TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 06:50:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa nosem i sinusima, operacija??  (Pročitano 6968 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2014, 09:59:34 pre podne »

Treba da koristiš:
-fiziloski rastvor po potrebi
- morska voda/marisol (eventualno)
- Prponasal uveče pre spavanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2014, 09:57:59 pre podne »

Kapi po tipu operila tj dekongestivi sluznice nosa se smeju koristiti do 5 dana!!! Produzena upotreba unistava sluznicu nosa i uzrokuje hroničnu zapušenost.

Potrebno je vreme da se sluznica oporavi.
Za početak NE SMEŠ koristit vise operil, klliko god da je nos zapušen.
Zapušen je jer je unistena sluznica. Moraš je opraviti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2014, 09:54:59 pre podne »

Imas dva problema koji uzrokuju zapusenost nosa:
- devijaciju nosne pregrade /septuma
- hronični medikamentozni rinitis - tj unistenje sluznice nosa zbog zloupotrebe kapi koje si koristio
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 20, 2014, 09:52:58 pre podne »

Da li imaš bllova u celu?
Kad spustis glavu dole?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2014, 09:48:54 pre podne »

Mozeš eventualno probati sprej proponasal... sa propolisom, dezinfikuje nosne kanale.
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: Jun 19, 2014, 09:24:33 pre podne »

Nisam nista koristio osim ovoga sto mi je doktor prepisao da uzimam, mogu reci da se bolje osjecam desna nosnica mi je sada vise prohodnija.
Dok u lijevoj osjetim malo sekreta i naravno smeta mi sto imam devijaciju nosne supljine, te sto se tice disanja na nju se ne mogu osloniti.

Ja na operaciju svakako idem, samo eto malo sam se prepao jer neki ljudi su mi rekli da posle operacije su imali problema sa zacepljenim nosom.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jun 18, 2014, 10:23:43 pre podne »

Mirovanje posle op 2-3 nedelje, izbegavanje komtaktnog sporta 2 meseca...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jun 18, 2014, 10:22:46 pre podne »

Da li si probao mucodine/fluimucil?
Klliko tecnosti piješ?
Odmor, san, vitamini?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2014, 10:21:13 pre podne »

Da li si koristio proponasal sprej (sa propolisom)?
Nisi aler na pčele,  med?
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2014, 09:09:39 pre podne »

Hvala na odgovoru,
lijekovi koji mi je ljekar prepisao su sledeci:
Eracid 250mg 2x1 10 dana
Esbesul 480mg 2x1 10 dana
Singulair 10 mg 1x1 uveče

Pijem ih skoro 2 sedmice i trebam prestati, te zadnje dvije noci mogu reci da sam osjetio blago poboljsanje desne nosnice te po prvi put u ovih 7 mjeseci sam disao na desnu nosnicu. Sprejeve vise ne koristim.

Imam jedno pitanje u vezi same operacije, da li je to prosirivanje nosnog kanala ili operacija sinusa. I otprilike koliko vremenski je potrebno mirovanje nakon operativnog zahvata.
Evo i slika sinusa, ne znam jesam li tacno okrenuo stranu ali ugl. lijeva nije prohodna.

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2014, 09:35:22 posle podne »

Pozdrav,

leva strana ti je i mehanički sužena ali ti je sluzokoža sa obe strane kompletno izmenjena jer imas hronični sinuzitis. Situacija je dodatno pogoršana korišćenjem spreja za nos. Operacija devijacije se nameće kao jedino rešenje. Koji su lekovi bili u pitanju?
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2014, 01:29:04 posle podne »

Jos od zime imam problema sa nosem tj. sline (sluz), zacepljen nos i od tada sam koristio sprej za nos OPERIL. Najveći problem predstavlja spavanje, ovako po danu i dok sjedim ponekad se sam od sebe odcepi i bude mi dobro. Ponekad sam i do 3 put na dan se spricaO da me popusti, ali od slinog koristenja nos mi je vec unutra bio vrel. Moja doktorica mi je rekla da se on koristi 3-4 dana i da se sprica svaki drugi dan, i da sam od prekomjernog doziranja ostetio sluznicu nosa, te mi prepisala neke bezvezne tablete od kojih nisam nikakve koristi imao. Na "silu" sam spavao sjedeci samo da se probam odvici od spreja, ali ponovo sam ga poceo koristi jer nisam spavao nikako zbog zaceplenog nosa.

Otisao sam specijalisti za plucne bolesti, gdje sam odma uradio snimak sinusa i njegovo misljene je sledece:
 FIZIKALNI NALAZ: Uredan disajni zvuk
 RTG PNS "Zasjenjenje frontalnih sinusa. Rubna zasjenjenost maxilarnih sinusa. Devijacija nosnog septuma sa izrazitim suženjem lijeve nosnice".
 DG: Synusitis chronica deviato septi nasii

Ovako kad mi je odcepljen imam i kada disem kroz njega desna nosnica je skroz prohodna, dok prohodnost kroz lijevu iznosi nekih 30 %.
Nos nikada nisam lomio, ne sjecam se da sam nekad pao na njega dok sam bio manji i to.
Alergican sam na polen, trave ovo vrijeme kad sve izlista, nisam se testirao na alergiju ali imam je 100%.
Dobio sam neke 3 vrste lijekova kao terapiju mjesec dana, rekao je da mogu probati ali sanse su male da se nesto promjeni,i bio je upravu evo vec 2 sedmice nema pomaka. Te mi je rekao da preporucuje operaciju lijeve nosnice kako bi se rijesio problema.
Meni nije sledece jasno, ako mi je desna prohodna zasto mi je nos opet zacepljen ona nema veze za suzenjem nosnice.
A sto se tice same operacije da li je to samo ispravljanje nosnice da bude prohodna ili to ukljucuje operiranje sinusa?
Bojim se da cu operirati a da cu imati ponovo problema. Ako zelite mogu okaciti snimak PNS.
Ukoliko ima neko strucan da bi znao malo pojasniti, bio bih zahvalan. Jer gotov sam izludio, ne spavam nocima, a po danu sam kao mrtvac umoran.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.