TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:22:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet da li ili ne?  (Pročitano 3502 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Jun 10, 2014, 10:22:15 posle podne »

Moras imati 3 obroka i 2 uzine i whey moze biti samo uzina ,a nikako zamena za obrok.uradi potrebna testiranja i onda ti mozemo mnogo detaljnije dati savete kako da dodjes do nekog realnog cilja.
Sačuvana
allek4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Jun 10, 2014, 12:09:02 pre podne »

Ok hvala vam oboma, znaci uglavno vasa neka preporuka je amino kiseline tecne I plus protein zajedno da se koriste, ja svakako palniram to da koristim tek nakon mesec dana uvodjenja u trening I odradjenog ergo testa, Nego jedina stvar koja mene buni kada kazete protein, plasim se da li ce on da mi dodaje na kilazi ili ce mi pomoci samo kod misicnog rasta I kako da ga koristim da li kao zamenu za obrok ili kako ? Jos ovo pitanje I ne davim vas vise sigurno :) pozdrav I hvala jos jednom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2014, 03:30:45 posle podne »

poslušaj Marka... nemoj glavom kroz zid... znam da to zahteva malo više truda, rada i novca ali definitivno je to najbolje rešenje.

Što se tiče suplementacije sa L-karnitinom i amino kiselinama ne možeš pogrešiti, za početak bih ubacila samo protein ili amino kiseline tečne.  Ovo bi ti malo pomoglo u oporavku nakon treninga, L-karnitin može da pomogne uz aerobni trening, adekvatnog intenziteta koji ti je Marko gore napisao...   ali nemoj da očekuješ previše od suplementacije, ipak je to samo mali deo u celoj priči. 
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2014, 09:29:34 posle podne »

Ergospirometrija je jako bitna u tvom slucaju jer ukoliko ne znas vrednost maksimalnog srcanog ritma,anaerobni prag,neces moci da odredis 65% od svog maksimalnog srcanog ritma a to je zona treninga koja ti je najpotrebnija bar u prvih 2 meseca,a kasnije i jaci intezitet kardio treninga za poboljsavanje kondicije.
Sačuvana
allek4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Jun 07, 2014, 12:50:56 pre podne »

s obzirom da nemaš drugu suplementaciju, ja bih pre možda ubacila tečne amino kiseline.... ili u tabletama... a ako imaš protein onda bih dodatno pojačala bcaa...

L-karntiin je ok za početak, pogotovo pre kardio treninga... da li radiš kardio? kako treniraš?

E sad to bi znacilo da pijem bcaa plus protein I tecne amino kiseline ili kako? To mi upravo I treba koju kombinaciju da napravim s obzirom da nisam nikada koristio suplemente, sto se tice kardia radim na dzaku 3min udaranja 1min pauze, profesionalna deformacija :), treninge radim 3x nedeljno, standardno sa manjim kilazama primera radi benc 50-60kg, radim po 15 ponavljanja u cetri serije , po grupama grudi biceps, ledja triceps ramena noge I trbusnjake, treniram sa vrlo kratkim pauzama, trening traje 1.5h . I LJUDI ono sto ja vas pitam sto me jedino razume  MightyMO I ovom prilikom je pozdravljam  :) jeste sta je to sto ce mi pomoci u svemu ovome da mi koliko toliko olaksa ovaj process skidanja kilaze jer tu treba skinuti 20kg minimum nije to mala stvar, ranije sam ja to skidao I bez suplementacije nego ode dosta misicne masa a puno se trenira pa se organizam dosta iscrpljuje zato I pitam sta bi trebalo uzimati I kako da bi se pojacala muskulatura a skinula mast. Sto se tice analiza apsolutno sve je u redu, uradjene pre mesec dana, nije radjena jedino ergospirometrija I mislim da nema potrebe. Sad sam sve udrobio pa se potrudite malo :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2014, 07:16:08 posle podne »

Pa sad sam je korigovao za 10ak dana sam skinuo jedno 2kg bez treninga, onako sad da ne pise sve komplet ali u glavnom izvabceno je gazirano srezao sam upotrebu leba sa 1.5kg dnevno na 2 - 4 kriske crnog leba. smanjio sam unos slatkog nisam ukinuo, ali mi treba nesto malo slabije nebih bas sagorevace, l karnitin cu verovatno uzeti ali ovaj bcaa nisam siguran koja mi je funkcija pa me interesuje jel bi meni igrao ulogu. jer bih muskulaturu da odrzim I malo povecam.
Potrebno je da napravis program ishrane i plan treninga i da se toga pridrzavas u kontinuitetu.Ne bi lose bilo da odradis biohemijske analize krvi,ekg I ergospirometriju,jer gojaznost u tvom slucaju to zahteva!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2014, 06:26:02 posle podne »

s obzirom da nemaš drugu suplementaciju, ja bih pre možda ubacila tečne amino kiseline.... ili u tabletama... a ako imaš protein onda bih dodatno pojačala bcaa...

L-karntiin je ok za početak, pogotovo pre kardio treninga... da li radiš kardio? kako treniraš?
Sačuvana
allek4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2014, 05:17:44 posle podne »

Pa sad sam je korigovao za 10ak dana sam skinuo jedno 2kg bez treninga, onako sad da ne pise sve komplet ali u glavnom izvabceno je gazirano srezao sam upotrebu leba sa 1.5kg dnevno na 2 - 4 kriske crnog leba. smanjio sam unos slatkog nisam ukinuo, ali mi treba nesto malo slabije nebih bas sagorevace, l karnitin cu verovatno uzeti ali ovaj bcaa nisam siguran koja mi je funkcija pa me interesuje jel bi meni igrao ulogu. jer bih muskulaturu da odrzim I malo povecam.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2014, 04:45:53 posle podne »

Prvo ishrana,pa trening,a uz to za početak jak sagorevač i protein. Kakva ti je ishrana?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2014, 04:38:26 posle podne »

Ni jedno ni drugo. Moraces ishranu da menjas.
Sačuvana
allek4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2014, 03:11:22 posle podne »

pozdrav ljudi, imam pitanje za razmisljanje,  da li je kombinacija L karnitina tecnog I bcaa dobra tj efikasna u skidanju masti zadrzavanju I napredovanju misicne mase? tj kratko receno kakav bi efekat imala ta kombinacija. Sa obzirom da ima 130kg 190cm imao sam pauzu u treniranju jedno 5 meseci.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 19 upita.