TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395193 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:43:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 29519 puta)
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #176 poslato: Oktobar 06, 2014, 05:06:22 pre podne »

U redu onda..pio sam ga samo 2 dana na "pun"...od sada samo prazan stomak ! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #175 poslato: Oktobar 05, 2014, 11:55:57 posle podne »

Ja sam do sada rijetko kreatin pio na prazan stomak...da li to smanjuje dejstvo?

Mikura? Kreatin se jedino i pije "na prazan želudac", mada posle treninga možeš da ga ubaciš sa whey i dextrozom...

I da, ako ga ubaciš neposredno posle obroka ili uz obrok, resorpcija, a samim tim i efektivnost mu se maksimalno smanjuje...kao da si ga bacio...

Dakle, da proĂ°e oko 2 sata od obroka, tj. oko pola sata pre sledećeg obroka...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #174 poslato: Oktobar 05, 2014, 08:56:36 posle podne »

Ja sam do sada rijetko kreatin pio na prazan stomak...da li to smanjuje dejstvo?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #173 poslato: Oktobar 05, 2014, 07:50:11 posle podne »

Anaerobni trening snage prvo za energiju koristi CP (keratin fosfat) prva 2 ponavljanja,nakon toga glikogen ,i keratin kao supplement i kroz ishranu je bitan u fosfagenim sportovima.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #172 poslato: Oktobar 05, 2014, 07:36:37 posle podne »

3 do 5 g pre treninga i isto toliko nakon treninga,danima kada ne treniras ujutru ista kolicina.Sve preko toga ne moze da se iskoristi.Dobra hidriranost je bitna kao i ukupan kalorijski unos,narocito iz slozenih ugljenih hidrata.
Marko zasto se konkretno kreatin pije pre treninga ? I koliko je istina da kreatin ne bi trebalo da se konzumira sa obrokom, jer stomacna kiselina unistava kreatin ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #171 poslato: Oktobar 05, 2014, 05:41:05 posle podne »

Pijem kreatin vec evo 3 dan,ali bez faze punjenja..i danas sam samo jednom jer nisam isao u teretanu...
Da li bih mogao da pijem recimo uvece,2 puta u razmaku od 4h? Recimo sad oko 9,i onda oko 12h,pola 1?
I da li uvijek mora na prazan stomak..posto vazda nesto grickam ili jedem..:D
Takodje zanima me,da li se moze biti po 10g,i zasto ne? :D U cemu je problem?
3 do 5 g pre treninga i isto toliko nakon treninga,danima kada ne treniras ujutru ista kolicina.Sve preko toga ne moze da se iskoristi.Dobra hidriranost je bitna kao i ukupan kalorijski unos,narocito iz slozenih ugljenih hidrata.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #170 poslato: Oktobar 05, 2014, 05:33:59 posle podne »

Kad se probudiš, možeš da "gricneš" 5 grama kreatina i onda spremaš doručak. Eto ti jedan termin. :) Drugu dozu ubaciš posle treninga, bilo sa wheyom ili sa gejnerom.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #169 poslato: Oktobar 04, 2014, 07:53:46 posle podne »

Pijem kreatin vec evo 3 dan,ali bez faze punjenja..i danas sam samo jednom jer nisam isao u teretanu...
Da li bih mogao da pijem recimo uvece,2 puta u razmaku od 4h? Recimo sad oko 9,i onda oko 12h,pola 1?
I da li uvijek mora na prazan stomak..posto vazda nesto grickam ili jedem..:D
Takodje zanima me,da li se moze biti po 10g,i zasto ne? :D U cemu je problem?
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2014, 07:55:45 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #168 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:20:05 pre podne »

Preporuke za konkretan izbor proizvoĂ°ača i suplementa ostaviću kompetentnijima...

Naglasiću jednu tužnu istinu, a to je da ne očekuješ previše od suplementa "samog za sebe"...već ti je Robert napomenuo da je gejner samo "kalorijski dodatak" osnovnoj ishrani koja mora da bude kvalitetna,a ne da gejner bude zamena iste..."greške u ishrani" neće nadoknaditi "magični prah" bilo gejnera bilo kreatina...

Šta čini tvoje mišiće? MIŠIĆNI PROTEINI( i voda)!

Kako povećavaš "količinu mišićnih proteina"? TRENINGOM HIPERTROFIJE, ISHRANOM I DOBRO TEMPIRANIM PERIODIMA ODMORA( oporavka)...

Moja preporuka bi bila "čist protein"( najbolje whey izolat plus koncentrat) plus jedna banana i eto odlične zamene za gejner, gde ćeš i sam odrediti željenu(ciljanu) dozu hidrata ili ga možeš dodati uz ovsene pahuljice( sa vodom)...

Kreatin će biti optimizator "ugradnje" gradivnih materija( proteina,tj. amino kiselina),dakle,moraš dati svom telu dovoljno proteina,kao što već rekosmo 2-2,5 gr/ kg...u protivnom sav dobitak (samo voda,ako je kvalitetna ishrana zapostavljena) nestaje ubrzo po prestanku uzimanja istog...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #167 poslato: Oktobar 04, 2014, 10:11:51 pre podne »

Ovaj gejner na 74gr kolika mi je doza,ima 55gr UH...pise na pakovanju..2 doze na dan to je oko 110gr...
Da li da sl put uzmem gejner ili protein...sa kreatinom?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #166 poslato: Oktobar 04, 2014, 12:35:28 pre podne »

Taj kriterijum ispunjavaju:

Volumass 35 (35% P - 45% UH),
Volumass 35 Professional (identično kao prethodni),
Universal Real Gains (34% - 54%),
Scitec MyoMax Gain (38% - 44%) i
Biotech Hypermass 5000 (25% - 68%).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #165 poslato: Oktobar 03, 2014, 10:01:28 posle podne »

Kako skinuti donji stomak? :D To me interesuje haha :D

Najjednostavnije, ispoštuj sve do sada date savete...nema junk food-a, nema preterivanja sa prostim šećerima( nema grickalica, slatkiša), nema prženja na ulju, nema "proizvoda od belog brašna"...dovoljno aerobne aktivnosti( kardio trening u željenoj "srčanoj zoni"), trening sa opterećenjem( tegovima) i uspeh zagarantovan...i dolazimo da polazne tačke...kvalitet ispred kvaniteta...

Masna masa nije rešenje  ;)

Sledeći put bih preporučio gejner koji ima manji odnos hidrata prema proteinima, preporuka da taj odnos najviše bude 3:1( u korist hidrata)...
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #164 poslato: Oktobar 03, 2014, 07:48:49 posle podne »

Kako skinuti donji stomak? :D To me interesuje haha :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #163 poslato: Oktobar 03, 2014, 12:49:14 posle podne »

Hoće, hoće, primeti se. :) I ja sam ektomorf ali čim preteram sa prostim hidratima, ili sa kalorijama uopšte, krene da se taloži u donji deo stomaka. :D Ne ide to tako ravnomerno, pa da pomisliš kako se neće ni primetiti. Ja sam 192 cm, ali se "primeti" kad preteram.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #162 poslato: Oktobar 03, 2014, 12:37:18 posle podne »

Znaci prvo uzimanje onda kad ustanem,prije skole..i drugo posle treninga? Ne vjerujem da je meni problem i da se "zamastim" malo..jer mi treba kilaza..pa se nece primjetiti na meni toliko uopste
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.