TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:27:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: HIIT ili Cardio za skidanje sala?  (Pročitano 3555 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Jun 23, 2014, 08:30:51 pre podne »

Hvala svima na brzim odgovorima. Radicu kardio klasican do 1 sat trcanja i HIIT cu ubaciti jednom nedeljno, na pocetku sa manje intervala kasnije povecavati. Nadam se da uz ubacivanje cardia i HIIT-a i uz koriscenje sagorevaca cu uspeti da postignem makar 10% BF . Primarni cilj mi je  da se skine ta mast. Izmerio sam se danas pa cu za nedelju dana ponovo da vidim da li ima efekta ovakav rezim. Hvala svima jos jednom!
Ne trcanje !Brz hod do 6,4 km /h !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2014, 04:26:57 posle podne »

skinućeš lako 1 kg nedeljno, ali ne i 1 kg masti... uglavnom je to voda, što je normalno kad se smanje ugljeni hidrati...  ali sigurno će biti i nešto masti ako radiš pametno sve ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2014, 09:33:55 pre podne »

Jedan kg masti ima oko 9ooo kalorija, nije to tako lako skinuti kao sto ti mislis.
Sačuvana
Uros94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2014, 09:15:25 pre podne »

Znam ali nemam problem trenutno sa motivacijom, trenutno mi svaka vezba prija, da izbacim bes i nerviranje, tako da. Ma i da je 1 kg na nedelju dana masti otislo, ja cu biti prezadovoljan sve dok odlazi :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2014, 06:52:18 pre podne »

Nemoj da postavljas te kratkorocne ciljeve od nedelju dana. Razocaraces se.
Sačuvana
Uros94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2014, 10:35:02 posle podne »

Hvala svima na brzim odgovorima. Radicu kardio klasican do 1 sat trcanja i HIIT cu ubaciti jednom nedeljno, na pocetku sa manje intervala kasnije povecavati. Nadam se da uz ubacivanje cardia i HIIT-a i uz koriscenje sagorevaca cu uspeti da postignem makar 10% BF . Primarni cilj mi je  da se skine ta mast. Izmerio sam se danas pa cu za nedelju dana ponovo da vidim da li ima efekta ovakav rezim. Hvala svima jos jednom!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2014, 10:00:53 posle podne »

Tvoj dosadasnji trening je dao rezultate,ali trenutno se organizam adaptirao na ishranu i trening.Moj predlog je kardio niskog inteziteta do sat vremena i jednom nedeljno HIIT.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2014, 06:48:42 posle podne »

HIIT ima svoje prednosti itekako, ali se on mora sprovoditi kontrolisano i osoba mora biti spremna - sa dobro izgraĂ°enom aerobnom osnovom - da bi mogla da preĂ°e i na HIT treninge...

definitivno ovo drugo što su ti predložili...

a što se tiče dosade, dosada je u glavi... pusti neku dobru muziku, ili izaĂ°i u prirodu, uživaj dok radiš kardio trening... 4 puta nedeljno po 45-60  minuta laganog-srednjeg intenziteta - prijaće ti i imaće daleko više efekta na skidanje masti ;)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2014, 11:56:03 pre podne »

Intervali u HIIT mogu biti razliciti, bitno je da jaci interval ne prelazi anaerobni prag a da slabiji bude malo iznad aerobnog praga za to sto ti zelis.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2014, 10:51:10 pre podne »

Gresis u pogledu LISS-a. Neces ti trcanjem u intervalu 65-7o% max hr-a na duzi vremenski period izgledati kao maratonci. To je intenzitet koji je najpovoljniji za trosenje energije iz masnih naslaga. Nakon 3o-og minuta.
Sačuvana
Uros94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2014, 09:17:14 pre podne »

Pa mislim da bih znao da pratim intezitet tih aktivnosti. Mislim da se HIIT radi i traje maskimum 20 min, i imas 15-20 sek sprinta i onda minut odmora i tako 10 ponavljanja. Sto se tice trcanja, smatram da ne treba da se izlazem trcanju koje traje duze od 25 min, vec ispod ali da dajem sve od sebe da istrcim sto brze te kilometre a ne da idem na maratonsku duzinu pa da izgledam kao oni. Radicu vezbe uvece a ujutru cu trcanje i pre toga popijem dozu Carni FX-a. Inace ishrana mi je preko 1700 kcal i to sa oko 200g proteina na dan, 100 UH, 60 masti.

A sta mislis o tome da ponedeljak i cetvratak radim HIIT, a ostala 4 dana radim klasicno 15 minutno trcanje  ? Da li ce kombinovanje ta dva dati najbolje rezultate ? E da i taj Liss, ma nemam vremena za 45 minuta trcanja, ovako mi je taman, a i smorio bih se tokom toliko dugog trcanja :)
« Poslednja izmena: Jun 11, 2014, 09:26:46 pre podne od strane Uros94 » Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2014, 08:41:17 pre podne »

Ako ne znas kako da pratis intenzitet tih aktivnosti, vise nego verovatno gubis vreme (sto se skidanja masti tice) i radis na kondiciji.  Gubitak misica zavisi od vise faktora.

Verovatno si na netu nasao taj info za p90x, pa pogledaj i za LISS (low intensity steady state). On ce ti vise najvise pomoci za to sto ti zelis.
Sačuvana
Uros94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2014, 09:09:31 posle podne »

Pozdrav svima, ukratko imam pitanje sto se tice HIIT-a i Cardia odnosno trcanja. Interesuje me koje ce mi dati bolje rezultate da skinem ovo preostalo salo sa stomaka ? Trenutno radim program P90X3, mozda zvuci smesno ali pomoglo mi je dosta, skinuo sam preko 10kg za 2 meseca, imam definicije na rukama, ramenima, noge solidno gradjenje al mi stomak i grudi malo zezaju. Potrudio sam se da mi dijeta bude sto bolja, koristio sam Whey da zastitim misice posle vezbi, ali sad kad mi ga je nestalo, mrzi me da ga kupujem, umesto njega sam uzeo Carni FX. Pijem jednu dozu pre trcanja. E sad to sam krenuo juce, i znaci trcim ujutru na prazan stomak samo sa FX-om uzetim sat vremena pre trcanja i uvece radim P90X3, koji traje pola sata i vise mi dodju kao HIIT vezba. Imam inace 100 kg sada, na visinu od 188cm. Znaci da li da radim HIIT 3 puta nedeljno uz vezbe ili da radim cardio od 15 minuta svako jutro ? Ako treba dijeta da se napise, recite. I najvaznije, hocu li gubiti misice od trcanja ? Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.329 sekundi sa 19 upita.