TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:27:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za ishranu  (Pročitano 3115 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Jun 30, 2014, 05:12:57 posle podne »

Pijem recimo pola litra mleka dnevno, i mozda pola litra jogurta.Uglavnom oba po 2.8 mm.Nekad vise nekad manje, u proseku tako.
Plafon od losih ugljenih hidrata su mi 3 kasisice secera.
Jedem kvalitetan razani hleb, uzmem dve tri breskve dnevno.

Ne znam sta bih zakinuo od hidarata kad sam vec na ivici?
Ukoliko zelis da gubis masne naslage to je previse mleka i mlecnih proizvoda,dovoljno je ujutru do 2dl jogurta,takodje izbaci i previse voca ,moze kao uzina jedna breskva.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2014, 09:41:54 pre podne »

Pijem recimo pola litra mleka dnevno, i mozda pola litra jogurta.Uglavnom oba po 2.8 mm.Nekad vise nekad manje, u proseku tako.
Plafon od losih ugljenih hidrata su mi 3 kasisice secera.
Jedem kvalitetan razani hleb, uzmem dve tri breskve dnevno.

Ne znam sta bih zakinuo od hidarata kad sam vec na ivici?

hidrate bih ti savetovala da uzimaš iz npr žitarica (ovas,ječam,raž) ili pirinča...  i jedi puno povrća.   Nisam protivnik voća ako se jede umereno i u prepodnevnim satima, i to na prazan stomak.  Možeš i koju voćku posle treninga.
Mleko ako ne moraš, izbaci....  jogurt je dovoljan.
Hleb ako je pravi integralni nije loš ali nemoj hleb svaki dan - probaj i neke druge izvore hidrata. Žitarice su pune minerala i vlakana, na primer.
Šećer nemoj uzimati, nisu ni zaslaĂ°ivači najzdravija opcija ali za one koji vode računa o procentu masti mnogo bolja.
Sačuvana
Tonto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2014, 12:34:37 posle podne »

Pijem recimo pola litra mleka dnevno, i mozda pola litra jogurta.Uglavnom oba po 2.8 mm.Nekad vise nekad manje, u proseku tako.
Plafon od losih ugljenih hidrata su mi 3 kasisice secera.
Jedem kvalitetan razani hleb, uzmem dve tri breskve dnevno.

Ne znam sta bih zakinuo od hidarata kad sam vec na ivici?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2014, 11:57:41 pre podne »

Da,sad sam ponovo video. Treba da izbaciš suhomesnate proizvode,prepuni su aditiva i raznih dodataka,kao i soli.
TakoĂ°e bi trebao da smanjiš mlečne proizvode.Ne znam koliko ti je količinski to- prilično,ali pretpostavljam da je u litrama :)
Kao što ti je rečeno,i UH da smanjiš.
« Poslednja izmena: Jun 30, 2014, 01:16:40 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2014, 11:14:46 pre podne »

Kardio i kalorijski deficit od 500 kcal na dnevnom nivou. Najvise smanji hidrate.
Sačuvana
Tonto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2014, 10:41:34 pre podne »

Da, napisao sam dole da jedem piletinu i tunjevinu.
Problem su mi natalozene masti, znaci nije neki veliki problem, nego 1-2 kg koje zelim da istopim.
Pitanje:
Moze li organizam tj da li ce organizam da potrosi i iskoristi te masti ukoliko smanjim unos masti na minimum, recimo na 10g dnevno ili manje , naravno uz dnevne aktivnosti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2014, 07:41:01 posle podne »

bolje vas nasao :)

Nemam bas nekog narocitog reda. Jedem razani hleb, kuvana jaja, salate sa malo maslinovog ulja, od preradjevina uglavnom jedem nemasna pileca prsa i pileci namaz, kuvanu hranu bez puno ulja i sa povrcem, pilece belo meso, tunjevinu s vremana na vreme,  jogurt i mleko prilicno dosta pijem, uglavnom sa 2.8mm. U sustini otprilike to.
Sto se reda tice, nemam ga. Svaki dan je drugacije. Dorucak je uglavnom oko 12, rucak oko 5, vecera oko 9.
Otprilike se vrtim oko 2000 kcal dnevno.


Prva greška su 3 obroka.Moraš ih imati minimalno 5 tokom dana. Sledeća stvar,ne vidim nigde ni protein ni ugljene hidrate? Mislim,da li jedeš to uopšte?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2014, 07:06:42 pre podne »

Tih 2000 cal treba da budu sto kvalitetniji,bez suhomesnatih proizvoda i toliko mlecnih proizvoda.deficit treba da pravis kroz ishranu i trening sa opterecenjem i kardio treningom.Deficit treba da bude od 500 cal pa i vise dnevno.
Sačuvana
Tonto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2014, 12:51:11 pre podne »

bolje vas nasao :)

Nemam bas nekog narocitog reda. Jedem razani hleb, kuvana jaja, salate sa malo maslinovog ulja, od preradjevina uglavnom jedem nemasna pileca prsa i pileci namaz, kuvanu hranu bez puno ulja i sa povrcem, pilece belo meso, tunjevinu s vremana na vreme,  jogurt i mleko prilicno dosta pijem, uglavnom sa 2.8mm. U sustini otprilike to.
Sto se reda tice, nemam ga. Svaki dan je drugacije. Dorucak je uglavnom oko 12, rucak oko 5, vecera oko 9.
Otprilike se vrtim oko 2000 kcal dnevno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2014, 09:00:37 posle podne »

Ćao i Dobrodošao :)

Kao prvo,napiši nam detaljnu ishranu tokom dana,i vreme u koje šta jedeš.
Sačuvana
Tonto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2014, 05:56:03 posle podne »

Cao :) Pozdrav clanovima.

Ovako, znaci imam problem sa masnim naslagama oko stomaka i to me najvise muci.Noge su mi ok, ledja isto ali oko stomaka imam recimo dva kila masnih naslaga.Vodim racuna sta jedem, ne jedem masno, gazirano inace uopste ne pijem, ne jedem cak ni slano.Doduse jedem vocni jogurt  i pijem nes cesto, i znam da oni u sebi sadrzi secer. :/

Poceo sam skoro da radim sklekove i cucnjeve, uradim ujutru oko 40 cucnjeva i 30 sklekova i uvece pred spavanje ponovim to.Po danu redovno setam brzim hodom.

Sad ovako, visok sam 1.82 cm, a tezak 70 kg. Za mnoge sam cak i mrsav tj zgoljav ali uglavnnom ne deluje tako jer imam misice na nogama.

Sta treba da menjam? Ta dva sala na stomaku moram nekako da istopim. Da li je mozda bolje prvo da smrsam malo pa tek onda da radim vezbe?
Mozda je bitna informacija da sam kao klinac imao dosta veliki stomak i da se salo na stomaku talozilo dugoooo dugoo, godinama.

Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.161 sekundi sa 19 upita.