TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:32:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 182979 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #969 poslato: Maj 27, 2016, 12:31:15 pre podne »

Eh eto nama priče i o genetici, telesnom tipu, hormonskom statusu...

Manje kukanja, već pokušaj da realno sagledaš situaciju...

Da nisi možda u stanju konstantne pretreniranosti? Još jedan od problema? Spavaš dovoljno?

Dušanova postavka stvari deluje najprihvatljivije...pojednostavi sebi život, ishranu, trening...drži se osnova i sistema koji provereno rade...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #968 poslato: Maj 26, 2016, 09:59:03 posle podne »

Ne znam šta da ti kažem, ali ako kreneš sa nekim glupim dijetama kako bi skidao kg ostaće ti taj stomak a izgubićeš i ono malo mišića što si izgradio. Ako mene pitaš ishrana bazirana na pirinču,krompiru,ovsenim.... i jaja,meso( piletina,svinjski but, riba šta god nije bitno),sir, neki protein i uz to ubacis neke salatice i jedeš,jedeš,jedeš,jedeš,jedeš,jedeš a u isto vreme treniraš treniraš treniraš treniraš. Ali kako treniraš, bez komplikovanja samo osnovne stvari uz klasičan kardio trening. Ali da bi jako trenirao moraš tehnički da radiš ispravno jer ćeš se u suprotnom samo ispovređivati. Na primer kažeš čučanj 130kg, dal je to stvarno čučanj ili četvrtina/petina čučnja ?  Moj princip je bez komplikovanja, bez nepotrebnog ulaženja u detalje i neka sitna računanja i sličnih gluposti, već samo poštuješ osnovne smernice i kvalitetno treniraš. Ako imaš prilike da nekad svratiš u NS ja sam uvek raspoložen da odradim neki trening sa tobom i usmerim te ako negde grešiš.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #967 poslato: Maj 26, 2016, 09:49:04 posle podne »

Započeo sam kuknjavu u temi Trening za danas pa sam nastavio ovde da ne spamujem tamo. Ukratko, kukam kako mi je slab napredak u predelu stomaka i butina. Kakve su bile partije ranije, u principu sam zadovoljan grudima, ramenima i ledjima, ruke standardno ništa specijalno ali me one nešto specijalno ne interesuju. Njima ću se baviti kad sredim kritične zone. Mislim da bih i sa lošijom ishranom trebao da napredujem. Znači, svi ste složni da trening ne valja. Ako krenem na bulk imaću samo još veći stomak i šlauf.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #966 poslato: Maj 26, 2016, 09:29:44 posle podne »

Nisam se na vreme ukljucio u temu pa nisam baš najbolje upućen o čemu se radi. Ono što ja vidim iz ovih slika je to da ima problema u treningu, ishrana me nešto i ne zanima ali vidim da ovde nešto ne radiš kako treba. Da sam na tvom mestu ja se ne bi ni trudio da skidam kg već bi išao na nabacivanje kvalitetne mišićne mase uz dosta teških tegova. Ako bi sad skidao kg od ovih tvojih grudi i nogu ne bi ostalo ništa.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #965 poslato: Maj 26, 2016, 08:55:10 posle podne »

Haha kako cudno bre? :D Mase ima ali ne misicne vec sala jbg, definicija se ne vidi od dlaka mada i nije nesto specijalno.
Nisam imao problema nikad sa ravnim tabanima, mozda sam lose slikao, los ugao. Mada, ne znam koliko ste upuceni, pisao sam ovde, pre 2 godine sam imao veliki problem sa levom nogom a kasnije zbog toga i manji sa desnom (zbog te leve) mada sam to sredio i od tada poceo da jacam nogu kako bih mogao da hodam za pocetak a kasnije i ostalo. Nisam mogao da uradim cucanj na prazno jer su mi noge bile oslabile zbog povrede. Sada nije nista wow ali mi je cucanj max oko 130kg.

Sto se tice treninga i ishrane, pretpostavljam i ja da gresim negde jer je premali uspeh za toliko truda. Zimus sam imao smrtni slucaj i to bas posle keto tako da sam od stresa i lose ishrane dobio sigurno nekih 10kg sala. Posle sam nastavio bulk i mislim da sam previse isao, da sam ranije trebao da krenem da se secem. Mada, bez obzira i na to za 3 meseca koliko sam u deficitu sam vec trebao da budem mnogo bolji nego sto je trenutno stanje. Sto se tice ishrane, pisao sam ovde svakodnevno, svaki savet oko ispravljanja sam poslusao i posle je to, ja mislim, bilo ok tako da tu stvarno ne vidim gde gresim. Sto se tice treninga, i ja mislim da je tu greska mada se stvarno trudim da dizem sto vece tezine. Kod glavnih liftova obicno radim npr. 2 serije 10-12 ponavljanja, posle smanjim na 8 i 6 i na kraju odradim po jednu ili dve serije sa 3 ili 4 ponavljanja. Kod ishrane pazim 6 dana u nedelji a sedmi pazim oko 60-70%. Nekad preteram u cheatu ali je to jedan obrok, nije to nesto redovno. U poslednjih par dana pazim sta jedem ali nista ne brojim vec po nekom osecaju i tako cu do kraja sledece nedelje kad idem na more i kad se vratim moracu dobro da razmislim sta da radim. Ako nastavim rezanje izgubicu i ovo malo mase sto imam a ako krenem na neki bulk tek onda necu liciti ni na sta.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #964 poslato: Maj 26, 2016, 08:27:42 posle podne »

Matori ocigledno ne radis nesto kako treba ...nema slike celog tela ali bih rekao da nije to nesto strasna razlika nogu i gornjeg dela tela...cak sta vise tebi treba jos dosta mesa po nogama...ja sam mislio da si se ti baki do sad dobro ogulio a ti si deblji od mene koji zivim na eurokremu  :D :D :D...definitivno negde gresis u ishrani ali ono sto ja mislim da isto  pogresno radis je trening...Ima negde mojih slika po forumu da ne kopam sada  ali definitivno sam u dosta boljoj formi nego ti a za razliku od tebe koji si vec duze vreme na nekim dijetama ja ubacujem u sebe kao u kantu...Nemoj samo da koristimo termin brz i spor metabolizam jer to ne pije vodu...da ne duzim vise ono sto sam hteo da ti kazem vezano za trening je da pocnes da ozbiljnije dizes tegove da to budu jace tezine batali pumpanje i slicne stvari....velika kilaza veliki misic , velika kilaza vise kalorija se sagori ...matematika je cudo..i kakve veze ima da li je rotacija ,low ili keto...ti imas odredjen broj kalorija koje moras ispostovati da bi mrsavio..da li je 100 UH dnevno ili 100-0-200-50-100-50-200 na nedeljnom nivou imas istu kolicinu hidrata...tako da ne vidim sta ces doboto prelaskom sa rotacija na low...Ustaljeno je misljenje da prvo treba ici na low pa rotacije i keto na kraju ali postoji i druga skola koja kaze da moze spoceti sa keto jer ce insulinska osetljivost biti veca i da ces posle moci vise da uradis na dijeti manipulacijom secera...isto tako koliko jako se  praznis  toliko jako se moras i puniti ...sve ostalo ce te usporavati....Na tvom mestu napunio bi se 15-20 dana kao covek pa bi poceo da secem

ps. jesi imao problem ranije sa ravnim tabanima
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #963 poslato: Maj 26, 2016, 07:22:47 posle podne »

Ma objektivan sam ja, necu da lazem sebe da je dobro kad nije. Inace, ne stidim se, stalno kacim slike ja ovde :) Znam da cete prvo pomisliti da trebam jos da smrsam ali mislim da je nemoguce da skinem vise sa rotacijama jedino da idem na neki low carb ili keto a to sam probao prosle godine i ostao bez misicne mase a salo ostalo, manje ga je bilo ali je ostalo.
Prva je u opustenom stanju a ostale su pozeraj :)


http://i.imgur.com/rjp0ULK.jpg
http://i.imgur.com/tbBhK4R.jpg
http://i.imgur.com/CkjMD9q.jpg
http://i.imgur.com/QUDPeSH.jpg
http://i.imgur.com/seDNu3f.jpg



« Poslednja izmena: Maj 26, 2016, 07:25:04 posle podne od strane belgrade style » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #962 poslato: Maj 26, 2016, 07:43:58 pre podne »

усликај тај део тела па окачи, неће те нико исмејати, само да ти кажемо реално стање ствари - кажем ти - често се у оваквим случајевима претерује, јер ниси објективан - али ништа не можеш рећи док не видиш слику...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #961 poslato: Maj 25, 2016, 11:17:18 posle podne »

@Zoltane, probacu i sa tim :) po vasim pricama definitivno je bilo greske u treningu jer sam radio po par serija sa vise ponavljanja i par sa manje. Mozda da smanjim kilaze i odradim po sve serije po 10-12 ponavljanja.

@Ironman, i kad sam bio mladji i nisam imao problema sa kilazom imao sam jake butine tako da su za te obime zasluzni genetika + salo, nikako nije trening zasluzan za njih. Jel mislis drasticna razlika izmedju butina i ostatka tela? Posto sada npr. imam i dalje donji stomak i slaufe sa strane koji nisu veliki ali su tu. Prosle godine sam bas bio smrsao i licio na kostura ali su butine, donji stomak i slauf i dalje bili prisutni. Pazi, nije to bas tako drasticno i alarmantno ali me nervira pa bih hteo nekako da sredim i taj deo tj da smrsam butine sto vise mogu. Inace imam velikih problema sa tim delom, ne znam jel gresim negde ali nikako ne mogu da to sredim. Kazem, kad sam bio najmrsaviji imao sam donji stomak. Namerno nabacim masu da bih pokusao da skinem i masu i stomak ali masu skinem, stomak ostane. Kako god okrenem taj deo ostaje. I bas se nerviram, pisao sam ovde redovno i ishranu i treninge, sve je to bilo ok, ostatkom tela sam relativno zadovoljan (nije nista wow ali kakav sam bio je ok) ali tim predelom nisam. Razmisljao sam da pocnem sa nekim trenerom da vezbam da pokusam i to ali svi koji su dobri su skupi i nemam toliko para a za one sto imam ja imam vise znanja od njih. Malo sam smarac ali sam bas izgubio motivaciju, koliko god se trudim rezultati izostaju.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #960 poslato: April 29, 2016, 06:43:12 posle podne »

 
Dodam ponekad toliko luka i taj limun jer ne zelim da povecavam mnogo kalorije da bih nastavio da mrsavim.
Belgrade Style
Da zamenim voce konkretnim obrokom ( da ne unosim voce uopste )? Slavisa mi je za ovu ishranu jednom prilikom reko da unosim oko 50 g uh dnevno pa sam se vodio time kad sam to napiso.
Slavisa
Po vama ne unosim kvalitetnu hranu jer jedem voce i musli ( 8 namirnica iz zdrave hrane )? A pritom jedem i povrce uz maslinovo ulje i oko 100 g proteina dnevno.
Poceo sam da ucim o nutritivnim vrednostima i kao sto sam reko javljam se za nekih nedelju dana mnogo bolje upoznat oko svega toga sa konkretnim brojkama ( video sam ovih dana da imaju fine doze uh vocke ali nastavljam ovako za sad jer ja mrsavim dosta iako unosim toliko voca a voce je dosta zdravo )


Momče, ali upoznaj se detaljnije sa vrstom hidrata u voću...izvorima hidrata u drugim namirnicama( podelismo neke tekstove), pisali smo na temu dileme prosti / složeni hidrati...( u drugoj temi)

Npr. o fruktozi( voćnom šećeru)...razlikama na nivou prostih hidrata, molim detaljnije iščitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/fruktoza-va-najvei-neprijatelj.html

Ne zamenjuj teze...niko nije rekao da ne unosiš kvalitetnu hranu jer jedeš voće i musli, već da ne unosiš dovoljno namirnica koje su izvori proteina visoke biološke vrednosti, složenih hidrata, zdravih masti...

Niko od nas ti nije neprijatelj, ne budi tvrdoglav na svoju štetu...

Mnogo toga je rečeno iz najbolje namere, poslušaj ako želiš..."najveći Božiji dar ljudima je sloboda izbora"...ukazali smo ti na moguće propuste, na tebi je koliko ćeš izrečeno prihvatiti...
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #959 poslato: April 29, 2016, 05:51:07 posle podne »

Belgrade Style
Uzimam u obzir svaki savet inace se ne bih konsultovao ovde na sajtu, samo ga prvo ja razmotrim pa onda odlucim da li cu ga iskoristiti. Poslusao sam npr Slavisu i izbacio cevape, junk, slatkise, odlucio se za Jekogal riblje ulje, maslinovo ulje itd.
Drugo, oces da mi kazes da raz, jecam, ovas, bundevino, suncokretovo i laneno seme, brusnica i susam nisu zdravi ( posto je to taj moj musli iz zdrave hrane i sam ga pravim )?
Notorna je cinjenica da je voce vrlo pozeljno na svakodnevnom nivou ako covek zeli da se hrani zdravo.
Slozene uh unosim iz navedenog muslija i krompira jedino.
Inace, u pravu si da sam bio u zabludi jer unosim znatno vise od 50g uh dnevno ( 50 g uh imaju otprilike samo te 3 pomorandze ), ali ocigledno super mrsavim uz ovu ishranu.
Nakon dijete cu nastaviti da treniram i pazicu sta jedem, pocasticu se junk-om ili necim drugim npr jednom u 2 dana ili redje i to je to tako da ne ocekujem nikakav yo yo efekat.
Uzgred, kao sto sam rekao, svaki savet je dobrodosao i ne bih bio na ovom sajtu da mi se ne svidja kako ljudi pomazu jedni drugima, edukuju se i motivisu.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #958 poslato: April 29, 2016, 05:02:30 posle podne »

Pazi, dzaba tebe neko savetuje ako ti neces savet ni da uzmes u obzir. Ne govorim za sebe vec za Slavisu.
U zdravoj hrani imas i cokoladice pa jel to znaci da je i to zdravo ako je iz pomenute prodavnice? Ne budi tvrdoglav nego uci. Ok, mrsavis trenutno sa takvom ishranom. Jel ti cilj da smrsas i izgledas kao da si bolestan ili da smrsas kako treba, zdravo a da izgledas kao muskarac a ne da budes skinny fat? Ja nisam napisao da ne unosis voce uopste vec da ne trebas da imas vocne obroke. I ja unosim u zavisnosti od dana po neku vocku izmedju obroka. Ne mozes da tvrdis i budes u zabludi da unosis 50g uh dnevno a pritom jedes toliko voca. Gde su onda slozeni uh? Ako ih uopste nemas vec su svi uh iz tog voca onda si u velikoj zabludi. A da, musli... jesi li svestan da i tu ima secera? I da, sa tvojim (ne)znanjem oko ishrane kada budes hteo da prekines dijetu ces napraviti sebi vise stete nego koristi.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #957 poslato: April 29, 2016, 01:46:34 posle podne »

Dodam ponekad toliko luka i taj limun jer ne zelim da povecavam mnogo kalorije da bih nastavio da mrsavim.
Belgrade Style
Da zamenim voce konkretnim obrokom ( da ne unosim voce uopste )? Slavisa mi je za ovu ishranu jednom prilikom reko da unosim oko 50 g uh dnevno pa sam se vodio time kad sam to napiso.
Slavisa
Po vama ne unosim kvalitetnu hranu jer jedem voce i musli ( 8 namirnica iz zdrave hrane )? A pritom jedem i povrce uz maslinovo ulje i oko 100 g proteina dnevno.
Poceo sam da ucim o nutritivnim vrednostima i kao sto sam reko javljam se za nekih nedelju dana mnogo bolje upoznat oko svega toga sa konkretnim brojkama ( video sam ovih dana da imaju fine doze uh vocke ali nastavljam ovako za sad jer ja mrsavim dosta iako unosim toliko voca a voce je dosta zdravo )
« Poslednja izmena: April 29, 2016, 01:49:08 posle podne od strane NVK » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #956 poslato: April 28, 2016, 09:13:44 posle podne »

@ belgrade style

U jednoj drugoj temi smo "vodili rat" o tome da gladovanje ne znači samo neunošenje hrane, već i nedovoljan unos iste( kako u pogledu kvaliteta, tako i kvantiteta)...mada naš NVK ima drugačije viĂ°enje priče u pogledu gubitka masnih naslaga bez treninga i sa nejasnim praćenjem makronutrtivnog sastava obroka...

A dobro je da si ubacio komentar jer prevideh ovo za voće i povrće koje se dodaje obrocima( užinama) u cilji povećavanja obroka...

@NKV

Da li si svestan nutritivne vrednosti pomenutog voća i povrća? ...ako već želiš da zavaraš glad, bolje dodaj vlaknasto povrće uz obroke...

Obroke povećaj na račun izvora proteina( meso, sir, jaja, riba), hidrata( pirnač, krompir, ovsene...), masti( jezgrasti plodovi, maslinovo ulje...)...dakle, nešto što se stvarno računa  ;)
« Poslednja izmena: April 28, 2016, 09:19:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #955 poslato: April 28, 2016, 03:00:34 posle podne »

Cekaj, da li si ozbiljan da dodas luk kako bi povecao obimnost obroka? I isto pitanje za limun? Uostalo, tu vocnu uzinu zameni sa konkretnim obrokom. A jos jedno pitanje, kako unosis samo 50g uh a toliko voca jedes?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.