TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:14:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 183438 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #939 poslato: April 24, 2016, 06:30:11 posle podne »

Pa ja mislim da to zavisi od osobe do osobe. Nijedan organizam nije isti. Nisam povratio svu kilažu ali sam se jako brzo zamastio. Iskusniji će te bolje posavetovati ali ja mislim da je puno da odmah povećaš na toliko. Postepeno povećavaj uh, ne izbacuj odmah kardio već i njega postepeno smanjuj i nikako ali nikako nemoj da misliš da tada smeš da čituješ. Samo složeni uh.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #938 poslato: April 24, 2016, 06:15:34 posle podne »

Belgrade style znaci cim si nakon low carb-a poceo da unosis uh iako si unosio male kolicine brzo si se ugojio i povratio kilazu? Meni je dr. Slavisa Stojic rekao na forumu da ja ovom ishranom unosim oko 50g uh dnevno. Mislio sam kad pocnem da ih povecavam da to bude 100-150g uh maksimalno na dnevnom nivou. Jel mislis da ce se u tom slucaju brzo povratiti kile ili cu fino odrzavati kilazu?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #937 poslato: April 24, 2016, 05:22:10 posle podne »

@boki, jedino te ja razumem :-D
@nvk, ne znam jesi li mene pitao jer sam i ja to pisao pa ću ti odgovoriti a ako nisi mene, ne čitaj :-)
Meni su i low carb i keto, dok sam bio na njima dali lepe rezultate što se tiče mršavljenja ali mi je tu otišlo i dosta mase iako sam baš pazio sa unosom proteina i masti. I posle low carba i posle keto sam baš pazio na ishranu i opet su me zeznuli uh čim sam počeo da ih unosim. Pritom sam ih dizao po pravilima ali džabe.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #936 poslato: April 24, 2016, 01:02:07 posle podne »

Belgrade Style nadam se da ces se brzo skroz oporaviti. Imam jedno pitanje, zasto si reko da low carb dijeta donosi vise stete nego koristi? Ja sam na njoj malo vise od 2 nedelje i skino sam 7 kg i super se osecam pa me interesuje?
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #935 poslato: April 24, 2016, 08:20:22 pre podne »

Ja od ponedeljka muke mučim sa stomakom, problem je što mene čim malo proĂ°e odmah se uhvatim za sir, mleko, vlakna i onda bude još gore, sinoć mi je bilo najgore, naduvao se stomak nisam znao šta da radim od bolova, jutros me proćeralo 2 puta.... samo čekam da se vratim u kolosek, ne mogu ovako, psihički me ubija takva hrana i dani bez treninga  :(
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #934 poslato: April 23, 2016, 07:42:07 posle podne »

Danas je mnogo bolje. Vrlo mali bolovi. Što se tiče osetljivog stomaka... Inače nemam ove probleme sa grčevima. Kad ne vodim računa o ishrani dešava se da imam problema sa dijarejom ili kad jedem čisto i onda spojim 2-3 dana loše i jake hrane odmah dobijem dijareju. Ne znam baš najbolje da objasnim, ako nas petoro jede i hrana je malo sumnjiva mene će prvog da zaboli stomak. I takoĂ°e, možda su mi malo učestalije dijareje nego kod drugih ljudi ali ništa strašno tj. nije to nešto što mi se redovno dešava. Ili npr. kada je stomačni virus aktuelan retko me zaobiĂ°e.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #933 poslato: April 23, 2016, 12:46:13 posle podne »

Ja sam uvek pre za varijantu gde ćeš odmoriti dok sve tegobe i bolovi ne prestanu, ne bitno o kakvoj vrsti bola je reč. Nedelju -dve bez treninga nećeš ništa izgubiti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #932 poslato: April 23, 2016, 12:39:44 posle podne »

A da li mozda imas ponavljane epizode slicnih tegoba ( kazes da imas "osetljiv stomak" - sta pod tim podrazumevas? )...hm? Ucestalost istih?

Da se mozda slicne tegobe - grcevi, nadutost, gasovi, prolivi i zatvor( koji mogu da se smenjuju) javljaju posle nekog periodu stresa? Napetosti?

Kakvo je danas stanje?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #931 poslato: April 22, 2016, 09:43:11 posle podne »

Proliv sam imao samo pola dana. Temperaturu nisam. Mozda je vise cak bio i zatvor u odnosu na ono koliko inace dnevno puta idem. Najvise grcevi u stomaku kod pupka, nadutost i gasovi u poslednjih par dana. Sada me mnogo manje boli i mogu da funkcionisem. Mada nije bol skroz nestao. Hranu sam jeo vise dijetalnu ali je bilo i slatkisa. Uglavnom najvise uh. Planirao sam od ponedeljka nastavak na rotacije i treninge. Pa i ako malo boli, izdrzacu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #930 poslato: April 22, 2016, 09:36:24 posle podne »

Kako to neki vole da krste "stomačni grip" - povišena temperatura, malaksalost i bolovi u celom telu koji su praćeni stomačnim grčevima,  meteorizmom ( nadutost trbuha), mukom, ponekad i povraćanjem i naravno učestalim prolivom ? Vodenast proliv?

Ili možda zatvor? Bio kod izabranog lekara?

Ako ćemo oko preporuka vezanih za ishranu u "tom periodu" pominje se termin "dijetalna hrana" pa se negde mogu naći na ovom spisku i tostirani integralni hleb, šargarepa, pirinač kuvan u slanoj vodi, kao i sama pirinčana voda i lagana supa bez masnoća. Jogurt, mleko i slatkiši nisu preporučljivi. Važno je i da sa "dijetalnom hranom" nastaviti i nekoliko dana pošto nestanu simptomi.

Probiotike možeš slobodno da uzimaš...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #929 poslato: April 22, 2016, 07:27:41 posle podne »

Nije to dug period, vratices se na staro u jako kratkom roku. Za sad je najbitnije da se skroz oporaviš  :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #928 poslato: April 22, 2016, 06:37:22 posle podne »

Da se javim drustvu, nije me bilo neko vreme. Vec preko nedelju dana imam jake grceve u stomaku. Koliko sam skontao, to je virus jer vidim da se dosta ljudi zali na to. Samo sto zbog mog osetljivijeg stomaka mene drzi mnogo duze nego ostale. Nisam uopste trenirao u tom periodu, maltene samo sedeo i lezao jer drugo od bolova nisam ni mogao. Ishrana se sada malo popravila, na pocetku nisam mogao nista da jedem osim plazme i malo krompira. Par dana samo uh bez masti i proteina. Poceo sam u medjuvremenu da jedem i ostalo ali sam pazio da to ne bude hrana od koje mi se povraca (npr. meso). Sada sam poceo i meso i mnogo je bolje sto se tice stomaka. Malo sam jeo i slatkise jer je to bila jedna od retkih stvari koje me nisu terale na povracanje (nije ni stomak mutav). Pijem neke probiotike vec par dana a od danas sam resio da prestanem, da probam bez njih. I pio sam neki lek sa opustanje misica tj za te grceve. Stomak mi je uzasno nadut i mislim da sam se za par dana zamastio ali sta cu, visa sila. Trudio sam se koliko sam mogao da i to sto jedem bude koliko toliko ok. Jutros sam isao malo na trcanje i ok je proslo. Planiram od ponedeljka ako bude ok da krenem i tegove. Nekad izleti nesto nepredvidjeno bas kad ne treba ali sta da se radi. Imao sam neki cilj koji je lepo napredovao medjutim sada se to lepo unazadilo i imam mnogo malo vremena da se bar vratim na staro. Nadam se da ce se stomak izduvati kada se vratim u normalu jer mi je malo nelogicno da ovako brzo naraste. Porez na nadu se ne placa :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #927 poslato: Mart 30, 2016, 08:11:12 pre podne »

Trenutno bas i ne mogu puno da eksperimentisem mada me jedan dan nece ubiti. Ici cu sad u nedelju na 3g uh po kg tj. na 300g pa cu da vidim sutradan jel mi prijalo ili ne ali definitivno cu nastaviti sa dosadasnjim rotacijama.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #926 poslato: Mart 30, 2016, 12:59:52 pre podne »

Sve u svemu...ako sebi možeš dozvoliti luksuz eksperimetisanja, a da ne ugroziš željeni učinak...samo napred...dakle, dovoljno iskustva, kao što Nenad reče i zapisivanja, praćenja forme, uporeĂ°ivanja...ovako možda i samo "nagaĂ°amo", na osnovu ličnog iskustva?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #925 poslato: Mart 29, 2016, 11:11:22 posle podne »

@Nenade, trudim se da zapisujem sto vise info mogu.

Pa da, tih 3-4g po kg bi i bila oko 300-400g uh. Low carb i keto ne dolaze u obzir, vise stete nego koristi. Ovo mi je 7. nedelja rotacija. Sto se tice bf, stvarno to ne znam da ocenim. Imam slauf sa strane mada sam ga imao i kad sam bio najmrsaviji. E da, vide mi se gornje 2 plocice. Ajde da lupim, izmedju 15 i 20%. U principu ne moram da povecavam nego me cisto interesuje a sada jos vise posle ovoga sto je Teror napisao.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.