TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:09:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Male korekcije ishrane  (Pročitano 3950 puta)
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2014, 07:36:45 pre podne »

Od ukpnog broja kalorija moras uneti 50% izUH,40% p,10%m.Moras praviti 500 cal dnevno deficit sto kroz ishranu sto kroz trening.
Okej, imacu to na umu, hvala. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Jul 05, 2014, 08:08:12 posle podne »

Od ukpnog broja kalorija moras uneti 50% izUH,40% p,10%m.Moras praviti 500 cal dnevno deficit sto kroz ishranu sto kroz trening.
Sačuvana
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2014, 09:33:23 posle podne »

Koliko ukupno unosis kalorija u toku dana (moliko p,uh,m)?Koliko ti iznosi bazalni metabolizam?Dorucak ima previse ugljenih hidrata,a nemas protein!
Ne znam, nikad nisam to racunala, nekako mi je to uvek bilo previse detaljisanje...
A za dorucak onda samo ovsene s ella mlekom? Jako cesto mi se desavalo da kad krenem bez ikakvog voca, na kraju poremetim metabolizam, osecam malaksalost, cak sam padala i u nesvest kad sam bila na proteinskoj dijeti.. A i samo ovsene me ne drze ni sat vremena sitom. Protein ne mogu da priustim i uz dorucak, uzmem jednom do dva puta nedeljno i uz dorucak (mleko, ovsene i whey)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2014, 08:11:00 posle podne »

Koliko ukupno unosis kalorija u toku dana (moliko p,uh,m)?Koliko ti iznosi bazalni metabolizam?Dorucak ima previse ugljenih hidrata,a nemas protein!
Sačuvana
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #4 poslato: Jul 04, 2014, 07:31:49 posle podne »

Kakve su ovo sojine šnicle koje računaš u meso? :D
Hah, ja ih volim a i nema uvek pileceg belog ili ribe :D a i koliko sam informisana, imaju sve proteine kao pravo meso i jako su zdrave, em ih obozavam :D
Sačuvana
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2014, 07:30:44 posle podne »

A kom cilju tezis? Ili samo zelis da odrzavas postignuto?
Tezim misicnoj definiciji
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2014, 07:17:35 posle podne »

A kom cilju tezis? Ili samo zelis da odrzavas postignuto?
Sačuvana
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2014, 04:41:03 posle podne »

Pozdrav :)
Imam 52kg, 166cm sam visoka, imam 18god i treniram dve godine sa kratkim prekidima i evo sada vec 7 meseci bez prekida. Mnogo sam se trudila da ishranu dovedem do savrsenstva i da se informisem sto vise ali uvek su dobrodosle korekcije, a verujem da bi i dalje trebale. Zanima me sta treba da povecam, sta da smanjim i kako da korigujem ishranu.

DORUCAK 08:30h Ovsene pahuljice 40gr+ella sir 150gr+ 100gr voca (ugl mala banana ili jedna nektarinica/mala jabuka/malo tresnjica itd.)

UZINA 11:30h 50gr badema/lesnika/kikirikija neslanog/indijskog oraha i instant kafa 2u1. Ponekad umesto ovog napravim neki proteinski kolac/sladoled

RUCAK 14:30h 120gr mesa (ugl. konzervirana tunjevina ili pilece belo, ponekad mrsava junetina) + 120gr barenog povrca + 60gr integralnog pirinca ili dve pirincane galete

UZINA 16:45h jedno celo jaje i jedno belance/ 2dl ella mleka, jogurta ili sira i 1 vocka/ ako sam za prvu uzinu jela proteinski kolac/sladoled (u kome ima zdravih masti  20gr, onda pojedem 30gr badema/kikirikija/lesnika/ind oraha (da li uz tih 30gr ubaciti i jednu vocku ili ne?)

VECERA 19:00h 120gr mesa (piletina/sojine snicle/1 celo jaje i dva belanca (ako mi to nije bila uzina)/ tunjevina ponekad (ako nije bila u rucku) + 120gr salate ili barenog povrca

TRENING 21:00-22:00h, pre treninga uzmem kasicicu dextroze za energiju a posle treninga popijem Whey protein s vodom i lezem da spavam oko 23h

Ovako je 6 dana u nedelji. Tri puta radim u teretani a tri puta cardio (kad kazem cardio, mislim na aerobik-step, kardio boks ili HIIT radim (obicno Insanity program)). Sedmi dan, tj u nedelju ne treniram i tad mi je cheatmeal day. Obroci su mi rasporedjeni po satnicama, dva su slana a dva slatka (po 150gr slatkog-podpitanje: Jel to ok, ili bi moglo jos? Bojim se da ne preteram a obooozavam slatko :D). U nedelju ne preterujem.
Tokom nedelje sam vrlo vrlo disciplinovana, odusevljena rezultatima i motivisana za dalji napredak :)

Unapred zahvalna
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.