TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:16:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin ili BCAA za ocuvanje misica?  (Pročitano 11734 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 21, 2014, 12:43:27 posle podne »

Tebra...teretana nije samo za masu...teretana je za sve!!!

Ne vidim sta je neprirodno u muskulaturi kod onih koji vezbaju redovno u teretani?

I u teretani mozes da postignes isto...e sad svakog privlaci nesto drugo...ako volis taj metod "treninga" na sipkama, pozdravljam...ali trening u teretani ce ti dati vise mogucnosti za postizanje zeljene mase i definicije...kao i oblika misica...na sipkama ne mozes bas sve "uglove" da pogodis?!

Mozes i kombinovati...rad u teretani i sa "sipkama"...topla preporuka!

Vidi , "jelo drzi telo"...dakle, visok unos proteinske hrane ti je neophodan i u periodu rada na masi i definiciji...ono sto varira su ugljeni hidrati...masti...
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #9 poslato: Jul 21, 2014, 12:18:15 posle podne »

Ali mi trenutno nije cilj povecanje misicne mas, vec da ostanem s toliko misica koliko imam ovog leta, pa od oktobra bih krenuo na masu. Na sipku sam presao jer razmisljam da ce mi dati prirodniji izgled tela i misica, manje vode i "bolje secenje". I tako do oktobra a od oktobra back to the gym.Da se razumemo ni ne zelim biti mnogo veliki, na ovu visinu mozda da postignem 85kg cistih misica za sl leto... Inace sam dobio oko 5-6kg misica u odnosu na proslu god.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jul 21, 2014, 12:08:25 posle podne »

Ajde ovako...kad mi neko kaze da skrcka u sebe 500 gr pileceg belog odjednom...ja mu kazem da je rasipnik ;D

Ubaci vise obroka sa kvalitetnim vrstama mesa(riba, piletina, konjsko, curetina), dakle od tih 500 gr mozes da napravis dva obroka, ubaci malo mleka i mlecnih proizvoda koji su odlicni izvori proteina( pavlaka je "premasna"),biraj proizvode sa manjim procentom mlecne masti( posto ides na cutting), belanca sto vise, mozes i po jedno zumance dnevno( ne preteruj sa zumacima, tu je "zli" holesterol, ali i neki korisni vitamini, a i ako imas neku predispoziciju za povecane vrednosti holesterola, hm...manje je bolje u ovom slucaju)...tunjevina ti je ok, oslic, skusa( naravno primereno materijalnom stanju)...dzabe da ti pisem o lososima i sve ostalo ako se nema para za to...ipak ne zivimo u diznilendu...

A jedan od faktora za gubitak mase je i nedostatak rada sa tezinama...dakle, pravac u teretanu...misic raste jedino kad je dobro "izmoren", pogodjen-ciljanim vezbama, odgovarajucim opterecenjem i dobro nahranjen!
« Poslednja izmena: Jul 21, 2014, 12:12:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jul 21, 2014, 11:56:58 pre podne »

Bolje te pare sto planiras za glutamin ulozi u ishranu i imaces bolje rezultate.. mada samo ^sipkama^ ne verujem da ces postici neke velike ciljeve, sipke su samo sipke ;)
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Jul 21, 2014, 11:51:52 pre podne »

183 cm, 83kg, uglavnom ujutro ovsene, ponekad u cajnu, omlet itd, cesto uzmem i kuvan pirinac/ krompir sat ipo-2 nakon tog prvog obroka pa posle 2h od toga idem na trening. Posle treninga uzimao sam whey al od skoro ne treniram u teretani vec samo "sipka" pa ne uzimam. Posle treninga oko4-500g belog, i uvece tuna/belanca kako kad.Mogao bih i vise da jedem al ne daju finansije ide i malo hleba i pavlaka uz to, jbg nikad se ne najedem... Mozda bas i uzmem whey i rokam 40gr posle treninga i 30gr uvece pred pavanje?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2014, 11:42:11 pre podne »

A kako se hranis?
Koliko obroka dnevno imas?
Koliko proteina unosis po kg?
Moj savet ce uvek biti whey protein, kao najbolji anti-katabolik! U whey-imas i glutamina i BCAA...e sad "cutting" koji ide bez bilo kakvog gubitka misicne mase...skoro nemoguce!

Inace, glutamin i BCAA se u uslovima smanjenog kalorijskog unosa(katabolizma) pretvaraju u glukozu( dekstrozu ), kao osnovnu "energetsku monetu" tvog tela!

Daleko od toga da potcenjujem moc suplemenata...ali oni su kao sto im i ime kaze suplementi...dodaci...dzabe glutamin i BCAA ako ne jedes pravilno i kvalitetno!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2014, 11:39:06 pre podne »

Jel znas koja je fora ? Sta posle secenja ;) Jer ti odradices to sto si naumio, sta ce se desiti posle ako si imao extremni cut ? jesi spreman i jel znas odrzavati formu zadovoljavajucom ? Jer ti nisi takmicar pa da tempiras formu za jedan dan, fora je imati formu cele godine zar ne ?
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2014, 11:26:50 pre podne »

Razmislajo sam se o kracem ciklusu secenja :D 10-15 dana intezivnog treninga i trcanja uz neki suplement koji bi mi zadrzao misice takvima kakvi su a pomogao malo da izgubim sto vise masti. Nemam mnogo visa, plocice se naziru bez stezanja misica a jasno kad stegnem... I uglavnom je to voda.. Mozda bih mogao sve to bez suplementa? Ima neka akcija 300gr glutamina za 1900 na pan sportu, pa sam mislio 30gr dnevno, tj 15gr u toku i 15gr posle treninga i tako 10 dana.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2014, 10:31:11 pre podne »

Nije glutamin dosta jeftiniji od bcaa, gde si to video ? Oba suplementa su dobra, i skupa ali mozda si i previse paranoican sa gubljenjem misica, jer misic ne moze tek tako da se izgubi, to sto gubis je voda i salo i onda kad ti se telo smanji i kad zaista vidis kako ti izgleda suv misic, zato se smoris :) Tako da svakako ces ti da se smanjis u svim delovima tela, jer na kraju  tek stomak se topi jer sa njega najteze naslage idu (verovatno si ih i talozio godinama ).. Sve u svemu ako ides neki extremni cut, glutamin ti je bolji izbor, s tim da unosis dovoljno proteina iz hrane i naravno da imas neki whey pa iz njega da se sintetisu bcaa u telu. Ali ako koristis glutamin mini doze ti nece zavrsiti posao, zato i on ispada dosta skup  jer se koristi izmedju 0.3-0.5 gr/ kg za optimum performanse,.. jer ako mislis da unosis samo 5 gr glutamina, unistice ga zeludacna kiselina a kamoli da ce stici tamo gde treba :D
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2014, 10:15:37 pre podne »

Dakle imam malo viska, 1 cm masti oko pupka, hocu da pocnem da trcim i plasim se da ne izgubim misice... Dakle potreban mi je suplement za ocuvanje misica, nista vise, sta je bolji izbor glutamin ( koji je dosta jeftiniji od BCAA) ili BCAA? Nema dalje polemike, ishrana je dobra.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.