TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396066 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 09, 2024, 02:01:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rame - Neresiva enigma  (Pročitano 11068 puta)
evandro10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2014, 09:46:17 pre podne »

Posle treninga rame me boli ovde, tacno gde se spajaju grudi i rame: https://www.dropbox.com/s/4uamj1va9m9xwf4/body-composition.jpg

Ruka iza glave boli pri pokretu kao na slici http://s3.amazonaws.com/readers/2010/07/01/seateddumbbellshoulderpress67157_1.jpg ali kada spustam, tad nesto preskoci, kvrcne, i zaboli, ali to je bas unutra, ne mogu nikako ni da objasnim ni da nacrtam.

Ruka iza ledja ne boli, ali malo vise zateze u odnosu na zdravu ruku.

Krckanje se javlja pri svakom pokretu guranja, kao sklek, bench press itd, leva ruka ide normalno, a u desnoj nesto krcne i uopste nemaju isti pokret dalje...

Moj najveci problem je sto ne mogu da vezbam pravilno, pri svakodnevnim aktivnostima nemam nikakve tegobe i bolove, ali ne mogu sa svojih 22god da se opredelim da zivim zivot kao deda :) :)

Istezanja sam radio ali ne preterano ozbiljno, uglavnom vezbu sa slike u trajanju od 10ak sekundi posle treninga http://www.leehayward.com/art_pics/stretch/chest_stretch.jpg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2014, 09:32:43 pre podne »

Da li radiš istezanja ramena na kraju treninga?
Da li si radio istezanja u periodu od prethodne 2 godine (povremeno, uopšte)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2014, 09:31:06 pre podne »

Kolega je radio artroskopiju najverovatnije sa sumnjom na SLAP leziju ramena, ali je nalaz bio uredan.
Nalaz magneta ne pokazuje nesto znacajno sto bi objasnjavalo tvoje probleme koje navodiš u trajanju od 2 god....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2014, 09:29:17 pre podne »

Navedi mi sve pokrete pri kojima boli...

Da li boli pri pokretu ruku iza glave?
Da li blli pri pokretu ruku iza ledja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2014, 09:27:33 pre podne »

Pozdrav Milane,
ako mozes okaciti sliku sa tacno obelezenim mestom bola ramena...
Možes i opisati u kom delu boli rame
Sačuvana
evandro10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2014, 12:59:58 posle podne »

Pozdrav Pedja! Vec skoro 2 godine vucem problem sa desnim ramenom, a resenja ni na vidiku... Pa da probam da objasnim svoju situaciju...

Imam 22 god, bavim se rekreativno tenisom, i idem u teretanu. U teretanu sam krenuo kad sam imao 19god, sve je islo super jedno godinu dana, naucio sam dosta stvari, napredovao lepo, tehnicki savrseno radio vezbe... I onda sam posle nekog vremena osetio da jednostavno ne mogu pravilno da izvedem bench press, izgubio sam totalno kontrolu u desnom grudnom misicu. Rame kao da mi propada, pogotovo u donjem delu pokreta, i desni lakat je mnogo blizi telu od levog koji stoji normalno... Kod kosog bencha je malo lakse, ali ni tu nije kako treba...E sada posto mene to nista nije boleo ja sam tako trenirao par meseci, pre nego sto sam otisao kod lekara na pregled...

Bio sam na Banjici, uradio rendgen, na njemu se nista nije videlo, ali je Dr nekako tokom pregleda zakljucio da mi je neka tetiva pukla i vec je bio spreman da me operise. Dr me je poslao na magnetnu, uradio sam je, medjutim on je onako to dosta povrsno pogledao i i dalje je bio za operaciju (artroskopiju). Posle malo razmisljanja odlucio sam da ga poslusam jer ko sam ja da se pravim pametan... Dosla je i artroskopija na red, medjutim posle operacije (oktobar 2013.) Dr kaze da je ovo savrseno zdravo rame, nije bilo potrebe da se bilo sta dira... Posle sam isao 6 nedelja na Banjicu na terapije, vise kao oporavak od artroskopije nego za resavanje mog problema. Naravno posle tih 6 nedelja situacija je bila ista kao i pre cele price sa bolnicom.

Evo vec godinu dana ne idem u teretanu. Mene rame ne boli pri svakodnevnim aktivnostima, samo jako puno krcka, i jednostavno oseca se da nije sve u redu... Sto se tice treninga najvise me boli posle propadanja, ali i njih kao i vecinu vezbi ne mogu da izvodim pravilno, ne mogu pogodim i levi i desni misic identicno. Desavalo mi se dok sam trenirao da posle treninga grudi sutradan dobijem upalu samo levog grudnog misica, a na desnom ne osecam nista. Cim pokusam neke vezbe tipa sklekove ili slicno odmah se javlja neka napetost u ramenu, blag i tup bol, cisto kao da hoce da me opomene da ne smem da treniram. Nemam nikakva ogranicenja u pokretu. Sto se tice bola pri odredjenim pokretima, i toga skoro nema, jedino kad uradim kao potisak za rame, bez tezina, samo rukom u prazno gore, onda mi preskoci kad spustam, i tad me zaboli.

Pre mesec dana sam isao kod Vlade kiroprakticara na pregled. On mi je nasao tetivu bicepsa, kaze upalila se, i stvarno jeste, to me je bolelo na njegov dodir. Medjutim plasim se da nije samo to.  Mazao sam neke stvari i sada idem vec nedelju dana kod njih na terapije, i vidim po njima da oni ocekuju da bi trebalo da bude pomaka, ali slabo to napreduje... I dalje kad uradim seriju sklekova javi se isti bol i neka napetost u ramenu.

Evo i slika izvestaja sa magnetne rezonance, radjena je skoro pre godinu dana ali je stanje ramena vrlo slicno.. Snimke nemam kod sebe, zadrzali su ih u bolnici, ali ako bude trebalo mogu da odem da im trazim, pa da Vam posaljem.. https://www.dropbox.com/s/lrejptuhpgpdwak/2013-08-27%2012.21.00.jpg

Slobodno me pitajte sta god, posto mi nije lako da objasnim sve ovo...


« Poslednja izmena: Jul 27, 2014, 06:00:36 posle podne od strane evandro10 » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.043 sekundi sa 13 upita.