TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:19:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc!  (Pročitano 5801 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2014, 10:43:42 pre podne »

Povecaj unos proteina, neka magicna brojka je 2gr po kg, vise manjih obroka u toku dana...5-6,ili 3 obroka i dve uzine...e sad za cistu misicnu masu su ti potrebni kvalitetni hidrati,osim ukoliko ne mislis na rad na "definiciji"...tj. po ovom tvom krajnje oskudnom jelovniku mi se cini da kopiras neku keto varijantu ili nam samo nisi naveo unos ugljenih hidrata? Ne manje od 150 gr ugljenih hidrata na dan...

tj. evo slikovitog primera

PRIMER ISHRANE ZA POVEĆANJE CISTE MISICNE MASE:

OBROK 1: Soljica ovsenih pahuljica+merica proteina(najbolje brzo-delujuci izolat),kompleks vitamina i minerala

OBROK 2: 8 belanaca,1zumance, integralni pirinac...

OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),pirinac,salata ili neko povrce, 30g badema(moze i lesnik,orah - ZDRAVE MASTI SU NEOPHODNE)

OBROK 4: 200 grama crvenog mesa( posna govedina,konjsko...) sa salatom,15ml maslinovog ulja sa jednim kuvanim krompirom(moze i pirinac)

OBROK 5: tunjevina,salata

OBROK 6: ella sir, 5 belanaca


Osnova za nabacivanje ciste misicne mase su opet ponavljam, 2-2.5g proteina po kilogramu, dok sa ugljenim hidratima moras da eksperimentises jer svako drugacije reaguje…2g-4g po kg bi trebalo da bude osnova, akcenat na kompleksne hidrate

Proteinski sejk je ovde da bi olaksao unos potrebne kolicine proteina i slobodno umesto njega moze uzeti "cvrst obrok"! Hrana je osnova svega, a suplemenatcija je kao sto samo ime kaze dodatak osnovi...


I jos jedna preporuka oko izbora hrane...namirnica:

Izvori proteina: pilece belo, riba, curetina, belance, proteinski prahovi, nemasno crveno meso.

Izvori hidrata: ovsene, zitarice, beli ili braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom).

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, brokoli, spanac,zelena salata.

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2014, 10:52:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2014, 07:05:19 pre podne »

Imam 19 godina, moja tezina je 84kg, visok sam 184cm, treniram 5 dana u nedelji (ponedeljak grudi i triceps, utorak ledja i biceps, sreda ramena i noge, pa cetvrtak grudi i triceps i petak ledja i biceps).. Hranim se tako sto za dorucak pojedem jednu tunjevinu ili kuvano jaje, rucam neko meso i veceram opet meso i popijem mleko... To bi bilo ukratko to..
Je l' ja jedini ne vidim skriveno pitanje ovde??
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2014, 02:30:44 pre podne »

Znaci ti si na keto ? Tesko da ces dobiti misice bez UH. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2014, 01:34:36 pre podne »

Imam 19 godina, moja tezina je 84kg, visok sam 184cm, treniram 5 dana u nedelji (ponedeljak grudi i triceps, utorak ledja i biceps, sreda ramena i noge, pa cetvrtak grudi i triceps i petak ledja i biceps).. Hranim se tako sto za dorucak pojedem jednu tunjevinu ili kuvano jaje, rucam neko meso i veceram opet meso i popijem mleko... To bi bilo ukratko to..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2014, 10:29:22 posle podne »

Ćao i Dobrodošao :)

Koliko si visok i težak? Koliko godina imaš?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2014, 08:59:24 posle podne »

Moras dati vise podataka o sebi,kako se trenutno hranis,kako treniras?
Sačuvana
Tomas035
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2014, 07:17:27 posle podne »

Pozdrav, treba mi pomoc oko ishrane za cistu misicnu masu, ako neko moze da mi napise sta treba da se jede, ili da mi napravi neki plan za nedelju dana.. Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.171 sekundi sa 18 upita.