TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:19:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi i hrana za oporavak  (Pročitano 8036 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Avgust 28, 2014, 12:30:44 pre podne »

Dobar izbor suplementacije...samo nemoj od nje očekivati nemoguće, jer je ishrana br.1 u svemu...dakle dodaci ishrani su samo dodaci...bar 2-3 puta nedeljno, ako imaš vremena bilo bi poželjno da kreneš i sa nekom aerobnom aktivnošću, tvoje srce a i venski sistem nogu će ti biti zahvalani... ;)
Sačuvana
nekotreci
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #28 poslato: Avgust 28, 2014, 12:22:02 pre podne »

Trenutno faza punjenja, creatin dymatize mono, whey je scitech professional. Ne pusim i trenutno treniram 4 puta nedeljno. Nisam skoro radio nista i ne izimam nikakve vit-min. Treninzi su mi uvek u teretani na spravama i tegovima nemam kardio buduci da sam na poslu po 10 sati na nogama
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 12:23:44 pre podne od strane nekotreci » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Avgust 27, 2014, 11:58:29 posle podne »

Inače, kreatin piješ samo posle treninga?

Faza punjenja odraĂ°ena, održavanje?...opet pitam koji whey koristis ( ime proizvoda, proizvoĂ°ač), koji kreatin?

Kakvi su ti treninzi? Koliko puta nedeljno treniraš? Aerobni trening?

Neki zdravstveni problem? Pušač? RaĂ°ena skoro neka lab. analiza?

Uzimaš li neke vitaminsko-mineralne suplemente?



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2014, 11:52:44 posle podne »

Jaja su cela,przena na jako malo ulja. Ako izbacim whey pre treninga da uzmem onda mericu ipo posle treninga, buduci da ponekad u ostatku dana ne unesem dovoljno proteina na poslu, jer nemam takav obrok tako da unesem dosta manje proteina od onoliko koliko bi trebalo. Tezak sam 83 sto znaci da treba da unesem oko 160 grama, a ja unesem na primer 90-100 grama. Ugljene hidrate i masti mi nije problem popunim Isto sta je najbolji obrok koji moze da zasiti kad se vratim sa posla u 3-4 ujutru. Probao sam onu ellu al mi se bas ne svidja, je l' ima neki nacin da poboljsam ukus?

Vidi moj savet, kuvana jaja, npr. na 5 belanaca 1 žumance...ali ok...nije neka enormna greška ni pržena...možeš i neki "omlet" da napraviš sa sirom (naravno potreban i adekvatan tiganj, što manje ulja), ali opet manje žumanaca...merica ipo whey je ok...

Inače, možeš i čim ustaneš - 1 banana, 1 merica whey, posle sat vremena - "čvrst obrok", i opet posle treninga 1 merica sa kreatinom, 30 gr dextroze...Cilj je da "ubrzo" posle ustajanja i neposredno nakon treninga imaš "brz dotok neophodnih amino kiselina"( tada ti najviše trebaju) u kombinaciji sa ne više od 30 grama prostih hidrata...

Vidi ja uz sve dodajem ljuti kečap, naravno minimalno( u 100 gr polimarkovog ljutog kečapa imaš oko 14 grama šećera), čisto da bih neke stvari učinio koliko-toliko jestivim...npr. ella plus belanca sa malo ljutog kečapa...jestivo  ;D

E sad...dok si na poslu koliko puta jedeš? 2 puta? Unosiš li za to vreme neke kvalitetane izvore ugljenih hidrata( kompleksni)? Pirinac, krompir? Ako nema ničega dostupog i neka pirinačana galeta( rice cake) neće škoditi...

Obrok kad doĂ°eš sa posla ti doĂ°e kao poslednji orbok pred spavanje? Opet savet ella plus belanca...potrudi se na bar 3 puta nedeljno imaš neki "riblji specijalitet" na jelovniku...
Sačuvana
nekotreci
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #25 poslato: Avgust 27, 2014, 11:12:39 posle podne »

Jaja su cela,przena na jako malo ulja. Ako izbacim whey pre treninga da uzmem onda mericu ipo posle treninga, buduci da ponekad u ostatku dana ne unesem dovoljno proteina na poslu, jer nemam takav obrok tako da unesem dosta manje proteina od onoliko koliko bi trebalo. Tezak sam 83 sto znaci da treba da unesem oko 160 grama, a ja unesem na primer 90-100 grama. Ugljene hidrate i masti mi nije problem popunim Isto sta je najbolji obrok koji moze da zasiti kad se vratim sa posla u 3-4 ujutru. Probao sam onu ellu al mi se bas ne svidja, je l' ima neki nacin da poboljsam ukus?
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2014, 11:17:03 posle podne od strane nekotreci » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 27, 2014, 07:50:17 posle podne »

Zanimalo me ako neko moze mozda da mi kaze koliko je ova ishrana dobra? Napomena da se jos prilagodjavam, i imam faktor posla gde ne mogu bas da jedem sta i kad hocu:

1 obrok: 4 jaja, mladi sir, integralni hleb, 20 grama badema/ 100 grama ovsenih sa niskomasnim mlekom i suvim grozdjem
2 obrok: obrok salata (zelena salata, paradajz, paprika, 100 grama belog mesa, maslinovo ulje, preliveno sa malo grckog jogurta)
3 obrok: 150 grama pileceg belog, kuvani krompir, salata / 20 grama whey-a
trening
posle treninga 5 grama creatina/20 grama whey-a/20 grama badema
4 obrok: integralne testenine sa ribom/pilecim belim i sosom od paradajza
5 obrok: na poslu je tako da nije do mene, gledam da unesem sto zdravije namirnice
6 obrok: takodje na poslu, uglavnom se sastoji od 150-200 grama bifteka ili pileceg belog, uglavnom to je to manje vise

Ako nije dobro nesto, zanimalo bi me sta i kako da ispravim


Ajmo po obrocima...

Obrok 1...hm da izvor kazeina( mlecnog proteina) je bolje ostaviti za vece...ali ok, nije smak sveta da ostane i ovako...previse hidrata unosis... ovsene plus integralni hleb plus suvo grozdje...dosta su samo ovsene...koliko zumanaca jedes dnevno? Ovo 4 jaja se odnosi na cela jaja, kuvana? Koliko mladog sira uzmes?

Obrok 2 je ok...

Obrok 3 pilece belo i whey zajedno - nepotrebno, whey ti pre treninga ne treba(krompir je ok uz pilece belo)...whey cuvaj samo za posle treninga - moj savet jedna banana( ili 30 gr dextroze) i merica whey( koji whey koristis?) neposredno posle treninga, sacekaj bar sat vremena pa pilece belo...e sad..kreatin i bademi no no...dakle, whey plus dextroza plus creatine je ok...bademe ubaci uz obrok koji ide posle whey-a

Obrok 4 je ok...mada umesto integralne testenine bih pre ubacio 100 gr pirinca

Obrok 5, ok potrudi se da bude sto kvalitetnije...

Obrok 6 je ok...mada sad moze i kombinacija (sir i belanca, obrok pred spavanje, hranice tvoje misice tokom noci)

Nadam se nisam bio previse konfuzan..sve sto treba pojasnicemo... :D

Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #23 poslato: Avgust 27, 2014, 05:58:00 posle podne »

Bolje je da taj mladi sir uneses pre spavanja,zbog kazeina...  :D
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
nekotreci
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #22 poslato: Avgust 27, 2014, 02:55:41 posle podne »

Zanimalo me ako neko moze mozda da mi kaze koliko je ova ishrana dobra? Napomena da se jos prilagodjavam, i imam faktor posla gde ne mogu bas da jedem sta i kad hocu:

1 obrok: 4 jaja, mladi sir, integralni hleb, 20 grama badema/ 100 grama ovsenih sa niskomasnim mlekom i suvim grozdjem
2 obrok: obrok salata (zelena salata, paradajz, paprika, 100 grama belog mesa, maslinovo ulje, preliveno sa malo grckog jogurta)
3 obrok: 150 grama pileceg belog, kuvani krompir, salata / 20 grama whey-a
trening
posle treninga 5 grama creatina/20 grama whey-a/20 grama badema
4 obrok: integralne testenine sa ribom/pilecim belim i sosom od paradajza
5 obrok: na poslu je tako da nije do mene, gledam da unesem sto zdravije namirnice
6 obrok: takodje na poslu, uglavnom se sastoji od 150-200 grama bifteka ili pileceg belog, uglavnom to je to manje vise

Ako nije dobro nesto, zanimalo bi me sta i kako da ispravim
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Avgust 26, 2014, 12:11:04 posle podne »

Ja sam taj tiganj uzeo samo za sebe, i na kap ulja 200g mesa super bude, ne lepi se nista, ali tiganj je bio skuplji, cini mi se preko 3 hiljade, ni ne secam se sad tacno cene

isto, uzeh neke keramičke u Idei, fenomenalni, ništa se ne lepi... samo kap ulja dovoljno.... 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Avgust 25, 2014, 10:17:53 posle podne »


Ovo su grami proteina koje apsorbuje u sat vremena odrasli muskarac( tezine 70 kg):

Sirova jaja cela, 1.3
Kuvano jaje, 2.8
Proteini graska, 3.4
Proteini iz mleka, 3.5
Izolat sojinih proteina, 3.9
Aminokiseline, 4.3
Izolat kazeina, 6.1
Izolat surutke, 8-10

Prijatno! ;D

I ja sam ranije vidjao ove podatke ali nikad izvor. Da li imas link tog papira ili godinu i autore?

Bilsborough S, Mann N. A review of issues of dietary protein intake in humans. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2006 Apr;16(2):129-52.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #19 poslato: Avgust 25, 2014, 09:59:48 posle podne »

Ja sam taj tiganj uzeo samo za sebe, i na kap ulja 200g mesa super bude, ne lepi se nista, ali tiganj je bio skuplji, cini mi se preko 3 hiljade, ni ne secam se sad tacno cene
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2014, 09:44:03 posle podne »

Hladno cedjena ulja zagrevanjem postaju i toksicna.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2014, 09:42:44 posle podne »

Od svih vrsta ulja maslinovo( nerafinisano) ima najmanju verovatnoću za nastanak trans masti pri izlaganju povišenim temperaturama...

Baš tako...dobar tiganj rešava sve...ipak i vrsta samog posuĂ°a( materijal izrade) ima uticaja... ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2014, 03:09:54 posle podne »

maslinovo ulje gubi svoju vrednost termičkom obradom, najbolje je koristiti ga kao preliv za salate...

ja koristim obično, najjeftinije maslinovo kada pečem nešto na njemu, jer volim ukus maslinovog i samo zbog toga... ali jako malo stavim.

Mislim da par kapi ulja, običnog suncokretovog, neće biti strašno...  investirati u neki dobar keramički tiganj i bukvalno kap ulja je dovoljna da se ništa ne zalepi ;)
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2014, 02:42:34 posle podne »

Ja belo na nekom dobrom tiganju pecem, i to bukvalno na kap maslinovog ulja, skupi pare pa kupi maslinovo i koristi samo ti, tako ja radim
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.248 sekundi sa 18 upita.