TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:24:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Anketa
Pitanje: Pitanja oko suplementacije
3 - 0 (0%)
2 - 0 (0%)
1 - 0 (0%)
45 - 0 (0%)
5 - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja oko suplementacije  (Pročitano 2361 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Septembar 03, 2014, 10:13:50 posle podne »

Možeš li da nam napišeš svoj dnevni meni? Onako po obrocima...

Sa 15 godina se tvoje telo još uvek razvija...obezbedi mu dovoljno kvalitetne i raznovrsne ishrane, dakle dovoljno makro i mikronutrijenasa...proteina visoke biološke vrednosti, složenih ugljenih hidrata, zdravih masti...voća, povrća...vitamina i minerala...
Zdrave životne navike( bez cigareta, alkohola, preterivanja u "junk" food specijalitetima), dovoljno tečnosti - vode( 2,5 do 4l na dan, u skladu sa potrebama i težinom treninga, kao i vremenskim uslovima), dovoljno sna( bar 8 sati tokom noći)...više manjih obroka u toku dana...

Sada praviš "ram svom telu"...iskoristi to na najbolji mogući način...

Predlog po pitanju izbora namirnica...

Izvori proteina: pileće belo, riba, ćuretina, belance, nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa manjim procentom mlečne masti

Izvori hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice, beli i braon( "integralni")pirinač, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom), palenta...

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanać,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Septembar 03, 2014, 08:16:56 posle podne »

Bavio sam se i dalje se bavim dziu dzicom ali krecem tek u oktobru zbog skole,pa sam mislio da dok ne krenem na dziu dzicu da ubacim kardio :) a ono nisam dobro rekao za gejner...,pa zeleo bih da povecam misicnu masu,i da budem "vise" masa nego definicija,ali znam da kada bih uzeo gejner povecala bi mi se i telesna tezina,a ipak mislim da je moja kilaza za visinu ok...:) a sto se tice navika,pa izbacio sam slatko tipa torte,kolace,kupovne slatkise itd,izbacio sam grisine,kao i gazirane i negazirane sokove,UH uzimam iz pirinca,crnog hleba,zitarica....najvise od proteinske hrane jedem jaja,ali sad ubacujem i belo meso,pored jaja jedem i mlecne proizvode i meso koje se najcesce nalazi u svakom rucku :)
Da bi dobio misicnu masu potrebno je da radis trening hipertrofije i trening snage i minimum da imas 3 treninga nedeljno.Ako zelis da radis kardio kojim ces podici kondiciju ,onda intezitet tog treninga treba da je 85% od maksimalnog srcanog ritma u trajanju do 30 minuta.
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #9 poslato: Septembar 03, 2014, 06:51:34 posle podne »

To je odlican pocetak,i ako ti ishrana kompletno bude dobra mozda cak i gejner nece biti potreban, vec neki protein,tako nesto  :D
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
n143
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2014, 06:46:07 posle podne »

Bavio sam se i dalje se bavim dziu dzicom ali krecem tek u oktobru zbog skole,pa sam mislio da dok ne krenem na dziu dzicu da ubacim kardio :) a ono nisam dobro rekao za gejner...,pa zeleo bih da povecam misicnu masu,i da budem "vise" masa nego definicija,ali znam da kada bih uzeo gejner povecala bi mi se i telesna tezina,a ipak mislim da je moja kilaza za visinu ok...:) a sto se tice navika,pa izbacio sam slatko tipa torte,kolace,kupovne slatkise itd,izbacio sam grisine,kao i gazirane i negazirane sokove,UH uzimam iz pirinca,crnog hleba,zitarica....najvise od proteinske hrane jedem jaja,ali sad ubacujem i belo meso,pored jaja jedem i mlecne proizvode i meso koje se najcesce nalazi u svakom rucku :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2014, 06:15:44 posle podne »

Pa jos sam "mali",imam 15 godina,sad trenutno ne koristim suplementaciju jer nisam pri finansijskim mogucnostima,ali sam skupio novac pre svega za ishranu i sad za suplementaciju,pa nameravam ozbiljnije da se pozabavim :) ranije sam koristio samo whey protein i nista drugo,visok sam oko 184 i imam oko 68,69 kila,sad trenutno imam samo 1 trening u teretani,ali nameravam i da rano ujutro pre skole ubacim i kardio trening,mada onda mi ne bi trebao gejner nikakav...:)

Mislim da suplementacija još malo može da sačeka...   Da li si se bavio nekim sportom do sada?  Imaš li apetit, šta su ti inače navike po pitanju ishrane? 

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2014, 05:11:43 posle podne »

Čekaj, ti hoćeš da povećaš telesnu težinu ili šta? Kako to misliš da ti gejner ne treba ako ubaciš kardio?

U svakom slučaju, dobro razmišljaš kada je reč o rasporeĂ°ivanju novca - najpre priušti kvalitetnu hranu, pa onda razmišljaj o suplementima. :)
Sačuvana
n143
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2014, 02:19:00 posle podne »

Pa jos sam "mali",imam 15 godina,sad trenutno ne koristim suplementaciju jer nisam pri finansijskim mogucnostima,ali sam skupio novac pre svega za ishranu i sad za suplementaciju,pa nameravam ozbiljnije da se pozabavim :) ranije sam koristio samo whey protein i nista drugo,visok sam oko 184 i imam oko 68,69 kila,sad trenutno imam samo 1 trening u teretani,ali nameravam i da rano ujutro pre skole ubacim i kardio trening,mada onda mi ne bi trebao gejner nikakav...:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2014, 10:59:38 posle podne »

da li bi gejner mogao da se pije pre ili u toku treninga? da li bi to usporilo apsorbciju proteina?

Pretpostavljam da misliš na uzimanje gejnera uz obrok? Osnovno pravilo dobre apsorpcije proteina , tj. prvenstveno dobrog varenja je jedan izvor proteina, jedan obrok...

Poslušaj Monikin savet...moja preporuka samo posle treninga...

I ne zaboravi, gejner ti neće nadoknaditi kalorije koje hranom nisi uneo...dakle, ako napredak prikazujemo procentualno, 30% je treninng, 65% je ishrana, 5% suplementacija...

Nijedan suplement ne može zameniti korekciju ishrane, bilo da radiš "na masi" ili "definiciji"...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2014, 05:53:16 posle podne »

Šta tačno da uspori apsorpciju? Da uspori u odnosu na koji termin uzimanja gejnera?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2014, 04:33:11 posle podne »

Gejner služi pre svega da bi se povećao dnevni "kalorijski budžet"  i treba na gejner gledati kao na hranu, kao dodatni obrok.   U toku treninga nema smisla opterećivati stomak, pre treninga je dovoljan kvalitetan obrok, a nije ni poželjno konzumirati gejner pre treninga jer  obično sadrže veoma veliku količinu šećera.

Reci nam nešto više o sebi, tvojim ciljevima i suplementaciji koju koristiš? 
Sačuvana
n143
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2014, 04:29:57 posle podne »

da li bi gejner mogao da se pije pre ili u toku treninga? da li bi to usporilo apsorbciju proteina?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.309 sekundi sa 20 upita.