TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 02:49:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kuk  (Pročitano 1028 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2014, 01:17:10 posle podne »

bump

doktore ispašće mi kuk a nema online dijagnoze  :D jel imaš kakvu ideju šta bi trebalo da radim?

zz
(u gužvi sam ovih dana, procitao sam na blic, ali moram da izdvojim vremena da poglsdam detaljnije...), msm da ću stići do večeras...
Pozz
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2014, 10:32:48 pre podne »

bump

doktore ispašće mi kuk a nema online dijagnoze  :D jel imaš kakvu ideju šta bi trebalo da radim?

zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


kuk
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2014, 08:17:40 pre podne »

Ništa bez doktorove online ordinacije u ovom sportu  :D

Evo me drugi put u 2-3 godine, kad posmilim za šta sam se javio prvi put, skontam da kako vreme prolazi u powerlifting sportu čovek sve manje obraća pažnju na manje bolove i zatezanja, jer je to deo svakodnevice. Danas se najviše zabrinem ako bap ništa ne zateže na treningu  ;D

Elem, ovaj put se javljam sa malo ozbiljnijom povredom. Dakle, u pitanju je kuk. Simptomi su sledeći:

- dosta jak bol u desnom kuku pri silaženju niz stepenice, ili penjanju uz stepenice.
- teško ulazim-izlazim iz kola
- pre neki dan sam ležeći nekoliko minuta na strani/leĂ°ima skontao da mi je desni kvadriceps potpuno utrnuo. Kad sam promenio položaj kuka, imao sam onaj ''burning sensation'', krv se valjda počela vraćati u mišić
- posle istezanja i pregibanja na foam roller-u bude mi mnooooogo lakše, ali kasnije se bol opet javi. Na neki način imam manji bol kad istežem piriformis. Bol lociram u tom delu ispod i iznad velikog trohantera, kad prelazim foam rollerom preko.. 
- bol je više sa prednje strane, ne ide na gluteus
- boli na dodir tik ispod femura, odnosno trohantera sa spoljne strane, i možda 2-3 cm ispod niz butinu, ne dalje
- bol je dosta jak u predelu pokreta kada idem u čučanj dole, na pola puta, kada kolena krenu napred. Posle 3-4 serije zagrevanja bol prestane skoro u potpunosti. Ali pre neki dan se 5-6 sati posle treninga i sledeće jutro javio tako snažno da sam morao malo da ćopam na desnu da ne boli...

Nisam imao nikakve padove ili jače čučnjeve u poslednje vreme. Sve je to bilo na nekih 60-70% od maxa. Uglavnom, sad sam već u fazi zakazivanja pregleda, nekog snimanja i malo ozbiljnijeg pristupa. Malo sam počeo da kopam po guglu, ali bože sačuvaj šta sve može biti, čovek najbolje da se sahrani odmah kad vidi te online samodijagnoze i varijante... priznajem, nije da nisam svašta pomislio  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.