TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:47:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Evo i ovde  (Pročitano 11515 puta)
mangas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #18 poslato: Septembar 20, 2014, 05:32:45 pre podne »

uh ovaj sajt je bas profi..moraću malo duže da se igram s njim..
C vitamin ništa frka..
manjavam se ja ljudi toga svega zaista  ali nije slatko jer oko mene samo to i jeste..Upravo to i radim što mi predlažeš, odgledao sam u zadnje vreme masu filmova,  nisam se dao na neku knjigu jer treba učiti, šetam psa  dajem mu malo više pažnje i tako to... nije frka da proĂ°e dan, frka je da se zaspi,  u suštini  budan sam 30h pa odspavam 10,  uvek sam bio takav kreten da ne znam za krevet dok mi se baterije skroz ne iscrpe, mada često i umislim da ne mogu da spavam i onda uhvati nervpze  dal  što stvarno dal što sam znam da umišljam..posledice su iste..ustajem iz kreveta i palim cigaru...
Što se savetovališta tiče malo mesto tebra ...
Šta kažeš sošl smoker, baš to sam hteo da ti kažem... skoro sam čuo... pušač i kad prestane da puši pa 50 god posle i dalje je pušač. I tada zna da bi mu nakon jela cigara fino legla...Taj tabex će mi umanjiti želju  za cigarama ? Probao sam neke žvake nikotinske, odlične , osuše ustao kao pola pakle..
kako tebra to s zyban-om,  koji lekar specijalista, ne znam ja to ništa :) ?
Al ja sam sad pogubljen kao u nekom raskoraku evo za dva dana opet par dana neću spavati kući.. i sada kada sam ovde nije lako hraniÂť se po programu jer ne kuvam ne spremam, idem na ručak kod mojih, a  za ručak ima ono što se baba i mama tj dve porodice dogovore...ne mogu da ih ubedim ni lepši hleba da kupuju a kamoli crni,  ja sam da kupujem više bi ga dvaput baco nego jeo.Kada bi sve to moglo da se prosÂť kupi.. ali ne... ovde nema nikakve menze, kantine,... šta s ribom da radim gotovo je nikad van konzerve i ne jedem.. da sam u većem gradu pa da odem u prodavnicu i prosto kupim svaki ručak već spremljen...ovde toga nema. Mnogo će mi  mislim lakše biti kad se preselim jer ću skroz sam odlučivati o ishrani a izbor veći,  nova sredina, novi ljudi a manje ljudi, manje navika.. Problem s holesterolom nemam, mada ne znam ni kako se manifestuje... presno ok, jedva čekam da sam idem po pijacama i zanosim se time. Imaš li možda  neku domaću verziju- šemicu ovog sajta ?   prženje na ulju ok, a na masti , moja baba sve na mast :D ?
Izvini što sada ovako pobacano postavljam pitanja, preko tableta sam, pa nije lako ureĂ°ivati, čim sednem za komp menjam...Pozdrav, hvala ti puno !

Mighty Mo treba li mi taj energizer sada ili tek kada krenem s treningom?
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2014, 05:38:02 pre podne od strane mangas » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2014, 10:41:12 pre podne »

Sto se tice lab. analiza, dobro je...s obzirom na dole navedeni nacin ishrane-citaj-neredovnu ishranu...rezultati su zadovoljavajuci...tj. sve u granicama "normale"...

Samo nastavi sa kaspulama"ribljeg ulja"...ubaci i vitamin C uz bevipleks...

Mani se dzidze i bromazepama...nauci da se opsutis na drugi nacin, okruzi se pozitivnom atmosferom,tj. osobama...nadji neki modus svog unutrasnjeg mira...imas li neki hobi? Citas li? Filmofil? Ima toliko nacina da "pobegnes" od svakodnevne jurnjave, stresa i na drugi, zdraviji nacin...kreni u teretanu...pokreni se...

Nekada nije resenje pobeci od problema, vec se suociti sa svojim strahovima, konfliktima...i krenuti napred..."nije vazno koliko udaraca zadas protivniku, vec koliko mozes da ih izdrzis i ostanes na nogama"...

I nikako alkohol i "zepam-family" pa jos "smesne cigarete"...mnogo gadnih interakcija...moj savet, ne znam da li u tvom mestu postoje savetlovalista po tom pitanju...obrati se strucnom licu za pomoc...i ne shvati ovo kao neko ismevanje ili osudu, svi imamo teske trenutke u zivotu, ali moramo naci pravi nacin da se izborimo sa njima...nije sramota zatraziti pomoc...

Sto se tice obroka...tj. ovog plana ishrane, izbaci plazmu, hleb...zameni ih kvalitetnim namirnicama...

Tabex probaj...i sam imam problema sa ovom gadnom navikom...kako kazu "social smoker"...tabex mi je dosta pomogao...ali opet snaga volje resava sve...

Sto se tice  Zyban-a, po preporuci lekara specijaliste...

Preporuka po pitanju namirnica...s obzirom da ne treniras 0,8-1 gr proteina po kg ce ti biti dovoljno...hidrati 2-3 gr po kg...i naravno zdrave masti...3 obroka i 2 uzine...ili 5-6 manjih obroka...( da opet ponovimo neke stvari)

Izvori proteina visoke biološke vrednosti( najbolji za povećanje čiste mišićne mase): pileće belo, riba( naglasak na svežu ribu...oslić, skuša, pastrmka, losos...konzervirane varijante najviše dva puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 žumanca dnevno, ako nemaš problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti ( ella sir, megle sir sa 0% mlečne masti, jogurt)

Izvori složenih ugljenih hidrata: ovsene pahuljice, žitarice( heljda. ječam, raž...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom).

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).- AKCENAT NA PRESNO SA ŠTO MANJE TERMIČKE OBRADE...to fali u tvom oskudnom i jednoličnom programu ishrane...

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...banana( ograničeno)

Inace, bez przenja na ulju kao nacina pripreme hrane, ok je kuvano, bareno, gril( el.pekac)...

Koristan sajt sa detaljnim informacijama o svim namirnicama...http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2014, 12:23:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mangas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #16 poslato: Septembar 19, 2014, 05:44:30 pre podne »

https://imageshack.com/i/eyCyp5P4j

to je ta stara mapa ishrane, sta kazete na nju  ? Za sada  mogu da kazem da sam samo to doveo u  red. Imam 3 obroka svaki dan, ne dozvoljavam da me stomak "zove", ali nije ni da jedem po programu. Gutam ove kapsule ribljeg ulja dok se ne potrose, i kupio sam pojaseve zbog krive kicme, kao i beviplex, eto nesto, nije da je nista :) Uradim i po 20 sklekova  i20 izbacaja benca dnevno  i tako to.

Slavisa, sto se cigara tice, da ih ostavim nekako nisam ni pomisljao, a sada treba da ih skroz zabatalim. Znaci treba da odem i kupim Tabex i probam.
Taj bupropinon mi deluje ozbiljnije, nadam se da nije ono sto koriste narkomani, mogao bi mi zameniti dzidzu i bromazepame?Nekako to odvikavanje od pusenja  ne bi ni da probam.

Sto se bromazepama tice, popio sam ga negde 12 sati pre analiza. Ne pijem ga stalno, nego da "oladim glavu". A pre sam stalno ladio glavu, celodnevno, odkad oci otvorim s pivom i ... i tako ceo dan, a ako ne mogu da zaspim prosto bih smotao jedan ogroman  i gotovo, a mozda ni tad... :).. Plus sada imam jaku nervozu, strah takoreci, ostala mi je neka situacija neresena.  I tako de znam sta jos da kazem....
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2014, 05:56:05 pre podne od strane mangas » Sačuvana
mangas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2014, 05:15:13 pre podne »

 Nikako mi ne uspeva da prikaze sliku ovde, pa moze valjda ovako.... evo prvo slika analiza
https://imageshack.com/i/idyuC5URj
https://imageshack.com/i/p8nQOrHTj
https://imageshack.com/i/idKOK3Emj
https://imageshack.com/i/pcaaaR54j
https://imageshack.com/i/id3UmrOBj
https://imageshack.com/i/p5WmuUD7j

Mozete li ih videti i ako vidite sta kazete ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Septembar 16, 2014, 08:02:02 pre podne »

našao sam taj stari program osane i uraĂ°ene su analize, kaže keva jake ko u konja :D  samo bubrezi malo zbog mesa i vode... kako da postavim slike  programa i analize ? Sada  kratko upadam samo , u zadnjih 5 dana 4 nisam spavao kući.. sutra vam se javljam opširno

Klikneš na "reply" i tu imaš opciju za upload slika (do odreĂ°ene veličine), a ako ne uspe možeš i preko nekog sajta, tipa imageshack.... 
Sačuvana
mangas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #13 poslato: Septembar 16, 2014, 02:11:23 pre podne »

našao sam taj stari program osane i uraĂ°ene su analize, kaže keva jake ko u konja :D  samo bubrezi malo zbog mesa i vode... kako da postavim slike  programa i analize ? Sada  kratko upadam samo , u zadnjih 5 dana 4 nisam spavao kući.. sutra vam se javljam opširno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Septembar 10, 2014, 03:25:50 posle podne »


Mighty Mo  imam omega3 essential,fatty acid EPA  & DHA.. proizvoĂ°ač natural wealth.. Jesu li ok ?  Da li da ih već koristim ili tek kad krenem s treningom ? Pomaže li onaj beviplex s apetitom? Gde mogu kupiti natrol energizer u Beogradu ?

.

Ok je ta omega.  Mi smo uvoznici za jednu odličnu firmu koja je i povoljnija sa cenama - Natrol.  Lično koristim mnogo natrolovih proizvoda i potvrĂ°ujem da su odlični :)
B kompleks otvara apetit.
Energizer možeš kupiti u bilo kojoj prodavnici Pansporta, a možeš i naručiti telefonom i preko intereneta.

U svakom slučaju, ovo je link sa svim PS prodavnicama:
http://www.pansport.rs/pansport-prodavnica/
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Septembar 10, 2014, 11:24:53 pre podne »

Kad se "skidas sa nikotina"...skidas se odmah i do kraja, nema smanjivanja, nema onoga, danas hocu, sutra necu...ODMAH I TRAJNO! SNAGA VOLJE za zdravim zivotom!  ;)

Kao prvo povecaces efikasnost svog respiratornog sistema, tvoje srce ce ti biti zahvalno, krvni sudovi( nikotin je mocan vazokonstriktor,skuplja krvne sudove, pa se mogu javiti ozbiljni problemi sa cirkulacijom)...kao pomoc u odvikavanju preporucujem "Tabex" tablete...cytizin aktivna supstanca, je zapravo "benigna zamena" za nikotin, tako da ce apstinencijalna kriza biti "slabija" po intenzitetu...

Eventualno je tu i Zyban( bupropion), prvobitno se koristio kao antidepresiv...sada ga koriste u protokolima za odvikavanje od pusenja...( ministarstvo zdravlja ima i neke regionalne centre za odvikavanje od pusenja, moze te uputiti tvoj izabrani lekar)

A i nikotin je "simpatikomimetik"...dovodi do naglog oslobadjanja adrenalina i noraderenalina...sto moze biti i jedan oa glavnih uzroka gubitka apetita...

Elektronske...jos vece zlo...dakle...totalno odvikavanje...bez "elektronskih surogata"!

Mani se bromazepama...tj. ako ga duze pijes postepeno smanji dozu...pa onda totalni prekid...neka indikacija zbog koje ga pijes ili onako za za lakse uspavljivanje, nesanica...nervoza?
Inace i sam nikotin zbog prirode svog dejstva moze pogorsati stanje kod povecanje nervoze,nesanice i sl., jos jedan razlog vise da se NIKOTINU KAZE ODLUCNO NE!

Bromazepam te moze malo "usporiti"...popio si ga pre ekg "analize"? Ako je razmak bio duzi od 8 sati od uzimanja nece imati neke drasticne efekte...

Javi kakvi su rezultati...



« Poslednja izmena: Septembar 10, 2014, 11:28:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mangas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #10 poslato: Septembar 10, 2014, 01:03:01 pre podne »

Evo da vam se javim da ne mislite da ne radim ništa...SviĂ°a mi se što  mi radi ta savest, možda i uspe..:)

Slaviša prijatelju nemoj molim te i cigare da mi braniš,  to me jedino utaloži, a kažem nema koji porok nema... Prevelike bi to promene bile, moji me već bledo gledaju,   čitaju i oni meĂ°u redovima kao i ti  da nešto nije uredu. Još mi uvek igraju mišići od stresa,  ovo što sam batalio mi pravi paranoju, gde sad da prestanem  i da pušim. Ne mogu baš sve preko noći... Nek bude ono    prva jutarnja, posle jela i to ?  Šta misliš o onim elektronskim ???

Inače ujutru već idem na analize urina, krvi, i ekg srca mada ne znam da li bi ovaj jedan bromazepam od 3 mogao na to da utiče. Rezultate javljam neki dan.

Da vam se pohvalim i da jedem mnogo više,i  kad sam sit, a ne  kao pre već gladan popušim jednu pa me mrzi da odem da kupim pa 6 sati gladujem i onda mi bude lakše da zavijem još jednu i zaspim nego  da se spustim 300m.

proveo sam i pola dana tražeći po fijokama i de već neki stari program ishrane al ne nadjoh.  To su mi neki "ciljići" raščlanjeni kako mi je Nikola  lepo savetovao jer meni čitav život najveći problem i jeste motivacija. Nije mi sada vreme  za sklanjanje novca ili neki striktan program jer evo sutra idem na 3 dana iz grada, pa ću posle imati obaveze oko  prijema, upisa, preseljenja..Sada nekako "pripremam teren" a tamo će mi uz kompletnu promenu sredine i ovih mesec pripreme valjda sve to lakše doći. Ja ljudi ne krećem samo da treniram nego    menjam komplet život. Moraću da sednem i sastavim spisak jela.. doručak  ručak itd.. takoĂ°e  idem uskoro s porodicom u mesečnu nabavku,(kad oni odluče) tako da biće svega..

Mighty Mo  imam omega3 essential,fatty acid EPA  & DHA.. proizvoĂ°ač natural wealth.. Jesu li ok ?  Da li da ih već koristim ili tek kad krenem s treningom ? Pomaže li onaj beviplex s apetitom? Gde mogu kupiti natrol energizer u Beogradu ?

i tako ljudi... hvala

« Poslednja izmena: Septembar 10, 2014, 01:05:21 pre podne od strane mangas » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2014, 12:01:55 posle podne »

mangas,

omega-3 kapusle i vitaminsko mineralni kompleks nisu jedno te isto,

Omega-3 kapsule ribljeg ulja sadrze iskljucivo esencijalne masne kiseline omega-3, male gel kapsule su u pitanju.  Jedna kapsula, uglavnom, sadrzi 1 g ribljeg ulja.  Koje imas omega-3?    Sa njima gotovo da ne mozes preterati, 2 g je neka prosecna dnevna doza, uzimaj je bez obzira treniras li ili ne.

Sto se tice kompleksa vitamina i minerala predlazem ti Natrol Energizer, 23 vitamina i minerala sadrzi, plus antioksidante biljne za imunitet.  Nije prejaka doza, taman za svaki dan.

Mozes ih uzimati uz dorucak, na primer, da stvoris naviku, ili sa bilo kojim obrokom u toku dana....
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2014, 06:16:13 pre podne »

Vecu tezinu imaju reci napisane na papir od misli koje drzis u glavi. Zato je bitno da ih preneses i da ih svakodnevno vidis. Pored kompa, kreveta, izlaznih vrata.. Ne moras ti da ih podelis ovde ali sam siguran da ces sam identifikovati probleme. Daj im vremenski rok i radi na jednom  do dva istovremeno. Nemoj da pokusavas vise.

Imam druga koju ima teglu sa napisom za steroide. Svaki dan odvaja novac od raznoraznih gluposti. Ne bi bilo lose da i ti isto uradis i da vidis koliko novca odlazi nepotrebno, a s tim novcem nagradi sebe posle ostvarivanja oni malih ciljeva.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2014, 12:13:57 pre podne »

Svi mi imamo teške trenutke u životu...posrnuća, padove...ali najveći greh prema samom sebi je ne ustati i ne boriti se...

Bitno je da prelomiš u sebi...ja ti sigurno neću zameriti što otvoreno pričaš o sebi i svojim navikama...nisam ovde da ti sudim, osuĂ°ujem, presuĂ°ujem, već da ti pomognem koliko mogu...na to me obavezuje i položena "Hipokratova zakletva" i ljudskost...a mislim da ovaj stav dele i ostali članovi "Pansport foruma"...



Kao prvo batali te cigarete...gušiš sebe na svim nivoima...i svakoj svojoj ćeliji uskraćuješ dovoljno kiseonika...da li si znao da se ugljen-monoksid iz duvanskog dima 10 puta jače vezuje za hemogobin od kiseonika??? A kako to tek utiče na fizičku "spremnost"...ehhh... :(
...a da ne pričamo o kancerogenosti nekih sastojaka duvanskog dima i sl. i "seriji" ozbiljnih oboljenja koja se povezuju sa upotrebom duvana...

Normalizuj svoj bioritam...u tvom je interesu...dakle, noć je za san...u toku dana može i jedna dremka od oko sat vremena da se "napune" baterije...

Uradi što pre jednu lab "pretragu" krvi i urina...tako ćemo proceniti i tvoje stanje i spremnost za odreĂ°eni nivo fizičke aktivnosti...

Elem...mala preporuka oko izbora namirnica...

Izvori proteina, dakle proteini visoke biološke vrednosti kao gradivne materije za sva tvoja tkiva, a naraočito mišiće: pileće belo, riba, ćuretina, belance( i 1-2 žumnca dnevno su ok, ako nemaš problema sa holestreolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa manjim procentom mlečne masti

Izvori ugljenih hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raž...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom).

Povrće( prirodni izvor vitamina i minerala, naglasak na presno, sa što manje termičke obrade): brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti( pozitivno utiču na imuni sistem, ulaze u sastav svake ćelije našeg organizma, "obaraju" nivo zloslutnog holestreola i triglicerida, imaju antioksidativna svojstva, podstiču bolji rad mozga i hormonsku stabilnost): puter od kikirija, bademi, lešnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće( odličan izvor vitamina C): citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Mala preporuka za čitanje...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/osnovna-pravila-ishrane.html

Za sve što ti je potrebno, tu smo...javi kako je krenulo...i odradi tu lab. analizu...pa da vidimo "kolika je šteta"... ;)



« Poslednja izmena: Septembar 07, 2014, 12:18:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mangas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2014, 06:20:27 posle podne »

Nisam vam baš dao do znanja koliko sam beznadežan slučaj iako ste svi shvatili da sam težak . :) Naime ljudi kako neko reče meni je problem ne da sastavim tri obroka svakog dana mesec dana, nego 3 dana. Redovnog  spavanja nema budim se i u 7 ujitru i 2 popodne (to je neki prosek) i u  7 i 1 uveče. Pušim paklu dnevno i do skora 5 buxne .Znate svi kako to utiče na rad i volju. E sada toga više nema(trave), dosta je bilo, pa mislim da mi je to odskočna daska  i da će onda lakše biti da se sve vrati u normalu. Jasno mi je da mi ne treba odmah suplementacija.Kažem, ovih narednih mesec dva dok sam još ovde planiram da provedem u  laganom stvaranju navika, povećanju ishrane i    malih treninga  koji će me dovesti u formu da ne dobijem upalu čim uradim 8 ponavljanja. Drago mi je da vidim da su se javili profesionalci, kao i ljudi koji svojim telom mogu da daju sebi za pravo da kažu da to jesu. Najtežimi se nekako čini taj deo sa ishranom. program se napiše i prati, suplementacija kupi i koristi, a ishrana...mada na sve to  najviše utiče vreme spavanja/nespavanja. Prvi cilj nek mi bude da  naĂ°em  meru s tim spavanjem, ja se  još narednih dva meseca nemam za šta buditi pa to deluje tako nepotrebno.. TakoĂ°e Moraću sebi fijoke da napunim žitaricama sad je pitanje kojim, konzervama tune , ribe, činijice kikirikijem i bademom, frižider da napunim živim jajima (valja li ih mutiti s šećerom?) i banama za obrok pre obroka.  Onda mogao bih da kupim  još 20 kg tegova da imam kad sam ovde..

Twinsix :) ne mogu da ti napišem šta sam jeo, do,sada  nisam gledao, šta stignem.. Što se tribulusa tiče možda bi mi ipak trebao, ja sam ćosav, brada mi još raste dlaka po dlaka, plus  taj libido i to što kažu da ide uz njega mi je na niskom nivou,   ne znam, samo pitam ? Sada mi je evo cilj da imam 3 obroka ma kakvi bili i koliko ja god sit bio. a kažem nije lako živim sam.

Nikola slažeš li se da je ovo s tegovima,  nabavkom namirnica i spavanjem upravo to razlaganje ciljeva ? Na to bih dodao  i da dok se ne preselim nabacim 78kg što je najviše što sam ikad imao..To mi je kao neka pozitivna  nula..

MightyMo  jesu li omga 3 i taj vitaminsko mineralni kompleks  isto ili mi predlažeš još nešto osim   ribljeg ulja, jr slučajno ga imam kupovao,sam psu za dlaku...  Piću to, nije prolem,  JEDNA dve dnevno, zna li se kada valja pre posle treninga, ujutru ? Čemu pomažu ? znam da jačaju imunitet i ten\kožu. Možda neki beviplex ? Nisam ni ja mislio   na suplementaciju pre nego počnem s ozbiljnim treninzima i uĂ°em u foru s ishranom.  

Slaviša  evo sada sam se još otvorio :)  Ne znam svoje zdravstveno stanje a zaista bih želeo  sve analize uraditi jer  evo ovih dana strahujem i od čira  s obzirom da imam veliku nervozu stres, ne mogu da jedem, na pomisao na neke stvai stomak momentalno kreće da mi radi i to.. Šta treba da prekontrolišem ?

Hvala ljudi, nadam se da ćete još biti tu.
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2014, 06:23:18 posle podne od strane mangas » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2014, 11:18:39 pre podne »

Ok...najbitnija stvar u zivotu je da krenes napred...sta je bilo bilo je...ne treba ziveti u proslosti..."put od jedne ili hiljadu milja zapocinje jednim korakom"...pokreni se...

Malo vise samopouzdanja...

Dakle, slazem sa svim do sada iznetim po pitanju bazicne korekcije ishrane i sl.

Majstor je dobar koliko je dobar njegov alat, tvoj alat je hrana i naravno teretana( adekvatne sprave, a ne sklepane improvizacije i sl.)

Kako si zadravstveno? Radio skoro neku lab. analizu(krv,urin)?

Nista ne dolazi preko noci...dakle, ako imas jasan cilj sta zelis od svog zivota,sve ce ici lakse...sve sto treba tu smo...

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2014, 08:19:36 pre podne »

Potpuno se slažem sa Nikolom...  ako si do sada imao neredovan život kao što kažeš, nerealno je za očekivati da ćeš preko noći napraviti drastične promene, isfrustriraćeš se kad vidiš da nije tako lako. 

Neka ti prvi cilj bude da, kao što je Nikola rekao, prvih mesec dana imaš bar 3 glavna ili "velika" obroka i bar još 2 užine izmeĂ°u.  Svaki obrok da se sastoji iz kvalitetnih proteina (riba, belo meso, crveno meso, jaja ili mladi sir) u kombinaciji sa ugljenim hidratima (žitarice, pirinač, krompir, integralne testenine i dr.)
Slaviša će te svakako detaljnije informisati na tu temu, ali čisto da stvoriš naviku da redovno jedeš.

Što se treninga tiče teretana definitivno, imaš oskudnu opremu, a mislim da ti je preko potrebna i pomoć trenera na licu mesta, bar u početku.

Suplementacija koju bih ti odmah ubacila je vitaminsko mineralni kompleks, omega 3 riblje ulje, a kasnije whey ili gejner, videćemo,  ali za sada dok još ne formiraš zdrave navike po mom mišljenju je rano da ubacuješ suplementaciju....
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.