TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:38:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MOJA ISHRANA ZA MASU..  (Pročitano 31507 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #122 poslato: Septembar 27, 2014, 12:27:26 posle podne »

Momci, podsetiću da niko od nas, osim Zoltana, nije bio, niti će biti u svetu profesionalnog bodibildinga, bodifitnesa i sl., tako da svako ishranu treba da prilagodi svojim ciljevima, mogućnostima, željama, i ukusu...

Tako da opušteno, svako i treba da pronaĂ°e modus ishrane koji mu odgovara i daje rezultate, neko će se voditi ukusom, neko hranljivom vrednošću namirnica...ali, da naglasim...UMERENOST uvek...bez krajnosti i preterivanja...

Hvala Slaviša, jako lepo objašnjeno. Što se samog varenja tiče, mislim da sa time za sad nemam problema, ali što se tiče izvora mleka, kao što rekoste, mnogo je to lošije nego ranije. Samo, ako pogledamo sa te tačke gledišta, iz istih takvih izvora jedemo i meso, kao i većinu proizvoda. Koliko znam, trenutno na tržištu imamo samo jedno organsko mleko. Mislite da je ono zaista organsko? Odnosno, bar da je bolje od ovih ostailh a ne čist marketinški trik.
Što se tiče rastvorljivosti vitamina, možda grešim, A, D, E, K su rastvorljivi u masti generalno, što bi se onda nadoknadilo unosom drugih masti, ne moraju biti iz mleka.
Dobro rekoste za omega-3 recimo, mogao bih da vratim ribu na trpezu, a možda da se doda i kroz suplementaciju.

U pitanju je povreda ramena, već naĂ°oh teme na forumu gde ljudi opisuju slične probleme pa sam iščitao odgovore dr Tutorova i počeo da primenjujem neki laganu rehabilitaciju u vidu raznih letenja sa bučicama.

Što se tiče hrane na tržištu Srbije, gde još sve "mere provere kvaliteta" namirnica još nisu zaživele, ni u šta nisam siguran...pa ni u to organsko mleko( voleo bih da je stvarno organsko)...dobar izvor vitamina A i D je riblje ulje, a tu su i neka bilja ulja, npr. ulje lana, konoplje koja su bogata i vitaminom E...a tu su i omega-3 masne kiseline...
I da "previše" je hormona i antibiotika koje proizvoĂ°ači "lakomi na brzu zaradu" dodaju "mesu" ne bi li povećali prinose...rekao bih da nikada nismo sigurno u to što jedemo, tj. kvalitet toga...

Omega-3 su po meni suplement koji svrstavam u bazičnu suplementaciju, bez koje se nikako ne može...tj. vitaminsko-mineralni suplementi, omega-3 i whey protein...idealna suplementacija za početnika...

A evo jednog teksta o značaju suplementacije omega-3 i izvorima u hrani...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-masne-kiseline-znaaj-dodataka-ishrani.html
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #121 poslato: Septembar 27, 2014, 12:05:05 posle podne »

Ovako doruckujem preko godinu dana. :)
A ne vidim zasto bih jeo samo ovsene sa vodom, i zasto ne dodavati ono sto dodajem. U zadnje vreme kada ne stignem da skuvam pirinac za ceo dan, za obrok jedem i piletinu sa ovsenim. Za sada jeste malo ruzno, ali navicicu se vremenom. Mada kao da me neko pita, cutim i jedem.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #120 poslato: Septembar 27, 2014, 11:38:19 pre podne »

Pokušaj jesti mesecima pa i godinama samo ovsene sa vodom i ponekad malo proteina pa videćemo hoće li biti toliko ukusno.
Ti ipak dodaješ cimet,kokos,jogurt pa je ukusnije.Ne kažem da je štetnije toliko ali ukusnije jeste  :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #119 poslato: Septembar 27, 2014, 11:34:24 pre podne »

E pa to je drugo ako se nalivaju sa litrima mleka, tu nema dobrobiti svakako. Ali ovako umereno trebaju biti na meniju mleko i mlecni proizvodi (nemasni).
Slazem se skroz sa ovim.

Zoltane ako neko konzumira mlecne proizvode, zasto to mora da znaci da se naliva ? Evo meni je dorucak vec dugo, dugo isti. Ovsene, malo vode, 2dl nemasnog jogurta, protein, cimet, koskos. To mi je za ceo dan sve od jogurta/mleka. I bas naprotiv tvom stavu, ja bas uzivam dok jedem ovo. Uzivan i dok jedem pirinac i piletinu, stvarno mi se svidja. Verovatno sam se navikao vec, jer mi je to pre bilo onako... malo bljak. Sada su mi i potrebe za junkom daleko manje. Svi smo razliciti i nezahvalno je da ti govoris generalno da se u bilderskoj ishrani ne moze uzivati. To si mozda ti... Uglavnom hocu da kazem, svako voli drugacije i niko ne moze pricati u tudje ime. Ukusi su razliciti. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #118 poslato: Septembar 27, 2014, 11:20:58 pre podne »

O tome pričam i to je suština da nije ni toliko štetno ako grešite ponekad ali znate tačan tajming kada,kako i koliko.A to se zna kada vežbate dužei i testirate sve i svašta na sebi pa tek kada dobro upoznate svoje telo onda može sve.Pa i ja imam dane kada jedem šta mi je volja ali opet znam kada i koliko.Ali nikako konstantno da grešim!
I kada grešite onda grešite skroz! A kada pazite na ishranu onda to radite kako treba!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #117 poslato: Septembar 27, 2014, 11:06:04 pre podne »

E pa to je drugo ako se nalivaju sa litrima mleka, tu nema dobrobiti svakako. Ali ovako umereno trebaju biti na meniju mleko i mlecni proizvodi (nemasni).
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #116 poslato: Septembar 27, 2014, 11:05:11 pre podne »

Vi sa dodatcima raznoraznih kandiranih stvari i mleka varate sami sebe jer zna se da bolje kombinacije od čistih ovsenih sa vodom i efentualno malo whey teško da postoji.
A ako već neko želi da uživa onda neka uživa kako treba i uzme mleko,plazmu i eurokrem pa udri po uživanju a ne polovično.
Ne slazem se sa ovim.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #115 poslato: Septembar 27, 2014, 11:04:04 pre podne »

Mislim da mnogi to "malo" pretvore u mnogo i tu nastaje problem.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #114 poslato: Septembar 27, 2014, 11:02:00 pre podne »

Zasto mleko svrstavate u dzank ? Mleko i mlecni proizvodi trebaju biti na meniju rekreativaca, nece se zamastiti pobogu od malo mleka dnevno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #113 poslato: Septembar 27, 2014, 10:14:41 pre podne »

Mislim da mnogi brkaju činjenicu uživanja u jelu od one ishrane koja je baš za bilding,fitness itd..
Uživanje u jelu i hraniti se pravilno i nema baš neke sličnosti.Vi sa dodatcima raznoraznih kandiranih stvari i mleka varate sami sebe jer zna se da bolje kombinacije od čistih ovsenih sa vodom i efentualno malo whey teško da postoji.
A ako već neko želi da uživa onda neka uživa kako treba i uzme mleko,plazmu i eurokrem pa udri po uživanju a ne polovično.
Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #112 poslato: Septembar 27, 2014, 07:59:06 pre podne »

Hvala Slaviša, jako lepo objašnjeno. Što se samog varenja tiče, mislim da sa time za sad nemam problema, ali što se tiče izvora mleka, kao što rekoste, mnogo je to lošije nego ranije. Samo, ako pogledamo sa te tačke gledišta, iz istih takvih izvora jedemo i meso, kao i većinu proizvoda. Koliko znam, trenutno na tržištu imamo samo jedno organsko mleko. Mislite da je ono zaista organsko? Odnosno, bar da je bolje od ovih ostailh a ne čist marketinški trik.
Što se tiče rastvorljivosti vitamina, možda grešim, A, D, E, K su rastvorljivi u masti generalno, što bi se onda nadoknadilo unosom drugih masti, ne moraju biti iz mleka.
Dobro rekoste za omega-3 recimo, mogao bih da vratim ribu na trpezu, a možda da se doda i kroz suplementaciju.

U pitanju je povreda ramena, već naĂ°oh teme na forumu gde ljudi opisuju slične probleme pa sam iščitao odgovore dr Tutorova i počeo da primenjujem neki laganu rehabilitaciju u vidu raznih letenja sa bučicama.
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #111 poslato: Septembar 26, 2014, 11:25:16 posle podne »

Po hiljaditi put ću reći- ovsene+voda, ukusnije mi je od bilo čega, kunem se

Hahaha, zavisi koje ovsene. Jeo sam tako sa vodom jedno vreme, uglavnom uzimao u zdravoj hrani na merenje koje su bile prihvatljive. Bio jednom vikend, zdrava hrana nije radila i uzmem ja upakovane u marketu - blago rečeno užas koliko su gorke bile. :D

Slaviša, koliko loše mleko i mlečni proizvodi utiču na varenje, ili generalno koje su im mane?
Ubacujem ih tako kad god mogu kako bih povisio dnevni unos kalorija. S obzirom na to da mi je trenutni cilj, pored oporavka od povrede, povećanje snage, ne hajem toliko što sam povisio procenat masti u organizmu.

Osnovno pravilo koje bih svima preporučio je jedan obrok, jedan izvor proteina...

Ovo "pravilo" je zasnovano na tome da npr. unos mleka i whey može usporiti apsorpciju whey proteina, tzv. "efekat zbunjivanja" našeg enzimskog sistema u digestivnom traktu..dakle, moj cilj nije "pokuda" mleka i mlečnih proizvoda( sa najmanjim procentom mlečne masti), već uticaj više različitih izvora proteina u hrani i njihovi meĂ°usobni odnosi u procesu varenja...

Možete mi replicirati...pa kako onda to sve ide u proteinske blendove?

Pa ide dragi moji forumaši, jer su ti proteini već prošli neke procese obrade, kako tehnološke, tako i enzimske...dakle, trud vašeg digestivnog trakta oko njih je minimalan, kao i moguće interakcije...

Da se ipak vratimo na mleko...

Sa godinama, tolerancija na laktozu( mlečni "šećer") opada...pa se mogu javiti simptomi intolerancije...problemi sa varenjem...

Ako bi želju za savršenim izgledom stavio po strani, mlečna mast i nije toliko zlo...ona omogućava bolju iskoristljivost vitamina A i D, kao i kalcijuma iz mleka...ali savremeni metodi "obrade" mleka i hrana "životinja koje daju mleko" svakako narušavaju sva pozitivna svojstva ove namirnice...više su u hrani "mlekonosnih životnja" zastupljene žitarice, a manje trava...manje je svetlosti u životu "naših krava", manje ispaše...

Mleko ima i jed(i)nu dobru trans mast - CLA( konjugovana linolenska kiselina)...ali sva pozitivna svojstva narušavaju gore pomenuti razlozi...

Inače i pasterizacija dodatno uništava sve vredne enzime i bakterije koje pomažu varenje, pa mleko postaje teže svarljivo i još manje kvalitetno.

Novu nadu u povratak mleka na naše trpeze vraća organsko mleko...

Moj savet je da povećaš unos omega-3 masnih kiselina koja imaju pozitivne efekte na obnovu tkiva od povreda...e sad ne znam o kojoj je povredi reč...ali možeš konsultovati kolegu, dr Tutorova koji je maksimalno kompetentan za pitanja sportskih povreda...

« Poslednja izmena: Septembar 26, 2014, 11:27:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #110 poslato: Septembar 26, 2014, 10:42:40 posle podne »

I ja jedem jogurt 0.5% ovsene whey, valjda ne gubi whey na iskoristivosti zbog jogurta?
Sačuvana
archix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #109 poslato: Septembar 26, 2014, 10:27:16 posle podne »

Po hiljaditi put ću reći- ovsene+voda, ukusnije mi je od bilo čega, kunem se

Hahaha, zavisi koje ovsene. Jeo sam tako sa vodom jedno vreme, uglavnom uzimao u zdravoj hrani na merenje koje su bile prihvatljive. Bio jednom vikend, zdrava hrana nije radila i uzmem ja upakovane u marketu - blago rečeno užas koliko su gorke bile. :D

Slaviša, koliko loše mleko i mlečni proizvodi utiču na varenje, ili generalno koje su im mane?
Ubacujem ih tako kad god mogu kako bih povisio dnevni unos kalorija. S obzirom na to da mi je trenutni cilj, pored oporavka od povrede, povećanje snage, ne hajem toliko što sam povisio procenat masti u organizmu.
Sačuvana
"Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it."
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #108 poslato: Septembar 26, 2014, 08:50:44 posle podne »

E to je bas ruzno katler :D tu je kod mene ovsene + voda = pegla
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 17 upita.