TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:18:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vitaminsko mineralni suplementi i ishrana  (Pročitano 8182 puta)
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 11, 2014, 06:51:08 posle podne »

Kazi mi samo jel je samo kompleks vitamina ili i vitamina i minerala
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 11, 2014, 06:16:05 posle podne »

Procackaj na guglu :D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 11, 2014, 06:03:13 posle podne »

Pedjoni gde si naso taj scitecov
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 11, 2014, 03:48:01 posle podne »

Ja sam prezadovoljan i Energizerom i njega koristim u poslednjih godinu dana, još uvek ne razmišljam da ga menjam za neki drugi :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 11, 2014, 03:25:29 posle podne »

Dobar je scitec-ov multivit, ima i kvalitetnije doze od energizera, ja ga korstim vec neko vreme potpuno sam zadovoljan.

Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 11, 2014, 03:22:14 posle podne »

Isto me brine. Poslednjih meseci uzimam Daily formulu a ovo Natrolovo cudo je tipa 7x jace, sto neko rece ima i do 7 puta jace doze. Nisam vise tako mlad pa me to brine, 36 godina a treniram max 4 puta nedeljno, nekada samo 2 puta u zavisnosti od obaveza, posao, zena, deca... Sigurno mi je metabolizam znatno usporeniji od nekoga ko ima 20 god. Imam oko 100kg.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Septembar 25, 2014, 11:08:54 pre podne »

A jel ne moze da skodi npr kod ovog multiple energizera vidimo da neke minarale i vitamine ima i do 700% vise u odnosu na preporuceni dnevni unos, pa jel ne skodi ako je koncentracija toliko velika? I jel se preporucuje dodatak vitamina i minerala ako u svakodnenvoj ishrani ima dosta povrca i voca?

Vidi uglavnom se radi o vitaminima rastvorljivim u vodi...vitamin C i vitamini B-grupe koje ces bez problema izbaciti urinom...bez brige, "Natrol" je renomirana firma koja brine o vrhunskom kvalitetu i bezbednosti svojih proizvoda...toksicni efekti su nemoguci ako se pridrzavas uputstava proizvodjaca...dakle, 1 tableta na dan uz obrok...

Inace, prosecne potrebe za vitaminima i mineralima "obicnog" smrtnika i nekoga ko je izlozen maksimalnim naporima u cilju izgradnje sopstvenog tela nisu ista...i hrana cesto nije dovoljna...zemljiste je osiromaseno bitnim mineralima, sto se odrazava i na "prinose",postupci "produzavanja" roka trajanja namirnica za sobom vuku i "devitaminizaciju i demineralizaciju" hrane...tu su i pesticidi, konzervansi, aditivi...zagadjenje svih vrsta i oblika...sve to povecava potrebe za vitaminima i mineralima...

Sa "energizerom" si 100% siguran!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Septembar 25, 2014, 09:15:25 pre podne »

Potrebno ti je dosta vitamina i minerala. Pogotovo ako ozbiljno treniraš , tvoj organizam troši još više, samim tim mu je i potrebno više nutrijenata.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Septembar 25, 2014, 07:15:13 pre podne »

U ovaj dual tabs kosta kao whey

Jeste ali, široko gledano, možda donosi i više koristi od wheya. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Septembar 25, 2014, 07:01:01 pre podne »

Neće ti škoditi, sve ono što ti telo ne usvoji izbacićeš. Po meni je ok uzimati multi i pored voća i povrća, pogotovo kada je krenulo ovo hladnije vreme radi prevencije. Naravno, multi kao i sva ostala suplementacija uvek posle sreĂ°ene ishrane
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2014, 11:48:21 posle podne »

A jel ne moze da skodi npr kod ovog multiple energizera vidimo da neke minarale i vitamine ima i do 700% vise u odnosu na preporuceni dnevni unos, pa jel ne skodi ako je koncentracija toliko velika? I jel se preporucuje dodatak vitamina i minerala ako u svakodnenvoj ishrani ima dosta povrca i voca?
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2014, 07:54:06 posle podne »

U ovaj dual tabs kosta kao whey
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2014, 07:27:58 posle podne »

Mozes da nam preporucis neke da ne bi uzimali te sto se ne iskoriste, i iz pansporta i ovako po apotekama koji su najbolji...

Po meni trenutno najbolje u ponudi...postepeno oslobaĂ°anje, dakle, vitamini i minerali ostaju duže u vašem telu...tako da je komfor uzimanja "smanjen" na jednom dnevno...http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/TL1207-DualTabs.html

Ali zbog svog po meni jedinstvenog sastava...topla preporuka...http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

Tu je i tzv. "ženski" vitaminsko-mineralni kompleks( bar ga ja tako deklarišem)..."slabije doze"...sastav namenjen osobama koje nisu izložene tako intenzivnim naporima( prosečne potrebe)...http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/UN019-Daily-Formula.html
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 07:55:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2014, 07:18:42 posle podne »

Ok SrĂ°ane, drago mi je da si me poslušao, mislim da ćeš biti zadovoljan...imaš u njemu i ekstrakata zelenog čaja, ginkga, eleutero ekstrakt, esktrakt spanaća...odličan kombo vitamina i minerala...oni kojima sam ga preporučio imaju pozitivne utiske...i sam ga redovno koristim...ali opet kažem, probaj i videćeš...jedan "tako benigan" suplement koji nema zvučno ime, niti "ekspozivne" efekte ti može dosta pomoći...

Osnovno pravilo rangiranja važnosti suplemenata je od mikro ( vitamini i minerali) ka makro nivou( proteini, kreatin, gejneri, bcaa...)...dakle, uvek krećemo od osnove...da bi makronutrijensi( proteini, masti, hidrati) na pravilan način bili iskorišćeni, tj. da bi se enzimske reakcije njihove utilizacije( iskorišćenja) nesmetano odvijale...potrebni su nam baš vitamini i minerali...

Kada ranigiram suplemente po važnosti (kažem osnova), "must have" suplementacija su optimizatori svih bitnih procesa u bašem telu( vitamini i minerali), zatim , proteinski suplementi( kao izvori brzo dostupnih amino kiselina, koje su osnovne gradivne jedinice svih proteina u našem telu, pa tako i mišićnih kontraktilnih proteina), potom omega-3 masne kiseline( jer ulaze u sastav svih ćelija našeg organizma, ublažavaju procese upale i zapaljenja, direktno utiču na obnovu tkiva oštećenih treningom)...pa tek onda ide sve ostalo...

Naravno, ništa ne može zameniti kvalitetenu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...ali svakodnevni fizički i umni napori savremenog čoveka, "neredovna" ishrana, često siromašna pravim sastojcima je glavna indikacija za suplementaciju...a tu su i pojačani napori kod profesionalnih sportista, kojima "osnovna ishrana" može biti nedovoljna kao izvor svih neophodnih, mikro, tj. makro nutrijenata...dakle, tada su suplementi neophodni...

I da...jedno bez drugog ne ide...ishrana i suplementacija su osnovne karike koje će omogućiti maksimum sportskog učinka...

Inače, uvek uzimajte suplemente provernih proizvoĂ°ača koji garantuju kvalitet...jer, ipak, i kada je hrana u pitanju, kao i suplementi, ne želite da sve i svašta bude u vašem telu?!

Za sebe uvek samo najbolje...zato je i tu uvek vaš "Pansport"...

« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 07:56:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2014, 07:07:32 posle podne »

Meni je Slaviša preporičio My Favourite Multiple Energizer (Natrol INC) 60 komada 1290 dinara...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 17 upita.