TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:46:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pre nego sto postanete clan teretane...  (Pročitano 20582 puta)
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2008, 06:56:27 posle podne »

Pa menjaj teretanu
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2008, 06:17:30 posle podne »

Blago onima koji treniraju u teretanama gde se obraca paznja na sve ovo.

U teretani gde ja treniram nema ni jedne jedine tacke od svega gore nabrojanog. Sto je najgore, u bliskoj buducnosti nece ni biti nista od toga.
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2008, 10:51:05 posle podne »

Odlican text Monika!

Ja sam od skoro clan jedne teretane i zasad sam zadovoljna... Stvarno su odradili sve po redu - visinu/tezinu, body fat analyzer, ergometar, "anketa", plan vezbanja...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2008, 08:21:18 posle podne »

To je zato sto Kurta i Murta moze da otvori teretanu. Ne znam dokle ce tako ali ovo je degradiranje BB i fitness-a.

Porezi i kase nece da promene situaciju ali mora da postoji kriterijum kome se izdaju resenja za otvaranje i ko moze da vodi Fitness centre i teretane.

SLAZEM SE
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2008, 12:08:19 pre podne »

To je zato sto Kurta i Murta moze da otvori teretanu. Ne znam dokle ce tako ali ovo je degradiranje BB i fitness-a.

Porezi i kase nece da promene situaciju ali mora da postoji kriterijum kome se izdaju resenja za otvaranje i ko moze da vodi Fitness centre i teretane.
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2008, 10:59:11 posle podne »

To je ozbiljna stvar ja jos nisam primetio ni cuo da kod nas neko vodi racuna o tome jer vecinu teretana vode nestrucni ljudi koji su eto imali kintu pa ajde da uloze u teretanu to je sad dobar biznis neplacas porez netreba ti fiskalna kasa...a ljudi i klinci koji dodju da vezbaju ni sami neznaju sta smeju i mogu da rade a posto obicno nema ko da ih pravilno usmeri moze doci do ozbiljnih problema i povreda za koje niko nece posle odgovarati.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2008, 08:53:42 posle podne »

Monika ovo treba okačiti u svakoj teretani...

jednom me je jedan trener tako ispitao, nešto slično, ali od onda (a tome je sad eto već 5 godina) niko me nikada ništa nije pitao niti predložio..
čak ni sada u fancy teretani sa čudnim novim spravama ;)...


Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2008, 08:45:31 posle podne »

Inspirisana prizorima koje vidjam iz dana u dan (a verovatno i vi) a odnose se na nemarnost trenera, kao i na nemarnost same osobe koja krece da trenira i brojnih drugih losih poznatih okolnosti u zemlji koje doprinose takvom stanju,
odlucila sam da se na kratko osvrnem na to - sta bi sve trebalo uzeti u obzir kada zelite da krenete u teretanu i zapocnete svakako jedan novi lepsi i zdraviji put u zivotu.
Ujedno ovo moze biti i apel i podsecanje na to koliko je kod nas vecina stvari zanemarena.

Pa da krenemo redom...
Sta sve treba da se ispita pre nego sto krenete da vezbate;

1) ispitivanje opsteg zdravstenog stanja (u nekim zemljama vam je potrebno lekarsko uverenje da mozete da trenirate)
2) da li je klijent imao neku povredu koja bi mu onemogucila izvodjenje nekih vezbi
3) dosadasnje fizicke aktivnosti (koliko je osoba do sad bila aktivna, cime se bavila...)
4) svakako uzeti u obzir pol i godine
5) utvrditi koliko osoba ima raspolozivog vremena za vezbanje
6) koji su njeni ciljevi, zelje i da li postoji raskorak izmedju zelja i mogucnosti
7) ispitati njene navike u ishrani (sto vise nije domen trenera vec nutricioniste) ali svakako ukazati na medjusobnu povezanost ishrane, treninga i suplementacije

Nakon toga, pod preduslovom da je trener poseduje odredjene kompetencije i znanja iz oblasti fitnessa,
njegov zadatak je da se formira cilj, precizno odredjen, i naravno program treninga koji kontinuirano vodi ka tom cilju.
To podrazumeva i DOZIRANJE RADA SA OPTERECENJEM - kada, koliko dugo vremenski i kojim intenzitetom treba obavljati aktivnost
i RAD NA TEHNICI - odnosno pravilnom izvodjenju vezbe i za minimalnim rizikom od povrede i maksimalnom efikasnoscu same vezbe. takodje ukazati vezbacu na pravilnu tehniku disanja.
KOMUNIKACIJA izmedju trenera i vezbaca mora biti usaglasena. Trener mora da saslusa svog klijenta i da bude psiholog na neki nacin.
Zatim PRACENJE NAPRETKA i promena programa vezbanja kada protekne odredjeni period.
MOTIVACIJA I PONASANJE OSOBE KOJA VEZBA takodje imaju veoma bitnu ulogu i smatram da je uloga trenera u tome jako velika...

Cesto primecujem da su treneri jako nezainteresovani, vezbaci nadobudni, niko nikog ne zanima, a kakvih posledica to moze da ima... nismo ni svesni.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.