TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:34:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: S.O.S.  (Pročitano 4751 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 20, 2014, 07:39:57 posle podne »

Hvala na odgovorima. Poslusacu vase savete pa da vidim hoce li biti boljih rezultata :)
Hvala na dobrodoslici:) Pa i nije puno ali nije to to sto ja zelim :) Kardio sam izmenila malo, izbacila sam nordijsko i vratila se traci 20-30 min + Wave 15min... Menjam takodje tempo cesto tako da bi trebalo da funkcionise bolje... Nisam koristila, cak ni ne znam iskreno sta je to tacno ... A sto se vode tice, popijem bar 2l dnevno a nekad i vise s obzirom da ne pijem nista drugo :)
Promena tempa pri radu kardio treninga uglavnom ce poboljsati kondiciju.Ukoliko je cilj topljenje masti,onda u KONTINUITETU treba da ides 45 do 60 minuta niskog inteziteta (65% od maksimalnog srcanog ritma).Svaki trening bilo sa opterecenjem(anaerobni) ili aerobni ima svoj intezitet ,obim ,ucestalost i shodno zadatom cilju (ono sto zelis da postignes ,ono sto ti je cilj treninga) taj trening treba da bude u zadatoj zoni potrosnje energije koja nas vodi ka tom cilju.
Uglavnom ulozena energija treninga se rasipa i ne daje prave rezultate.Pravilo je ne sto jace,vec sto pametnije kada je trening u pitanju!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2014, 02:19:58 posle podne »

Hvala na odgovorima. Poslusacu vase savete pa da vidim hoce li biti boljih rezultata :)
Hvala na dobrodoslici:) Pa i nije puno ali nije to to sto ja zelim :) Kardio sam izmenila malo, izbacila sam nordijsko i vratila se traci 20-30 min + Wave 15min... Menjam takodje tempo cesto tako da bi trebalo da funkcionise bolje... Nisam koristila, cak ni ne znam iskreno sta je to tacno ... A sto se vode tice, popijem bar 2l dnevno a nekad i vise s obzirom da ne pijem nista drugo :)

nordijsko je isto ok, ne moraš ga izbacivati... čak je i bolje da variraš ako možeš - traka brzi hod, traka hod na usponu, bajs, nordijsko, steper itd...  dok god si u odgovarajućoj zoni intenziteta topljenje masti će biti "na meti".
Svakako, trening sa opterećenjem je za tebe spas... 

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 19, 2014, 02:51:28 posle podne »

Hvala na odgovorima. Poslusacu vase savete pa da vidim hoce li biti boljih rezultata :)
Hvala na dobrodoslici:) Pa i nije puno ali nije to to sto ja zelim :) Kardio sam izmenila malo, izbacila sam nordijsko i vratila se traci 20-30 min + Wave 15min... Menjam takodje tempo cesto tako da bi trebalo da funkcionise bolje... Nisam koristila, cak ni ne znam iskreno sta je to tacno ... A sto se vode tice, popijem bar 2l dnevno a nekad i vise s obzirom da ne pijem nista drugo :)

Samo više "čvrste hrane", poslušaj savete oko "modifikacije" menija i broja obroka...rezultate garantujemo...ali, molim te, bez preterivanja, odreĂ°eni procenat masnog tkiva je neophodan i za "žensko reproduktivno zdravlje"...umerenost pobeĂ°uje uvek...naravno i realno zacrtani ciljevi...

Po pitanju pulsmetra...

"Pulsmetar ili pulsometar je lični, prenosni ureĂ°aj koji meri srčani puls, odnosno broj otkucaja srca u minuti u realnom vremenu i čuve rezultate merenja.

Osnovni delovi pulsmetra: senzor traka i sat (prijemnik)

Pulsmetar, tj monitor srčane frekvencije (eng. heart rate monitor) vam otkriva trenutni puls, te i zonu u kojoj trenirate, što za posledicu ima bolje planiranje treninga i ispunjavanje ciljeva treninga koji su pred vama.

Na primer, ukoliko je današnji zadatak da radite dugo i sporo trčanje, pulsometar će vam pokazati da li trenirate u odgovarajućoj laganoj aerobnoj zoni ili žurite i trčite brže nego što je potrebno za ovu vrstu treninga.  Uz pulsometar nećete napraviti grešku da trčite sporije ili brže od zadate brzine koja postiže cilj treninga.

Podaci sa pulsmetra

Na ekranu pulsmetra možete pročitati brojne parametre poput:

-trenutnog, prosečnog i maksimalnog pulsa u toku treninga
-zone treninga u kojoj se nalazite
-vremena provedenog u odreĂ°enoj zoni
-broja potrošenih kalorija
-tu je i štoperica i broj krugova
i još svašta nešto kod napredinjih modela

Sve podatke koje dobijete tokom treninga možete posle i pregledati i analizirati da li ste trening uradili po planu i koji su naredni koraci u optimizaciji trenažnog ciklusa.

Napomena: Puslmetri nemaju opciju da vam mere brzinu i preĂ°enu distancu. Dužinu pretrčanog puta kao i brzinu dobijate korišćenjem GPS satova za trčanje ili pedometara koji po pravilu imaju uključen i puslmetar.

Iz čega se sastoji pulsmetar?

Pulsometar se najčešće sastoji iz dve komponenete:

Senzor trake ili predajnika, koja se stavlja oko grudi, čija je funkcija da detektuje otkucaje srca, dakle EKG signal i pretvara ga u radio talase
Prijemnika koji je u obliku sata, sa funkcijom da radio talase pretvori u električni signal i predstavi ga na displeju.
Predajnik i prijemnik su u meĂ°usobnoj komunikaciji radio vezom na maksimalnom rastojanju od 1m. Ovo onemogućava da drugi predajnici u blizini utiču na vaš prijemnik. Ozbiljniji modeli pulsmetara imaju kodiranu radio vezu kao dodatni stepen zaštite.

Senzor kod jeftinijih pulsometara je u plastičnom delu kojeg drži elastična traka na grudima, a radi boljeg prijanjanja, taj plastični deo je potrebno nakvasiti vodom ili premazati provodljivim gelom. Kako tehnologija ide napred, tako se i predajnik poboljšava, pa savremeni skuplji modeli imaju konduktivnu (provodnu) inteligentnu tkaninu u koju se smešta senzor, što je komfornije za nošenje.

Vrste monitora srčane frekvencije

Na tržištu se mogu naći i pulsmetri koji nemaju senzor traku za grudi, već se sastoje iz samo jednog ureĂ°aja koji se nosi na ruci. Ovakvi ureĂ°aji mere puls ili preko narukvice koja drži pulsmetar oko članka ruke ili na način kada prislonite prst druge ruke na senzor na satu pulsmetra. Ovaj način merenja pulsa je manje precizan od dvokomponentnih pulsometara i zbog toga ga ne preporučujemo za korišćenje.

Savremeni skuplji modeli pulsometra poseduju mogućnost komunikacije sa računarom pa možete sačuvati podatke sa vaših treninga i postaviti ih u online arhiver treninga kao što je Daily Mile.

Pulsometri mogu doći i sa GPS primopredajnikom. Takav ureĂ°aj može da odreĂ°uje brzinu kojom trčite i preĂ°eni put. Da pomenemo, da ukoliko na vašem mobilnom telefonu imate GPS, instalacijom mapa i nekog od programa za fitnes, možete od njega napraviti sasvim solidan ureĂ°aj za trening.

Ovakve integracije više ureĂ°aja u jedan eliminišu potrebu za drugim gedžetima.

Šta i gde kupiti?

Pulsmetre proizvode različite kompanije, a najpoznatije su: Polar, Suunto, Garmin, Sigma, Canyon i Timex.

Polar je poznat po EKG preciznim pulsmetrima što je njihova i osnavna delatnost.
Garmin je poznat po GPS ureĂ°ajima i seriji satova za trčanje i triatlon.
Sunnto robusni satovi su za sve sportove izdržljivosti, ali i za planinarenje.
Nike ima svoj pedometar Nike+ kao i novi GPS sat za trčanje.
Adidas razvija miCoach puslometre sa pedometrom.
Timex satovi su poznati u Ironman krugovima i nema ih u Srbiji.
Sigma i Canyon su brendovi slabijeg kvaliteta ali uz povoljnije cene."
Sačuvana
Misulica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2014, 01:19:07 pre podne »

Hvala na odgovorima. Poslusacu vase savete pa da vidim hoce li biti boljih rezultata :)
Hvala na dobrodoslici:) Pa i nije puno ali nije to to sto ja zelim :) Kardio sam izmenila malo, izbacila sam nordijsko i vratila se traci 20-30 min + Wave 15min... Menjam takodje tempo cesto tako da bi trebalo da funkcionise bolje... Nisam koristila, cak ni ne znam iskreno sta je to tacno ... A sto se vode tice, popijem bar 2l dnevno a nekad i vise s obzirom da ne pijem nista drugo :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2014, 08:53:40 pre podne »

Dobrodošlica na forum i od mene :)

Iščitala sam sve postove i takoĂ°e smatram da još nije vreme za sagorevače...  meĂ°utim, 180 cm i 68 kg, to mi uopšte ne deluje puno, možda neku sličicu da postaviš? 

Trening sa opterećenjem radiš, a koliko radiš kardio u toku nedelje, 20+15 na svakom treningu kao što si napisala?  Da li si nekad koristila pulsmetar za kontrolu intenziteta treninga?

Koliko vode piješ u toku dana?

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2014, 06:40:52 posle podne »

Molim te izbaci Herbalajf šejkove kao zamenu za obrok, od toga nikakve benefite ne možeš imati. Nikakav proteinski šejk ne može da zameni čvrstu hranu, a pogotovo ne Herbalajf.
Molba x2. Uzmi neki blend bolje.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2014, 02:22:26 posle podne »

Dakle, svaka priča oko gubitka neželjenog masnog tkiva se svodi na priču o kalorijskom deficitu...pola na račun treninga( trening hipertrofije plus kardio trening niskog intenziteta i dovoljno dugog obima -65% od maksimalnog pulsa, 30-60 minuta, 3-6 puta nedeljno),pola na račun ishrane( dominantno na račun ugljenih hidrata)...

Naravno za ultra-precizno odreĂ°ivanje ti je potrebno da znaš vrednosti parametara svoje energetske potrošnje...BMR( bazalni metabolizam, potrošnja energije tvog tela u stanju poprunog mirovanja), TDEE( ukupna dnevna potrošnja enerije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti = dnevna potreba za energijom)...preporuka uraditi antrpometriju( impedanca) u cilji dobijanja što preciznijeg rezultata...

Početni deficit bi trebalo da bude oko 500 kCal u odnosu na tvoj TDEE, naravno, može se i postepeno povećavati( ali u razumnim granicama)...

Poenta je da 1 kg masnog tkiva( sala) ima oko 7000 kCal,deficitom od 500 kCal na dnevnom nivou,stižemo do brojke od 3500 kCal na nedeljnom niovu, tj. pola kg masnog tkiva nedeljno...

Polako,umereno, bez restriktivnosti i pretreniranosti = zdrav gubitak težine...

Hvala za savete :)
Bolovi, dugotrajni grcevi, lici na bolove kakve zadaje slepo crevo npr, eto sa tim da uporedim. Dijagnoze konkretne nema osim eto da je hronican problem...
Izgleda da sam se stvarno navikla na sejk posto mi to najteze pada da izbacim iz razloga sto nemam nikakvih bolova kad je sastavni deo moje ishrane...
Neki predlog sto se treninga tice? Razlog gojenja? Suplement? Ne prelazim 1200 kCal nikako :/

Da pojednostavim maximalno funkconisanje tvog digestivnog trakta...tvoja creva su navikla da vare, ako im sve pojednostaviš šejkovima, već unapred svarenom hranom,dolazi do "lenjosti creva" i takvih reakcija...

Imaš li zatvor? Proliv? Gasovi? Ultrayvuk abdomena raĂ°en? Neki kontrasni snimci? Pasaže? Mada i previše integralnih vlakana u ishrani može biti problem...dakle i sa njima oprezno...

Razlog "gojenja"...hm, sigurna si da je to masno tkivo? Šta kaže ogledalo? Moja preporuka je sagorevača bez...dakle,prvo korekcija ishrane, trening, pa sve ostalo...



« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2014, 02:24:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Misulica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2014, 02:05:54 posle podne »

Hvala za savete :)
Bolovi, dugotrajni grcevi, lici na bolove kakve zadaje slepo crevo npr, eto sa tim da uporedim. Dijagnoze konkretne nema osim eto da je hronican problem...
Izgleda da sam se stvarno navikla na sejk posto mi to najteze pada da izbacim iz razloga sto nemam nikakvih bolova kad je sastavni deo moje ishrane...
Neki predlog sto se treninga tice? Razlog gojenja? Suplement? Ne prelazim 1200 kCal nikako :/
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2014, 01:57:14 posle podne »

Samo su bolovi u pitanju ili je u pitanju i proliv, grcevi? Iritabilni kolon? Neka konkretna dijagnoza? Ili samo tvoj subjektivni osećaj?

Slazem se sa twinom, da nijedan suplement ne moze zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...ne navikavaj se na "herbalife kašice", već se polako preorijentiši na čvrstu hranu...naravno u saglasnosti sa mišljenjem svog gastro-enterologa...

Dakle, dovoljno proteina visoke biološke vredosti, složenih ugljenih hidrata i zdravih masti...

Ne bi trebalo da ideš ispod 1200 kCal,moja preporuka je da se tvoj unos kalorija kreće izmeĂ°u 1200-1400 kCal dnevno...dakle, potrudi se da na dnevnom nivou imaš 120-140 gr proteina, oko 25-30 gr zdravih masti...ono sa čim manipulišeš su ugljenih hidrati,tj. njihov unos...ne idi ispod 100 gr hidrata dnevno...

Predlog oko izbora namirnica...

Izvori proteina: pileće belo, riba( oslic, skusa,morska-losos,pastrmka, konzervirane varijante najvise 2 puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 zumanca dnevno su ok, ako nemas bilo kakvih problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti

Izvori hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raz...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)....izbegavaj sve od belog brasna,kifle,razne vrste peciva,beli hleb...

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Unosi i dovoljno vode...2,5 do 4l ,pogotovu tokom intenzivnih fizičkih aktivnosti dobro doĂ°e...tokom treninga( meča) se ne lišavaj vode...pij koliko ti se pije...neka preporuka bi bila litar po satu intenzivne aktivnosti...

Obrati pažnju i na unos soli...ne više od 5 gr dnevno( 1 kafena kašičica)...

Pri sastavljanju obroka odlicna preporuka za sajt, za svaku namirnicu imas detaljne podatke...http://nutritiondata.self.com/

Moj savet bi bio da preporučeni kalorijski unos( nikako manje od 1200 kCal) podeliš na 5-6 obroka( manjih)...manje opterećenje za tvoj digestivni sistem( svaki obrok jedan izvor proteina), a tu je i SDDH, specifično dinamičko dejstvo hrane, i na proces varenja se troše kalorije, dakle više obroka, više varenja, više energetske potrošnje...
Sačuvana
Misulica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2014, 01:24:02 posle podne »

Hvala :)
Visoka sam 180cm i teska 68kg. Sto se tice zdravstvenih problema, sumnjali su na Kronovu bolest zbog nekih simptoma i zbog toga sto sam 3-4 meseca imala preveliku dozu gadljivosti na meso, piletinu tu i tamo ali ovo ostalo mi je izazivalo nagon za povracanje. Obavila sam sve preglede i hvala Bogu nije nista ozbiljno. Radi se o hronicnim bolovima u predelu pupka, koji imaju veze sa stresom a ponekad i sa nekom tezom hranom. Nikakvih drugih problema nemam ( ako izuzmem neke ranije povrede kolena i skocnog zgloba) , a svi nalazi su uredni.
Herbalife-a bih se tesko odrekla iskreno s obzirom da sam ga nosila raznim lekarima i da niko nije spomenuo neki stetan sastojak. Slazem se da je bolje mozda jesti vise cvrste hrane, ali meni zbog stomaka jako prija pogotovu jer sejku dodam i 80g smrznutih malina.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:57:46 posle podne »

Molim te izbaci Herbalajf šejkove kao zamenu za obrok, od toga nikakve benefite ne možeš imati. Nikakav proteinski šejk ne može da zameni čvrstu hranu, a pogotovo ne Herbalajf.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:45:18 posle podne »

Cao svima,
Trenutak ocaja se desio kada sam cak pocela i da googlam sta da radim i ostavila po strani sve sto i sama znam.
Situacija je sledeca, imam 21 godinu, profesionalno sam se bavila sportom sve do povrede i do dvogodisnje pauze kada sam sebi i nabacila sve ove "probleme"..
Vec godinu dana sam manje vise zadovoljna izgledom i kondicijom, ali sam pre dva meseca odlucila da bas hocu da se posvetim treninzima i izgledu uopste.
U teretanu vec dva meseca idem 4-5x nedeljno. Kombinujem dan kardia pa dan sa opterecenjem(uz zagrevanje na kardiu) ili radim sve.
Zbog povrede skocnog zgloba trcanje mi je bolno zbog opterecenja na zglob tako da obicno budem 20min na nordijskom i 15min na Wave-u.
Sto se tice treninga sa opterecenjem radim sve sa normalnim tezinama, skoncentrisana na vise ponavljanja. Ukoliko bude potrebno, iskucacu i tacne vezbe koje radim, uglavnom treneri koji rade u teretani su jako zadovoljni, makar tako kazu.
E sad ishrana, zbog nekih zdravstvenih problema sa stomakom(tanko crevo), na kraju se ispostavilo da je hronican problem, ja jedem vec godinu dana bas laganu hranu.
Za dorucak i veceru pijem herbalife sejkove , jako su mi pomogli sto se bolova u stomaku tice. Imam uzinu neku voćku il uzmem ovsene pahuljice.
Za rucak tunjevina, piletina, teletina + zelena salata+ 1 dvopek integralni+ solja balans jogurta, nekad umesto mesa pojedem grilovano povrce ili neku integralnu pastu sa crvenim sosom.
To mi sve prija i navikla sam na takvu ishranu i evo mogu sa sigurnoscu da kazem da nije bilo varijacija sa ishranom u poslednja 2 meseca i da nisam prelazila 1100-1200kcal. Jedini luksuz koji sam sebi dozvoljavala je jedna konzerva coca cole zero dnevno koja mi je bila najveece zadovoljstvo dok i nju nisam izbacila pre 20 dana.

I evo sad poenta price- ugojila sam se citave skoro 4kg. Ne brinite nisam glupo zensko da se skoncentrisem iskljucivo na vagu, vec mi nije realno da zadrzim toliko vode i da toliko dobijem na misicima za tako kratko vreme.  Ne bi ni te 4kg bile strasne da se ne osecam malo napumpano. Razmisljam o sagorevacu, to mi se cini kao jedini spas. Opet ponavljam, tezine sa kojim radim nisu velike, (lat 20kg, triceps 10kg, biceps sa gumama,mrtvo dizanje 12kg, iskoraci sa 8kg)
Izdeprimirana sam i demotivisana, ne ide mi u glavu kako sam to uspela.
Molim vas pomozite mi, dovoljno sam opterecena i ovako a ne sad sa ovim nezasluzenim viskom, bojim se svoje reakcije ako uskoro ne bude bilo nekog znacajnijeg poboljsanja.
Unapred hvala!

Dobrodošla na forum...pre nego krenemo sa bilo kakvim savetima po pitanju ishrane, treninga, suplementacije, jako je bitno da sa nama podeliš svoj problem vezan za digestivni sistem, tj. tanko crevo...ulcerozni kolitis? Kronova bolest?

Uzimaš li neke lekove? Problemi sa hormonima? Štitna zlezda? Policistični jajnici?

Jesi li radila skoro neki lab. nalaz? Krv, urin?

Koliko si visoka, teška?
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2014, 12:53:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Misulica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:03:06 posle podne »

Cao svima,
Trenutak ocaja se desio kada sam cak pocela i da googlam sta da radim i ostavila po strani sve sto i sama znam.
Situacija je sledeca, imam 21 godinu, profesionalno sam se bavila sportom sve do povrede i do dvogodisnje pauze kada sam sebi i nabacila sve ove "probleme"..
Vec godinu dana sam manje vise zadovoljna izgledom i kondicijom, ali sam pre dva meseca odlucila da bas hocu da se posvetim treninzima i izgledu uopste.
U teretanu vec dva meseca idem 4-5x nedeljno. Kombinujem dan kardia pa dan sa opterecenjem(uz zagrevanje na kardiu) ili radim sve.
Zbog povrede skocnog zgloba trcanje mi je bolno zbog opterecenja na zglob tako da obicno budem 20min na nordijskom i 15min na Wave-u.
Sto se tice treninga sa opterecenjem radim sve sa normalnim tezinama, skoncentrisana na vise ponavljanja. Ukoliko bude potrebno, iskucacu i tacne vezbe koje radim, uglavnom treneri koji rade u teretani su jako zadovoljni, makar tako kazu.
E sad ishrana, zbog nekih zdravstvenih problema sa stomakom(tanko crevo), na kraju se ispostavilo da je hronican problem, ja jedem vec godinu dana bas laganu hranu.
Za dorucak i veceru pijem herbalife sejkove , jako su mi pomogli sto se bolova u stomaku tice. Imam uzinu neku voćku il uzmem ovsene pahuljice.
Za rucak tunjevina, piletina, teletina + zelena salata+ 1 dvopek integralni+ solja balans jogurta, nekad umesto mesa pojedem grilovano povrce ili neku integralnu pastu sa crvenim sosom.
To mi sve prija i navikla sam na takvu ishranu i evo mogu sa sigurnoscu da kazem da nije bilo varijacija sa ishranom u poslednja 2 meseca i da nisam prelazila 1100-1200kcal. Jedini luksuz koji sam sebi dozvoljavala je jedna konzerva coca cole zero dnevno koja mi je bila najveece zadovoljstvo dok i nju nisam izbacila pre 20 dana.

I evo sad poenta price- ugojila sam se citave skoro 4kg. Ne brinite nisam glupo zensko da se skoncentrisem iskljucivo na vagu, vec mi nije realno da zadrzim toliko vode i da toliko dobijem na misicima za tako kratko vreme.  Ne bi ni te 4kg bile strasne da se ne osecam malo napumpano. Razmisljam o sagorevacu, to mi se cini kao jedini spas. Opet ponavljam, tezine sa kojim radim nisu velike, (lat 20kg, triceps 10kg, biceps sa gumama,mrtvo dizanje 12kg, iskoraci sa 8kg)
Izdeprimirana sam i demotivisana, ne ide mi u glavu kako sam to uspela.
Molim vas pomozite mi, dovoljno sam opterecena i ovako a ne sad sa ovim nezasluzenim viskom, bojim se svoje reakcije ako uskoro ne bude bilo nekog znacajnijeg poboljsanja.
Unapred hvala!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.