TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:31:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan pocetnik! :-)  (Pročitano 23337 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #59 poslato: Novembar 10, 2014, 11:12:08 pre podne »

Imam jos jedno pitanje, posle treninga jel ok da u sejker umutim dekstrozi i protein zajedno?

Jel ta mesavina moze da se muti sa mlekom, i jel probao neko na sta to lici?

možeš sve zajedno, ali pomešaj sa vodom.  Mleko otežava varenje zbog laktoze i usporava apsorpciju proteina zbog masnoća.  I slatko mleko,ne ide nikako :)


Kao što ti je napisano, sve zajedno, ako budeš koristio i kreatin, i on može, ili glutamin, ali sa vodom, ne sa mlekom.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #58 poslato: Novembar 10, 2014, 10:22:54 pre podne »

Imam jos jedno pitanje, posle treninga jel ok da u sejker umutim dekstrozi i protein zajedno?

Jel ta mesavina moze da se muti sa mlekom, i jel probao neko na sta to lici?

možeš sve zajedno, ali pomešaj sa vodom.  Mleko otežava varenje zbog laktoze i usporava apsorpciju proteina zbog masnoća.  I slatko mleko,ne ide nikako :)

Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #57 poslato: Novembar 10, 2014, 10:07:30 pre podne »

Imam jos jedno pitanje, posle treninga jel ok da u sejker umutim dekstrozi i protein zajedno?

Jel ta mesavina moze da se muti sa mlekom, i jel probao neko na sta to lici?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #56 poslato: Novembar 02, 2014, 02:21:00 posle podne »

Moj predlog je da kada radiš radiš osnovne vežbe (čučanj,bench press,mrtvo dizanje,stojeći potisak ispred glave) odradis 12-10-8-5-5-5
a da za sve ostale vežbe radiš 10-12 ponavljanja :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #55 poslato: Novembar 02, 2014, 12:11:07 posle podne »

Izvini zbog mozda glupog pitanja, ali ako je piramidalno smanjivanje broja ponavljanja, sto u zadnjoj seriji ide opet 12?
To je samo primer, ne treba se opterećivati time. Ideš od 6-12 ponavljanja u seriji i to je to
Ja za noge idem i do 20. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #54 poslato: Novembar 02, 2014, 10:46:46 pre podne »

Izvini zbog mozda glupog pitanja, ali ako je piramidalno smanjivanje broja ponavljanja, sto u zadnjoj seriji ide opet 12?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:50:51 posle podne »

Sto se tice broja ponavljanja, znaci da za svaku seriju ide druga kilaza, znaci da podesim sebi kilazu tako da mogu da izguram maksimalni broj ponavljanja u toj seriji, ali mora biti u tim brojkama koje su navedene, tj izmedju njih.

Interesuje me isto, kada pijete dekstrozu? Odma posle treninga, tipa momentalno, u toku, ili nesto trece?

Eh prosti ugljeni hidrati u toku trenininga...nisam baš za to...glukoza( dekstroza) će izazvati brz skok insulina i posledičnu hipoglikemiju...tj. insulin će povući svu glukozu koja je uneta...dakle, iz krvi u mišiće i ostala tkiva kojima je potrebna energija...to se dešava munjevito brzo, tako da krv postaje "siromašna" glukozom( dekstrozom, krvnim šećerom)...sve to registruje naše telo kao "signal gladi", može se javiti i malaksalost, usporenost - HIPOGLIKEMIJA...i eto začaranog kruga...

I da glukoza podiže insulin, a insulin pored glukoze u mišiće( i ostala tkiva) vuče i kalijum i vodu, eto dehidratacije...a nekada, ako je "rastvor" glukoze hiprekoncentrovan mogu se javiti i "želudačni" problemi...

Dakle, glukoza( dextroza) plus whey za brz "proteinsko-glikogenski" refuel...neposredno posle treninga( ili u roku od pola sata posle treninga)

Inače, broj ponavljanja prilagoĂ°avaš opterećenju...dakle, radiš sa težinom sa kojom ćeš "jedva" odraditi taj "zadati" broj ponavljanja( 8-12)...Marko ti je lepo naglasio "piramidalno" povećavaš opterećenje i smanjuješ broj ponavljanja...


Npr. radiš 4 serije neke vežbe...

1 serija 12 ponavljanja
2 serija 10 ponavljanja
3 serija 8 ponavljanja
4 serija 12 ponavljanja( dakle, piramidalan rad)...to je naravno moj predlog...

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:25:06 posle podne »

Sto se tice broja ponavljanja, znaci da za svaku seriju ide druga kilaza, znaci da podesim sebi kilazu tako da mogu da izguram maksimalni broj ponavljanja u toj seriji, ali mora biti u tim brojkama koje su navedene, tj izmedju njih.

Interesuje me isto, kada pijete dekstrozu? Odma posle treninga, tipa momentalno, u toku, ili nesto trece?
Piramidalno povecavas opterecenje a smanjujes broj ponavljanja.Dekstrozu pijes nakon treninga,do 30 g uz whey protein,creatine,glutamin...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #51 poslato: Oktobar 27, 2014, 06:41:48 posle podne »

Kad smo već kod isostar-a ,odličan predlog. Ja sam celo leto koristio njihove sumeće tablete i odličnog su ukusa i baš umeju da osveže. Sad sam kupio Energy gel pa tek treba da vidim kakav je on, njega još uvek nisam probao :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: Oktobar 27, 2014, 06:31:03 posle podne »


Interesuje me isto, kada pijete dekstrozu? Odma posle treninga, tipa momentalno, u toku, ili nesto trece?

Izbegavaj u toku treninga, pij kako ti je Dušan naveo :)   U toku treninga možeš samo da dehidriraš od nje...  ako već uzimaš osveženje u toku treninga, ako ti je trening naporan i traje bar 90 minuta, nakon nekih 45 minuta možeš popiti izotonik tipa Isostar ili Isotec.  Oni sadrže i elektrolite, idealnu količinu šećera koja ti je potrebna za brzu rehidrataciju i obnovu energije.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #49 poslato: Oktobar 27, 2014, 06:17:45 posle podne »

Dekstrozu odmah posle treninga sa kreatinom ili/i proteinom zajedno,ja pijem nekih 20-40g.
Ne svidja mi se ovaj tvoj plan treninga, ponavljanja treba da budu izmedju 8 i 12 :)
Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #48 poslato: Oktobar 27, 2014, 06:13:37 posle podne »

Sto se tice broja ponavljanja, znaci da za svaku seriju ide druga kilaza, znaci da podesim sebi kilazu tako da mogu da izguram maksimalni broj ponavljanja u toj seriji, ali mora biti u tim brojkama koje su navedene, tj izmedju njih.

Interesuje me isto, kada pijete dekstrozu? Odma posle treninga, tipa momentalno, u toku, ili nesto trece?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #47 poslato: Oktobar 27, 2014, 04:24:54 posle podne »

Ma Dule i Nikola sta lupate, zna se da je mali broj ponavljanja za masu a veliki za defku. ;D ;D ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #46 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:37:54 pre podne »

Pa i meni je malo nelogicno da se radi toliko mali broj ponavljanja,pogotovo ovo 1 do 3 pa posle 4 do 6 :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 27, 2014, 07:02:33 pre podne »

Da, verovatno sam se loze izrazio, kao sto sam vec rekao nov sam relativno u tome. Na sta mislis kad kazes " sa intenzitetom >85%." ?

Ako ti one brojke pored vezbi oznacavaju ponavljanja, tezina na "1-3" ce morati biti veca od "8-12", zar ne? Zavisno od literature, "8-12" je negde oko 70-75% od tvog maksimuma na jednom ponavljanju. "1 do 3" bi predstavljalo 95-100% od tvog 1rm. Nema potrebe raditi sa tolikom intenzitetom ako ti je cilj samo veca misica hipertrofija.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.