TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:20:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan pocetnik! :-)  (Pročitano 23331 puta)
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #74 poslato: Novembar 24, 2014, 10:49:58 posle podne »

Pozdrav svima jos jednom...

Narucio sam danas Daily formula kompleks vitamina od Universal Nutrition-a, i Omega 3 od Natrol INC-a. Ako moze vase misljenje o istim, kao i kada i koliko ih unositi.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #73 poslato: Novembar 13, 2014, 06:29:40 posle podne »

Meni je crni čaj omiljeni. Obožavam ga. Ipak, imam običaj da pravim pauze sa njim kako se ne bih previše "navukao". :D Naravno, pažljivo ga doziram baš zbog tih podeljenih mišljenja o njemu, a nisam se još priklonio niti jednom od ta dva tabora.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #72 poslato: Novembar 12, 2014, 12:51:08 posle podne »

Znaci, u sustini crni caj ima vise kofeina od kafe? nes kafe konkretno?

na netu nalazim informaciju da prosečno 2 dl crnog čaja sadrži od 40 do 100 mg kofeina.

Da, to je okvirna vrednost, ali tu je i "malo" drugih metil-ksantina( srodnici koefina) u crnom čaju, poput teofilina(jedan od sastojaka guarane),koji je čak i jači stimulans od kofeina...

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #71 poslato: Novembar 12, 2014, 10:45:05 pre podne »

Znaci, u sustini crni caj ima vise kofeina od kafe? nes kafe konkretno?

na netu nalazim informaciju da prosečno 2 dl crnog čaja sadrži od 40 do 100 mg kofeina.
Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #70 poslato: Novembar 12, 2014, 10:23:00 pre podne »

Znaci, u sustini crni caj ima vise kofeina od kafe? nes kafe konkretno?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #69 poslato: Novembar 12, 2014, 07:31:11 pre podne »

Ok, pio sam sa vodom, mada mi nekako protein ostavi praskast ukus u ustima, mozda ga nisam dovoljno mutio.

Kada je ok da se nalivam mlekom, ako mi je trening oko 14h?

I interesuje me vase misljenje, skontao sam da mi prija kafa pre treninga. Ali bez mleka, pijem konkretno onu nes espresso kafu, i danas sam probao da popijem crni caj pre treninga medjutim nema bas taj uticaj, predpostavljam da ima dosta manje kofeina u njemu.

Takodje od mleka sam gledao da uvedem kada pijem da je bez laktoze, a ujutru kad doruckujem ovsene, pripremam ih sa ella mlekom (0,5%). Da li je to po vama ok?
Ne treba da se nalivaš ni sa čim, pa ni mlekom.
Ja sam pre za mleko sa 0,5% mm nego za ovo bez laktoze.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #68 poslato: Novembar 11, 2014, 09:17:21 posle podne »

Dobro pitanje...

A pitanje vezano za kafu/crni caj pre treninga?

Slažem se sa Monikom da je crni čaj "jači" od kafe...ali i "jači" po pitanju "korisnih sastojaka"...

"Crni čaj je možda manje popularan, ali zato ne manje kontraverzan napitak nego kafa. Dok jedni tvrde da donosi znatne zdravstvene dobrobiti, drugi iznose njegova neželjena dejstva. I tzv. zeleni čaj u stvari potiče od iste biljke (Camellia sinensis), samo što je proces oksidacije zaustavljen pre nego što listovi pocrne.

Jedni tvrde da je sjajan…

Nekoliko istraživanja tvrde da crni čaj (isto kao i zeleni) može biti pomoć u lečenju dijabetesa, kao i katarakte izazvane dijabetesom.

Druga opsežna istraživanja tvrde da postoji jasan dokaz da pijenje 3 ili više šolja crnog čaja dnevno smanjuje rizik za oboljevanje od kardiovaskularnih bolesti, što se vezuje za delovanje polifenola, antioksidanasa koje ovaj čaj poseduje.

O pozitivnom uticaju crnog čaja na oporavak od stresa govori studija istraživača Univerzitetskog koledža iz Londona. Pokazalo se da su oni koji su pili crni čaj četiri puta dnevno tokom šest nedelja, imali su niži nivo hormona stresa kortizola u krvi nakon stresnog dogaĂ°aja, u poreĂ°enju sa kontrolnom grupom.  

A istraživači u Indiji su u svojoj jednogodišnjoj studiji dobili rezultate koji su pokazali da pijenje crnog čaja tri puta dnevno pomaže prevenciju kancera usta, najčešćeg tipa raka u Indiji.


…drugi misle drugačije
Jedno preliminarno istraživanje pokazalo je da crni čaj može imati i pozitivne i negativne efekte. OdreĂ°ene supstance u crnom čaju uzrokuju "krutost arterija", što povećava rizik od hipertenzije, dok druge supstance opuštaju krvne sudove.

Karalambos Vlačopulos, sa univerziteta u Atini, Grčka, smatra da kofein u crnom čaju izaziva "krutost arterija", dok s druge strane flavonoidi izazivaju opuštanje arterija.

Proučavanje osoba koje unose velike količine kofeina (u proseku 560 mg kofeina dnevno kafom ili čajem) pokazalo je: kada su prestali da unose proizvode sa kofeinom tokom dve nedelje, značajno su smanjili nivo triglicerida za 25%.

Nasuprot studiji koja govori o pozitivnom uticaju crnog čaja na oporavak od stresa, praktično iskustvo govori da su ljudi koji imaju visok nivo anksioznosti, ili su izrazito nervozni, veoma osetljivi na efekte kofeina. Zato bi oni trebalo da izbegavaju sve proizvode sa kofeinom, uključujući i čaj.

Kofein, koji se nalazi u crnom čaju, povećava lučenje želudačne kiseline. A čak i umerenija količina kofeina može da pojača simptome hipoglikemije. Zato osobe sa niskim "nivoom šećera u krvi"( poremećaji glikoregulacije) treba da izbegavaju proizvode sa kofeinom, uključujući i čaj.

Osim ovoga, crni čaj sadrži tanine koji značajno smanjuju apsorpciju gvožĂ°a iz proizvoda ne-životinjskog porekla (isti je slučaj i sa kafom, koja otežava apsorpciju gvožĂ°a i nekih drugih minerala).


I još jedna stvar koju mnogi zagovornici zelenog čaja obično ne pominju: i zeleni čaj, mada se generalno smatra boljim od crnog, potiče od potpuno iste biljke. On sadrži više polifenola, a manje kofeina od crnog čaja, ali ipak sadrži kofein u količini koja nije zanemarljiva."

Reference

1.    (Journal of Agricultural and Food Chemistry) u maju 2005. godine
2.    (European Journal of Clinical Nutrition (2007) 61, 3–18
3.    Časopis Psihofarmakologija, objavljeno na www.tea.co.uk/news
4.    Journal of Environmental Pathology, Toxicology and Oncology
5.    Istraživanje prezentovano u maju 2005. godine na godišnjem sastanku Američkog društva za hipertenziju
 
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #67 poslato: Novembar 11, 2014, 07:57:05 posle podne »

A pitanje vezano za kafu/crni caj pre treninga?

Može naravno.  Ako ti prija kafa pre treninga slobodno je pij tada. Crni čaj je dosta jak, vidi šta ti više odgovara.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #66 poslato: Novembar 11, 2014, 07:09:57 posle podne »

Kako ne koristiš kofein u tabletama,obična kafa pre treninga je odlična stvar :)
Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #65 poslato: Novembar 11, 2014, 07:08:10 posle podne »

A pitanje vezano za kafu/crni caj pre treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #64 poslato: Novembar 10, 2014, 09:55:57 posle podne »

Mleko samo za sebe ima niz nutritivnih prednosti, ali glavni problem predstavljaju procesi "obrade" mleka...

Evo jednog mog teksta o mleku...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kvalitet-mleka-u-ishrani.html

Od mlečnih proizvoda preporučujem jogurt i mlad sir( varijante sa najmanjim procentom mlečne masti)...

Apsolutno se slažem sa Monikinom konstatacijom...

Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #63 poslato: Novembar 10, 2014, 09:05:12 posle podne »

Protein izmuti malo bolje sa više vode.A što se tiče mleka ja sam uvek za njega i imam malo drugačiji stav od većine na forumu čak imam običaj da uveče pred spavanje popijem litar mleka sa 2,8% i meni to ništa ne smeta.Što se tiče tvog pitanja,ubaci ga kad god ti odgovara samo nemj kao ja pred spavanje ali sa ostalim obrocima možeš slobodno :)
I ja se slazem sa tobom sto se mleka tice, bas svi pricaju lose o mleku a to nije tako :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #62 poslato: Novembar 10, 2014, 09:02:30 posle podne »

Protein izmuti malo bolje sa više vode.A što se tiče mleka ja sam uvek za njega i imam malo drugačiji stav od većine na forumu čak imam običaj da uveče pred spavanje popijem litar mleka sa 2,8% i meni to ništa ne smeta.Što se tiče tvog pitanja,ubaci ga kad god ti odgovara samo nemj kao ja pred spavanje ali sa ostalim obrocima možeš slobodno :)
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #61 poslato: Novembar 10, 2014, 07:36:03 posle podne »

Sto se proteina tice sigurno nisi lepo mutio...sto se tice ovsenih i mleka od 0,5 sasvim ok a i da je masnije izbaci se to na treningu :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #60 poslato: Novembar 10, 2014, 05:15:19 posle podne »

Ok, pio sam sa vodom, mada mi nekako protein ostavi praskast ukus u ustima, mozda ga nisam dovoljno mutio.

Kada je ok da se nalivam mlekom, ako mi je trening oko 14h?

I interesuje me vase misljenje, skontao sam da mi prija kafa pre treninga. Ali bez mleka, pijem konkretno onu nes espresso kafu, i danas sam probao da popijem crni caj pre treninga medjutim nema bas taj uticaj, predpostavljam da ima dosta manje kofeina u njemu.

Takodje od mleka sam gledao da uvedem kada pijem da je bez laktoze, a ujutru kad doruckujem ovsene, pripremam ih sa ella mlekom (0,5%). Da li je to po vama ok?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 18 upita.