TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:25:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 7878 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:58:08 posle podne »

Taj tvoj problem je iskljucivo u glavi. I evo ja danas u kcal deficitu, pa sam ucio mrtvu hemiju, sutra nastavljamo, i ukljucujemo matis i sociologiju. Skrenuo bih ti padnju za taj sendvic iz zdrave hrane nije stvarno zdrav, i da ta integralna kifla nije od 100% integralno brasna. Moj savet ti je da nosis od kuce i da to sama spremis! Probaj da u svakom obroku ubascis neki protein i probaj sa dosta povrca, verovatno ce ti smanjiti zelju za slatkim. Moj savet za ''slatko'' su ovsene sa malo jogurta ili mleka, i protein. Probaj za pocetak 6 dana bez junka pa onda sedmi ubaci cheat day. Posle nekoliko nedelja smanji na cheat meal.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
kristina.kristina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:45:00 posle podne »

Stres mi je na primer kada moram da sedim i ucim i trazi mi se nesto slatko. Koncentracija mi onda odmah padne, i onda mi je lakse da posegnem za "losom" hranom, sto naravno zelim da promenim. Relativno sam nova u svemu ovome, nekih godinu dana, i jos dosta toga mi nije jasno sto se tice ishrane.

Trudim se da jedem 5 obroka u toku dana, od kojih su mi 2 uzine, vocka, dve, tri, sve zavisi.
Za dorucak su to uglavnom ovsene, dodam svasta u njih, tipa brusnica, cimet, bundevine semenke i sl.
Moji retko kuvaju, mozda jednom nedeljno, tako da mi se hrana svodi uglavnom na pileca prsa, kuvana jaja, tunjevinu, tonus hleb, i kad bas imam vremena spremim sama pilece belo i integralni pirinac. Na faksu uglavnom uzmem ili neki sendvic iz Zdrave hrane ili neku integralnu kiflu i jogurt.

Na slatkise ni ne dajem pare, tu sam disciplnovana u smislu da kad izadjem sa drugaricama uvek cu kupiti nesto zdravo, ali je problem kad nesto stoji kuci i bode mi oci, e tu mi nedostoje samodiscipline. >:( I uglavnom kad na primer vece pre losije spavam, ili ustanem to jutro ranije za faks recimo, onda mi se posle u toku dana strasno traze ugljeni hidrati. To bi bili moji problemi :-X



Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:37:30 posle podne »

Pozdrav i dobrodosla na forum :)
Kako ti izgleda ishrana na dnevnom nivou,ispisi nam po obrocima.A sto se tice slatkisa,ako vec dajes para i ne mozes da se kontrolises kupuj proteinske cokoladice,dobro te zasite a od njih ce imati i koristi a ne stete :)
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:31:55 posle podne »

Samo ti treba volja, nista vise. Kad si pod stresom odradi nesto drugo, trci, slusaj muziku, spremi kucu, bilo sta. Ne moras da jedes.
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:24:24 posle podne »

Cao, moj problem je u slatkisima.
U kuci stalno ima nesto slatko i niko od ljudi iz mog okruzenja ne vodi racuna o ishrani, tako da sam sama u svemo ovome sto nije nimalo lako. Vec skoro godinu dana idem u teretanu i jako sam zadovoljna sa treningom, ali me ishrana uvek nazaduje. Izdrzim 4,5 dana u kontinuitetu sa zdravom ishranom, a onda me uhvati napad za necim slatkim koji ne znam kako da drzim pod kontrolom. I onda kad pojedem i malo, grize me savest i onda redovno ceo taj dan upropastim, i tako se vrtim vec duze vreme. Nekim danima osecam da obrok ne moze ni da me zaisti koliko mi se trazi slatko. A kad krenem sa slatkim, tu ne stajem ;D Inace na sve to sigurna sam da utice i stres, dosta imam obaveza i oko faksa i svega. Ako neko ima neke savete kako da se iskontrolisem, bila bih zahvalna, jer sam pocela da se vrtim u krug. Inace imam 19 god., visoka sam 168cm i kilaza mi varira od 55-58. A volela bih da je odrzavam na 55, sto zbog ove zavisnosti od slatkisa osecam da nije moguce. ::)
Cao Kristina..
Dobrodosla na forum... :)
Napisi na neki tvoji dnevni meni ishrane,pa cemo ti pomoci oko korekcije istog..
Takodje,koliko je to kolicinski "junk" hrane dnevno,sta ti spada sve u isto?
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:22:02 posle podne »

Zasto svako ko lose jede ili je debeo uvek krivi taj ''stres''. To je stvar volje, ja kad se iznerviram odvrnem muziku a ne jedem saltkise. Pre sam tako kao i ti stalno junkovao, sad jednom u 10-15 dana. Kolege smo i isto smo godiste. Kada odem na fax tamo ne jedem slatkise i pekare, vec ponesem od kuce zdravu hranu. Koji si fax i odakle ? :)
+1
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:20:14 posle podne »

Zasto svako ko lose jede ili je debeo uvek krivi taj ''stres''. To je stvar volje, ja kad se iznerviram odvrnem muziku a ne jedem saltkise. Pre sam tako kao i ti stalno junkovao, sad jednom u 10-15 dana. Kolege smo i isto smo godiste. Kada odem na fax tamo ne jedem slatkise i pekare, vec ponesem od kuce zdravu hranu. Koji si fax i odakle ? :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
kristina.kristina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:14:18 posle podne »

Cao, moj problem je u slatkisima.
U kuci stalno ima nesto slatko i niko od ljudi iz mog okruzenja ne vodi racuna o ishrani, tako da sam sama u svemo ovome sto nije nimalo lako. Vec skoro godinu dana idem u teretanu i jako sam zadovoljna sa treningom, ali me ishrana uvek nazaduje. Izdrzim 4,5 dana u kontinuitetu sa zdravom ishranom, a onda me uhvati napad za necim slatkim koji ne znam kako da drzim pod kontrolom. I onda kad pojedem i malo, grize me savest i onda redovno ceo taj dan upropastim, i tako se vrtim vec duze vreme. Nekim danima osecam da obrok ne moze ni da me zaisti koliko mi se trazi slatko. A kad krenem sa slatkim, tu ne stajem ;D Inace na sve to sigurna sam da utice i stres, dosta imam obaveza i oko faksa i svega. Ako neko ima neke savete kako da se iskontrolisem, bila bih zahvalna, jer sam pocela da se vrtim u krug. Inace imam 19 god., visoka sam 168cm i kilaza mi varira od 55-58. A volela bih da je odrzavam na 55, sto zbog ove zavisnosti od slatkisa osecam da nije moguce. ::)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.159 sekundi sa 18 upita.