TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:11:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Učenje tehnike čučnja  (Pročitano 8447 puta)
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #19 poslato: Septembar 22, 2009, 01:42:46 posle podne »

http://www.youtube.com/watch?v=S9L5XJta3Ag&NR=1 jeste da je nepravazidjen,ali mislim da suvise gura stopala ka spolja pri cucnju i sumo deadliftu.Sta vi mislite?p.s. pitam zbog toga sto ja imam obicaj da tako isutram stopala,i vise pputa mi je receno da cu koleno da iskrivim pa reko da pitam...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2009, 09:19:54 posle podne »

 :o :o :o
Sačuvana
Bane_hulk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #17 poslato: Mart 07, 2009, 03:05:06 posle podne »

Ovaj snimak ne bih preporucio ko ima slab stomak i mladjim od 18god....

http://www.youtube.com/watch?v=otqbG5CbZ7E

kad se radi o vecim kilazama treba biti oprezan....

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Februar 01, 2009, 07:31:42 posle podne »

Svaka cast!Irrealno!!!! :o :o :o
Sačuvana
Bane_hulk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2009, 12:45:29 pre podne »

do 75kg cucnuti 360kg.....Jaroslaw Olech
http://www.youtube.com/watch?v=7bCaJUaTy5w&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=w_83UiaweDI&feature=related
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2009, 06:40:33 posle podne »

Evo jos malo RAW cucnja:

http://www.youtube.com/watch?v=mL9MeYkLVKg&feature=related
 ;)
380kg bez ikakve opreme!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Januar 11, 2009, 07:21:06 posle podne »

Evo malo motivacionog treninga a la Ed Coan,koga mislim ne treba posebno predstavljati!Pogledajte samo ovaj cucanjkoliko je savrsen,a pogledajte i kilazu i cinjenicu da Ed sve to radi BEZ powerlifting opreme:
http://www.powerliftingwatch.com/node/10144
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2008, 04:39:45 posle podne »

 ;)
Sačuvana
Brainstorm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 147


« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2008, 11:38:51 pre podne »

Ovaj tekst sam preuzeo sa jednog drugog foruma, napisao ga je Milan Jovanovic nas najbolji powerlifter i pored Ervina jedan od najjacih ljudi Srbije.

Citat
Obecao sam da cu, cim nadjem vremena da napisem neki red o cucnju, bencu i deadliftu.

Oko cucnja i benca, vrlo cesto postoje neke nejasnoce, pogotovo pocetnicima ili nedovoljno iskusnim takmicarima. Kada se spomene rec cucanj, ona prva slika koja se pojavi u glavi cesto je vezana za nekog body buildera ili olimpijskog dizaca. Bilderi rade cucanj da "napumpaju" noge i izgledaju seksi u tesnim farmericama ili jos bolje u sorcu. Bilderski cucanj u glavnom izoluje misic kvadricepsa i vrsi njegovo pumpanje.Nema nista lose u tome i ja to pozdravljam. Dizaci tegova imaju svoj cilj, a to je da kad trgnu teg, da se sto brze/dublje podvuku pod njega kako bi mogli da probaju da izbace sto vecu tezinu iznad glave. I to pozdravljam. Ali to nije cucnaj kojim se ja bavim u ovom postu.

Nas cucanj je power cucanj. POWER! Dakle podici sto vecu tezinu. Glavni uslov je da prednja strana prepone (gde se zavrsava kvadriceps a pocinje stomak) bude u jednom trenutku cucnja ispod najvislje tacke kolena. Da "probije paralelu" Ne gleda se ugao kvadricepsa, vec samio odnos te dve tacke.

Sta je to toliko razlicito kod power cucnja i prethodna dva cucnja? SVE! Polozaj nogu, polozaj ruku, pozicioniranje sipke, ugao potkolenica, disanje,... Cak i sama sipka za cucanj.

Da pocnem od najvaznije stvari, ugao potkolenica prema tlu. Tokom cucnja potkolenice treba da ostanu skoro vertikalne. Kaze se "da vertikalna projekcija kolena ne izlazi iz patike dizaca". Prvi pokret pri pocetku cucnja nije kolena napred, vec zadnjica unazad. Kao kada, oprostite mi, sedate na wc solju. Dakle prvo se otkljucaju kukovi, pa tek onda kolena. Takvim cucnjem ukljucujete vise ledja i povecava vam se stepen korisnog dejstva celog tela.

Takav cucanj vam sam kaze gde treba da se stavi sipka na ledjima. Dakle ne na vratnom delu kicme nego malko ispod. To malko ispod je uglavnom individualno ali je zajednicko da se sipka oslanja na trapez i posterior deltoidus. Treba stegnuti plecke sto blize i tu traziti mesto za sipku. Ruke odu nesto sire nego kod, recimo bench pressa, i guraju sipku ka ledjima a ne na gore (ne shoulder press). Ako su ruke preusko, desava se da boli rame kod benc pressa.

Polozaj stopala je nesto siri nego sirina ramena (koliko siri to cete da otkrijete sami) i stopala su veoma blago okrenuta na napolje. Patike treba ba imaju tvrd, ravan djon i da su cvrste da se kod cucnja ne uviju kao zenska zarapa. Patike treba da budu bez stikle. Ne podrzavam dizacke patike, jer vas podignuta sipka udaljava od zeljene dubine. Dizacke patike imaju drugu namenu.

Kade se polazi u cucanj, stegu se ledja, stomak se gura ka napolje, ka pojasu. Ide se ne brzo na dole, jer ne treba tezini tega da se dodaje i njegova inercija. Kada se dosegne najniza tacka cucnja, sto eksplozivnije na gore.

Idemo ponovo:

Prilazim stalku sa sipkom i tegovima, odredjujem sirinu hvata (u mom slucaju do kraja unutrasnjeg dela sipke). Uguravam se ispod sipke i mrdajuci gore dole 2 - 3 cm trazim pravo mesto na ledjima za sipku, trapez stegnut, lopatice sto blize jedna drugoj. Kada teg nacini "klik" i upadne u svoje mesto na trapezu stezem cela ledje, stajem u uski paralelni stav ispod i samo snagom nogu podizem teg (ne pretklon). Sacekam koji trenutak da se teg primiri i sitnim koracima se udaljim od stalka i zauzmem polozaj za cucanj. Opet sacekam da se teg umiri, stezem ledja, duboko uzmem vazduh u pluca par puta i zadnji put zadrzim 3/4 vazduha. Guram stomak ka pojasu i na taj nacin dobijam jacu stabilnost torza. Dok se spustam i dizem ne disem. Prvi pokret u spustanju je kukovi nazad, trudim se da potkolenice budu vertikalne i polako tonem do paralele. U tom trenutku eksplozija i najbrze moguce dizem teg. Kad se uspravim, opet sacekam da se teg smiri i sitnim koracima vracam na stalak prateci i levi i desni drzac da se uverim da ne promasujem.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2008, 12:07:16 pre podne »

"1. Pete u sirini ramena
2. Stopala zarotirana upolje (Nije potrebn da budu paralelna, cak moze da bude i 'opasno')
3. Pokret zapocni pokretom guzice unazad. To se najbolje nauci ako stavi klupu iza sebe i sednes na nju. Kasnije je samo pipnes, a kasnije radis bez nje."


Majka Mara!   Samo da dodam - potrebno je malo više vremena dok se guza ne navikne da radi bez klupe... nisu u pitanju dani ili nedelje, već meseci...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2008, 01:29:47 posle podne »

Mladene, mislim da tehnika i nije baš najbolja, iako deca demonstriraju ( jer je njima i namenjeno, zar ne!?)... ono što sam zapazio - noge i stopala - previše u stranu; prilikom dizanja, kuk zaostaje...
Pa sad polozaj i razmak nogu zavise od toga sta vise zelimo da ukljucimo u vezbi

Pa i ne bash! Sirina stava NE utice na aktivaciju vastusa, ali utice na aktivaciju m. adductor magnusa i zadnje loze. Isto je i za orijentaciju stopala. Dubina ima neki uticaj na aktivaciju v.vastus medialisa i zadnje loze.
Nisam ni mislio na nesto drugo
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2008, 12:35:50 posle podne »

Da li je tacno da kod zena pete ne treba da budu bas u sirini ramena nego malo vise rasirene zbog toga sto zene imaju sire kukove od muskaraca?

Dobro pitanje bb.... Mozda da, a mozda i ne, zavisi od toga kako su im orijentisana kolena i pozicija celog tela u donjoj poziciji (bottom). Svako je malo drugaciji i cilj svakog tehnickog treninga jeste da se u jednu ruku dozvoli sportisti da pronadje tehnicko resenje koje njemu odgovara, a u drugu da to bude unutar pricnipa koji tu tehniku i definishu (a to je mala umetnost sama po sebi). Dakle, ako izgleda dobro, najverovatnije i jeste. :)

@stefyldk,
To znaci da stopala nisu paralelna, vec da zatvaraju ugao. Zasto je to tako, vrlo lako se moze objasniti ovim primerom:

1. Sedi na stolicu, tako da su ti kolena spojena, a stopala jedno do drugog
2. Rasiri noge
3. Pogledaj kako stoje stopala? Vise nisu paralelna, jel tako, vec zatvaraju ugao jedno sa drugim. Cim se kolena rasire, tako i stopala menjaju ugao zatvaranja
U ovoj poziciji tibia (potkolenica) zatvara dobar ugao sa femurom (natkolenica) u zglobu kolena. Ukoliko stopala vratis u paralelnu poziciju, tibia ce biti interno zarotirana u odnosu na femur, i najverovatnije opterecivati ligamente i meniskus u kolenu. To ces i osetiti tako sto ces imati jedan mali pritisak u kolenu.
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2008, 10:39:23 pre podne »

Da li je tacno da kod zena pete ne treba da budu bas u sirini ramena nego malo vise rasirene zbog toga sto zene imaju sire kukove od muskaraca?
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2008, 09:45:19 pre podne »

Mladene, mislim da tehnika i nije baš najbolja, iako deca demonstriraju ( jer je njima i namenjeno, zar ne!?)... ono što sam zapazio - noge i stopala - previše u stranu; prilikom dizanja, kuk zaostaje...
Pa sad polozaj i razmak nogu zavise od toga sta vise zelimo da ukljucimo u vezbi


ako npr hocu da mi najwise pogodi noge, u kom polozaju trebam da radim?

Treba da radis u onom polozaju koji ti omogucuje dobru dubinu (gornji deo butine ispod paralele), donji deo ledja i gornji deo ledja u neutralnom polozaju, dobru orijentaciju kolena u odnosu na stopalo. To je najcesce:
1. Pete u sirini ramena
2. Stopala zarotirana upolje (Nije potrebn da budu paralelna, cak moze da bude i 'opasno')
3. Pokret zapocni pokretom guzice unazad. To se najbolje nauci ako stavi klupu iza sebe i sednes na nju. Kasnije je samo pipnes, a kasnije radis bez nje. Ja sam tako naucio 40-tak ljudi cucnju
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2008, 09:39:28 pre podne »

Mladene, mislim da tehnika i nije baš najbolja, iako deca demonstriraju ( jer je njima i namenjeno, zar ne!?)... ono što sam zapazio - noge i stopala - previše u stranu; prilikom dizanja, kuk zaostaje...
Pa sad polozaj i razmak nogu zavise od toga sta vise zelimo da ukljucimo u vezbi

Pa i ne bash! Sirina stava NE utice na aktivaciju vastusa, ali utice na aktivaciju m. adductor magnusa i zadnje loze. Isto je i za orijentaciju stopala. Dubina ima neki uticaj na aktivaciju v.vastus medialisa i zadnje loze.
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.185 sekundi sa 18 upita.