TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:54:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc,nedoumice  (Pročitano 4055 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2014, 10:14:08 pre podne »

Da, hidrati bar u 3 obroka (ujutru, pre i posle treninga). ;)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2014, 10:06:05 pre podne »

Pozdrav i dobrodosao na forumu. :)
Twin ti je sve lepo rekao, ja bih ti samo nadodao da ako zelis masu, bar u jos 2 obroka dodas kvalitetne hidrate kao sto su pirinac, krompir, a ne da ih imas samo u dorucku, i jednom posle.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2014, 07:30:59 pre podne »

Ćao. Što se tiče ishrane, u prvom obroku ti treba uz UH i neki izvor proteina. (whey,jaja...).
Belo meso bih stavio u obroku posle treninga sa pirinčem jer tada trebaš imati proteine iz mesa.
6-i obrok ako ti je kasno uveče uzmi posni sir. U 3,4,5-i obrok možeš dodati i salatu. Nigde ovde ne vidim da unosiš i zdrave masti tako da bi mogao jednu užinu da napraviš sa koštunjavim plodovima.
Što se tiče suplementacije, kombo whey+kreatin+glutamin je super stvar ali ako imaš dovoljan proteinski unos iz čvrste hrane.
Merica wheya obavezno nakon treninga sa dexom i kreatinom, i eventualno još jednu ujutru sa ovsenim.
Sačuvana
kljaja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2014, 06:52:54 pre podne »

Cao drugari. Imam par pitanja, nisam znao u koju kategoriju da postavim pitanja pa sam odlucio ovde. Ovako, imam 19 godina. Treniram oko 2,5 godine, imam 185 cm i tezak sam oko 75kg, iako mi svi vizuelno daju vise (80 kg). Trenutno pijem protein, kreatin (mono) i dekstrozu. Kreatin pijem 5g pre treninga i 5g posle sa proteinom i dex. inace nisam pravio pauzu sa kreatinom i pijem ga duze vreme( iako znam da se pije 4 nedelje pa pauza ili 8 nedelja pa 4 nedelje pauza, citao sam na stranim forumima da ga neki konstantno konzumiraju pa sam se odlucio da probam to).  Posto sam ektomorf i tesko nabacujem masu, razmisljao sam da uzmem gejner (Elite Super Mass), ali sam u nedoumici jer vidim da svako ko se bavi iole ozbiljnije ovim nije za gejner. Sto se tice ishrane do sada nije bila bas najbolja(jeo sam 4, 5 obroka, ali to nisu bili obroci dobri za BB recimo burek, pljeska itd.). Sada zelim da pripazim na ishranu, ali posto sam student max. mi je budzet 400, 500din dnevno. Evo i pitanja. Recimo da mi 1. obrok bude ovsene sa jogurtom ili mlekom, 2. belo meso , 3. 2 konzerve ribe 4. obrok posle treninga recimo kvalitetni UH(pirinac) 5. 5 Belanaca sa dva zumanceta i da dodam jos 6. obrok, da li bih ovakva ishrana bila dovoljna za napredak ili da dodam jos neku kvalitetnu namirnicu i koja bi to bila? Sto se tice suplementacije da li je bolje da napravim pauzu sa monom i da uzmem kreatin alkalin? Koja je najbolja kombinacija za mene whey + mono(kreatin alkalin) + BCAA + dex. ili whey + mono(kreatin alkalin) + glutamin + dex ili da uzmem gejner (Elite Super Mass) + kreatin. Uz svaku kombinaciju bi isla korigovana ishrana. Mozda je duzi tekst i mozda sam smorio.  :)  :D Hteo sam da iznesem cinjenice o sebi i da postavim pitanje ovde jer sam video da ima ljudi koji su uradili dobre stvari sa svojim telom. Pozdrav.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 17 upita.