TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:19:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dali maloletnici smeju da uzimaju kreatin?  (Pročitano 5929 puta)
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #22 poslato: Novembar 09, 2014, 08:41:52 posle podne »

Okaci koju sliku da vidimo kako izgledas trenutno :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
prole32
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #21 poslato: Novembar 09, 2014, 07:51:00 posle podne »

iskoristi gejner koji imaš pijući ga samo posle treninga, pod pretpostavkom da je odraĂ°en dobar trening neće ti škoditi taj šećer koji gejner sadrži, naprotiv, pomoćiće ti u bržem oporavku.  Što se tiče whey-a dobra odluka.
Zapisuj šta jedeš i kako treniraš, prati napredak.
Vazi :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Novembar 09, 2014, 06:19:07 posle podne »

iskoristi gejner koji imaš pijući ga samo posle treninga, pod pretpostavkom da je odraĂ°en dobar trening neće ti škoditi taj šećer koji gejner sadrži, naprotiv, pomoćiće ti u bržem oporavku.  Što se tiče whey-a dobra odluka.
Zapisuj šta jedeš i kako treniraš, prati napredak.
Sačuvana
prole32
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #19 poslato: Novembar 09, 2014, 06:11:24 posle podne »

Koliko ti je gejner doprineo povecavanju kilaze?
? 2-3kg :D
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #18 poslato: Novembar 09, 2014, 05:56:34 posle podne »

Koliko ti je gejner doprineo povecavanju kilaze?
Sačuvana
prole32
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #17 poslato: Novembar 09, 2014, 05:41:43 posle podne »

Naravno da je whey bolja opcija ali mislio sam da iskoristiš gejner ako već imaš :)
Pa da imam ga jos za 10-tak dana taman malo da prikupim novca i da uzmem whey :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2014, 05:35:34 posle podne »

Naravno da je whey bolja opcija ali mislio sam da iskoristiš gejner ako već imaš :)
Sačuvana
prole32
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #15 poslato: Novembar 09, 2014, 05:21:19 posle podne »

Možeš da koristiš gejner koji si kupio, neće ti praviti nikakve probleme.Samo mislim da nisi imao potrebe njega da kupuješ i da si taj novac mogao bolje da uložiš u sebe.Sad kad već imaš gejner iskoristi ga pa sledeći put kad budeš bio pri parama uloži to u ishranu. Gjener koristi odmah posle treninga jer ti je tad najpotrebniji :)
Ali ja hocu definiciju, i zato nebih ga vise kupovao ipak je gejner za masu vise, ja bih da pocnem sa whey proteinima :)
Sačuvana
prole32
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #14 poslato: Novembar 09, 2014, 05:20:21 posle podne »

Hvala puno, mislim da sam razumeo sad cu vise da trosim pare na namirnice.. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: Novembar 09, 2014, 04:38:13 posle podne »

Možeš da koristiš gejner koji si kupio, neće ti praviti nikakve probleme.Samo mislim da nisi imao potrebe njega da kupuješ i da si taj novac mogao bolje da uložiš u sebe.Sad kad već imaš gejner iskoristi ga pa sledeći put kad budeš bio pri parama uloži to u ishranu. Gjener koristi odmah posle treninga jer ti je tad najpotrebniji :)
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2014, 05:20:28 posle podne od strane AleksandarAesthetic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Novembar 09, 2014, 04:26:21 posle podne »

Najkompetenija za bilo kakav preporuke oko suplemenata je Monika...

Ali samo ću navesti...30% uspeha je trening, 65% je ishrana, a samo 5% je suplementacija...mada ima mišljenja da je odnos treninga i ishrane, pola-pola, pogotovu za početnike koji još uvek ne poznaju svoje telo i njegove mogućnosti...

Neko će reći da ti suplementi za sada nisu potrebni...

Potrudi se da ishranu koriguješ koliko je to moguće, na drugoj temi smo dali detaljne preporuke...ne zaboravi i dovoljno voća i povrća, ribe, izvora zdravih masti...sada stvaraš zdrave navike u ishrani koje će te pratiti tokom celog života...sada se udaraju temelji uspeha...ali ništa usiljeno, preko mere, brzo..."ništa se ne postiže preko noći"...tvoj uspeh se ne meri nedeljama i mesecima, već godinama koje si posvetio dobro formulisanom treningu i kvalitetnoj ishrani...

Novac koji imaš UVEK preusmeri prvo na kvalitetne namirnice, suplementi su ipak No.2...

Ako već imaš dovoljno novca i za suplemente, opet napominjem, ako si ishranu maksimalno korigovao kvalitetom, ne kvantitetom, trebalo bi krenuti od vitaminsko-mineralnih suplemenata, omega-3 masnih kiselina, i dodati proteinski suplement( whey)...

Inače, ako je tvoje usmerenje bodybuidling, evo jednog mog teksta o ovom plemenitom sportu...onako informativno...

БОДИБИЛДИНГ обухвата 3 одреднице; то је УМЕТНОСТ У ИЗГРАДЊИ СОПСТВЕНОГ ТЕЛА, то је ТАКМИЧАРСКИ СПОРТ, и наравно - НАЧИН ЖИВОТА.
ЦИЉЕВИ ТРЕНИНГА, а уједно и критеријуми за сагледавње успеха у бодибилдингу су: ХИПЕРТРОФИЈА(повећање мишићне масе), ДЕФИНИЦИЈА(изражајност мускулатуре) и СИМЕТРИЈА мишићних партија.
За успех у бодибилдингу потребан је баланс по питању ТРЕНИНГА, ИСХРАНЕ И ОДМОРА. Ускладите сва три фактора и успех је загарантован!
Циљ тренинга је да применом одговарајућег оптерећења,и разноврсних вежби(помоћу којих ћемо мишиће "погодити" из разних углова) изазовемо максималну активацију мишићних влакана, и тако изазовемо мишићни раст.
Циљ није "избацити" што се више може, већ да се правилним извођењем одређеног покрета са оптерећењем изазове жељени ефекат.
Напоменимо да 30% успеха чини тренинг, а 70% је ИСХРАНА! "Трбушњаци се не праве у теретани, већ у кујни"
Бодибилдери се придржавају дијете у којој првенство имају протеини као градивни материјал нашег тела(мишића), сложени угљени хидрати и здраве масти. Храна се уноси у више мањих оброка у току дана, да би се тако обезбедио константан прилив градивних материја неопходан за изградњу мишића.
Манипулацијом у односу протеина и угљених хидрата(као и тренажним процесом, тј. кардио тренинг, промена интензитета тернинга...) постижу се резултати на пољу изградње мишићне масе, односно дефиниције, па су тако и предтакмичарске припреме у бодибилдингу подељене на рад на МАСИ и рад на ДЕФИНИЦИЈИ.
Многи упиру прстом на бодибилдере по питању злоупотребе допинг средства у циљу повећања мишићне масе, односно дефиниције, али шта је са осталим спортовима у којима је злоупотреба допинга још израженија?
Много је заблуда, много је неоснованих оптужби на рачун бодибилдинга...али не обазиримо се на то...вредно тренирајмо прво због себе, свог изгледа и здравља, а све остало нека буде у другом плану...НЕ БРЖЕ ОД ЖИВОТА...немамо сви генетику шампиона, али зато имамо ВОЉУ ДА МЕЊАМО СЕБЕ И УЧИНИМО СЕБЕ БОЉИМ...
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2014, 04:43:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ĂDÂDĂD»ĂDµĂDºÑÂĂD°ĂD½ĂD´ĂD°Ñ€ ĂDŸÑ€ĂDÂľĂD»ĂDµ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


NO PAIN NO GAIN!

« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2014, 04:08:55 posle podne »

Ja sam sa 13 god dizao tegovi i cini mi se da je bila zima pa nisam radio cardio niti trcao i kad sam otisao na sistematski imao sam pritisak 180-120 cini mi se, i nepravilan rad srca i kad sam dosao u bolnicu ostao sam tamo par dana i dosao sam kuci i merio sam redovno pritisak i posle par dana je ubrzo postao normalan 120/80 115/75, i cak sam ga sad izmerio imam 175/75
i kad sam dosao kuci pitao sam jednog coveka koji se bavi tim stvarima o bodybildingu o sportovima raznim i on mi je objasnio zasto sam imao povisen pritisak i nepravilan rad srca, rekao je da moram da trcim da radim kardio da bih mi srce pompalo krv i raslo, dok ja sam samo sedeo i trenirao i jeo nista nisam drugo radio tad.. a sad sam zapoceo drugo trcim stalno i radim kardio par 1 nedeljno :)

Hm, taj "poznavalac" bodybuildinga koga si konsultovao je verovatno mislio da "uvećanje" srčanog mišića koje nije pratila njegova dobra prokrvljenost...

Izmerena vrednost krvnog pritiska u tim godinama nije za potcenjivanje...da li si bio do kradiologa? Da li je raĂ°en ekg? Da li si korsitio neku suplementaciju na bazi kofeina? Neki drugi stimulans?
Ideš na neke (redovne)kontrole? Piješ neke lekove?

Kardio bi trebalo da se radi bar 2 puta nedeljno( moja preporuka je 3 puta nedeljno)...naravno sve zavisi od "zone kardio treninga"( vrednost pulsa), kao i obima, tj. dužine treninga...

Inače, koji aparat koristiš za merenje krvnog pritiska? Onaj sa živinim stubom? Digitalni?

Da, svi mislie da je kreatin sredstvo koje mišiće pravi "samo od sebe"..."piješ kreatin i mišići rastu"...a zaborave da bez dovoljno gradivnih materija( unetih prvenstveno kvalitetnom, raznovrsnom i izbalansiranom ishranom) NEMA NAPRETKA...ne razlikuje se uzrok i posledica osnovnih procesa u našem telu...

Ali tu smo mi da pojasnimo neke stvari...  ;)
Ups pogresio sam sad mi je pritisak 115/75 inace merim sa ovim normalnim ne znam kako se zove mislim da je sa zivnim stubom, pa da bio sam na ekg i sve mi je normalno sad potupno sam zdrav i imao sam sistematski pre 3 nedelje i sve je ok, a od suplemenata sam sad ovaj mesec prvi put kupio hyper mass 5000 koji ima 3g kreatina u jednoj dozi, inace ne znam ja bih ipak prestao sa tim ne znam koji su sad za mene suplementi :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2014, 03:56:07 posle podne »

Ja sam sa 13 god dizao tegovi i cini mi se da je bila zima pa nisam radio cardio niti trcao i kad sam otisao na sistematski imao sam pritisak 180-120 cini mi se, i nepravilan rad srca i kad sam dosao u bolnicu ostao sam tamo par dana i dosao sam kuci i merio sam redovno pritisak i posle par dana je ubrzo postao normalan 120/80 115/75, i cak sam ga sad izmerio imam 175/75
i kad sam dosao kuci pitao sam jednog coveka koji se bavi tim stvarima o bodybildingu o sportovima raznim i on mi je objasnio zasto sam imao povisen pritisak i nepravilan rad srca, rekao je da moram da trcim da radim kardio da bih mi srce pompalo krv i raslo, dok ja sam samo sedeo i trenirao i jeo nista nisam drugo radio tad.. a sad sam zapoceo drugo trcim stalno i radim kardio par 1 nedeljno :)

Hm, taj "poznavalac" bodybuildinga koga si konsultovao je verovatno mislio da "uvećanje" srčanog mišića koje nije pratila njegova dobra prokrvljenost...

Izmerena vrednost krvnog pritiska u tim godinama nije za potcenjivanje...da li si bio do kradiologa? Da li je raĂ°en ekg? Da li si korsitio neku suplementaciju na bazi kofeina? Neki drugi stimulans?
Ideš na neke (redovne)kontrole? Piješ neke lekove?

Kardio bi trebalo da se radi bar 2 puta nedeljno( moja preporuka je 3 puta nedeljno)...naravno sve zavisi od "zone kardio treninga"( vrednost pulsa), kao i obima, tj. dužine treninga...

Inače, koji aparat koristiš za merenje krvnog pritiska? Onaj sa živinim stubom? Digitalni?

Da, svi mislie da je kreatin sredstvo koje mišiće pravi "samo od sebe"..."piješ kreatin i mišići rastu"...a zaborave da bez dovoljno gradivnih materija( unetih prvenstveno kvalitetnom, raznovrsnom i izbalansiranom ishranom) NEMA NAPRETKA...ne razlikuje se uzrok i posledica osnovnih procesa u našem telu...

Ali tu smo mi da pojasnimo neke stvari...  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: Novembar 09, 2014, 03:15:50 posle podne »

I ja sam isto imao takvo mišljenje o kreatinu kad sam pošao u teretanu i velika očekivanja od njega ali sam već posle prvog korišćenja shvatio da to i nije baš tako :)
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #8 poslato: Novembar 09, 2014, 01:14:23 posle podne »

Još jedan koji misli da je kreatin čudesan prašak.
Ishrana, ishrana i ishrana!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.322 sekundi sa 18 upita.