TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394919 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 06:09:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bubrezi-hitno  (Pročitano 5480 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Decembar 17, 2015, 02:10:59 posle podne »

pazi na držanje ledja, izbegavaj prinudne položaje (duže vremena u nefiziološkom položaju...)
javi se ako bude problem, pozz
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2015, 02:56:35 posle podne »

Aha, proslo je, vec prvu noc dosta popustilo, valjda se nece vracati.
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2015, 03:12:32 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Decembar 14, 2015, 01:53:47 posle podne »

ok, javi kako ide...
pozdrav  :)
(pretpostavljam da je bolje sada...)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2015, 12:22:15 posle podne »

Jutros je bolje, sinoc u lezecem polozaju takodje nista. Samo kad stojim pri odredjenim savijanjima. Sinoc se javljalo i na duboh udah, danas ne.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Decembar 11, 2015, 08:24:19 pre podne »

Javio mi se bol sa desne strane ledja, vise po strani i na sredini. Prao sam zube i kako sam se podigao osecam neko zatezanje. Ne boli u svim polozajima, samo odredjenim i na pritisak, nije bilo tegoba ranije. Jel moze biti bubreg ili da sacekam jos i vidim hoce li proci?
način pojave bola ukazuje na bol porekla od mišićno-zglobnih struktura lumbalnog segmenta - ne radi se o napadu kamena bubrega
takodje- bol u nekim položajima, a ne stalni bol, koji i u miru ide kao napadi (naleti) bolova, nego se pojačava na odredjeni pokret i položaj - to je lumbalni sindrom, a ne renalna kolika...
zaključak - nije kamen bubrega - nego irirtacija ligamenata kičmenog stuba...
probaj malo da zagreješ - utrljaj deeprelie ili zelenu/crvenu konjsku mast, malo da se istegneš, drži prava ledja (luk u lumbalnom segmentu) i prava u osi tela (bez savijanja)...
javi kako ide...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2015, 08:18:24 pre podne »

Evo ti jedne fore da isključiš sam kamen kao mogućnost. Stisni pesnicu i samo je prisloni je tu gde misliš da ti je bubreg. Garant mašiš ali nema veze :).
Drugom rukom lagano lupkaj pesnicu u pravcu bubrega. Ne bi trebalo da osećaš bilo kakav bol. Inače, kod kamena, peska, bol je baš jak i teško možeš da ga ignorišeš a da ne vrištiš i ideš kod čika doce da te spasi :D

Lumbalna sukusija  :D
tako je, veoma pouzdano za dijagnozu renalne kolike ili napada kamena bubrega...
ipak, treba da izvede pregled lekar, a ne komšija ili najbolji prijatelj  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2015, 12:26:12 pre podne »

Evo ti jedne fore da isključiš sam kamen kao mogućnost. Stisni pesnicu i samo je prisloni je tu gde misliš da ti je bubreg. Garant mašiš ali nema veze :).
Drugom rukom lagano lupkaj pesnicu u pravcu bubrega. Ne bi trebalo da osećaš bilo kakav bol. Inače, kod kamena, peska, bol je baš jak i teško možeš da ga ignorišeš a da ne vrištiš i ideš kod čika doce da te spasi :D

Lumbalna sukusija  :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2015, 12:18:13 pre podne »

Nista bas, od subote nisam trenirao.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2015, 12:14:55 pre podne »

Da li se možda danas "malo više" radilo mrtvo vučenje? Čučanj? Neka ranija povreda?
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 12:20:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2015, 12:13:11 pre podne »

http://www.dijetaizdravlje.com/wp-content/uploads/2014/01/bolovi-u-krstima-lumbago.jpg

Tako ili malo iznad, pa nike se javljalo nikad, boli samo u nekim polozajima, ne konstantno. I nije toliko jak bol, vise osecaj zatezanja, na pritisak malo zaboli.

 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2015, 12:00:50 pre podne »

Pre bih rekao da je to posledica vezana za neki "akutni proces" na delu kičmenog stuba...

U kom nivou se javio bol? U slabinskom delu? Da li se to ranije javljalo? Pečenje pri mokrenju? Bol se širi? RaĂ°en skoro UZ abdomena? Lab. pregled krvi i urina?

Ajmo ovako...o svim mogućim uzrocima slabinskog bola...

"Akutni slabinski bol:

Urološki uzroci :

Kamen uretera – koji se pokrenuo iz bubrega; počinje iznenada (unutar nekoliko minuta), u talasima, sa pojačanjima i smanjenjem inteziteta, sve do potpunog prestanka unutra 24h što se najčešće dešava, ali ne uvek. Pruža se ka genitalijama zbog bliskosti uretera i nerva, a ukoliko se kamen uglavio nisko na spoju bešike i uretera pacijent ima nagone na učestalo mokrenje. Bol nije opasan po život, najčešće kod osoba izmeĂ°u 20 i 60 godina.

Koagulum ili tumorska opstrukcija – su retki uzroci akutnog bola; kod krvarenja iz bubrega (tumorsko krvarenje) i tumora uretera.
Akutni bol praćen krvarenjem je najčešće posledica kretanja kamena duž uretera, ali se u svakom slučaju mora ispitati.

Stenoza ureteropijeličnog spoja – UPS; može se manifestovati sa istom kliničkom slikom kao i kamen.
Infekcije bubrega – akutni pijelonefritisi; opstruktivni pijelonefritisi; praćeni visokom temperaturom.

Drugi uzroci:
Vaskularni – pucanje abdominalne aneurizme
Ginekološki akušerski – oboljenja jajnika; vanmaterična trudnoća
Gastrointstinalni – akutni appendicitis; inflamatorna bolest creva (Mb.Crohn); diverticulitis; optrukcija creva
Torzija testisa
Diskus hernija
Internisatički: akutni infarct miokarda; pneumonija
"

I dr PeĂ°a će se siguran sam uskoro uključiti...
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 12:03:33 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2015, 11:38:34 posle podne »

Javio mi se bol sa desne strane ledja, vise po strani i na sredini. Prao sam zube i kako sam se podigao osecam neko zatezanje. Ne boli u svim polozajima, samo odredjenim i na pritisak, nije bilo tegoba ranije. Jel moze biti bubreg ili da sacekam jos i vidim hoce li proci?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2015, 06:48:37 posle podne »

pa sta ga koji moj onda reklamiraju kao pojas za mrsavljenje, cccc.... nema, biznis bajo moj  ;D

Eh...i na autobusu piše lasta pa ne leti...  ;)

Ali šalu na stranu, bez korekcije ishrane( razuman kalorijski deficit - manipulcije unosom hidratima), kardio trening u željenoj zoni pulsa dovoljno dugog trajanja i učestalosti( HIIT...), kao i trening sa opterećenjem( trening hipertrofije), nema tog magičnog pojasa koji će ostvariti "čarobni učinak"...

Dakle, lokalno podižemo temperaturu u kritičnoj zoni, podstičemo znojenje...navodno eto i bolje prokrvljenosti kritične zone...eto manje potkožne vode i "stimulacije" za sagorevanje masti...ali sve u svemu "ništa spektakularno"...a moguća i iritacija kože i sl.

Naravno, zanimljivi su mi i muškarci koji oblače one "vruće pantalonice"( ista analogija kao sa pojasom)...a trebalo bi reći da to povišenje temperature može imati negativnih aspekata "na plodnost"...( zapitajmo se zašto su testisi odvojeni od trbušne duplje i "spušteni" u skrotum, hm, "evoluciono hlaĂ°enje"  ;) )
Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2015, 03:58:56 posle podne »

 pa sta ga koji moj onda reklamiraju kao pojas za mrsavljenje, cccc.... nema, biznis bajo moj  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2015, 07:34:17 posle podne »

Slave nosim pojas za mrsavljenje ali skoro sam cuo da on ustvari nije dobar zbog bubrezi,dali je to tacno.i ako jeste  sta predlazes dali da ga nosim i dalje i kako da ga nosim dali direktno na telo ili preko majce.Hvala

Iskreno problem vezan za pojas za mršavljenje ili pak "celofan" varijante ima "lokalni efekat" na "tretirano područje"...neki "tragičan" efekat na bubrežnu funkciju "malo verovatan"...

Da pojasnim ukratko na šta ciljam...znojenje...dakle...

Tri su načina za "odavanje" toplotne energije sa ljudskog tela...

KONVEKCIJA

Temperatura kože je viša od temperature vazduha, tanak sloj vazduha najbliži koži se zagreva, dok se koža hladi. Količina toplote koja se "oda" na ovaj način veća je ako je temperaturna razlika izmeĂ°u kože i vazduha veća. Kada se telesna temperatura poveća, laički rečeno - krv u većoj meri ulazi u kožu( vazodilatacija), pa se temperatura kože povećava i uzrokuje oslobaĂ°anje toplote.

ZNOJENJE I ISPARAVANJE

Znoj je slana tečnost koju luče žlezde. Znojenjem se iz organizma izbacuju najprostije rečeno - štetni produkti metabolizma, neki bi ih nazvali - toksini, ali i voda i elektroliti. Znojenje je beskorisno sa aspekta odavanja toplote ako znoj ne ispari, već se upije u odeću ili sliva niz telo, ne oslobaĂ°a telo toplote, a odnosi iz organizma tečnost i elektrolite. Kada je nivo vlage visok, isparavanje znoja je proporcionalno teže, tako da se i odavanje toplote smanjuje.

KONDUKCIJA

Ovaj proces se dogaĂ°a kada telo doĂ°e u kontakt sa tečnošću čija je temperatura niža od telesne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, dragi Dack, postoji jedna od zabluda da ćemo da otopimo salo ako se umotamo u celofan, ili pojas i obučemo najtopliju trenerku, i tako izaĂ°emo na +30 C da trčimo( treniramo)...

 ;D

Našli su jednog takvog prošle godine pored puta, umro je od toplotnog udara.  :o

On nije znao jednostavnu činjenicu da se masti ne mogu "istopiti preznojavanjem", one moraju da se sagore u mitohondrijama   ::) . Dok trčite, trenirate na ovim visokim temperaturama poželjno je da imate što manje odeće na sebi kako bi se toplota oslobaĂ°ala u direktnom kontaku kože sa vazduhom.

Sve u svemu, najveći problem za tvoje bubrege će biti dehidratacija i elektrolitini disbalans koji nastaje usled prekomernog znojenja...a tu je i moguća iritacija kože...

NadoknaĂ°uj vodu i elektrolite, pazi na ishranu, kardio na nivou, kao i trening sa opterećenjem i rezultati neće izostati...efekat "pojasa", "celofana" i sl. je minoran sa aspekta podrške procesu sagorevanja masti!
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2015, 07:46:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.