TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:23:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pocetnicka suplementacija  (Pročitano 13174 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2015, 10:31:53 posle podne »

Pozdrav forumasi, kao sto i vidim ovo je tema za pocetnike, i da, ja sam jedan od njih.

Naime krenuo sam nekih 2 meseca vec malo da treniram, sam, kuci. Radim sklekove, i ruke, za neki pocetak, s obzirom da i treniram kuglanje, noge su mi da kazem i ukljucene u neki taj trening, ali naravno nameravam to i jos. Na slici mozete videti da i nemam mnogo kg, oko 68kg, visok oko 185. Hteo bih da nabacim jos malo kg, pa da ima na cemu da se radi. OD suplementacije nista ne uzimam, koristio sam surutku u prahu, 1kg, i dekstroze 2kg, ostalo mi je od deksa jos oko 800,900g, pa to ubacujem u trening.
Krenuo sam malo da ishranu vodim racuna, ali i ne mnogo, prvo zbog ne imanja sredstava za skroz dobru ishranu, ali se trudim da jedem belog mesa, ribe, kad god ima..Kada sam imao surutku, bio sam je sa malo kokosovog brasna, susama, i tako pravio neke male proteinske sejkove( znam da nije to mnogo). Gledao sam po shop te neke za dobijanje telesne tezine, ali znam da pre svega treba ishrana dobra, i na tome radim intenzivno, koliko sam u mogucnosti. Hteo sam da pitam, sta mi predlazete od toga, jer sigurno se ne isplati recimo uzeti mass onaj od 1400, jer ima samo kilo, i od toga i nece biti mnogo vajde. Imam nekih 2800 trenutno, ali razmisljam da uzmem neki dobar mass od 4,5 kg pa da ima na duzije staze, i taman bih ubacio i raznovrsniji trening.
i pitanje u vezi serija i tezine...Ja sam cuo da recimo ako povecavam vise tezine a manje serija da je to kao za masu, a da ako radim vise serija, da je to za definiciju...ali po meni, ja mislim da je bolje da odradim sa vecim tezinama, nego da povecavam serije..Koje je vase misljenje u vezi toga?

i koju biste mi vezbu za kucnu varijantu predlozili za ramena? Da li moze recimo da sedim na stolici i sa sipkom gore dole do grudi? Imam znaci ja tu sipku sa tegovima, pa da iskombinujem ramena malo da pocnem.
Hvala unapred! :)

Moja topla preporuka bi bila da akcenat staviš na maksimalno poboljšanje kvaliteta ishrane...surutka u prahu i nije neki izbor s obzirom na "jako skroman" udeo proteina ( oko 12%)...većina gejnera je prepuno prostih ugljenih hidrata( "brzo proĂ°u kroz telo")...tih para što "imaš u šteku" uloži u ishranu...

Da li ideš u teretanu( trening sa opterećenjem) ili samo "kuglanje"?

Porast mišićne mase, tj. mišićna hipertrofija je porast "mišićnih ćelija" na račun vode i mišićnih proteina...postiže se stimulacijom mišića treningom sa opterećenjem( 70-80% od maksimuma, 1 MR ili ako će u brojkama 6-12 ponavljanja, dakle, broj ponavljanja prilagoĂ°avaš opterećenju, ne obratno)...drugi bitan faktor je i nahraniti mišiće...a treći "odmor"...

Mišić koji si maksimalno pogodio treningom moraš da nahraniš dobro i odmoriš da bi "rastao"...

Suplementi ti ne mogu zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...dakle, to su dodaci ishrani, a ne njena "verna" zamena...

Ako u ishrani nemaš dovoljno proteina visoke biološke vrednosti( životinjskog porekla), složenih ugljenih hidrata i zdravih masti...NAPRETKA NEMA...

Kako se sada hraniš? Može neki dnevni meni onako po obrocima? Koliko obroka imaš dnevno?
« Poslednja izmena: Januar 03, 2015, 10:36:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101

« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2015, 09:14:12 posle podne »

Pozdrav forumasi, kao sto i vidim ovo je tema za pocetnike, i da, ja sam jedan od njih.

Naime krenuo sam nekih 2 meseca vec malo da treniram, sam, kuci. Radim sklekove, i ruke, za neki pocetak, s obzirom da i treniram kuglanje, noge su mi da kazem i ukljucene u neki taj trening, ali naravno nameravam to i jos. Na slici mozete videti da i nemam mnogo kg, oko 68kg, visok oko 185. Hteo bih da nabacim jos malo kg, pa da ima na cemu da se radi. OD suplementacije nista ne uzimam, koristio sam surutku u prahu, 1kg, i dekstroze 2kg, ostalo mi je od deksa jos oko 800,900g, pa to ubacujem u trening.
Krenuo sam malo da ishranu vodim racuna, ali i ne mnogo, prvo zbog ne imanja sredstava za skroz dobru ishranu, ali se trudim da jedem belog mesa, ribe, kad god ima..Kada sam imao surutku, bio sam je sa malo kokosovog brasna, susama, i tako pravio neke male proteinske sejkove( znam da nije to mnogo). Gledao sam po shop te neke za dobijanje telesne tezine, ali znam da pre svega treba ishrana dobra, i na tome radim intenzivno, koliko sam u mogucnosti. Hteo sam da pitam, sta mi predlazete od toga, jer sigurno se ne isplati recimo uzeti mass onaj od 1400, jer ima samo kilo, i od toga i nece biti mnogo vajde. Imam nekih 2800 trenutno, ali razmisljam da uzmem neki dobar mass od 4,5 kg pa da ima na duzije staze, i taman bih ubacio i raznovrsniji trening.
i pitanje u vezi serija i tezine...Ja sam cuo da recimo ako povecavam vise tezine a manje serija da je to kao za masu, a da ako radim vise serija, da je to za definiciju...ali po meni, ja mislim da je bolje da odradim sa vecim tezinama, nego da povecavam serije..Koje je vase misljenje u vezi toga?

i koju biste mi vezbu za kucnu varijantu predlozili za ramena? Da li moze recimo da sedim na stolici i sa sipkom gore dole do grudi? Imam znaci ja tu sipku sa tegovima, pa da iskombinujem ramena malo da pocnem.
Hvala unapred! :)
« Poslednja izmena: Januar 03, 2015, 09:44:24 posle podne od strane skinny1234 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.