TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:15:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prut na vjetru  (Pročitano 1954 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2015, 03:33:18 pre podne »

Pozdrav svima na forumu. Nekad sam radio sw vezbe, bio solidno izdefinisan. Onda su mi desila 2 pneumotoraxa. Sad sam visok 1.9 m, a masa varira 70-72 kg. Bf oko 16-17 posto. E sad, zelio bih da dobijem na masi, problem je sto ne bih smio da se bavim teretanom, sw-om i takvim stvarima. Ono sto mi je u ishrani ostalo jesu : min 2 jaja, mix banana mlijeko med, konzerva tunjevine dnevno, puno mlijeka,skoro svaki dan pileci file i krompir na meki nacin i ponekad ovsene. Zdrav balkanski rucak prosjecne porodice se podrazumijeva :D I da dodam, jedina aktivnost mi je biciklizam, planinski i drumski, rekreativno i povremene vjezbe istezanja. To mi je jedino dozvoljeno zbog pucanja plucne maramice prije 8 mjeseci. I kakav je kofein vezano za sport, na netu nailazim na sukobljena misljena, inace pijem 1-2 kafe nedeljno i par cajeva nedeljno. Takodje ne mogu organizovati ujednacenu ishranu jer idem u skolu
... I da dodam slatko ne volim, nemam problema ni sa hamburgerima i uopste fast foodom.



Pozdrav, dobrodošao na forum...

Mišićna masa bez treninga sa opterećenjem, i "korekcije ishrane" u tom cilju neće dati zadovoljavajuće razultate...nekvalitetne kalorije ti sigurno neće dati željenu mišićnu masu, već samo "masnu masu" ili u najmanju ruku "stagnaciju"...a previše "aerobnih aktivnosti" će "sagoreti" mišićno tkivo...tako da je trening sa opterećenjem neophodan i za očuvanje postojeće mišićne mase...

Povećanje mišićne mase - HIPERTROFIJA...predstavlja rast mišićnih ćelija na račun vode i mišićnih proteina...glavni stimulans hipertrofije je rad sa opterećenjem u "zoni" od 70-80% od maksimuma...dakle, mišići moraju da "rade protiv odreĂ°enog opterećenja", da ga savladavaju, da bi rasli...

Mišićni rad ( sa opterećenjem) izaziva sitne povrede mišićnih vlakana...u procesu obnove mišićnog tkiva od tih povreda, tj. adaptacijom na opterećenje mišić se uvećava - hipertrofiše...na račun vode i mišićnih ( kontraktilnih) proteina...sa tim se povećava snaga i mišićna masa, kao i "potreba" za povećavanjem opterećenja da bi se napredak nastavio..."začarani krug povrede i oporavka mišića od treninga"...

Dakle, mišić koji si dobro izmorio treningom moraš dobro da nahraniš i odmoriš da bi "rastao"...ako stimulansa "ciljanim" treningom nema, nema ni stimulacije mišića za rast...

U protivnom ,sav "kalorijski višak", pa i kvalitetan neće "otići u željenom smeru"...

3-6 mg po kg kofeina je neka "preporučljiva" delotvorna doza...pre fizičke aktivnosti...opasnost od predoziranja treba svesti na najmanju moguću meru...

Preporuka za čitanje na tu temu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najpopularniji-svetski-stimulans-kofein.html

P.S. bez saveta lekara specijaliste ne bih započinjao nikakve promene sistema treninga i suplementacije...da li si radio neke od metoda funkcionalne dijagnostike?
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 03:40:33 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sundjerbob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2015, 06:41:22 posle podne »

Pozdrav svima na forumu. Nekad sam radio sw vezbe, bio solidno izdefinisan. Onda su mi desila 2 pneumotoraxa. Sad sam visok 1.9 m, a masa varira 70-72 kg. Bf oko 16-17 posto. E sad, zelio bih da dobijem na masi, problem je sto ne bih smio da se bavim teretanom, sw-om i takvim stvarima. Ono sto mi je u ishrani ostalo jesu : min 2 jaja, mix banana mlijeko med, konzerva tunjevine dnevno, puno mlijeka,skoro svaki dan pileci file i krompir na meki nacin i ponekad ovsene. Zdrav balkanski rucak prosjecne porodice se podrazumijeva :D I da dodam, jedina aktivnost mi je biciklizam, planinski i drumski, rekreativno i povremene vjezbe istezanja. To mi je jedino dozvoljeno zbog pucanja plucne maramice prije 8 mjeseci. I kakav je kofein vezano za sport, na netu nailazim na sukobljena misljena, inace pijem 1-2 kafe nedeljno i par cajeva nedeljno. Takodje ne mogu organizovati ujednacenu ishranu jer idem u skolu
... I da dodam slatko ne volim, nemam problema ni sa hamburgerima i uopste fast foodom.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.