TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:21:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Podignite testosteron prirodnim putem  (Pročitano 13234 puta)
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #22 poslato: Januar 07, 2015, 11:25:03 posle podne »

Citat
ako preteraš  sa "krevet kardiom", pa odeš u "veliki kalorijski deficit"...eh...to je već loše
Nikad nisam čuo da je neko na ovaj način otišao u kalorijski deficit. Od seksa se valjda svima otvori i apetit.
Ono što jesam čuo je da neki zaborave da s vremena na vreme piju vode, pa se dogodi, pogotovo leti, da dehidriraju. Čaša vode, sa multivitaminom i multimineralom, svakih pola sata (šumeću dodaš neposredno pre nego što je popiješ zbog nestabilnosti vitamina C), i pauza za užinu svakih dva sata. I ne treba ti TV u stanu.

Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #21 poslato: Januar 07, 2015, 11:11:27 posle podne »

Mislim da nesrećni mit potiče od izbegavanja seksa 24 sata pred samo takmičenje.
Naravno, za normalan trening i normalnu produkciju testosterona potreban je i zdrav seksualni život. Kako bi inače neko postigao zdrav dubok san i izbegavanje stresa i nerviranja?!
Jedina stvar koja može muškarca sa visokim nivoom testosterona da uspokoji je obilje seksa.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Januar 07, 2015, 10:12:57 posle podne »

Slavisa mislio sam kako sex utice na nivo testa a ne test na sex. :D Posto ima onih prica po teretanama da pada nivo testa kod onih koji imaju sex i samozadovoljavaju se.

Po teretanama kruže svakakve priče...99% svega toga su "urbane legende" koji nemaju veze sa istinom( naukom)...čak apstinencija od sexa povećava verovatnoću za neke bolesti prostate..."vodimo ljubav, a ne rat"...  ;)

Naprotiv, bogat seksualni život i nivo "testa" su u pozitivnoj korelaciji...  ;) E sad ako preteraš  sa "krevet kardiom", pa odeš u "veliki kalorijski deficit"...eh...to je već loše  ;)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #19 poslato: Januar 07, 2015, 09:36:58 posle podne »

Slavisa mislio sam kako sex utice na nivo testa a ne test na sex. :D Posto ima onih prica po teretanama da pada nivo testa kod onih koji imaju sex i samozadovoljavaju se.
Iz prve ruke da ti kazem da nije tacno...Otkad sam ubacio XNXX pre treninga  a i poslee treninga pocele dlake da mi rastu i gde nisu nikada :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #18 poslato: Januar 07, 2015, 09:17:58 posle podne »

Slavisa mislio sam kako sex utice na nivo testa a ne test na sex. :D Posto ima onih prica po teretanama da pada nivo testa kod onih koji imaju sex i samozadovoljavaju se.

Nova parola,apstinencijom do misicne mase.  ;D
Svega bih se odrekaoo zbog mišićne masee, alii seksaaaa :D
Hahahaha, sex all day all night ;D
Gde po ovoj zimi na kardio? kardio u krevetu bajooo
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #17 poslato: Januar 07, 2015, 06:12:38 posle podne »

Slavisa mislio sam kako sex utice na nivo testa a ne test na sex. :D Posto ima onih prica po teretanama da pada nivo testa kod onih koji imaju sex i samozadovoljavaju se.

Nova parola,apstinencijom do misicne mase.  ;D
Svega bih se odrekaoo zbog mišićne masee, alii seksaaaa :D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #16 poslato: Januar 07, 2015, 06:04:30 posle podne »

Slavisa mislio sam kako sex utice na nivo testa a ne test na sex. :D Posto ima onih prica po teretanama da pada nivo testa kod onih koji imaju sex i samozadovoljavaju se.

Nova parola,apstinencijom do misicne mase.  ;D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #15 poslato: Januar 07, 2015, 05:07:58 posle podne »

Slavisa mislio sam kako sex utice na nivo testa a ne test na sex. :D Posto ima onih prica po teretanama da pada nivo testa kod onih koji imaju sex i samozadovoljavaju se.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Januar 07, 2015, 03:18:10 posle podne »

Citat
Ja ipak mislim da to prirodno podizanje testosterona za par mg ne donosi neku bitnu razliku.
Donosi svu razliku koja postoji. Glavni rezultat treninga snage, ono zbog čega i idemo u teretanu, zapravo je tih dodatnih pola miligrama ili miligram koje nateramo organizam da proizvede.
Neko je spomenuo slobodni testosteron. I to je istina. Postoje proteini koji se vezuju za testosteron i čine ga neupotrebljivim u izgradnji mišića. Ipak, svi ovi dole pomenuti saveti pomažu i po pitanju slobodnog tostesterona, tako da ljudi ne treba mnogo da se opterećuju, osim ukoliko i nakon što sve regulišu imaju problem sa rastom mišićne mase.
Spisku namirnica koje svakako treba konzumirati ja bih dodao još i: spanać, kupus, cveklu, orahe, govedinu, žumance, a za one koji imaju para i :makadamiju, školjke, kavijar.

Dobro zapažanje, utvrĂ°eno je da pogotovu "multizglobne vežbe" snage, kao čučanj, mrtvo i benč, mogu, naravno simbolično, biti boost "testu" i HGH (hormon rasta), a kao što već pomenuh najveći problem od "proteina plazme" je SHBG...VIŠE SHBG = MANJE SLOBODNOG "TESTA"...

Valjalo bi skrenuti pažnju i na "osetljivost testo receptora" na samim tkivima( pa i mišićima), koja se može "povećati" treningom...sve u svemu...trening( umeren, ciljan, nepreobiman, tj. neiscrpljujući) nam može doneti mnoge dobrobiti i na "hormonskom nivou"...i neumerenost po pitanju treninga može biti kontraproduktivna...

A pitanju sexa i testa, eh...rekao bih naprostije, više "testa" = "više" libida = zver u krevetu  ;D

I da podsetimo, INSULIN, TESTOSTERON i HORMON RASTA su 3 najvažnija hormona za mišićni rast...ovladajte "njima", RAST ZAGARANTOVAN!

Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2015, 01:35:45 posle podne »

Sve ove sitnice ajd mogu i da pomognu ali takodje ako fali neka ona ce da odmogne. mozes da jedes sve ove stvari i da npr odspavas iz nekog razloga 3-4 sata. taj san ima da ti spusti sve to nazad :D Obrni okreni treba da se tezi ka tome da se pridrzava ovih stvari ali na kraju dana nivo se svede na prosek :D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #12 poslato: Januar 07, 2015, 10:58:35 pre podne »

Možda ti misliš da možeš da izgradiš sebe onako kako hoćeš, ali meanizam rasta mišića je takav da oni rastu samo ako ima testosterona i tačka.
Dokazi za ovo što pričam su:
1) brži rast mišića ruku, ako treniraš i noge
2) nemoguće je da npr nabilduješ neke relativno male mišiće npr- samo ramena, ako ne treniraš nijednu drugu grupu
3) rastu čak i mišići na koje ne obraćamo posebnu pažnju - u mom slučaju podlaktica
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2015, 10:32:07 pre podne »

Ja idem u teretanu da izgradim sebe onako kako hocu, ne da podignem test za pola ili 1 miligram.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2015, 10:29:34 pre podne »

Citat
Ja ipak mislim da to prirodno podizanje testosterona za par mg ne donosi neku bitnu razliku.
Donosi svu razliku koja postoji. Glavni rezultat treninga snage, ono zbog čega i idemo u teretanu, zapravo je tih dodatnih pola miligrama ili miligram koje nateramo organizam da proizvede.
Neko je spomenuo slobodni testosteron. I to je istina. Postoje proteini koji se vezuju za testosteron i čine ga neupotrebljivim u izgradnji mišića. Ipak, svi ovi dole pomenuti saveti pomažu i po pitanju slobodnog tostesterona, tako da ljudi ne treba mnogo da se opterećuju, osim ukoliko i nakon što sve regulišu imaju problem sa rastom mišićne mase.
Spisku namirnica koje svakako treba konzumirati ja bih dodao još i: spanać, kupus, cveklu, orahe, govedinu, žumance, a za one koji imaju para i :makadamiju, školjke, kavijar.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2015, 01:35:37 pre podne »

Kako sex utice na test, jel sto vise sexa vise i testa? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2015, 11:19:40 posle podne »

Jedna od jako bitnih stvari je vezanih za testosteron je i "pojačati" njegovu bioraspoloživost, da tako kažem...tj. količinu slobodnog testosterona...

Naime, testosteron se nalazi u dva oblika - vezani oblik,  za proteine plazme( pre svega sex hormon binding globulin - SHBG), kao i slobodni "testo"( aktivni oblik)...više "estrogen-like" supstanci( flavoni soje, neki aditivi, konzervansi, , pesticidi, dodaci plastičnih masa i sl.), droga, alkohol, gladovanje( anoreksija), gojaznost, podižu nivo SHBG, a samim tim opada nivo slobodnog testosterona...a jedan od problema je i aktiviranje enzima aromataze koji pretvara testosteron u estrogen, smatra se da su ćelije masnog tkiva( "salo na stomaku") "target" tkiva u kojima se odvija aromatizacija, jer masno tkivo ima i hormonsku funkciju, tako da se slažem sa Pechom...VIŠE ESTROGENA U TELU DELUJE I NA SMANJENJE PRIRODNE PRODUKCIJE "TESTA" I POVEĆAVANJE NIVOA SHBG!

Inače, Nettle( kopriva), Pygeum i Avena Sativa( "gajeni ovas") smanjuju "aktivnost" SHBG...a cink i Chrysin( hrizin, vrsta flavonoida) mogu da pomognu kod aromatizacije...

I da, svaki miligram testa je bitan, jer dnevna produkcija testa kod muškarca je 2-10 mg...tako je sve jasno...  ;D

Najbolji stimulator testa je ipak lepa žena  ;)



Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.