TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:16:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izbor sumplementa  (Pročitano 3220 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2015, 10:52:18 pre podne »

Proći će  još mnogo vode Savom i Dunavom dok se shvati da je jedini pravi uspeh ako se dobra ishrana uklopi sa suplementacijom, pa onda dugo vežbanja i odricanja.
Samo sklop jednoga i drugoga daće sigurne rezultate.A ukoliko se nema novca i za jedno i za drugo onda se uvek treba odlučiti prvo za ishranu a za suplemente tek kada se skupi novca.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2015, 10:19:38 posle podne »

Hvala na savetima , krenuo sam pre par nedelja redovno sa treninzima,radim sa vecim tezinama zbog mase jer sam vec donekle izdefinisam, veceras cu napraviti plan ishrane , ustajati ranije :D .. Pa cemo videti rezultate za par meseci  8) 8) 8) 8) Jos jedno pitanje imam, citao sam da se kreatin i dekstroza uzimaju zajedno , ali nisam siguran kad, jel uzimam pre, u toku ili posle treninga ili u svim tim intervalima i u kojim kolicinama ?


Polako sa kreatinom...nemoj samo da idealizuješ previše suplementaciju...to nisu prečice uspeha, već samo podrška napretku koji prevashodno leži u TRENINGU I ISHRANI...

Nemoj da ispadne ono..."brate, pijem 3 merice proteina dnevno, 20 gr kreatina, a ne napredujem, pojedem 100 grama salame i 2 četvrtine bureka na dan"...ne zaboravi da su tvoji prioriteti - TRENING( ciljan, sistematski), ISHRANA( 4-6 kvalitetnih obroka), ODMOR( bez pretreniranosti, dovoljno sna), ZDRAVE ŽIVOTNE NAVIKE( zaboravi alkohol, cigarete, junk food)...a za kreatin ima vremena, nije "must have"...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2015, 06:03:11 posle podne »

Pre treninga kreatin, posle treninga dekstroza + kreatin. Ja koristim oko 20ak g dekstroze.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2015, 05:59:27 posle podne »

Posle treninga, whey,kreatin i dex u isti sejker.
Sačuvana
default
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2015, 05:21:44 posle podne »

Hvala na savetima , krenuo sam pre par nedelja redovno sa treninzima,radim sa vecim tezinama zbog mase jer sam vec donekle izdefinisam, veceras cu napraviti plan ishrane , ustajati ranije :D .. Pa cemo videti rezultate za par meseci  8) 8) 8) 8) Jos jedno pitanje imam, citao sam da se kreatin i dekstroza uzimaju zajedno , ali nisam siguran kad, jel uzimam pre, u toku ili posle treninga ili u svim tim intervalima i u kojim kolicinama ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2015, 04:38:02 posle podne »

Pozdrav svimaa , imam 16 godina ,175 ,55 kila ,citao sam da je za mrsave najbolje neki geiner ili prozivod sa vise ugljenih hidrata  nego sa cistim proteinima.
Dakle koji suplement bi mi preporucili ,i kombinacije ako to uopste izvodljivo tipa proteini i dekstroza ili kreatin , ne razumem se pa bi svaka preporuka dobro dosla , gornja granica cene oko 9000.

Eh dragi moj početniče...uzalud svi "praškovi", kapsule, tablete...uzalud svi dodaci ishrani ako ti je ishrana loša...

Gejneri su prepuni prostih ugljenih hidrata koji samo prostruje kroz tvoje telo...akcenat na složene ugljene hidrate iz hrane...

Proteinski suplementi "sami za sebe" bez dovoljnog unosa proteina visoke biološke vrednosti iz hrane ti neće dati željeni efekat...

Dakle, 2-2,5 gr proteina po kg, ( složeni) ugljeni hidrati 3-5 gr po kg, (zdrave) masti 0,6-0,8 gr po kg...

I ne zaboravi da su suplementi definisani kao dodaci ishrani...tj. osnovi...a ako nema dobrih osnova, nema ni napretka..."ko želi taj naĂ°e način, ko ne želi, taj naĂ°e izgovor"...

Ustaneš ranije, pripremiš hranu( već si dobio predlog)...možeš i da poneseš sa sobom nešto hrane u adekvatnoj ambalaži...ne treba neka maštovitost za pečenje( npr. el. gril, "pek papir") mesa, kuvanje pirinča, krompira, kuvanje jaja, pripremu ovsenih pahuljica...kupovinu pirinčanih galeta, badema, lešnika, kikrikija( pečen, neslan), ella sira...možeš da odložiš neke namirnice u frižider...načina uvek ima...

Kakvi su ti treninzi? Koliko dugo treniraš?

« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 04:39:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2015, 03:32:42 posle podne »

Razlike u kvalitetu su zanemarljive,ali eto, dymatize i scitec su da kazem, najprovereniji.
Sačuvana
default
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2015, 03:29:01 posle podne »

Jel ti problem da mi napises neke kvalitetne whey i kreatin ?
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2015, 03:19:57 posle podne »

Ne trazi izgovore,pronadji nacin.Ustani ranije, prirpemi hranu i ponesi je u skolu.Ubaci jos jedan proteinski obrok i jednu uzinu(kostunjavo voce).

Od suplementacije, whey protein, kreatin,vitamini i minerali,omega 3 masne kiseline.

Sačuvana
default
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2015, 02:55:41 posle podne »

Problem je sto imam slab apetit i nisam bas kreativan sto se ishrane tice , za dorucak uzmem sejk oko 100gr ovsenih pomesano sa vocem , rucak obicno neko meso i krompir i vecera riba, vise od 3 obroka tesko mogu da iskombinujem zbog obaveza i skole...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2015, 02:50:56 posle podne »

Da li si svestan kako lepu ishranu mozes da kupis sa 9000din ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
default
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2015, 02:35:42 posle podne »

Pozdrav svimaa , imam 16 godina ,175 ,55 kila ,citao sam da je za mrsave najbolje neki geiner ili prozivod sa vise ugljenih hidrata  nego sa cistim proteinima.
Dakle koji suplement bi mi preporucili ,i kombinacije ako to uopste izvodljivo tipa proteini i dekstroza ili kreatin , ne razumem se pa bi svaka preporuka dobro dosla , gornja granica cene oko 9000.
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 02:37:31 posle podne od strane default » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 18 upita.