TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:21:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: O kreatinu  (Pročitano 3077 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2015, 01:39:07 posle podne »

nema potrebe da tako mladi rekreativci posežu za suplementima tog tipa, ne zbog opasnosti već zbog toga što postoje mnogo važnije stvari koje treba naučiti, kao što je već Slaviša pomenuo prvo osnova svega - pravilna ishrana i adekvatan trening.  Profesionalni sportisti su već druga priča i njihov organizam jeste jako istresiran i suplementacija već i u tom periodu može puno da pomogne, ali ne napamet...

ali naravno, klasična priča, suplementi deluju kao magični napici i deluju primamljivo :)  ako im nešto zabranimo, postaje predmet interesa :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2015, 01:23:47 posle podne »

Pozz, kupio sam kreatin monohidrat pre 2 dana ( http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN100-Creatine-Monohydrate-100-pure.html?keyword=creatin ) i ako mozete da mi napisete pravilno koriscene ovog kreatina.. posto se ja bas ne razumem mislim trazio sam citao o njemu.. ali bolje da mi neki strucnjak posavetuje kako se pije i ostalo.. imam 14 ipo godina.. i uzeo sam ga da malo poboljsam snagu i misicnu masu i ucinak na treningu :)

A kako se hranis? Koliko obroka dnevno imas?

Koliko dugo treniras? Da li se pored "teretane" bavis i nekim drugim sportom?

Sa apsekta psiho-fizickog razvoja, tj. spremnosti tvog tela na trening sa opterecenjem, smatram da je jos rano fokusirati se u potpunosti na to...sa 16. godina je idealan period za pocetak...

Za kreatin je prerano...to nije carobni napitak uspeha, jer ako nisi savladao osnove trenaznog procesa i svom telu nisi obezbedio dovoljno "gradivnih materija" kroz kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu, napredak ce sigurno izostati...a efekti uzimanja kreatina ili bilo kog drugog suplementa ce biti trenutni, prolazni i "nepotpuni"...

Nema precica...osnove su iste za sve...nema preskakanja koraka...idi redom...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2015, 07:26:39 pre podne »

Ispod 18 godina, osim ako nisi profesionalno u sportu, generalno ne preporučujemo suplementaciju.

Kojim sportom se baviš?  Koliko treninga imaš? koji su ti ciljevi?
Mada se slažem i sa ovim što se tiče uzrasta.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2015, 03:49:38 posle podne »

Ispod 18 godina, osim ako nisi profesionalno u sportu, generalno ne preporučujemo suplementaciju.

Kojim sportom se baviš?  Koliko treninga imaš? koji su ti ciljevi?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2015, 07:36:07 pre podne »

5 grama, tj.kafena kašičica sa ili bez dekstroze (15-20 grama) nakon treninga.
Sačuvana
ĂDÂDĂD»ĂDµĂDºÑÂĂD°ĂD½ĂD´ĂD°Ñ€ ĂDŸÑ€ĂDÂľĂD»ĂDµ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2015, 11:57:22 posle podne »

Pozz, kupio sam kreatin monohidrat pre 2 dana ( http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN100-Creatine-Monohydrate-100-pure.html?keyword=creatin ) i ako mozete da mi napisete pravilno koriscene ovog kreatina.. posto se ja bas ne razumem mislim trazio sam citao o njemu.. ali bolje da mi neki strucnjak posavetuje kako se pije i ostalo.. imam 14 ipo godina.. i uzeo sam ga da malo poboljsam snagu i misicnu masu i ucinak na treningu :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 17 upita.