TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:32:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: El valja ovo ?HELP ME  (Pročitano 7469 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #26 poslato: Januar 15, 2015, 01:45:36 posle podne »

Taj zgib na kimonu nije uopšte za kuzuši. Za jači i bolji hvat u gardu (grip) da, za kuzuši ne. Kuzuši je pokret celog tela, naravno da jači hvat pomaže ali nije dovoljan.
Za kuzuši je najbolje raditi kuzuši, a ako nemaš para (ukea) onda gume za kuzuši - nagikomi za automatizaciju tehnike, a za snagu i izdržljivost: čučanj, iskorak, trbušnjaci sa rolerima, ruski tvist sa i bez opterećenja (medicika), eksplozivni sklekovi, Bugarska vreća, jednoručno razvlačenje tubera sa i bez rotacije (spoljna ruka u kuzušiju)....
Sačuvana
UchiMata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #25 poslato: Januar 15, 2015, 11:58:44 pre podne »

Stariji se pripremaju za takmicenja a treniramo snjima dok je raspust...Hvala na dobrim savetima,koje vezbe bi ste mi preporucili za kuzusi (osim onih zgibova na kimonu).
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #24 poslato: Januar 15, 2015, 09:49:03 pre podne »

@UchiMata....

Mislim da ti sa 14 godina nisi u stanju da sam ispratiš pravilno sve što si zamislio. Vidim da ogromna želja postoji ali zbog nje ćeš i pregoreti. Ne znam kakvi su ti džudo treninzi i koliko traju ali mi je čudno da ti posle džudo treninga možeš išta da treniraš. Generalno nearobni treninzi se nikad ne odraĂ°uju posle bilo kog tipa treninga. A džudo je kombinacija obe vrste (aerobni i nearobni). Ako već imaš volju za dva treninga dnevno jedan mora biti ujutro, a drugi uveče (bar 8 sati izmeĂ°u).
TubeRi su odlični samo mislim da si pre trebao da uzmeš Nagikomi gume i da ti trener pokaže kako i šta da radiš sa njima.
Što se tiče treninga snage tj mase, sve one vežbe koje radiš na džudou su za tebe dovoljne plus zgibovi, sklekovi i propadanja. Eventualno bi ti savetovao neke TRX trake i vežbe sa njima. Sve vežbe koje budeš radio sa TubeRima i TRX trakama treba da prate pokrete iz džudo tehnika (za to ti ipak treba asistencija trenera) i to akcenat na pravilan pokret koji je ceo ili bar jedan njegov deo izveden iz Kuzušija. Ceo trening, osim sklekova, propadanja, zgibova, čučnjeva-iskoraka, trbušnjaka i leĂ°njaka, treba da bude u cilju funkcionalnog povezivanja mišića gorenjeg i donjeg dela tela u višezglobnim pokretima. Sve u cilju boljeg Kuzušija i pripreme za tehniku.

Što se tiče dodataka tj suplementacije tebi sa 14 godina je to potpuno nepotrebno. Potrebne količine svih hranljivih i potrebnih sastojaka si ti u stanju da izvučeš iz hrane bez obzira i na dva treninga. Posle treninga sok od paradajza i banana ili suve smokve/grožĂ°e (bolje smokve) i kući na domaću klopu. Kako ona treba da izgleda? Pa što raznovrsnije...plava morska riba, crvena i bela mesa, jaja, mlečini proizvodi...povrće (sirovo bolje) i voće, žitarice ili proizvodi od njih ali da su od celog zrna (integralni)... npr integralni pirinač, heljdino, raženo, ovseno, integralno brašno... Reci svojima da kupe Proso. Vrhunska žitarica 100x bolja od pirinča, jeftinija, jedina bazna, jedina bez glutena, sa odličnim sastavom kao AK tako i mineralnom, takoĂ°e i crveno sočivo. Bez puno rafinisane i konzervirane hrane.
I moj stariji sin je 2000-to godište i isto trenira džudo. Nema supsa, a ja nisam njihov protivnik, jednostavno još mu nije potrebno. Trenira 4x džudo i 2x trninge sange, motorike, agilnosti (plyomertija). Od rekvizita ima TubeR, TRX, Pilates gume (trake), pilates loptu, sklekere, vratilo, bućice. Teretana od sledeće godine ali pod mojim nadzorom i sistemom.

I ja sam za to da nastaviš sa pivskim kvascem. Pored dosta vitamina B kompleksa i minerala ima i najveće vrednosti nukleinskih kiselina. Ko se razume u hipertrofiju i ćelijsku mitozu (deobu) shvatiće da bez RNK nema deobe ćelija. Škoditi ti neće sigurno...



Klinac sa 14 godina imas problema sa bubrezima... ovo ti je savet a ti ga protumaci kako god tebi odgovara :D

Ovo nije način obraćanja nikome pa ni mlaĂ°oj osobi. I ti si mnogo mlaĂ°i npr od Slaviše, mene i drugih pa ti se niko od nas ne obraća tim tonom i rečnikom i onda kad se ne slažemo sa tobom. Svako od nas je bio na početku i bio je zatrpavan sa svim i svačim i normalno je da bude zbunjenosti i neznanja. Da se razmemo, tvoja poruka je odlična ali način ophoĂ°enja nije.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 10:06:10 pre podne od strane Pedja... » Sačuvana
UchiMata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #23 poslato: Januar 15, 2015, 02:39:29 pre podne »

Ok dobro je ,hvala puno.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2015, 02:34:40 pre podne »

Klinac sa 14 godina imas problema sa bubrezima... ovo ti je savet a ti ga protumaci kako god tebi odgovara :D
Sačuvana
UchiMata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2015, 02:21:14 pre podne »

Uopste nije bilo nista opasno dobio sam zbog nedovoljnog unosenja vode,previse sam pio sokove itd itd.Samo me bolela besika u nekim trenuntcima,nista preterano.Vise nemam problema isao sam kod doktora.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2015, 02:16:03 pre podne »

Imo sam pesak u bubrezima i besici,i krv u urinu
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Wyeth_Centrum.jpg imam ovo el valja? samo meni pise od a do z

Ok...ali si mlad za pesak u bubrezima i sl.

Treba biti obazriv...zato i ispoštuj preporuke oko unosa vode...neophodna je i promena načina ishrane, jer postoje neka stanja sa povećanom verovatnoćom za nastanak "kalkuloze"...čak i neke anomalije uro-trakta mogu tome doprineti...sve u svemu, za sada, kreatina bez...

Preporučljivo konsultovati se sa lekarom specijalistom( internista nefrolog)...ideš li na neke kontrole? Imaš li sada neki problem? Bolovi, pečenje pri mokrenju? Krv u urinu? Neki skoriji UZ nalaz?
Sačuvana
UchiMata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #19 poslato: Januar 15, 2015, 12:22:00 pre podne »

E u tom slucaju 0 grama creatina dnevno :D
Spameru jedan ,nabijas postove ko i ja upravo :D.Proslo me,doktor mi preporucio da pijem prolom vodu.Nije bilo previse opasno
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #18 poslato: Januar 15, 2015, 12:17:23 pre podne »

E u tom slucaju 0 grama creatina dnevno :D
Sačuvana
UchiMata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #17 poslato: Januar 15, 2015, 12:10:45 pre podne »

Imo sam pesak u bubrezima i besici,i krv u urinu
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Wyeth_Centrum.jpg imam ovo el valja? samo meni pise od a do z
Uopste nije bilo nista opasno dobio sam zbog nedovoljnog unosenja vode,previse sam pio sokove itd itd.Samo me bolela besika u nekim trenuntcima,nista preterano.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 02:17:37 pre podne od strane UchiMata » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Januar 15, 2015, 12:05:12 pre podne »

Ne volim so uopste,imao sam problema sa bubrezima.U kojim godina bi trebalo da se pocne sa kreatinom?I gledao sam nesto da on moze da zezne metabolizam?

Kakav problem si imao sa bubrezima? Neka dijagnoza?

Svako stanje koje ukazuje na poremećenu funkciju bubrega je kontraindikacija za uzimanje kreatina...kao i srodnih suplemenata...
Sačuvana
UchiMata
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #15 poslato: Januar 15, 2015, 12:00:58 pre podne »

Ne volim so uopste,imao sam problema sa bubrezima.U kojim godina bi trebalo da se pocne sa kreatinom?I gledao sam nesto da on moze da zezne metabolizam?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2015, 11:37:22 posle podne »

Cao svima imam 14 godina,treniram judo.Kreno sam trenirati kuci sa tuber gumama,zelim dobiti misicnu masu(naravno ne preko noci).Ovde sam da vas pitam da li je moja ishrana dobra.Ugl ishrana mi je vako
1:ovsene pahuljice,banane,mleka
2:pivski kvasac sa jogurtom (meni je mnogo ukusno)
3:4 jaja (3 zumanca) sa nekom salatom)-( ponekad sardina)
4:PRE TRENINGA-jedem piletinu sa pirincem i multivitamin
5:Posle TRENINGA-Tu 4 jaja i nego voce ugl (jagode i banane)
6:Napravim sa jagodama nesto na fazon sejka sa onim ella sirom i popijem(nemogu da pojedem imam utisak kao da jedem povracku)
E sad ja treniram kod kuce trening sa tuber gumama sklekovima itd i Judo trening koji smatram da mi nije toliko korisniji ali ipak trening je trening.Ja sam zeleo da vas pitam ako mozete da mi ispravite i kako da iskombinujem Judo trening i te vezbe kod kuce ??? Meni su treninzi u 8 najcesce.Ja cesto posle treninga kada dodjem kuci nastavim trenirati i onda pojedem ovaj 5 obrok.
 Nadam se da ce te mi pomoci hvala

Manje prostih hidrata, akcenat na složene ugljene hidrate( beli i integralni pirinač, krompir, kinoa, heljda, ovsene, ražene pahuljice, hleb i pecivo od integralnog brašna...) koji će tvom telu dati dovoljno dugo stabilne nivoe energije...dosta povrća, izvora proteina visoke biološke vrednosti ( posnija mesa, jaja, mleko i mlečni proizvodi sa najmanjim procentom mlečne masti - jogurt i sir) i zdravih masti( riblje ulje, maslinovo ulje, laneno ulje, jezgrasti plodovi - kikiriki, badem lećnik orasi...)...koliko puta nedeljno imaš ribu na meniju? Manje konzervi , više sveže ribe...

Smatram da je još rano za neki ozbiljniji trening sa opeterećenjem...moja preporuka bi bila da tek sa 16 godina kreneš sa nekim "ozbiljnijim bavljenjem mišićnom masom i snagom"...

Posle treninga možeš belanca, 1 banana ili suvo grožĂ°e...

Pivski kvasac je dobar izbor...

Katler ti je dao odlične preporuke...

Po pitanju suplementacije drži se osnova...vitaminsko-mineralni kompleksi i omega-3 su ok...za kreatin je prerano...prvo savladaj osnove - ciljani i sistematski trening i kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana, pa tek onda suplementacija...

Obarti pažnju i na pripremu hrane - bez prženja na ulju, ok je kuvano, pečeno( el. pekač, pek papir), u sopstvenom soku, gril( ćumur varijante) povremeno...

Unos vode je isto bitan,  2,5 do 4 litara vode( čiste vode) plus potrebe u toku treninga( oko litar vode na sat intenzivne aktivnosti)...

Ne preteruj sa soljenjem i dosoljavanjem jela...( ne više od 1 kafene kašičice dodate soli dnevno)...
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 12:09:19 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2015, 11:32:39 posle podne »

Hahahha, baš si me nasmejao :D
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2015, 11:29:24 posle podne »

5g pre treninga i 5g posle treninga sa dekstrozom :)

:D https://www.youtube.com/watch?v=ZEeUitEhonQ
« Poslednja izmena: Januar 14, 2015, 11:31:14 posle podne od strane Gym Hater » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 17 upita.